Licensed to Portsmouth Northsea SC
                                  HY-TEK's MEET MANAGER 6.0 21/05/2018 06:58 PM
                     PNSC LC Sprint Meet 2018 - 20/05/2018                     
                                    Results                                    
 
Event 11  Girls 10 & Under 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Day, Hannah               10 Portsmouth N                     45.60  
  2 Warnes, Holly             10 Alton & Dist                     48.63  
  3 O'Brien, Nell             10 Ryde SC                          49.40  
  4 Day, Livia                10 Co South'ton                     50.03  
  5 Coles, Jess               10 Portsmouth N                     50.11  
  6 Lambert, Amelia           10 RomseyTotton                     50.48  
  7 Smith, Evie               10 Co South'ton                     51.69  
  8 Bland, Emily              10 Locks Heath                      53.97  
  9 Raymond, Emily             9 Co South'ton                     54.83  
 10 Roostaei, Olya            10 Portsmouth N                     54.94  
 11 North, Betsy               9 Hamble Aq                        55.77  
 12 Smith, Daisy              10 Locks Heath                      56.16  
 13 Jandusay, Julianne        10 Portsmouth N                     56.75  
 14 Sanger, Beatrice          10 Co South'ton                     57.44  
 15 Ballinger, Angel          10 Ryde SC                          57.83  
 16 Goddard, Ruby              9 Locks Heath                      58.57  
 17 Coventry, Isabelle        10 Eastleigh                      1:01.25  
 18 Grundy, Jorja              9 Eastleigh                      1:05.00  
 -- White, Alanyah             9 Co South'ton                        DQ  
      7.4 Leg movements not on the same plane
 -- Caws, Jessica             10 Co South'ton                        DQ  
      7.4 Leg movements not simultaneous (alternating leg movement)
 -- Lynch, Evie               10 Co South'ton                        DQ  
      7.6 Did not touch at turn or finish with both hands, or touch not simultaneous or hands no
 -- Fisher, Ruby              10 Co South'ton                        DQ  
      7.5 Executed alternating or downward butterfly kick (except after start or after turn, as
 
Event 11  Girls 11 Year Olds 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Robinson, Naomi           11 Portsmouth N                     44.95  
  2 Dominiak, Larisa          11 Portsmouth N                     45.23  
  3 Caws, Emily               11 Co South'ton                     46.90  
  4 Bassett, Alexandra        11 Co South'ton                     47.06  
  5 Stent, Eleanor            11 Havant & Wat                     47.95  
  6 Doncom, Amelia            11 Hamble Aq                        48.28  
  7 Rolls, Lexi               11 WildernWaves                     48.32  
  8 Crawford, Rhiannon        11 Co South'ton                     49.70  
  9 Beardsall, Charlotte      11 Locks Heath                      49.76  
 10 Collyer, Lily G           11 Littleh'pton                     50.98  
 11 Hickman-Hall, Lily        11 Portsmouth N                     51.03  
 12 Eades, Rosie              11 Alton & Dist                     52.90  
 13 Cameron, Isabella         11 Portsmouth N                     54.64  
 14 Likely, Amber             11 Portsmouth N                     55.26  
 15 Morrow, Martha            11 Hamble Aq                        55.83  
 16 Gledhill-Gilvarry, Molly  11 Co South'ton                     57.30  
 17 Prentice, Lilly-Mae       11 Portsmouth N                     58.37  
 
Event 11  Girls 12 Year Olds 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Goddard, Grace            12 Locks Heath                      40.18  
  2 Brown, Madeleine          12 Portsmouth N                     41.46  
  3 Croll, Isla               12 Locks Heath                      43.72  
  4 O'Connor, Emily           12 Portsmouth N                     43.81  
  5 Shayler, Rosie            12 Alton & Dist                     45.17  
  6 Willsher, Teigan          12 Co South'ton                     47.15  
  7 Selby, Lucy               12 Locks Heath                      47.29  
  8 McNamara, Leila           12 Locks Heath                      47.49  
  9 Coles, Katie              12 Portsmouth N                     48.40  
 10 Smith, Katie              12 Co South'ton                     48.47  
 11 Orcajo, Innah             12 Portsmouth N                     49.55  
 12 Cove, Leah-May            12 WildernWaves                     49.67  
 13 Glendinning, Elisha       12 Co South'ton                     51.17  
 14 Jesson, Milly             12 Co South'ton                     51.91  
 15 Young, Poppy              12 Portsmouth N                     52.34  
 16 Hodgson, Joy              12 Alton & Dist                     54.36  
 17 Roostaei, Hadiyh          12 Portsmouth N                     55.11  
 -- Packham, Millie           12 Portsmouth N                        DQ  
      7.1 After the start or after each turn single butterfly kick not performed before the 1st
 
