Licensed to Portsmouth Northsea SC
                                  HY-TEK's MEET MANAGER 6.0 21/05/2018 06:56 PM
                     PNSC LC Sprint Meet 2018 - 20/05/2018                     
                                    Results                                    
 
Event 6  Boys 10 & Under 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Jebb, Xavi                10 Poole                            44.67  
  2 Wey, Joe                  10 Alton & Dist                     45.12  
  3 Emre, George              10 Portsmouth N                     45.60  
  4 Higgins, Max              10 Kingston Roy                     46.38  
  5 Freemantle, Oliver         9 Alton & Dist                     55.52  
  6 Mpofu, Lewis              10 Co South'ton                     56.30  
  7 Taplin, Finley             9 Locks Heath                      56.59  
  8 Brailsford, Tom           10 Ryde SC                          57.57  
  9 Croll, Joshua             10 Locks Heath                      59.86  
 10 Dick, Daniel              10 Co South'ton                   1:00.10  
 11 Rowlinson, Max             9 Locks Heath                    1:00.36  
 12 West, Dexter               9 Portsmouth N                   1:02.19  
 13 Slattery, Angus            9 Co South'ton                   1:05.36  
 14 Crabb, Ethan              10 Co South'ton                   1:11.66  
 -- Maughan, William          10 Co South'ton                        DQ  
      7.5 Executed alternating or downward butterfly kick (except after start or after turn, as
 -- Bartlett, Samuel          10 Co South'ton                        DQ  
      7.3 Hands not pushed forward together from the breast on, under, or over the water
 
Event 6  Boys 11 Year Olds 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Adams-Donohoe, Mason      11 Ryde SC                          43.14  
  2 Wilson, William           11 Rushmoor Ryl                     44.35  
  3 Insley, Reuben            11 Portsmouth N                     48.18  
  4 Sheppard, Harry           11 Ryde SC                          50.69  
  5 Garcia, Raphael           11 Co South'ton                     51.58  
  6 Rowland, Kieran           11 Co South'ton                     55.04  
 -- Marchant, Daniel          11 Co South'ton                        DQ  
      4.4 Start before starting signal
 -- Norris, Finlay            11 Locks Heath                         DQ  
      4.4 Start before starting signal
 
Event 6  Boys 12 Year Olds 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Grundy, Ethan             12 Eastleigh                        40.13  
  2 Huxford, Max              12 Eastleigh                        41.87  
  3 White, Fraser             12 Eastleigh                        42.33  
  4 Wiseman, Luke             12 Portsmouth N                     43.50  
  5 Smith, Jake               12 Co South'ton                     44.67  
  6 White, Emerson            12 Co South'ton                     46.85  
  7 Allman, Jack              12 Thame                            46.97  
  8 Nunez-Camacho, Daniel     12 Co South'ton                     48.16  
  9 Harris, Marley            12 Co South'ton                     48.45  
 10 Lynch, Harrison           12 Co South'ton                     56.88  
 
Event 6  Boys 13 Year Olds 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Larby, Thomas             13 Hamble Aq                        37.14  
  2 Maughan, Harvey           13 Co South'ton                     38.56  
  3 Carter, Joe               13 Ryde SC                          39.83  
  4 Insley, Max               13 Portsmouth N                     42.32  
  5 Lebbern, Oliver           13 Co South'ton                     42.46  
  6 Collins, Taylor           13 Locks Heath                      45.00  
  7 Norris, Joshua            13 Locks Heath                      47.43  
 
Event 6  Boys 14 Year Olds 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Stent, Jacob              14 Havant & Wat                     34.27  
  2 Turner, Jay               14 RomseyTotton                     35.17  
  3 Budd, Liam                14 Portsmouth N                     37.00  
  4 Davis, Alfie              14 Littleh'pton                     37.43  
  5 Smoker, Jake              14 Hamble Aq                        38.55  
  6 Bessey, Dylan             14 RomseyTotton                     39.20  
  7 Bown, Oliver              14 WildernWaves                     41.46  
  8 Greaves, Joe D            14 Littleh'pton                     41.73  
  9 Lines, Fraser             14 Eastleigh                        43.09  
 10 Reeve, Ronnie             14 Hamble Aq                        44.93  
 
