Licensed to Portsmouth Northsea SC
                                  HY-TEK's MEET MANAGER 6.0 02/04/2018 01:48 PM
               PNSC Easter Meet 2018 - 29/03/2018 to 01/04/2018                
                                    Results                                    
 
Event 8  Boys 10-14 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Stewart, Toby             14 Guildford Ct-SE      1:00.10    1:00.32  
              28.58     1:00.32 (31.74)                                        
  2 Cervini, Tommaso          14 Hamilton             1:03.97    1:03.44  
              29.45     1:03.44 (33.99)                                        
  3 Priesemann, Oskar         13 Winchester           1:05.01    1:05.44  
              30.89     1:05.44 (34.55)                                        
  4 Hassan, Yousief           13 Hamilton             1:07.29    1:06.36  
              31.36     1:06.36 (35.00)                                        
  5 Potgieter, Nathan         13 Guildford Ct-SE      1:05.63    1:06.49  
              29.90     1:06.49 (36.59)                                        
  6 Lowe, Samuel J            13 Guernsey             1:07.26    1:06.59  
              30.82     1:06.59 (35.77)                                        
  7 Churchill, Joseph         13 Staines              1:07.89    1:07.49  
              30.98     1:07.49 (36.51)                                        
  8 Halloran-Day, Henry       13 Portsmouth N         1:08.21    1:08.66  
              32.32     1:08.66 (36.34)                                        
 
Event 8  Boys 15 & Over 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
  1 Brooks, Matthew           20 Portsmouth N           58.50      58.83  
              26.76       58.83 (32.07)                                        
  2 Nugent, Max               17 Portsmouth N           58.61      58.85  
              27.11       58.85 (31.74)                                        
  3 Dixon, Jonathan           22 Bristol Hen            59.61      58.86  
              27.88       58.86 (30.98)                                        
  4 Tambling, Marcus          15 Hamilton             1:01.10    1:00.60  
              28.30     1:00.60 (32.30)                                        
  5 Muro, Marco               18 Portsmouth N         1:00.72    1:00.75  
              28.08     1:00.75 (32.67)                                        
  6 Ragg-Griffith, George     16 Portsmouth N         1:00.04    1:00.83  
              27.95     1:00.83 (32.88)                                        
  7 Habgood, Ethan            15 Guildford Ct-SE      1:01.13    1:01.48  
              28.23     1:01.48 (33.25)                                        
  8 Beckett, Kieran           17 Co South'ton         1:00.33    1:03.02  
              28.12     1:03.02 (34.90)                                        
 
Event 9  Girls 10-14 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
  1 Poulton, Abi              14 Guildford Ct-SE        30.11      29.68  
  2 May, Gracie               14 Hamilton               29.99      29.71  
  3 Moores, Charlotte         14 Guildford Ct-SE        29.99      29.76  
  4 Honsberger, Aurelie       14 Hamilton               30.98      30.19  
  5 Le Cras, Laura            14 Guernsey               30.03      30.35  
  6 Pohl, Antonia             14 Hamilton               30.45      30.46  
  7 Baxter, Kate O            14 Portsmouth N           30.91      30.53  
  8 Coombs, Paige             14 Guildford Ct-SE        30.49      30.74  
 
Event 9  Girls 15 & Over 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
  1 Warrington, Callie-Ann    17 Maidstone              30.34      29.68  
  2 Francis, Faye             15 Portsmouth N           29.76      29.85  
  2 Iorini, Maria             16 Hamilton               29.92      29.85  
  4 Dean, Megan               15 Wolv'hampton           29.95      30.02  
  5 Helayel, Gabriella        15 Hamilton               30.23      30.11  
  6 Flack, Samantha           17 Winchester             30.26      30.28  
  7 Troger, Felicia           15 Hamilton               30.15      30.29  
  8 Mole, Helena              15 Wolv'hampton           30.36      30.71  
 