Event 11  Girls 13 Year Olds 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Raymond, Ellie            13 Co South'ton                     38.75  
  2 Lanza-Valenciano, Maria   13 Hamble Aq                        39.48  
  3 Fenwick, Megan            13 WildernWaves                     39.52  
  4 Milligan, Jessica         13 Co South'ton                     39.71  
  5 Day, Mia                  13 Locks Heath                      39.76  
  6 McCulloch, Mia            13 Portsmouth N                     40.96  
  7 Murcott, Eloise           13 Portsmouth N                     41.18  
  8 Hawkes, Sophie            13 Portsmouth N                     41.27  
  9 Adamson, Grace            13 Portsmouth N                     42.00  
 10 Garcia, Ysabelle          13 Co South'ton                     43.11  
 11 Williams, Amy             13 Eastleigh                        44.64  
 12 Mclaren, Amber            13 Hamble Aq                        45.44  
 13 Barbary, Isabel           13 Locks Heath                      46.96  
 14 Robinson, Abigail         13 Portsmouth N                     47.26  
 15 Smith, Emily              13 Portsmouth N                     49.63  
 16 Hart, Eden                13 Co South'ton                     50.00  
 17 Day, Jessica              13 Eastleigh                        54.57  
 
Event 11  Girls 14 Year Olds 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 McCauley-Wright, Freya    14 Portsmouth N                     39.42  
  2 Bassett, Gemma            14 Portsmouth N                     39.98  
  3 Ward, Helena              14 Ringwood                         40.41  
  4 Brew, Olivia L            14 Lewes                            40.48  
  5 Pilton, Emily             14 WildernWaves                     41.41  
  6 Critchley, Kelsey         14 Ryde SC                          42.84  
  7 Marx, Alex                14 Portsmouth N                     43.66  
  8 Hodgson, Bonnie           14 Alton & Dist                     44.72  
  9 Taylor, Keely             14 Littleh'pton                     48.02  
 -- Thompson, Fae             14 Hamble Aq                           DQ  
      7.3 Elbows over water except for last stroke before the turn, during the turn or final str
 
Event 11  Girls 15 & Over 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Day, Neve                 15 Co South'ton                     37.25  
  2 Smith, Poppy              15 Co South'ton                     39.41  
  3 Brown, Anezka             15 Co South'ton                     42.19  
  4 Slater, Jessica           15 Co South'ton                     46.92  
  5 Juraszczyk, Julia         16 Co South'ton                     47.59  
  6 Cogger, Charley           15 Ryde SC                          48.90  
  7 Short, Chloe              15 Co South'ton                     55.24  
 
Event 12  Boys 10 & Under 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Kelly, Jacob              10 Portsmouth N                     38.55  
  2 Higgins, Max              10 Kingston Roy                     38.92  
  3 Maughan, William          10 Co South'ton                     42.00  
  4 Ellis, Toby               10 Locks Heath                      42.13  
  5 Rees, Ned                 10 Portsmouth N                     43.33  
  6 Sadler, Adam              10 Eastleigh                        46.17  
  7 Summerton, Harry          10 Hamble Aq                        47.94  
  8 West, Dexter               9 Portsmouth N                     49.65  
  9 Slattery, Angus            9 Co South'ton                     50.49  
 10 Gledhill-Gilvarry, Thoma  10 Co South'ton                     50.92  
 11 Rowlinson, Max             9 Locks Heath                      52.19  
 12 O'Neill, Spencer          10 Portsmouth N                     52.23  
 13 Dick, Daniel              10 Co South'ton                     52.96  
 14 Bartlett, Samuel          10 Co South'ton                     58.41  
 15 Crabb, Ethan              10 Co South'ton                   1:06.67  
 
Event 12  Boys 11 Year Olds 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Norris, Finlay            11 Locks Heath                      40.02  
  2 Marchant, Daniel          11 Co South'ton                     40.13  
  3 Wilson, Daniel            11 Portsmouth N                     41.07  
  4 Flux, Alfie               11 Ryde SC                          43.16  
  5 Sheppard, Harry           11 Ryde SC                          43.19  
  6 Bleasdale, Sebastian      11 Alton & Dist                     43.80  
  7 Garcia, Raphael           11 Co South'ton                     44.25  
 
Event 12  Boys 12 Year Olds 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Grundy, Ethan             12 Eastleigh                        36.68  
  2 Allman, Jack              12 Thame                            37.00  
  3 Wiseman, Luke             12 Portsmouth N                     37.54  
  4 Mellor, Oliver            12 Rushmoor Ryl                     37.55  
  5 Sadler, Freddie           12 Eastleigh                        37.89  
  6 Smith, Jake               12 Co South'ton                     38.64  
  7 Coventry, Joshua          12 Eastleigh                        39.05  
  8 White, Emerson            12 Co South'ton                     42.91  
  9 Lynch, Harrison           12 Co South'ton                     45.11  
 10 Cuthbert, James           12 Portsmouth N                     46.66  
 
Event 12  Boys 13 Year Olds 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Winter, Logan             13 Portsmouth N                     33.72  
  2 Carter, Joe               13 Ryde SC                          34.44  
  3 Larby, Thomas             13 Hamble Aq                        36.76  
  4 Maughan, Harvey           13 Co South'ton                     39.77  
  5 Collins, Taylor           13 Locks Heath                      39.80  
  6 Hutin, Scott              13 Locks Heath                      43.57  
 