Event 6  Boys 15 & Over 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Muro, Marco               18 Portsmouth N                     31.99  
  2 Lee-Mitchell, Elwyn       15 Co South'ton                     32.20  
  3 Johnson, Max              15 Teddington                       32.74  
  4 Maughan, Charlie          15 Alton & Dist                     34.94  
  5 Roberson, Alex            15 Alton & Dist                     35.73  
  6 Carter, Jack              16 Ryde SC                          36.45  
  7 Kelson, Frank             15 Alton & Dist                     38.71  
  8 Ross, Nicholas            15 Alton & Dist                     38.73  
  9 Goodman, Alexander        26 Portsmouth N                     48.57  
 
Event 7  Girls 10 & Under 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Fisher, Ruby              10 Co South'ton                     39.06  
  2 North, Betsy               9 Hamble Aq                        41.84  
  3 Jack, Ellie                9 Trafford Met                     45.08  
  4 Aris, Charlotte            9 Locks Heath                      45.45  
  5 Sale, Poppy               10 Locks Heath                      48.97  
  6 Goddard, Ruby              9 Locks Heath                      49.04  
  7 Tutton, Ellie             10 Eastleigh                        49.34  
  8 Roostaei, Olya            10 Portsmouth N                     49.49  
  9 Lambert, Amelia           10 RomseyTotton                     50.27  
 10 O'Brien, Nell             10 Ryde SC                          51.06  
 11 Ballinger, Angel          10 Ryde SC                          51.56  
 12 Warnes, Holly             10 Alton & Dist                     52.06  
 13 Smith, Daisy              10 Locks Heath                      54.71  
 14 Grundy, Jorja              9 Eastleigh                      1:00.59  
 15 Russell, Emily             9 Locks Heath                    1:08.58  
 -- Lynch, Evie               10 Co South'ton                        DQ  
      8.3 Movements of the legs not simultaneous or alternating movement of legs or feet
 
Event 7  Girls 11 Year Olds 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Bassett, Alexandra        11 Co South'ton                     35.82  
  2 Eades, Rosie              11 Alton & Dist                     37.98  
  3 Rolls, Lexi               11 WildernWaves                     38.70  
  4 Heap, Olivia              11 Alton & Dist                     39.23  
  5 Grinstead, Lexi           11 Alton & Dist                     39.72  
  6 Robinson, Naomi           11 Portsmouth N                     39.90  
  7 Stent, Eleanor            11 Havant & Wat                     42.38  
  8 Hickman-Hall, Lily        11 Portsmouth N                     42.57  
  9 Morrow, Martha            11 Hamble Aq                        45.44  
 10 Likely, Amber             11 Portsmouth N                     45.64  
 11 Beardsall, Charlotte      11 Locks Heath                      46.69  
 12 Elford, Emily             11 WildernWaves                     46.99  
 13 Doncom, Amelia            11 Hamble Aq                        47.00  
 -- Richards-Kellett, Jessic  11 Portsmouth N                        DQ  
      8.3 Movements of the legs not simultaneous or alternating movement of legs or feet
 
Event 7  Girls 12 Year Olds 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 O'Connor, Emily           12 Portsmouth N                     36.87  
  2 Birkett, Victoria         12 Hamble Aq                        38.02  
  3 Croll, Isla               12 Locks Heath                      38.05  
  4 Sutherland, Eva           12 Portsmouth N                     38.25  
  5 Coles, Katie              12 Portsmouth N                     40.34  
  6 Willsher, Tara            12 Co South'ton                     40.47  
  7 Selby, Lucy               12 Locks Heath                      41.38  
  8 Glendinning, Elisha       12 Co South'ton                     42.68  
  9 Jesson, Milly             12 Co South'ton                     43.19  
 10 Orcajo, Innah             12 Portsmouth N                     47.63  
 11 Hodgson, Joy              12 Alton & Dist                     51.94  
 -- Roostaei, Hadiyh          12 Portsmouth N                        DQ  
      8.2 Arms not brought forward simultaneously or arms not brought forward over the water
 -- McNamara, Leila           12 Locks Heath                         DQ  
      8.3 Movements of the legs not simultaneous or alternating movement of legs or feet
 
