Licensed to Portsmouth Northsea SC
                                  HY-TEK's MEET MANAGER 6.0 02/04/2018 01:50 PM
               PNSC Easter Meet 2018 - 29/03/2018 to 01/04/2018                
                                    Results                                    
 
Event 18  Boys 10-14 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Cervini, Tommaso          14 Hamilton             2:19.31    2:18.82  
              28.98     1:05.59 (36.61)     1:45.69 (40.10)     2:18.82 (33.13)
  2 Goodwin, Jack             14 Portsmouth N         2:26.92    2:26.27  
              30.64     1:11.45 (40.81)     1:51.56 (40.11)     2:26.27 (34.71)
  3 Wimble, Callum            14 Guildford Ct-SE      2:28.12    2:27.22  
              32.74     1:11.15 (38.41)     1:53.68 (42.53)     2:27.22 (33.54)
  4 Hassan, Yousief           13 Hamilton             2:30.39    2:29.28  
              31.68     1:10.85 (39.17)     1:55.76 (44.91)     2:29.28 (33.52)
  5 Davies, Joe               14 Fareham N'Ds-SE      2:30.80    2:29.41  
              33.09     1:09.34 (36.25)     1:54.48 (45.14)     2:29.41 (34.93)
  6 Deveney-Douglas, Samuel   13 Hamilton             2:30.47    2:32.83  
              31.88     1:11.83 (39.95)     1:59.98 (48.15)     2:32.83 (32.85)
  7 Kettle, Oliver            13 Portsmouth N         2:30.60    2:32.86  
              33.14     1:14.81 (41.67)     1:58.42 (43.61)     2:32.86 (34.44)
 
Event 18  Boys 15 & Over 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
  1 Finch, Chris              20 SurreyUni SC         2:18.10    2:12.44  
              27.27     1:02.23 (34.96)     1:41.94 (39.71)     2:12.44 (30.50)
  2 Hallett, Charlie-Joe      16 Guernsey             2:18.27    2:16.96  
              28.84     1:05.24 (36.40)     1:44.71 (39.47)     2:16.96 (32.25)
  3 Smiljanic, Mateja         16 Hamilton             2:18.59    2:17.82  
              28.95     1:04.19 (35.24)     1:44.91 (40.72)     2:17.82 (32.91)
  4 Bedworth, Ollie           15 Guildford Ct-SE      2:18.67    2:19.75  
              30.14     1:06.74 (36.60)     1:47.00 (40.26)     2:19.75 (32.75)
  5 Sims, Nicholas            16 Wycombe Dist         2:19.94    2:19.96  
              29.77     1:06.08 (36.31)     1:46.91 (40.83)     2:19.96 (33.05)
  6 Menlove, Tom              16 Winchester           2:21.67    2:21.23  
              30.15     1:06.73 (36.58)     1:49.57 (42.84)     2:21.23 (31.66)
  7 Davidson, Tom             15 Wolv'hampton         2:23.22    2:25.43  
              31.44     1:09.51 (38.07)     1:52.18 (42.67)     2:25.43 (33.25)
  8 Lorenzutti, Andrea        18 Nantes               2:23.45    2:26.16  
              30.58     1:10.41 (39.83)     1:51.90 (41.49)     2:26.16 (34.26)
 
Event 19  Girls 10-14 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
  1 Cogswell, Daniela         14 Hamilton             1:00.10      59.63  
              28.25       59.63 (31.38)                                        
  2 Agent, Lauren             14 Hamilton             1:01.68    1:01.14  
              29.50     1:01.14 (31.64)                                        
  3 May, Gracie               14 Hamilton             1:01.67    1:01.19  
              29.54     1:01.19 (31.65)                                        
  4 Rowden, Madeline          14 Portsmouth N         1:02.31    1:01.56  
              29.29     1:01.56 (32.27)                                        
  5 Coombs, Paige             14 Guildford Ct-SE      1:00.70    1:01.64  
              29.14     1:01.64 (32.50)                                        
  6 Le Cras, Laura            14 Guernsey             1:01.97    1:02.49  
              29.60     1:02.49 (32.89)                                        
  7 Dumont, Sophia            13 Hamilton             1:01.85    1:02.51  
              30.64     1:02.51 (31.87)                                        
  8 Honsberger, Aurelie       14 Hamilton             1:02.57    1:02.53  
              30.17     1:02.53 (32.36)                                        
 