Event 12  Boys 14 Year Olds 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Weeks, Kai                14 Bourmth Coll                     30.56  
  2 Wicks, Matthew            14 Portsmouth N                     31.52  
  3 Harris, Evan              14 Co South'ton                     31.88  
  4 Stent, Jacob              14 Havant & Wat                     33.24  
  5 Smoker, Jake              14 Hamble Aq                        34.65  
  6 Bessey, Dylan             14 RomseyTotton                     35.28  
  7 Kennedy, Harrison         14 Locks Heath                      38.66  
  8 Greaves, Joe D            14 Littleh'pton                     39.50  
  9 Reeve, Ronnie             14 Hamble Aq                        40.33  
 
Event 12  Boys 15 & Over 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Lee-Mitchell, Elwyn       15 Co South'ton                     29.16  
  2 Corrigan, James           21 Portsmouth N                     29.44  
  3 Ellis, Tyler              17 Co South'ton                     30.01  
  4 Langan, Rob               30 Co South'ton                     30.36  
  5 Jenner, Jacob             15 Ryde SC                          31.09  
  6 Johnson, Max              15 Teddington                       31.12  
  7 Edge, Alexander           16 Portsmouth N                     31.16  
  8 Jesson, Thomas            15 Co South'ton                     32.33  
  9 Carter, Jack              16 Ryde SC                          32.46  
 10 Stoop, Jan                15 Hamble Aq                        33.26  
 11 Goodman, Alexander        26 Portsmouth N                     45.76  
 
Event 13  Girls 10 & Under 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Fisher, Ruby              10 Co South'ton                     35.17  
  2 Day, Hannah               10 Portsmouth N                     36.48  
  3 O'Brien, Nell             10 Ryde SC                          38.00  
  4 Lambert, Amelia           10 RomseyTotton                     38.08  
  5 Oatley, Jessica           10 Portsmouth N                     38.81  
  6 Warnes, Holly             10 Alton & Dist                     39.71  
  7 Martin, Gabrielle         10 Co South'ton                     40.03  
  8 Day, Livia                10 Co South'ton                     40.20  
  9 Raymond, Emily             9 Co South'ton                     40.45  
 10 North, Betsy               9 Hamble Aq                        40.99  
 11 Coventry, Isabelle        10 Eastleigh                        41.39  
 12 Coles, Jess               10 Portsmouth N                     41.43  
 13 Roostaei, Olya            10 Portsmouth N                     41.64  
 14 Sale, Poppy               10 Locks Heath                      41.96  
 15 Grundy, Jorja              9 Eastleigh                        42.10  
 16 Smith, Evie               10 Co South'ton                     42.11  
 17 Goddard, Ruby              9 Locks Heath                      42.25  
 18 Ballinger, Angel          10 Ryde SC                          42.34  
 19 Bland, Emily              10 Locks Heath                      43.02  
 20 Jandusay, Julianne        10 Portsmouth N                     44.05  
 21 Lynch, Evie               10 Co South'ton                     44.90  
 22 White, Alanyah             9 Co South'ton                     45.49  
 23 Caws, Jessica             10 Co South'ton                     46.76  
 24 Russell, Emily             9 Locks Heath                      49.65  
 25 Sanger, Georgia            9 Co South'ton                     52.19  
 -- Davies, Lily               9 Co South'ton                        DQ  
      10.2 A swimmer did not cover the whole distance - DNF
 
Event 13  Girls 11 Year Olds 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Bassett, Alexandra        11 Co South'ton                     32.00  
  2 Dominiak, Larisa          11 Portsmouth N                     33.96  
  3 Robinson, Naomi           11 Portsmouth N                     34.39  
  4 Rolls, Lexi               11 WildernWaves                     35.07  
  5 Stent, Eleanor            11 Havant & Wat                     36.00  
  6 Collyer, Lily G           11 Littleh'pton                     36.01  
  7 Beardsall, Charlotte      11 Locks Heath                      36.30  
  8 Likely, Amber             11 Portsmouth N                     36.74  
  9 Hickman-Hall, Lily        11 Portsmouth N                     36.76  
 10 Doncom, Amelia            11 Hamble Aq                        36.97  
 11 Caws, Emily               11 Co South'ton                     37.74  
 12 Wicks, Rebecca            11 Portsmouth N                     38.49  
 13 Prentice, Lilly-Mae       11 Portsmouth N                     40.50  
 14 Morrow, Martha            11 Hamble Aq                        40.52  
 15 Crawford, Rhiannon        11 Co South'ton                     40.64  
 16 Richards-Kellett, Jessic  11 Portsmouth N                     41.33  
 17 Cameron, Isabella         11 Portsmouth N                     41.44  
 18 Gledhill-Gilvarry, Molly  11 Co South'ton                     43.15  
 
