Licensed to Portsmouth Northsea SC
                                  HY-TEK's MEET MANAGER 5.0 25/04/2015 07:32 AM
                     PNSC Level 4 April 2015 - 24/04/2015                      
                                    Results                                    
 
Event 1  Girls 8 & Under 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Hickman-Hall, Lilly        8 Pnsc                           1:15.58  
 -- Olan, Mikhaela             7 Pnsc                                DQ  
      7.5 Feet not turned out during the propulsive part of the kick
 
Event 1  Girls 9 Year Olds 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Brown, Madeleine           9 Pnsc                             51.67  
  2 Bayley, Amelia             9 Pnsc                             58.12  
  3 Sutherland, Eva            9 Pnsc                             59.71  
  4 Clinton, Olivia            9 Pnsc                             59.91  
  5 Wilkinson, Rosa            9 Pnsc                           1:02.69  
  6 Achtar, Shazia             9 Pnsc                           1:03.24  
  7 Kendell, Chloe             9 Pnsc                           1:05.08  
  8 Drake, Ella                9 Pnsc                           1:09.44  
  9 Crawford, Seren            9 Pnsc                           1:10.44  
 10 Reed, Hannah               9 Pnsc                           1:13.78  
 -- Jennings, Aimee            9 Pnsc                                DQ  
 -- Winter, Violet             9 Pnsc                                DQ  
 
Event 1  Girls 10 Year Olds 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Kendell, Maya             10 Pnsc                             58.45  
  2 Abat, Chelsea             10 Pnsc                           1:02.18  
  3 Pal, Veronica             10 Pnsc                           1:03.52  
  4 Elston, Rhiannon          10 Pnsc                           1:04.43  
  5 Spiller, Lydia            10 Pnsc                           1:05.85  
  6 Scammell, Bethany         10 Pnsc                           1:08.97  
 
Event 1  Girls 11 Year Olds 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Starkey, Susannah         11 Pnsc                             49.07  
  2 Davies, Anais             11 Pnsc                             50.69  
  3 McCauley-Wright, Freya    11 Pnsc                             50.72  
  4 Wisniewska, Olesia        11 Pnsc                             51.37  
  5 Crawford, Annwen          11 Pnsc                             53.60  
  6 Kale, Elizabeth           11 Pnsc                             57.67  
  7 Taylor, Martha            11 Pnsc                             58.36  
 
Event 1  Girls 12 Year Olds 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Lazarov, Charlie          12 Pnsc                             47.71  
  2 Chatfield, Emily          12 Pnsc                             49.78  
  3 Fisher, Molly             12 Pnsc                             50.55  
  4 Abat, Danielle            12 Pnsc                             51.41  
  5 Jervis, Lauren            12 Pnsc                             53.22  
  6 Gabrat, Ruth              12 Pnsc                             55.41  
  7 Parker, Lucy              12 Pnsc                             55.45  
  8 Whittenham, Emma          12 Pnsc                           1:03.23  
  9 Ewins, Florence           12 Pnsc                           1:13.21  
 
Event 1  Girls 13 Year Olds 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Douglas, Elizabeth        13 Pnsc                             50.09  
 
Event 1  Boys 8 & Under 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
 -- Foord, Sam                 8 Pnsc                                DQ  
      7.1 Single fly kick not performed during the 1st arm stroke or followed by a breast kick
 
Event 1  Boys 9 Year Olds 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Young, William             9 Pnsc                             55.80  
  2 Payne, Ethan               9 Pnsc                             57.31  
  3 Frazer, Edward             9 Pnsc                           1:00.29  
  4 Crockford, Mawgan          9 Pnsc                           1:07.80  
  5 Bailey, Diarmuid           9 Pnsc                           1:10.18  
 
Event 1  Boys 10 Year Olds 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Walters, Gwanaelle        10 Pnsc                             52.74  
  2 Watts, Charlie            10 Pnsc                             56.49  
  3 Wilson, Joseph            10 Pnsc                             57.67  
  4 Conteh, Tyree             10 Pnsc                             58.10  
  5 Halloran-Day, Henry       10 Pnsc                           1:00.59  
  6 Morley, George            10 Pnsc                           1:01.53  
 