Event 19  Girls 15 & Over 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
  1 Iorini, Maria             16 Hamilton               58.80      59.10  
              28.09       59.10 (31.01)                                        
  2 Bergeli, Victoria         15 Hamilton             1:00.63      59.60  
              28.77       59.60 (30.83)                                        
  3 Whittall, Natasha         15 Hamilton             1:01.08    1:00.86  
              29.28     1:00.86 (31.58)                                        
  4 Helayel, Gabriella        15 Hamilton             1:01.32    1:01.13  
              29.16     1:01.13 (31.97)                                        
  5 Francis, Faye             15 Portsmouth N         1:01.48    1:01.52  
              29.53     1:01.52 (31.99)                                        
  6 Lacey, Abigail            15 Portsmouth N         1:01.40    1:01.82  
              29.78     1:01.82 (32.04)                                        
  7 Morgan, Anna              15 Hamilton             1:01.86    1:01.90  
              29.43     1:01.90 (32.47)                                        
  8 Miller, Imogen            15 Havant & Wat         1:01.97    1:02.09  
              30.23     1:02.09 (31.86)                                        
 
Event 20  Boys 10-14 200 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
  1 Stewart, Toby             14 Guildford Ct-SE      2:15.95    2:12.98  
              29.32     1:02.72 (33.40)     1:37.50 (34.78)     2:12.98 (35.48)
  2 Priesemann, Oskar         13 Winchester           2:20.20    2:22.79  
              30.98     1:07.46 (36.48)     1:45.24 (37.78)     2:22.79 (37.55)
  3 Budd, Liam                14 Portsmouth N         2:28.32    2:27.85  
              33.21     1:10.46 (37.25)     1:49.09 (38.63)     2:27.85 (38.76)
  4 Potgieter, Nathan         13 Guildford Ct-SE      2:28.53    2:31.70  
              31.73     1:10.47 (38.74)     1:50.81 (40.34)     2:31.70 (40.89)
  5 Haynes, Jack              14 Wolv'hampton         2:36.74    2:31.85  
              33.13     1:11.19 (38.06)     1:51.43 (40.24)     2:31.85 (40.42)
  6 Porter, Ross              14 Farnham-SE           2:31.85    2:31.96  
              32.54     1:10.96 (38.42)     1:51.07 (40.11)     2:31.96 (40.89)
  7 Halloran-Day, Henry       13 Portsmouth N         2:35.37    2:32.74  
              33.35     1:11.34 (37.99)     1:52.82 (41.48)     2:32.74 (39.92)
 
Event 20  Boys 15 & Over 200 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
  1 Philp, Ross               16 Staines              2:16.11    2:15.23  
              29.17     1:03.97 (34.80)     1:39.63 (35.66)     2:15.23 (35.60)
  2 Muro, Marco               18 Portsmouth N         2:18.52    2:17.21  
              29.44     1:04.15 (34.71)     1:40.41 (36.26)     2:17.21 (36.80)
  3 Holt, John                16 Basingstoke          2:28.30    2:23.27  
              30.12     1:06.02 (35.90)     1:44.47 (38.45)     2:23.27 (38.80)
  4 Packham, Joseph           15 Portsmouth N         2:29.02    2:23.82  
              31.05     1:07.50 (36.45)     1:45.01 (37.51)     2:23.82 (38.81)
  5 Edge, Alexander           16 Portsmouth N         2:40.71    2:41.01  
              31.98     1:10.55 (38.57)     1:54.76 (44.21)     2:41.01 (46.25)
 