Event 13  Girls 12 Year Olds 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Goddard, Grace            12 Locks Heath                      29.93  
  2 Brown, Madeleine          12 Portsmouth N                     31.95  
  3 Sutherland, Eva           12 Portsmouth N                     32.25  
  4 O'Connor, Emily           12 Portsmouth N                     33.44  
  5 Croll, Isla               12 Locks Heath                      33.64  
  6 Willsher, Tara            12 Co South'ton                     33.67  
  7 Birkett, Victoria         12 Hamble Aq                        34.41  
  8 Shayler, Rosie            12 Alton & Dist                     34.47  
  9 Willsher, Teigan          12 Co South'ton                     34.86  
 10 Curry, Georgina           12 Alton & Dist                     35.04  
 11 Selby, Lucy               12 Locks Heath                      35.35  
 12 Smith, Katie              12 Co South'ton                     36.78  
 13 Coles, Katie              12 Portsmouth N                     37.13  
 14 Orcajo, Innah             12 Portsmouth N                     37.23  
 15 Glendinning, Elisha       12 Co South'ton                     37.55  
 16 Jesson, Milly             12 Co South'ton                     38.20  
 17 McNamara, Leila           12 Locks Heath                      39.16  
 18 Young, Poppy              12 Portsmouth N                     41.71  
 
Event 13  Girls 13 Year Olds 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Hawkes, Sophie            13 Portsmouth N                     29.70  
  2 McCulloch, Mia            13 Portsmouth N                     30.01  
  3 Garcia, Ysabelle          13 Co South'ton                     30.45  
  4 Murcott, Eloise           13 Portsmouth N                     30.81  
  5 Raymond, Ellie            13 Co South'ton                     30.97  
  6 Day, Mia                  13 Locks Heath                      31.09  
  7 Ayling, Amelia            13 Locks Heath                      31.15  
  8 Fenwick, Megan            13 WildernWaves                     31.53  
  9 Williams, Amy             13 Eastleigh                        31.57  
 10 Milligan, Jessica         13 Co South'ton                     31.68  
 11 Lanza-Valenciano, Maria   13 Hamble Aq                        32.48  
 12 Russell, Abigail          13 Locks Heath                      33.06  
 13 Mclaren, Amber            13 Hamble Aq                        33.34  
 14 Boardman, Katy            13 Hamble Aq                        33.38  
 15 Adamson, Grace            13 Portsmouth N                     33.54  
 16 Quartsin, Naomi           13 Portsmouth N                     33.62  
 17 Barbary, Isabel           13 Locks Heath                      33.86  
 18 Elston, Rhiannon          13 Portsmouth N                     34.05  
 19 Anthes, Ella              13 WildernWaves                     34.33  
 20 Hill, Amy                 13 Hamble Aq                        34.80  
 21 Woolvine, Anya            13 Eastleigh                        35.19  
 22 Hart, Eden                13 Co South'ton                     35.75  
 23 Smith, Emily              13 Portsmouth N                     36.34  
 24 Robinson, Abigail         13 Portsmouth N                     40.49  
 
Event 13  Girls 14 Year Olds 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Aspinall, Molly           14 Hamble Aq                        28.57  
  2 McCauley-Wright, Freya    14 Portsmouth N                     29.58  
  3 Brew, Olivia L            14 Lewes                            29.77  
  4 Critchley, Kelsey         14 Ryde SC                          30.56  
  5 Marx, Alex                14 Portsmouth N                     30.93  
  6 Summerton, Sophie         14 Hamble Aq                        31.71  
  7 North, Freya              14 Hamble Aq                        33.55  
  8 Sambles, Roseanna         14 Portsmouth N                     33.97  
  9 Ward, Helena              14 Ringwood                         34.09  
 10 Gledhill-Gilvarry, Mabel  14 Co South'ton                     36.84  
 11 Taylor, Keely             14 Littleh'pton                     39.53  
 -- Page-Webb, Phoebe         14 Portsmouth N                        DQ  
      4.4 Start before starting signal
 
Event 13  Girls 15 & Over 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Dowling, Katie            15 Co South'ton                     29.44  
  2 Day, Neve                 15 Co South'ton                     29.71  
  3 Willsher, Courtney        15 Co South'ton                     29.77  
  4 Smith, Poppy              15 Co South'ton                     30.38  
  5 Slater, Jessica           15 Co South'ton                     33.64  
  6 Cogger, Charley           15 Ryde SC                          34.06  
  7 Juraszczyk, Julia         16 Co South'ton                     35.43  
  8 Short, Chloe              15 Co South'ton                     35.48  
 
Event 14  Boys 10 & Under 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Jebb, Xavi                10 Poole                          1:38.51  
                  46.59     1:38.51 (51.92)                                        
  2 Emre, George              10 Portsmouth N                   1:44.61  
                  49.54     1:44.61 (55.07)                                        
  3 McCauley-Wright, Adam     10 Portsmouth N                   1:44.65  
                  49.75     1:44.65 (54.90)                                        
  4 Gayle, Christian          10 Portsmouth N                   1:46.33  
                  48.91     1:46.33 (57.42)                                        
  5 Kelly, Jacob              10 Portsmouth N                   1:49.56  
                  51.37     1:49.56 (58.19)                                        
  6 Nizami, Faisal            10 Portsmouth N                   1:54.15  
                  54.48     1:54.15 (59.67)                                        
  7 Mpofu, Lewis              10 Co South'ton                   2:04.47  
                  58.55   2:04.47 (1:05.92)                                        
  8 Brady-Hercock, Cian        9 Portsmouth N                   2:04.91  
                  56.96   2:04.91 (1:07.95)                                        
  9 Brailsford, Tom           10 Ryde SC                        2:13.14  
                1:01.66   2:13.14 (1:11.48)                                        
 