Event 1  Boys 11 Year Olds 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Fletcher, Jack            11 Pnsc                             57.49  
  2 Ducane, Jay               11 Pnsc                           1:03.52  
  3 Woolger, Jack             11 Pnsc                           1:06.86  
 
Event 1  Boys 12 Year Olds 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Odofin, Eni               12 Pnsc                             54.32  
  2 De-Ville, Logan           12 Pnsc                             56.35  
 
Event 2  Boys 12 Year Olds 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 De-Ville, Logan           12 Pnsc                           1:48.70  
 
Event 2  Boys 13 Year Olds 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Young, Thomas             13 Pnsc                           1:41.13  
 
Event 3  Girls 9 Year Olds 200 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Clinton, Olivia            9 Pnsc                           4:03.11  
    1:06.57   54.41 1:10.60   51.53                                
 
Event 3  Girls 11 Year Olds 200 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 McCauley-Wright, Freya    11 Pnsc                           3:30.87  
      49.96   54.50   58.58   47.83                                
  2 Wisniewska, Olesia        11 Pnsc                           3:45.55  
      53.76   58.99 1:03.63   49.17                                
  3 Kale, Elizabeth           11 Pnsc                           3:51.43  
      54.99   57.52 1:07.46   51.46                                
 -- Starkey, Susannah         11 Pnsc                                DQ  
      9.1 Incorrect individual stroke order (Fly, Back, Breast, Free) - IM
      52.89   58.69 1:01.88   49.74                                
 
Event 3  Girls 12 Year Olds 200 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Abat, Danielle            12 Pnsc                           3:39.29  
      47.03   52.99 1:05.73   53.54                                
  2 Chatfield, Emily          12 Pnsc                           3:42.84  
      52.47   58.25 1:03.00   49.12                                
 -- Jervis, Lauren            12 Pnsc                                DQ  
      8.2 Arms not brought forward together - fly
      57.39   54.44 1:01.93   48.76                                
 
Event 3  Boys 9 Year Olds 200 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
 -- Whitelock, Louis           9 Pnsc                                DQ  
      8.1 Body not on the breast (except when executing a turn) - fly
    1:01.11   51.13 1:04.69   51.85                                
 
Event 3  Boys 10 Year Olds 200 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Halloran-Day, Henry       10 Pnsc                           3:50.02  
      54.70   56.81 1:10.50   48.01                                
  2 Conteh, Tyree             10 Pnsc                           3:56.75  
    1:53.13 1:10.28   53.34                                        
 
Event 3  Boys 12 Year Olds 200 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 De-Ville, Logan           12 Pnsc                           3:54.02  
    1:50.25                   52.93                                
 -- Odofin, Eni               12 Pnsc                                DQ  
      8.3 Alternating movement of legs or feet - fly
      52.32 1:03.01 1:10.51   53.14                                
 
Event 3  Boys 13 Year Olds 200 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Young, Thomas             13 Pnsc                           3:24.91  
      45.02   53.89   59.53   46.47                                
 
Event 4  Girls 8 & Under 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Hickman-Hall, Lilly        8 Pnsc                             55.09  
  2 Olan, Mikhaela             7 Pnsc                           1:01.67  
 
Event 4  Girls 9 Year Olds 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Brown, Madeleine           9 Pnsc                             39.18  
  2 Sutherland, Eva            9 Pnsc                             39.94  
  3 Bayley, Amelia             9 Pnsc                             46.26  
  4 Wilkinson, Rosa            9 Pnsc                             48.37  
  5 Winter, Violet             9 Pnsc                             49.09  
  6 Kendell, Chloe             9 Pnsc                             49.33  
  7 Achtar, Shazia             9 Pnsc                             50.63  
  8 Drake, Ella                9 Pnsc                             50.69  
  9 Jennings, Aimee            9 Pnsc                             51.99  
 10 Reed, Hannah               9 Pnsc                             53.25  
 11 Crawford, Seren            9 Pnsc                             56.72  
 
Event 4  Girls 10 Year Olds 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Kendell, Maya             10 Pnsc                             40.36  
  2 Abat, Chelsea             10 Pnsc                             46.69  
  3 Scammell, Bethany         10 Pnsc                             51.05  
  4 Spiller, Lydia            10 Pnsc                             51.24  
  5 Elston, Rhiannon          10 Pnsc                             55.97  
 