Event 7  Girls 13 Year Olds 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 McCulloch, Mia            13 Portsmouth N                     32.29  
  2 Hawkes, Sophie            13 Portsmouth N                     32.41  
  3 Ayling, Amelia            13 Locks Heath                      33.05  
  4 Milligan, Jessica         13 Co South'ton                     33.42  
  5 Murcott, Eloise           13 Portsmouth N                     33.69  
  6 Lanza-Valenciano, Maria   13 Hamble Aq                        34.87  
  7 Raymond, Ellie            13 Co South'ton                     35.11  
  8 Day, Mia                  13 Locks Heath                      35.66  
  9 Williams, Amy             13 Eastleigh                        36.60  
 10 Mclaren, Amber            13 Hamble Aq                        37.19  
 11 Adamson, Grace            13 Portsmouth N                     37.65  
 12 Garcia, Ysabelle          13 Co South'ton                     38.04  
 13 Boardman, Katy            13 Hamble Aq                        39.45  
 14 Anthes, Ella              13 WildernWaves                     39.74  
 15 Russell, Abigail          13 Locks Heath                      41.19  
 16 Hart, Eden                13 Co South'ton                     42.33  
 17 Day, Jessica              13 Eastleigh                        42.98  
 18 Robinson, Abigail         13 Portsmouth N                     49.34  
 -- Barbary, Isabel           13 Locks Heath                         DQ  
      8.3 Movements of the legs not simultaneous or alternating movement of legs or feet
 
Event 7  Girls 14 Year Olds 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Aspinall, Molly           14 Hamble Aq                        32.05  
  2 Thompson, Fae             14 Hamble Aq                        32.48  
  3 McCauley-Wright, Freya    14 Portsmouth N                     32.57  
  4 Steiner, Lucy             14 Alton & Dist                     34.25  
  5 North, Freya              14 Hamble Aq                        35.55  
  6 Page-Webb, Phoebe         14 Portsmouth N                     35.90  
  7 Critchley, Kelsey         14 Ryde SC                          36.09  
  8 Bassett, Gemma            14 Portsmouth N                     36.16  
  9 Sambles, Roseanna         14 Portsmouth N                     36.45  
 10 Marx, Alex                14 Portsmouth N                     38.20  
 11 Summerton, Sophie         14 Hamble Aq                        38.27  
 12 Hodgson, Bonnie           14 Alton & Dist                     44.51  
 
Event 7  Girls 15 & Over 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Willsher, Courtney        15 Co South'ton                     31.62  
  2 Clifford, Joanna          15 Alton & Dist                     31.99  
  3 Dowling, Katie            15 Co South'ton                     34.08  
  4 Smith, Poppy              15 Co South'ton                     34.37  
  5 Day, Neve                 15 Co South'ton                     34.63  
  6 Elford, Louise            15 WildernWaves                     37.14  
  7 Slater, Jessica           15 Co South'ton                     37.30  
  8 Routledge, Charlotte      16 Bracknell                        37.91  
  9 Juraszczyk, Julia         16 Co South'ton                     42.70  
 10 Short, Chloe              15 Co South'ton                     44.65  
 11 Cogger, Charley           15 Ryde SC                          44.78  
 
Event 8  Boys 10 & Under 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Higgins, Max              10 Kingston Roy                     33.60  
  2 Wey, Joe                  10 Alton & Dist                     34.08  
  3 Gayle, Christian          10 Portsmouth N                     34.75  
  4 Maughan, William          10 Co South'ton                     35.13  
  5 Rees, Ned                 10 Portsmouth N                     38.73  
  6 Sadler, Adam              10 Eastleigh                        38.96  
  7 Freemantle, Oliver         9 Alton & Dist                     40.51  
  8 Gledhill-Gilvarry, Thoma  10 Co South'ton                     40.70  
  9 Summerton, Harry          10 Hamble Aq                        41.61  
 10 Croll, Joshua             10 Locks Heath                      42.43  
 11 Mpofu, Lewis              10 Co South'ton                     43.25  
 12 Taplin, Finley             9 Locks Heath                      44.65  
 13 Slattery, Angus            9 Co South'ton                     45.25  
 14 Brailsford, Tom           10 Ryde SC                          45.58  
 15 Rowlinson, Max             9 Locks Heath                      47.59  
 16 Bartlett, Samuel          10 Co South'ton                     49.48  
 17 Crabb, Ethan              10 Co South'ton                     56.98  
 -- Dick, Daniel              10 Co South'ton                        DQ  
      4.4 Start before starting signal
 