Event 14  Boys 11 Year Olds 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Wilson, William           11 Rushmoor Ryl                   1:36.35  
                  43.84     1:36.35 (52.51)                                        
  2 Adams-Donohoe, Mason      11 Ryde SC                        1:36.68  
                  45.06     1:36.68 (51.62)                                        
  3 Marchant, Daniel          11 Co South'ton                   1:37.74  
                  46.38     1:37.74 (51.36)                                        
  4 Valentine, Nathan         11 Portsmouth N                   1:38.40  
                  45.70     1:38.40 (52.70)                                        
  5 Insley, Reuben            11 Portsmouth N                   1:41.92  
                  48.90     1:41.92 (53.02)                                        
  6 McCormack, Reuben         11 Portsmouth N                   1:49.33  
                  52.76     1:49.33 (56.57)                                        
  7 Stefanuti, Lucas          11 Portsmouth N                   1:50.07  
                  51.33     1:50.07 (58.74)                                        
  8 Perez, Miguel             11 Portsmouth N                   1:56.55  
                  55.49   1:56.55 (1:01.06)                                        
  9 Cuthbert, George          11 Portsmouth N                   2:08.07  
                1:00.52   2:08.07 (1:07.55)                                        
 10 Jones, Lewis E            11 Littleh'pton                   2:10.18  
                1:00.08   2:10.18 (1:10.10)                                        
 -- Mayo, Jake                11 Portsmouth N                        DQ  
      7.5 Executed alternating or downward butterfly kick (except after start or after turn, as
                  56.30        DQ (1:01.02)                                        
 
Event 14  Boys 12 Year Olds 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Grundy, Ethan             12 Eastleigh                      1:29.42  
                  41.62     1:29.42 (47.80)                                        
  2 Huxford, Max              12 Eastleigh                      1:35.74  
                  44.86     1:35.74 (50.88)                                        
  3 Smith, Jake               12 Co South'ton                   1:37.32  
                  45.77     1:37.32 (51.55)                                        
  4 Mavrikakis, Lewis         12 Portsmouth N                   1:38.00  
                  46.39     1:38.00 (51.61)                                        
  5 White, Emerson            12 Co South'ton                   1:42.12  
                  49.45     1:42.12 (52.67)                                        
  6 Allman, Jack              12 Thame                          1:47.60  
                  50.14     1:47.60 (57.46)                                        
  7 Snelgar, Luke             12 WildernWaves                   1:48.54  
                  50.68     1:48.54 (57.86)                                        
  8 Harris, Marley            12 Co South'ton                   1:50.05  
                  53.13     1:50.05 (56.92)                                        
  9 Cuthbert, James           12 Portsmouth N                   1:59.27  
                  56.41   1:59.27 (1:02.86)                                        
 
Event 14  Boys 13 Year Olds 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Larby, Thomas             13 Hamble Aq                      1:24.96  
                  39.81     1:24.96 (45.15)                                        
  2 Maughan, Harvey           13 Co South'ton                   1:25.52  
                  40.24     1:25.52 (45.28)                                        
  3 Roostaei, Malek           13 Portsmouth N                   1:30.09  
                  41.82     1:30.09 (48.27)                                        
  4 Insley, Max               13 Portsmouth N                   1:32.93  
                  45.00     1:32.93 (47.93)                                        
  5 Lebbern, Oliver           13 Co South'ton                   1:33.33  
                  42.77     1:33.33 (50.56)                                        
  6 Clarke, Jack              13 Portsmouth N                   1:35.23  
                  44.43     1:35.23 (50.80)                                        
  7 Collins, Taylor           13 Locks Heath                    1:42.34  
                  47.50     1:42.34 (54.84)                                        
  8 Harvey, Marcus            13 Littleh'pton                   1:43.11  
                  47.27     1:43.11 (55.84)                                        
  9 Norris, Joshua            13 Locks Heath                    1:52.12  
                  50.31   1:52.12 (1:01.81)                                        
 
Event 14  Boys 14 Year Olds 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Stent, Jacob              14 Havant & Wat                   1:14.91  
                  35.55     1:14.91 (39.36)                                        
  2 Turner, Jay               14 RomseyTotton                   1:20.58  
                  37.62     1:20.58 (42.96)                                        
  3 Davis, Alfie              14 Littleh'pton                   1:23.94  
                  38.56     1:23.94 (45.38)                                        
  4 Wicks, Matthew            14 Portsmouth N                   1:24.15  
                  39.72     1:24.15 (44.43)                                        
  5 Smoker, Jake              14 Hamble Aq                      1:24.28  
                  39.80     1:24.28 (44.48)                                        
  6 Lines, Fraser             14 Eastleigh                      1:33.25  
                  43.34     1:33.25 (49.91)                                        
  7 Harvey, Oliver            14 Littleh'pton                   1:35.38  
                  43.37     1:35.38 (52.01)                                        
 -- Reeve, Ronnie             14 Hamble Aq                           DQ  
      7.5 Executed alternating or downward butterfly kick (except after start or after turn, as
                  46.42          DQ (54.61)                                        
 