Event 4  Girls 11 Year Olds 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Davies, Anais             11 Pnsc                             37.35  
  2 Starkey, Susannah         11 Pnsc                             38.39  
  3 McCauley-Wright, Freya    11 Pnsc                             39.21  
  4 Taylor, Martha            11 Pnsc                             40.23  
  5 Crawford, Annwen          11 Pnsc                             40.65  
  6 Burr, Georgina            11 Pnsc                             45.49  
 
Event 4  Girls 12 Year Olds 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Lazarov, Charlie          12 Pnsc                             37.22  
  2 Abat, Danielle            12 Pnsc                             38.82  
  3 Parker, Lucy              12 Pnsc                             40.46  
  4 Gabrat, Ruth              12 Pnsc                             42.52  
  5 Whittenham, Emma          12 Pnsc                             48.43  
  6 Ewins, Florence           12 Pnsc                             52.15  
 
Event 4  Girls 13 Year Olds 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Douglas, Elizabeth        13 Pnsc                             40.51  
 
Event 4  Boys 8 & Under 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Foord, Sam                 8 Pnsc                             50.67  
 
Event 4  Boys 9 Year Olds 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Payne, Ethan               9 Pnsc                             41.97  
  2 Whitelock, Louis           9 Pnsc                             42.09  
  3 Frazer, Edward             9 Pnsc                             44.64  
  4 Bailey, Diarmuid           9 Pnsc                             45.21  
  5 Young, William             9 Pnsc                             51.58  
  6 Jay-Prior, Charlie         9 Pnsc                             54.21  
  7 Crockford, Mawgan          9 Pnsc                             58.43  
 
Event 4  Boys 10 Year Olds 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Walters, Gwanaelle        10 Pnsc                             39.98  
  2 Watts, Charlie            10 Pnsc                             43.58  
  3 Wilson, Joseph            10 Pnsc                             44.97  
  4 Morley, George            10 Pnsc                             51.65  
  5 Brooker, Bailey           10 Pnsc                             58.01  
 
Event 4  Boys 11 Year Olds 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Bryan, Sam                11 Pnsc                             36.40  
  2 Ducane, Jay               11 Pnsc                             47.62  
  3 Woolger, Jack             11 Pnsc                             51.37  
  4 Fletcher, Jack            11 Pnsc                             55.43  
 
Event 4  Boys 12 Year Olds 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Walters, Rohan            12 Pnsc                             38.63  
 
Event 4  Boys 13 Year Olds 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Young, Thomas             13 Pnsc                             36.02  
 
Event 5  Girls 9 Year Olds 100 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Brown, Madeleine           9 Pnsc                           1:40.46  
      48.04   52.42                                                
  2 Sutherland, Eva            9 Pnsc                           1:46.25  
      50.63   55.62                                                
  3 Bayley, Amelia             9 Pnsc                           1:58.09  
      59.41   58.68                                                
  4 Winter, Violet             9 Pnsc                           2:08.49  
      58.60 1:09.89                                                
  5 Kendell, Chloe             9 Pnsc                           2:15.86  
    1:02.40 1:13.46                                                
  6 Drake, Ella                9 Pnsc                           2:15.90  
    2:15.90                                                        
  7 Achtar, Shazia             9 Pnsc                           2:20.40  
    1:05.56 1:14.84                                                
  8 Crawford, Seren            9 Pnsc                           2:21.26  
    1:06.67 1:14.59                                                
  9 Reed, Hannah               9 Pnsc                           2:26.38  
    1:09.65 1:16.73                                                
 
Event 5  Girls 10 Year Olds 100 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Reed, Mia                 10 Pnsc                           1:47.25  
      51.11   56.14                                                
  2 Kendell, Maya             10 Pnsc                           1:51.53  
      51.79   59.74                                                
  3 Abat, Chelsea             10 Pnsc                           1:53.63  
      50.75 1:02.88                                                
  4 Pal, Veronica             10 Pnsc                           2:02.35  
    1:00.05 1:02.30                                                
  5 Spiller, Lydia            10 Pnsc                           2:08.24  
      58.40 1:09.84                                                
  6 Scammell, Bethany         10 Pnsc                           2:12.90  
    1:01.68 1:11.22                                                
 -- Elston, Rhiannon          10 Pnsc                                DQ  
      8.3 Breaststroke kick used (legal in Masters’ Competitions) - fly
    1:13.04 1:14.16                                                
 
