Licensed to Portsmouth Northsea SC
                                  HY-TEK's MEET MANAGER 6.0 02/04/2018 01:49 PM
               PNSC Easter Meet 2018 - 29/03/2018 to 01/04/2018                
                                    Results                                    
 
Event 13  Girls 10-14 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Varley, Bea               14 Hamilton             2:23.48    2:24.03  
              31.54     1:08.37 (36.83)     1:50.58 (42.21)     2:24.03 (33.45)
  2 Baxter, Kate O            14 Portsmouth N         2:28.16    2:28.81  
              31.86     1:08.34 (36.48)     1:54.24 (45.90)     2:28.81 (34.57)
  3 Fakkel, Izzy              14 Guildford Ct-SE      2:31.01    2:30.29  
              33.85     1:15.72 (41.87)     1:55.47 (39.75)     2:30.29 (34.82)
  4 Cogswell, Daniela         14 Hamilton             2:30.76    2:30.41  
              32.39     1:10.60 (38.21)     1:55.47 (44.87)     2:30.41 (34.94)
  5 Somigliana, Lidia         14 Hamilton             2:34.05    2:33.91  
              33.50     1:11.34 (37.84)     1:57.32 (45.98)     2:33.91 (36.59)
  6 Dumont, Sophia            13 Hamilton             2:34.02    2:34.81  
              32.92     1:14.29 (41.37)     1:58.68 (44.39)     2:34.81 (36.13)
  7 Agent, Lauren             14 Hamilton             2:37.08    2:37.77  
              32.59     1:12.09 (39.50)     2:02.08 (49.99)     2:37.77 (35.69)
 
Event 13  Girls 15 & Over 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
  1 Bergeli, Victoria         15 Hamilton             2:28.68    2:27.63  
              30.64     1:09.16 (38.52)     1:54.22 (45.06)     2:27.63 (33.41)
  2 Lacey, Abigail            15 Portsmouth N         2:27.99    2:29.35  
              31.16     1:10.43 (39.27)     1:54.26 (43.83)     2:29.35 (35.09)
  3 Banks, Jessica            18 Wolv'hampton         2:30.88    2:30.56  
              32.02     1:10.03 (38.01)     1:55.40 (45.37)     2:30.56 (35.16)
  4 Mole, Helena              15 Wolv'hampton         2:35.66    2:34.61  
              31.86     1:12.55 (40.69)     1:58.78 (46.23)     2:34.61 (35.83)
  5 Troger, Felicia           15 Hamilton             2:33.99    2:35.71  
              31.59     1:12.52 (40.93)     1:56.28 (43.76)     2:35.71 (39.43)
  6 Goffin, Molly             17 Basingstoke          2:35.15    2:36.27  
              32.35     1:13.72 (41.37)     1:59.33 (45.61)     2:36.27 (36.94)
 
Event 14  Boys 10-14 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
  1 Cervini, Tommaso          14 Hamilton               56.59      56.80  
              27.39       56.80 (29.41)                                        
  2 Kettle, Oliver            13 Portsmouth N           58.27      58.17  
              27.75       58.17 (30.42)                                        
  3 Wimble, Callum            14 Guildford Ct-SE        58.75      58.36  
              28.31       58.36 (30.05)                                        
  4 Haynes, Jack              14 Wolv'hampton           59.48      59.58  
              28.83       59.58 (30.75)                                        
  5 Hassan, Yousief           13 Hamilton               59.31      59.60  
              28.75       59.60 (30.85)                                        
  6 Russell, Mackenzie        13 Guildford Ct-SE        59.12      59.97  
              28.83       59.97 (31.14)                                        
  7 El Dawy, Yousef           13 Hamilton               59.35    1:00.18  
              28.80     1:00.18 (31.38)                                        
 -- Banat, Adel               14 Hamilton               59.46         DQ  
      4.4 Start before starting signal
 