Event 14  Boys 15 & Over 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Muro, Marco               18 Portsmouth N                   1:08.82  
                  32.30     1:08.82 (36.52)                                        
  2 Roberson, Alex            15 Alton & Dist                   1:20.43  
                  37.85     1:20.43 (42.58)                                        
  3 Ross, Nicholas            15 Alton & Dist                   1:25.26  
                  40.10     1:25.26 (45.16)                                        
  4 Kelson, Frank             15 Alton & Dist                   1:25.43  
                  40.34     1:25.43 (45.09)                                        
  5 Goodman, Alexander        26 Portsmouth N                   1:46.42  
                  48.41     1:46.42 (58.01)                                        
 
Event 15  Girls 10 & Under 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Day, Hannah               10 Portsmouth N                   1:46.18  
                  47.13     1:46.18 (59.05)                                        
 
Event 15  Girls 11 Year Olds 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Bassett, Alexandra        11 Co South'ton                   1:24.62  
                  38.25     1:24.62 (46.37)                                        
  2 Robinson, Naomi           11 Portsmouth N                   1:35.54  
                  42.16     1:35.54 (53.38)                                        
  3 Wicks, Rebecca            11 Portsmouth N                   1:39.65  
                  47.76     1:39.65 (51.89)                                        
  4 Hickman-Hall, Lily        11 Portsmouth N                   1:47.21  
                  48.10     1:47.21 (59.11)                                        
  5 Morrow, Martha            11 Hamble Aq                      1:51.88  
                  49.99   1:51.88 (1:01.89)                                        
 -- Nichols, Jasmine          11 Portsmouth N                        DQ  
      8.2 Arms not brought forward simultaneously or arms not brought forward over the water
                  56.91        DQ (1:14.62)                                        
 
Event 15  Girls 12 Year Olds 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Birkett, Victoria         12 Hamble Aq                      1:23.92  
                  38.85     1:23.92 (45.07)                                        
  2 Mowle, Verity             12 Portsmouth N                   1:24.98  
                  38.29     1:24.98 (46.69)                                        
  3 Curry, Georgina           12 Alton & Dist                   1:29.63  
                  41.59     1:29.63 (48.04)                                        
  4 Shaju, Anjana             12 Portsmouth N                   1:38.12  
                  45.31     1:38.12 (52.81)                                        
  5 Reed, Hannah              12 Portsmouth N                   1:40.61  
                  44.28     1:40.61 (56.33)                                        
  6 Goldfarb, Charlotte       12 Portsmouth N                   1:49.91  
                  50.40     1:49.91 (59.51)                                        
  7 Packham, Millie           12 Portsmouth N                   1:55.50  
                  52.50   1:55.50 (1:03.00)                                        
 -- Messenger Cobo, Sofia M   12 Portsmouth N                        DQ  
      8.2 Arms not brought forward simultaneously or arms not brought forward over the water
                  52.69        DQ (1:10.42)                                        
 
Event 15  Girls 13 Year Olds 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Ayling, Amelia            13 Locks Heath                    1:12.87  
                  34.09     1:12.87 (38.78)                                        
  2 McCulloch, Mia            13 Portsmouth N                   1:12.88  
                  33.99     1:12.88 (38.89)                                        
  3 Anthes, Ella              13 WildernWaves                   1:33.58  
                  42.98     1:33.58 (50.60)                                        
  4 Sajkowska, Julia N        13 Portsmouth N                   1:34.24  
                  40.61     1:34.24 (53.63)                                        
 -- Quartsin, Naomi           13 Portsmouth N                        DQ  
      8.2 Arms not brought forward simultaneously or arms not brought forward over the water
                  49.69        DQ (1:00.50)                                        
 
Event 15  Girls 14 Year Olds 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 McCauley-Wright, Freya    14 Portsmouth N                   1:12.67  
                  34.56     1:12.67 (38.11)                                        
  2 Aspinall, Molly           14 Hamble Aq                      1:13.47  
                  33.08     1:13.47 (40.39)                                        
  3 Lamb, Shannon             14 Hamble Aq                      1:13.53  
                  33.99     1:13.53 (39.54)                                        
  4 North, Freya              14 Hamble Aq                      1:18.66  
                  36.48     1:18.66 (42.18)                                        
  5 Page-Webb, Phoebe         14 Portsmouth N                   1:18.93  
                  35.76     1:18.93 (43.17)                                        
  6 Sambles, Roseanna         14 Portsmouth N                   1:20.17  
                  36.23     1:20.17 (43.94)                                        
  7 Pilton, Emily             14 WildernWaves                   1:25.23  
                  38.35     1:25.23 (46.88)                                        
 
Event 15  Girls 15 & Over 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Willsher, Courtney        15 Co South'ton                   1:09.99  
                  32.66     1:09.99 (37.33)                                        
  2 Dowling, Katie            15 Co South'ton                   1:22.09  
                  36.98     1:22.09 (45.11)                                        
  3 Whittenham, Emma          15 Portsmouth N                   1:33.12  
                  43.01     1:33.12 (50.11)                                        
  4 Juraszczyk, Julia         16 Co South'ton                   1:35.93  
                  43.67     1:35.93 (52.26)                                        
 
