Licensed to Portsmouth Northsea SC
                                  HY-TEK's MEET MANAGER 6.0 02/04/2018 01:52 PM
               PNSC Easter Meet 2018 - 29/03/2018 to 01/04/2018                
                                    Results                                    
 
Event 29  Boys 10-14 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Goodwin, Jack             14 Portsmouth N         2:35.60    2:36.00  
              33.77     1:13.37 (39.60)     1:54.45 (41.08)     2:36.00 (41.55)
  2 Cawdron, Oscar            13 Portsmouth N         2:44.60    2:45.25  
              36.95     1:18.89 (41.94)     2:02.03 (43.14)     2:45.25 (43.22)
  3 Budd, Liam                14 Portsmouth N         2:51.70    2:49.84  
              38.64     1:21.78 (43.14)     2:06.44 (44.66)     2:49.84 (43.40)
  4 Hicks, Jono               13 Guildford Ct-SE      2:54.29    2:50.03  
              38.08     1:21.63 (43.55)     2:06.47 (44.84)     2:50.03 (43.56)
  5 Menlove, Ed               14 Winchester           2:55.67    2:54.95  
              38.99     1:23.95 (44.96)     2:09.10 (45.15)     2:54.95 (45.85)
  6 Evans, Aaron              14 Staines              2:57.54    2:55.00  
              39.35     1:24.14 (44.79)     2:09.58 (45.44)     2:55.00 (45.42)
  7 Cherrington, Conor        12 Basingstoke          2:55.96    2:55.24  
              39.41     1:23.48 (44.07)     2:09.53 (46.05)     2:55.24 (45.71)
 
Event 29  Boys 15 & Over 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
  1 Bedworth, Ollie           15 Guildford Ct-SE      2:36.17    2:34.27  
              34.13     1:13.78 (39.65)     1:53.88 (40.10)     2:34.27 (40.39)
  2 Smart, Lewis              16 Mt Kelly             2:35.04    2:35.81  
              33.98     1:14.91 (40.93)     1:56.30 (41.39)     2:35.81 (39.51)
  3 Finch, Chris              20 SurreyUni SC         2:35.85    2:36.14  
              34.12     1:14.39 (40.27)     1:55.88 (41.49)     2:36.14 (40.26)
  4 Hicks, Alexander          15 Guildford Ct-SE      2:37.29    2:37.83  
              35.39     1:15.88 (40.49)     1:57.62 (41.74)     2:37.83 (40.21)
  5 Bulpett, Oli              16 Winchester           2:43.07    2:43.28  
              35.72     1:17.33 (41.61)     2:00.26 (42.93)     2:43.28 (43.02)
  6 Sheppard, Sam             15 Portsmouth N         2:45.24    2:44.04  
              36.29     1:18.95 (42.66)     2:01.68 (42.73)     2:44.04 (42.36)
  7 Davidson, Tom             15 Wolv'hampton         2:43.75    2:47.05  
              37.21     1:20.89 (43.68)     2:03.83 (42.94)     2:47.05 (43.22)
  8 Edge, Alexander           16 Portsmouth N         2:51.40    2:52.64  
              38.02     1:22.30 (44.28)     2:07.53 (45.23)     2:52.64 (45.11)
 
Event 30  Girls 10-14 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
  1 Bryant, Izzy              14 Guildford Ct-SE      2:11.49    2:10.31  
              30.82     1:04.04 (33.22)     1:37.67 (33.63)     2:10.31 (32.64)
  2 Baxter, Kate O            14 Portsmouth N         2:11.58    2:12.32  
              31.47     1:05.59 (34.12)     1:39.83 (34.24)     2:12.32 (32.49)
  3 Moller-Butcher, Geneviev  14 Guildford Ct-SE      2:13.52    2:12.63  
              31.31     1:04.85 (33.54)     1:39.13 (34.28)     2:12.63 (33.50)
  4 Wensley, Charlotte        13 Guildford Ct-SE      2:15.18    2:15.14  
              31.47     1:05.26 (33.79)     1:40.33 (35.07)     2:15.14 (34.81)
  5 Findlay, Jasmine          13 Guildford Ct-SE      2:15.17    2:16.30  
              32.01     1:06.66 (34.65)     1:42.36 (35.70)     2:16.30 (33.94)
  6 Parker, Lydia             13 Hamble Aq            2:14.48    2:16.55  
              31.66     1:06.29 (34.63)     1:41.55 (35.26)     2:16.55 (35.00)
  7 Poulton, Abi              14 Guildford Ct-SE      2:12.93    2:17.46  
              30.44     1:04.77 (34.33)     1:41.23 (36.46)     2:17.46 (36.23)
  8 Honsberger, Aurelie       14 Hamilton             2:16.67    2:17.99  
              31.35     1:06.49 (35.14)     1:42.63 (36.14)     2:17.99 (35.36)
 