Event 14  Boys 15 & Over 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
  1 Brooks, Matthew           20 Portsmouth N           53.06      53.57  
              25.60       53.57 (27.97)                                        
  2 Nugent, Max               17 Portsmouth N           54.09      53.81  
              26.07       53.81 (27.74)                                        
  3 Kozhabayev, Richard       16 Hamilton               54.60      53.93  
              25.74       53.93 (28.19)                                        
  4 Tibbetts, Joseph          19 Portsmouth N           54.29      54.11  
              25.95       54.11 (28.16)                                        
  5 El Geneidy, Ahmed         16 Hamilton               54.29      54.25  
              25.35       54.25 (28.90)                                        
  6 Beckett, Kieran           17 Co South'ton           54.89      55.37  
              26.29       55.37 (29.08)                                        
  7 Muro, Marco               18 Portsmouth N           55.19      55.44  
              26.81       55.44 (28.63)                                        
  7 Fraczek-Krygier, Filip    15 Portsmouth N           54.76      55.44  
              26.59       55.44 (28.85)                                        
 
Event 15  Girls 10-14 200 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
  1 Poulton, Abi              14 Guildford Ct-SE      2:29.52    2:27.71  
              31.65     1:09.04 (37.39)     1:47.32 (38.28)     2:27.71 (40.39)
  2 Baxter, Kate O            14 Portsmouth N         2:29.95    2:33.22  
              33.22     1:12.14 (38.92)     1:52.62 (40.48)     2:33.22 (40.60)
  3 Parker, Lydia             13 Hamble Aq            2:32.88    2:33.90  
              33.21     1:12.09 (38.88)     1:52.84 (40.75)     2:33.90 (41.06)
  4 Wensley, Charlotte        13 Guildford Ct-SE      2:38.05    2:34.92  
              34.16     1:13.00 (38.84)     1:53.83 (40.83)     2:34.92 (41.09)
  5 Trist, Amelia             14 Basingstoke          2:35.76    2:34.95  
              33.54     1:14.26 (40.72)     1:53.52 (39.26)     2:34.95 (41.43)
  6 Mullooly, Annabel         12 Guildford Ct-SE      2:44.72    2:41.64  
              34.17     1:15.13 (40.96)     1:58.98 (43.85)     2:41.64 (42.66)
  7 Polgar-Wiseman, Izabella  14 Chelsea&West         2:47.52    2:41.89  
              35.16     1:15.75 (40.59)     1:58.87 (43.12)     2:41.89 (43.02)
  8 Pasakinskaite, Erika      11 Bark & Dagen         2:47.46    2:52.65  
              36.55     1:19.57 (43.02)     2:06.06 (46.49)     2:52.65 (46.59)
 
Event 15  Girls 15 & Over 200 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
  1 Lebosse, Charlyne         16 Basingstoke          2:31.76    2:31.45  
              33.21     1:11.73 (38.52)     1:51.85 (40.12)     2:31.45 (39.60)
  2 St John-Mosse, Helen      20 Portsmouth N         2:29.17    2:32.10  
              32.02     1:09.91 (37.89)     1:50.81 (40.90)     2:32.10 (41.29)
  3 St.John-Mosse, Hannah     17 Portsmouth N         2:32.92    2:33.79  
              32.49     1:10.03 (37.54)     1:50.78 (40.75)     2:33.79 (43.01)
  4 Stone, Bethany            18 Portsmouth N         2:38.38    2:39.30  
              34.25     1:13.69 (39.44)     1:56.10 (42.41)     2:39.30 (43.20)
 