Event 10  Boys 10-14 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
  1 McPhail, Jordon           14 Guildford Ct-SE      1:02.25    1:02.38  
              30.56     1:02.38 (31.82)                                        
  2 Davies, Joe               14 Fareham N'Ds-SE      1:03.39    1:04.86  
              31.23     1:04.86 (33.63)                                        
  3 Carey, Dan                14 Rugby                1:03.91    1:05.33  
              31.48     1:05.33 (33.85)                                        
  4 Deveney-Douglas, Samuel   13 Hamilton             1:05.52    1:06.08  
              32.29     1:06.08 (33.79)                                        
  5 Russell, Mackenzie        13 Guildford Ct-SE      1:08.53    1:08.18  
              33.44     1:08.18 (34.74)                                        
  6 Churchill, Joseph         13 Staines              1:09.53    1:09.96  
              34.86     1:09.96 (35.10)                                        
  7 Burns, Oliver             13 Wolv'hampton         1:09.99    1:10.18  
              33.68     1:10.18 (36.50)                                        
  8 Guyett-Smith, Cayden      13 Portsmouth N         1:07.49    1:10.23  
              34.28     1:10.23 (35.95)                                        
 
Event 10  Boys 15 & Over 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
  1 Tibbetts, Joseph          19 Portsmouth N           59.45      59.54  
              28.54       59.54 (31.00)                                        
  2 Finch, Chris              20 SurreyUni SC         1:02.05    1:01.48  
              29.44     1:01.48 (32.04)                                        
  3 Smiljanic, Mateja         16 Hamilton             1:02.50    1:02.39  
              30.31     1:02.39 (32.08)                                        
  4 Hodges, Charlie           16 Mt Kelly             1:02.95    1:02.94  
              30.19     1:02.94 (32.75)                                        
  5 Morgans, Jack             17 Winchester           1:03.10    1:03.37  
              30.50     1:03.37 (32.87)                                        
  6 Philp, Ross               16 Staines              1:02.59    1:03.54  
              31.13     1:03.54 (32.41)                                        
  7 Hallett, Charlie-Joe      16 Guernsey             1:03.10    1:04.01  
              30.85     1:04.01 (33.16)                                        
 
Event 11  Girls 10-14 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
  1 Cogswell, Daniela         14 Hamilton             1:16.53    1:16.30  
              36.02     1:16.30 (40.28)                                        
  2 Mayne, Molly              12 Hamilton             1:17.12    1:16.88  
              36.10     1:16.88 (40.78)                                        
  3 Trist, Amelia             14 Basingstoke          1:20.21    1:18.63  
              36.64     1:18.63 (41.99)                                        
  4 Dumont, Sophia            13 Hamilton             1:19.55    1:19.83  
              37.96     1:19.83 (41.87)                                        
  5 Weeden, Millie            14 Atlantis             1:21.26    1:20.90  
              37.76     1:20.90 (43.14)                                        
  6 Pohl, Louisa              12 Hamilton             1:23.05    1:22.63  
              38.97     1:22.63 (43.66)                                        
  7 Mortimer, Connie          12 Guildford Ct-SE      1:22.62    1:23.12  
              38.73     1:23.12 (44.39)                                        
  8 Somigliana, Lidia         14 Hamilton             1:25.96    1:23.90  
              39.53     1:23.90 (44.37)                                        
 
Event 11  Girls 15 & Over 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
  1 Morgan, Anna              15 Hamilton             1:16.44    1:15.26  
              34.79     1:15.26 (40.47)                                        
  1 Whiston, Brock            21 Bark & Dagen         1:19.53    1:17.73  
              36.49     1:17.73 (41.24)                                        
  2 Butler, Georgina          16 Gloucester           1:19.58    1:17.70  
              36.14     1:17.70 (41.56)                                        
  3 Moores, Lucy              16 Guildford Ct-SE      1:17.86    1:18.49  
              36.12     1:18.49 (42.37)                                        
  4 Aslett, Ashleigh          16 Portsmouth N         1:19.92    1:20.26  
              37.02     1:20.26 (43.24)                                        
  5 Troger, Felicia           15 Hamilton             1:19.85    1:20.51  
              38.12     1:20.51 (42.39)                                        
  6 Goffin, Molly             17 Basingstoke          1:21.52    1:22.58  
              39.13     1:22.58 (43.45)