Event 5  Girls 11 Year Olds 100 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Davies, Anais             11 Pnsc                           1:35.90  
      46.80   49.10                                                
  2 Crawford, Annwen          11 Pnsc                           1:47.43  
      52.25   55.18                                                
  3 Taylor, Martha            11 Pnsc                           1:48.39  
      50.65   57.74                                                
  4 Burr, Georgina            11 Pnsc                           1:59.23  
      57.78 1:01.45                                                
 
Event 5  Girls 12 Year Olds 100 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Lazarov, Charlie          12 Pnsc                           1:36.93  
      47.23   49.70                                                
  2 Chatfield, Emily          12 Pnsc                           1:41.88  
      48.68   53.20                                                
  3 Parker, Lucy              12 Pnsc                           1:44.31  
      49.22   55.09                                                
  4 Fisher, Molly             12 Pnsc                           1:44.33  
      51.56   52.77                                                
  5 Gabrat, Ruth              12 Pnsc                           1:49.61  
      51.82   57.79                                                
 
Event 5  Girls 13 Year Olds 100 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Douglas, Elizabeth        13 Pnsc                           1:43.59  
      50.92   52.67                                                
 
Event 5  Boys 9 Year Olds 100 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Payne, Ethan               9 Pnsc                           1:47.74  
      50.05   57.69                                                
  2 Young, William             9 Pnsc                           1:58.23  
      54.83 1:03.40                                                
  3 Bailey, Diarmuid           9 Pnsc                           2:04.02  
      56.05 1:07.97                                                
 -- Crockford, Mawgan          9 Pnsc                                DQ  
      8.3 Alternating movement of legs or feet - fly
    1:13.22 1:16.50                                                
 -- Frazer, Edward             9 Pnsc                                DQ  
      9.1 Incorrect individual stroke order (Fly, Back, Breast, Free) - IM
      57.64 1:05.88                                                
 
Event 5  Boys 10 Year Olds 100 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Walters, Gwanaelle        10 Pnsc                           1:41.25  
      46.01   55.24                                                
  2 Watts, Charlie            10 Pnsc                           1:49.15  
      51.26   57.89                                                
  3 Wilson, Joseph            10 Pnsc                           1:56.33  
 
Event 5  Boys 11 Year Olds 100 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Bryan, Sam                11 Pnsc                           1:38.93  
      45.12   53.81                                                
  2 Ducane, Jay               11 Pnsc                           2:03.81  
    1:02.69 1:01.12                                                
 -- Fletcher, Jack            11 Pnsc                                DQ  
      8.3 Alternating movement of legs or feet - fly
    1:20.58 1:03.47                                                
 -- Woolger, Jack             11 Pnsc                                DQ  
      8.4 Did not touch at turn or finish with both hands, or touch not simultaneous - fly
    1:05.79 1:11.42                                                
 
Event 6  Girls 9 Year Olds 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Bayley, Amelia             9 Pnsc                           1:56.82  
 
Event 6  Girls 10 Year Olds 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Reed, Mia                 10 Pnsc                           1:47.82  
      53.96   53.86                                                
  2 Pal, Veronica             10 Pnsc                           1:58.77  
      56.73 1:02.04                                                
 
Event 6  Girls 11 Year Olds 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Starkey, Susannah         11 Pnsc                           1:40.38  
      48.60   51.78                                                
  2 McCauley-Wright, Freya    11 Pnsc                           1:41.28  
      49.29   51.99                                                
  3 Wisniewska, Olesia        11 Pnsc                           1:45.85  
      52.51   53.34                                                
  4 Taylor, Martha            11 Pnsc                           1:47.67  
      53.08   54.59                                                
  5 Kale, Elizabeth           11 Pnsc                           1:48.85  
      53.97   54.88                                                
  6 Burr, Georgina            11 Pnsc                           1:57.25  
 