Event 30  Girls 15 & Over 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
  1 Francis, Faye             15 Portsmouth N         2:12.25    2:11.95  
              30.32     1:04.21 (33.89)     1:38.65 (34.44)     2:11.95 (33.30)
  2 Prince-Rayner, Charlotte  15 Winchester           2:13.13    2:13.03  
              31.12     1:05.16 (34.04)     1:39.79 (34.63)     2:13.03 (33.24)
  3 Flack, Samantha           17 Winchester           2:13.56    2:13.25  
              31.68     1:06.44 (34.76)     1:40.34 (33.90)     2:13.25 (32.91)
  4 Banks, Jessica            18 Wolv'hampton         2:15.21    2:15.81  
              31.07     1:05.33 (34.26)     1:40.68 (35.35)     2:15.81 (35.13)
  5 Hewett, Eve A             15 S Bournem'th-SW      2:19.18    2:17.59  
              31.46     1:06.25 (34.79)     1:42.07 (35.82)     2:17.59 (35.52)
  6 Goffin, Molly             17 Basingstoke          2:19.96    2:19.35  
              31.78     1:07.55 (35.77)     1:43.73 (36.18)     2:19.35 (35.62)
  7 Comrie, Katie             16 Wolv'hampton         2:20.64    2:22.00  
              31.82     1:07.07 (35.25)     1:44.57 (37.50)     2:22.00 (37.43)
 
Event 31  Boys 10-14 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
  1 Carey, Dan                14 Rugby                  29.68      29.53  
  2 Davies, Joe               14 Fareham N'Ds-SE        29.70      30.19  
  3 Churchill, Joseph         13 Staines                32.49      31.80  
  4 Ross, Cillian             14 Fareham N'Ds-SE        31.79      31.92  
  5 Guyett-Smith, Cayden      13 Portsmouth N           33.53      32.37  
  6 Wicks, Matthew            14 Portsmouth N           33.89      33.24  
  7 Cherrington, Conor        12 Basingstoke            34.06      34.31  
  8 Cawdron, Oscar            13 Portsmouth N           33.54      34.62  
 
Event 31  Boys 15 & Over 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
  1 Tibbetts, Joseph          19 Portsmouth N           27.99      28.38  
  2 Morgans, Jack             17 Winchester             28.74      28.96  
  3 Smart, Lewis              16 Mt Kelly               29.13      29.17  
  4 Fraczek-Krygier, Filip    15 Portsmouth N           29.50      29.21  
  5 Finch, Chris              20 SurreyUni SC           28.98      29.23  
  6 Hodges, Charlie           16 Mt Kelly               29.31      29.56  
  7 Nugent, Max               17 Portsmouth N           29.98      29.71  
  8 Andrews, Michael          22 Fareham N'Ds-SE        29.77      30.03  
 
Event 32  Girls 10-14 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
  1 Poulton, Abi              14 Guildford Ct-SE        28.06      27.88  
  2 Rowden, Madeline          14 Portsmouth N           28.11      27.97  
  3 Coombs, Paige             14 Guildford Ct-SE        28.05      28.06  
  4 May, Gracie               14 Hamilton               28.60      28.22  
  5 Baxter, Kate O            14 Portsmouth N           28.66      28.32  
  6 Pohl, Antonia             14 Hamilton               28.95      28.87  
  7 Parker, Lydia             13 Hamble Aq              28.96      28.88  
  8 Pedwell, Rhianna          14 Portsmouth N           28.65      29.19  
 
Event 32  Girls 15 & Over 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
  1 Warrington, Callie-Ann    17 Maidstone              27.67      27.76  
  2 Whittall, Natasha         15 Hamilton               28.29      27.99  
  3 Banks, Jessica            18 Wolv'hampton           29.43      28.47  
  4 Lebosse, Julia            16 Basingstoke            28.71      28.54  
  5 Francis, Faye             15 Portsmouth N           28.63      28.82  
  6 King, Megan               16 Portsmouth N           28.82      28.90  
  7 Flack, Samantha           17 Winchester             28.90      29.07