Event 16  Boys 10 & Under 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Kelly, Jacob              10 Portsmouth N                   1:16.85  
                  36.98     1:16.85 (39.87)                                        
  2 Maughan, William          10 Co South'ton                   1:20.62  
                  37.66     1:20.62 (42.96)                                        
  3 Ellis, Toby               10 Locks Heath                    1:21.52  
                  38.59     1:21.52 (42.93)                                        
  4 Jebb, Xavi                10 Poole                          1:21.98  
                  38.39     1:21.98 (43.59)                                        
  5 Emre, George              10 Portsmouth N                   1:23.78  
                  40.86     1:23.78 (42.92)                                        
  6 Gayle, Christian          10 Portsmouth N                   1:24.95  
                  38.75     1:24.95 (46.20)                                        
  7 Rees, Ned                 10 Portsmouth N                   1:29.53  
                  43.05     1:29.53 (46.48)                                        
  8 Sadler, Adam              10 Eastleigh                      1:29.61  
                  42.40     1:29.61 (47.21)                                        
  9 Brady-Hercock, Cian        9 Portsmouth N                   1:30.75  
                  41.02     1:30.75 (49.73)                                        
 10 West, Dexter               9 Portsmouth N                   1:33.36  
                  43.64     1:33.36 (49.72)                                        
 11 Gledhill-Gilvarry, Thoma  10 Co South'ton                   1:33.60  
                  43.97     1:33.60 (49.63)                                        
 12 Nizami, Faisal            10 Portsmouth N                   1:34.38  
                  44.31     1:34.38 (50.07)                                        
 13 Mpofu, Lewis              10 Co South'ton                   1:36.68  
                  46.29     1:36.68 (50.39)                                        
 14 Croll, Joshua             10 Locks Heath                    1:36.78  
                  45.43     1:36.78 (51.35)                                        
 15 Dick, Daniel              10 Co South'ton                   1:39.22  
                  44.91     1:39.22 (54.31)                                        
 16 O'Neill, Spencer          10 Portsmouth N                   1:46.10  
                  50.67     1:46.10 (55.43)                                        
 -- McCauley-Wright, Adam     10 Portsmouth N                        DQ  
      4.4 Start before starting signal
                  35.27          DQ (40.25)                                        
 
Event 16  Boys 11 Year Olds 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Norris, Finlay            11 Locks Heath                    1:14.27  
                  35.66     1:14.27 (38.61)                                        
  2 Wilson, Daniel            11 Portsmouth N                   1:16.01  
                  36.12     1:16.01 (39.89)                                        
  3 Marchant, Daniel          11 Co South'ton                   1:16.61  
                  36.76     1:16.61 (39.85)                                        
  4 Insley, Reuben            11 Portsmouth N                   1:18.40  
                  37.01     1:18.40 (41.39)                                        
  5 Adams-Donohoe, Mason      11 Ryde SC                        1:18.58  
                  38.04     1:18.58 (40.54)                                        
  6 Valentine, Nathan         11 Portsmouth N                   1:19.02  
                  36.94     1:19.02 (42.08)                                        
  7 Sheppard, Harry           11 Ryde SC                        1:20.24  
                  38.28     1:20.24 (41.96)                                        
  8 Stefanuti, Lucas          11 Portsmouth N                   1:20.34  
                  37.76     1:20.34 (42.58)                                        
  9 Wilson, William           11 Rushmoor Ryl                   1:21.55  
                  38.73     1:21.55 (42.82)                                        
 10 Garcia, Raphael           11 Co South'ton                   1:23.58  
                  40.60     1:23.58 (42.98)                                        
 11 Bleasdale, Sebastian      11 Alton & Dist                   1:27.16  
                  40.93     1:27.16 (46.23)                                        
 12 Flux, Alfie               11 Ryde SC                        1:27.74  
                  43.55     1:27.74 (44.19)                                        
 13 Mayo, Jake                11 Portsmouth N                   1:29.63  
                  44.95     1:29.63 (44.68)                                        
 14 Jones, Lewis E            11 Littleh'pton                   1:42.47  
                  48.81     1:42.47 (53.66)                                        
 15 Cuthbert, George          11 Portsmouth N                   1:42.55  
                  49.69     1:42.55 (52.86)                                        
 