Event 21  Girls 10-14 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
  1 Varley, Bea               14 Hamilton             2:27.99    2:20.73  
              33.01     1:08.23 (35.22)     1:44.64 (36.41)     2:20.73 (36.09)
  2 Baxter, Kate O            14 Portsmouth N         2:27.29    2:26.11  
              35.24     1:12.43 (37.19)     1:50.12 (37.69)     2:26.11 (35.99)
  3 Findlay, Jasmine          13 Guildford Ct-SE      2:25.66    2:27.09  
              34.47     1:11.54 (37.07)     1:50.55 (39.01)     2:27.09 (36.54)
  4 Somigliana, Lidia         14 Hamilton             2:27.15    2:28.36  
              34.05     1:10.81 (36.76)     1:49.55 (38.74)     2:28.36 (38.81)
  5 Coombs, Paige             14 Guildford Ct-SE      2:26.47    2:30.42  
              34.92     1:12.78 (37.86)     1:51.79 (39.01)     2:30.42 (38.63)
  6 Eardley, Elizabeth        14 Guildford Ct-SE      2:34.19    2:34.17  
              36.28     1:15.69 (39.41)     1:55.19 (39.50)     2:34.17 (38.98)
  7 Rowsell, Evie             13 Fareham N'Ds-SE      2:32.86    2:34.71  
              36.70     1:16.03 (39.33)     1:57.19 (41.16)     2:34.71 (37.52)
  8 Hughes, Lulu              13 Guildford Ct-SE      2:34.32    2:42.99  
              36.37     1:16.96 (40.59)     2:00.17 (43.21)     2:42.99 (42.82)
 
Event 21  Girls 15 & Over 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
  1 Small, Kelly              19 Portsmouth N         2:21.21    2:21.91  
              31.77     1:07.33 (35.56)     1:44.91 (37.58)     2:21.91 (37.00)
  2 Prince-Rayner, Charlotte  15 Winchester           2:25.79    2:26.45  
              33.65     1:10.80 (37.15)     1:49.45 (38.65)     2:26.45 (37.00)
  3 Banks, Jessica            18 Wolv'hampton         2:29.17    2:27.83  
              33.97     1:11.29 (37.32)     1:49.76 (38.47)     2:27.83 (38.07)
  4 Alder, Rebecca            17 Alton & Dist         2:29.92    2:30.11  
              34.60     1:12.51 (37.91)     1:51.90 (39.39)     2:30.11 (38.21)
  5 Elliott, Gemma            15 Havant & Wat         2:27.20    2:30.47  
              35.12     1:13.63 (38.51)     1:52.48 (38.85)     2:30.47 (37.99)
  6 Francis, Faye             15 Portsmouth N         2:29.31    2:32.30  
              34.19     1:12.91 (38.72)     1:53.33 (40.42)     2:32.30 (38.97)
  7 Dean, Megan               15 Wolv'hampton         2:33.66    2:36.32  
              34.91     1:13.96 (39.05)     1:54.79 (40.83)     2:36.32 (41.53)
 
Event 22  Boys 10-14 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
  1 Goodwin, Jack             14 Portsmouth N           31.87      32.17  
  2 Cervini, Tommaso          14 Hamilton               32.44      32.50  
  3 Kettle, Oliver            13 Portsmouth N           33.00      32.89  
  4 Wimble, Callum            14 Guildford Ct-SE        34.02      34.19  
  4 El Dawy, Yousef           13 Hamilton               33.62      34.19  
  6 Hadnett, Seb              14 Chichester             34.54      34.53  
  7 Paton, Alex               12 Guildford Ct-SE        34.91      35.44  
  8 Cawdron, Oscar            13 Portsmouth N           35.33      35.88  
 
Event 22  Boys 15 & Over 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
  1 Redman, Neil              23 Portsmouth N           29.73      29.99  
  2 Freedman, Max             19 Portsmouth N           30.38      30.52  
  3 Redman, Samuel            25 Portsmouth N           31.16      31.22  
  4 Kozhabayev, Richard       16 Hamilton               31.26      31.44  
  5 Alhousani, Yousef         18 Hamilton               31.93      31.86  
  6 Hallett, Charlie-Joe      16 Guernsey               31.68      31.89  
  7 Bedworth, Ollie           15 Guildford Ct-SE        32.17      32.35  
  8 Sheppard, Sam             15 Portsmouth N           32.67      32.54