Event 16  Boys 10-14 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
  1 Stewart, Toby             14 Guildford Ct-SE      2:14.85    2:13.85  
              31.14     1:04.76 (33.62)     1:39.46 (34.70)     2:13.85 (34.39)
  2 Davies, Joe               14 Fareham N'Ds-SE      2:17.18    2:17.30  
              31.32     1:05.75 (34.43)     1:41.41 (35.66)     2:17.30 (35.89)
  3 Carey, Dan                14 Rugby                2:21.36    2:23.42  
              31.70     1:07.21 (35.51)     1:45.74 (38.53)     2:23.42 (37.68)
  4 Banat, Adel               14 Hamilton             2:30.64    2:30.87  
              33.84     1:12.21 (38.37)     1:51.56 (39.35)     2:30.87 (39.31)
  5 Lowe, Samuel J            13 Guernsey             2:31.42    2:32.36  
              35.93     1:15.58 (39.65)     1:55.16 (39.58)     2:32.36 (37.20)
  6 Sabbah, Laith             13 Hamilton             2:31.59    2:35.43  
              34.79     1:14.11 (39.32)     1:54.85 (40.74)     2:35.43 (40.58)
  7 Russell, Mackenzie        13 Guildford Ct-SE      2:31.59    2:37.54  
              36.47     1:16.84 (40.37)     1:58.07 (41.23)     2:37.54 (39.47)
 
Event 16  Boys 15 & Over 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
  1 Finch, Chris              20 SurreyUni SC         2:16.75    2:14.10  
              31.03     1:04.41 (33.38)     1:39.12 (34.71)     2:14.10 (34.98)
  2 Hallett, Charlie-Joe      16 Guernsey             2:16.35    2:15.74  
              31.25     1:05.14 (33.89)     1:41.38 (36.24)     2:15.74 (34.36)
  3 Seaton, Matthew           15 Rugby                2:17.55    2:17.73  
              31.84     1:06.63 (34.79)     1:42.16 (35.53)     2:17.73 (35.57)
  4 Smiljanic, Mateja         16 Hamilton             2:18.06    2:18.03  
              32.68     1:08.22 (35.54)     1:43.89 (35.67)     2:18.03 (34.14)
  5 Davidson, Tom             15 Wolv'hampton         2:20.02    2:18.88  
              33.03     1:08.01 (34.98)     1:43.96 (35.95)     2:18.88 (34.92)
  6 Tambling, Marcus          15 Hamilton             2:19.78    2:19.26  
              32.63     1:08.16 (35.53)     1:43.99 (35.83)     2:19.26 (35.27)
  7 Hodges, Charlie           16 Mt Kelly             2:19.70    2:21.20  
              32.62     1:08.52 (35.90)     1:44.96 (36.44)     2:21.20 (36.24)
  8 Phelan, Fergus            16 Winchester           2:21.86    2:21.31  
              33.06     1:08.89 (35.83)     1:46.25 (37.36)     2:21.31 (35.06)
 
Event 17  Girls 10-14 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
  1 Fakkel, Izzy              14 Guildford Ct-SE        33.75      33.91  
  2 Mayne, Molly              12 Hamilton               35.25      34.77  
  3 Le Cras, Laura            14 Guernsey               36.13      35.78  
  4 Trist, Amelia             14 Basingstoke            36.15      36.24  
  5 Weeden, Millie            14 Atlantis               36.14      36.36  
  6 Cooper, Hannah            14 Fareham N'Ds-SE        36.55      36.61  
  7 Cogswell, Daniela         14 Hamilton               35.92      36.87  
  8 Pohl, Antonia             14 Hamilton               36.44      36.94  
 
Event 17  Girls 15 & Over 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
  1 Butler, Georgina          16 Gloucester             35.09      34.85  
  1 Whiston, Brock            21 Bark & Dagen           35.27      34.96  
  2 Morgan, Anna              15 Hamilton               35.04      34.94  
  3 Moores, Lucy              16 Guildford Ct-SE        35.43      35.54  
  4 Aslett, Ashleigh          16 Portsmouth N           35.24      35.83  
  5 James, Lottie             17 Bourmth Coll           35.79      36.05  
  6 Lacey, Abigail            15 Portsmouth N           35.89      36.77  
  7 Wilson, Brigit            15 Elmbridge              36.98      37.53