Event 6  Girls 12 Year Olds 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Abat, Danielle            12 Pnsc                           1:35.80  
      46.04   49.76                                                
  2 Parker, Lucy              12 Pnsc                           1:43.59  
    1:43.59                                                        
  3 Lazarov, Charlie          12 Pnsc                           1:44.20  
    1:44.20                                                        
  4 Jervis, Lauren            12 Pnsc                           1:46.03  
      51.76   54.27                                                
  5 Fisher, Molly             12 Pnsc                           1:48.28  
      53.38   54.90                                                
  6 Gabrat, Ruth              12 Pnsc                           1:48.73  
      53.77   54.96                                                
  7 Whittenham, Emma          12 Pnsc                           1:59.95  
      58.27 1:01.68                                                
 
Event 6  Girls 13 Year Olds 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Douglas, Elizabeth        13 Pnsc                           1:46.87  
      52.75   54.12                                                
 
Event 6  Boys 9 Year Olds 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Payne, Ethan               9 Pnsc                           1:43.55  
  2 Whitelock, Louis           9 Pnsc                           1:45.09  
  3 Jay-Prior, Charlie         9 Pnsc                           2:10.77  
 -- Young, William             9 Pnsc                                DQ  
      6.4 Not on back when leaving the wall
 
Event 6  Boys 10 Year Olds 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Walters, Gwanaelle        10 Pnsc                           1:43.63  
      48.79   54.84                                                
  2 Halloran-Day, Henry       10 Pnsc                           1:49.54  
      55.99   53.55                                                
  3 Watts, Charlie            10 Pnsc                           1:53.23  
      54.76   58.47                                                
  4 Conteh, Tyree             10 Pnsc                           1:55.23  
      56.59   58.64                                                
 
Event 6  Boys 11 Year Olds 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Bryan, Sam                11 Pnsc                           1:43.13  
      48.60   54.53                                                
  2 Ducane, Jay               11 Pnsc                           1:50.65  
      54.03   56.62                                                
 
Event 6  Boys 12 Year Olds 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Walters, Rohan            12 Pnsc                           1:40.11  
      48.24   51.87                                                
  2 Odofin, Eni               12 Pnsc                           1:50.47  
      53.75   56.72                                                
 
Event 7  Girls 9 Year Olds 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Sutherland, Eva            9 Pnsc                           3:23.42  
      46.79   53.13   54.64   48.86                                
  2 Clinton, Olivia            9 Pnsc                           3:39.29  
      49.13   58.82   58.01   53.33                                
 
Event 7  Girls 10 Year Olds 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Reed, Mia                 10 Pnsc                           3:36.16  
      51.72   55.31   56.01   53.12                                
  2 Pal, Veronica             10 Pnsc                           3:54.15  
      53.03 1:01.26 1:00.06   59.80                                
 
Event 7  Girls 11 Year Olds 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Wisniewska, Olesia        11 Pnsc                           3:27.76  
      47.83   54.48   54.93   50.52                                
  2 Kale, Elizabeth           11 Pnsc                           3:32.44  
      48.24   55.30   56.86   52.04                                
 
Event 7  Girls 12 Year Olds 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Jervis, Lauren            12 Pnsc                           3:25.86  
      47.14   54.52   55.48   48.72                                
  2 Fisher, Molly             12 Pnsc                           3:26.95  
      47.90   52.74   55.55   50.76                                
  3 Chatfield, Emily          12 Pnsc                           3:27.05  
      45.89   53.60   57.86   49.70                                
  4 Whittenham, Emma          12 Pnsc                           3:52.42  
      54.11   58.21 1:00.10 1:00.00                                
 
Event 7  Boys 9 Year Olds 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Whitelock, Louis           9 Pnsc                           3:23.57  
      47.37   53.14   54.80   48.26                                
 
Event 7  Boys 10 Year Olds 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Halloran-Day, Henry       10 Pnsc                           3:28.37  
      49.61   53.90   55.00   49.86                                
  2 Conteh, Tyree             10 Pnsc                           3:49.50  
      53.46   59.92   59.90   56.22                                
 
Event 7  Boys 11 Year Olds 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Bryan, Sam                11 Pnsc                           3:18.41  
      45.81   51.30   52.48   48.82                                
 
Event 7  Boys 12 Year Olds 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 De-Ville, Logan           12 Pnsc                           3:31.82  
      44.36   56.94   58.24   52.28                                
 
Event 7  Boys 13 Year Olds 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Young, Thomas             13 Pnsc                           3:10.45  
      40.61   50.96   52.83   46.05