Event 16  Boys 12 Year Olds 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Smith, Jake               12 Co South'ton                   1:08.57  
                  33.60     1:08.57 (34.97)                                        
  2 Grundy, Ethan             12 Eastleigh                      1:11.11  
                  33.16     1:11.11 (37.95)                                        
  3 Sadler, Freddie           12 Eastleigh                      1:12.36  
                  34.96     1:12.36 (37.40)                                        
  4 Allman, Jack              12 Thame                          1:13.77  
                  35.00     1:13.77 (38.77)                                        
  5 Wiseman, Luke             12 Portsmouth N                   1:15.23  
                  34.93     1:15.23 (40.30)                                        
  6 Mavrikakis, Lewis         12 Portsmouth N                   1:15.24  
                  35.91     1:15.24 (39.33)                                        
  7 Coventry, Joshua          12 Eastleigh                      1:15.85  
                  35.29     1:15.85 (40.56)                                        
  8 Mellor, Oliver            12 Rushmoor Ryl                   1:16.27  
                  36.10     1:16.27 (40.17)                                        
  9 White, Emerson            12 Co South'ton                   1:17.39  
                  36.76     1:17.39 (40.63)                                        
 10 Snelgar, Luke             12 WildernWaves                   1:18.82  
                  37.66     1:18.82 (41.16)                                        
 11 Nunez-Camacho, Daniel     12 Co South'ton                   1:23.68  
                  40.33     1:23.68 (43.35)                                        
 12 Harris, Marley            12 Co South'ton                   1:23.74  
                  40.12     1:23.74 (43.62)                                        
 13 Lynch, Harrison           12 Co South'ton                   1:28.78  
                  43.52     1:28.78 (45.26)                                        
 14 Cuthbert, James           12 Portsmouth N                   1:37.36  
                  48.78     1:37.36 (48.58)                                        
 
Event 16  Boys 13 Year Olds 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Carter, Joe               13 Ryde SC                        1:03.03  
                  29.88     1:03.03 (33.15)                                        
  2 Winter, Logan             13 Portsmouth N                   1:04.17  
                  30.76     1:04.17 (33.41)                                        
  3 Larby, Thomas             13 Hamble Aq                      1:07.67  
                  32.19     1:07.67 (35.48)                                        
  4 Insley, Max               13 Portsmouth N                   1:08.12  
                  32.96     1:08.12 (35.16)                                        
  5 Roostaei, Malek           13 Portsmouth N                   1:09.74  
                  33.39     1:09.74 (36.35)                                        
  6 Lebbern, Oliver           13 Co South'ton                   1:10.09  
                  33.95     1:10.09 (36.14)                                        
  7 Maughan, Harvey           13 Co South'ton                   1:11.92  
                  34.28     1:11.92 (37.64)                                        
  8 Collins, Taylor           13 Locks Heath                    1:14.36  
                  35.71     1:14.36 (38.65)                                        
  9 Hutin, Scott              13 Locks Heath                    1:17.83  
                  36.91     1:17.83 (40.92)                                        
 10 Norris, Joshua            13 Locks Heath                    1:19.69  
                  37.41     1:19.69 (42.28)                                        
 11 Harvey, Marcus            13 Littleh'pton                   1:30.28  
                  40.48     1:30.28 (49.80)                                        
 -- Clarke, Jack              13 Portsmouth N                        DQ  
      4.4 Start before starting signal
                  37.60          DQ (42.77)                                        
 
Event 16  Boys 14 Year Olds 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Harris, Evan              14 Co South'ton                     59.07  
                  28.35       59.07 (30.72)                                        
  2 Bessey, Dylan             14 RomseyTotton                   1:06.19  
                  30.74     1:06.19 (35.45)                                        
  3 Harvey, Oliver            14 Littleh'pton                   1:08.55  
                  32.74     1:08.55 (35.81)                                        
  4 Greaves, Joe D            14 Littleh'pton                   1:10.05  
                  32.55     1:10.05 (37.50)                                        
  5 Kennedy, Harrison         14 Locks Heath                    1:14.08  
                  35.37     1:14.08 (38.71)                                        
  6 Bown, Oliver              14 WildernWaves                   1:14.37  
                  35.06     1:14.37 (39.31)                                        
 
Event 16  Boys 15 & Over 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Muro, Marco               18 Portsmouth N                     53.32  
                  25.52       53.32 (27.80)                                        
  2 Ellis, Tyler              17 Co South'ton                     55.28  
                  26.73       55.28 (28.55)                                        
  3 Lee-Mitchell, Elwyn       15 Co South'ton                     55.41  
                  26.64       55.41 (28.77)                                        
  4 Corrigan, James           21 Portsmouth N                     55.97  
                  27.45       55.97 (28.52)                                        
  5 Edge, Alexander           16 Portsmouth N                     57.46  
                  27.42       57.46 (30.04)                                        
  6 Johnson, Max              15 Teddington                       58.50  
                  27.52       58.50 (30.98)                                        
  7 Stoop, Jan                15 Hamble Aq                        58.60  
                  28.59       58.60 (30.01)                                        
  8 Jenner, Jacob             15 Ryde SC                          59.53  
                  28.86       59.53 (30.67)                                        
  9 Carter, Jack              16 Ryde SC                          59.58  
                  28.93       59.58 (30.65)                                        
 10 Roberson, Alex            15 Alton & Dist                   1:00.52  
                  28.88     1:00.52 (31.64)                                        
 11 Jesson, Thomas            15 Co South'ton                   1:01.29  
                  29.19     1:01.29 (32.10)                                        
 12 Wilby, Matthew            15 Co South'ton                   1:02.73  
                  30.24     1:02.73 (32.49)                                        
 13 Ross, Nicholas            15 Alton & Dist                   1:06.21  
                  31.88     1:06.21 (34.33)                                        
 14 Dziuba, James             16 Ryde SC                        1:09.48  
                  32.69     1:09.48 (36.79)                                        
 15 Kelson, Frank             15 Alton & Dist                   1:10.01  
                  32.31     1:10.01 (37.70)