Event 8  Boys 11 Year Olds 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Hurr, Judah               11 Portsmouth N                     32.67  
  2 Norris, Finlay            11 Locks Heath                      33.74  
  3 Marchant, Daniel          11 Co South'ton                     34.44  
  4 Wilson, Daniel            11 Portsmouth N                     35.20  
  5 Valentine, Nathan         11 Portsmouth N                     35.32  
  6 Oliver, Harry             11 Eastleigh                        36.11  
  7 Wilson, William           11 Rushmoor Ryl                     36.90  
  8 Adams-Donohoe, Mason      11 Ryde SC                          37.18  
  9 Garcia, Raphael           11 Co South'ton                     38.18  
 10 Bleasdale, Sebastian      11 Alton & Dist                     38.20  
 11 McCormack, Reuben         11 Portsmouth N                     39.88  
 12 Cuthbert, George          11 Portsmouth N                     43.06  
 13 Jones, Lewis E            11 Littleh'pton                     45.16  
 14 Rowland, Kieran           11 Co South'ton                     46.17  
 
Event 8  Boys 12 Year Olds 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 White, Fraser             12 Eastleigh                        30.63  
  2 Grundy, Ethan             12 Eastleigh                        31.15  
  3 Wiseman, Luke             12 Portsmouth N                     32.05  
  4 Sadler, Freddie           12 Eastleigh                        32.45  
  5 Smith, Jake               12 Co South'ton                     32.77  
  6 Allman, Jack              12 Thame                            33.14  
  7 Mellor, Oliver            12 Rushmoor Ryl                     33.52  
  8 White, Emerson            12 Co South'ton                     34.83  
  9 Harris, Marley            12 Co South'ton                     37.35  
 10 Lynch, Harrison           12 Co South'ton                     37.60  
 -- Coventry, Joshua          12 Eastleigh                           DQ  
      4.4 Start before starting signal
 
Event 8  Boys 13 Year Olds 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Carter, Joe               13 Ryde SC                          28.41  
  2 Winter, Logan             13 Portsmouth N                     30.46  
  3 Larby, Thomas             13 Hamble Aq                        30.95  
  4 Lebbern, Oliver           13 Co South'ton                     32.39  
  5 Maughan, Harvey           13 Co South'ton                     32.77  
  6 Collins, Taylor           13 Locks Heath                      33.32  
  7 Norris, Joshua            13 Locks Heath                      34.50  
  8 Hutin, Scott              13 Locks Heath                      34.52  
 
Event 8  Boys 14 Year Olds 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Weeks, Kai                14 Bourmth Coll                     26.35  
  2 Harris, Evan              14 Co South'ton                     27.51  
  3 Bessey, Dylan             14 RomseyTotton                     28.15  
  4 Turner, Jay               14 RomseyTotton                     28.84  
  5 Davis, Alfie              14 Littleh'pton                     29.25  
  6 Stent, Jacob              14 Havant & Wat                     29.49  
  7 Smoker, Jake              14 Hamble Aq                        29.70  
  8 Budd, Liam                14 Portsmouth N                     29.87  
  9 Greaves, Joe D            14 Littleh'pton                     30.35  
 10 Harvey, Oliver            14 Littleh'pton                     30.77  
 11 Kennedy, Harrison         14 Locks Heath                      33.00  
 12 Reeve, Ronnie             14 Hamble Aq                        33.58  
 13 Lines, Fraser             14 Eastleigh                        33.69  
 14 Bown, Oliver              14 WildernWaves                     33.98  
 
Event 8  Boys 15 & Over 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Beckett, Kieran           17 Co South'ton                     24.57  
  2 Muro, Marco               18 Portsmouth N                     24.85  
  3 Johnson, Max              15 Teddington                       25.17  
  4 Weeks, Maximilian         15 S Bournem'th                     25.45  
  5 Ellis, Tyler              17 Co South'ton                     25.68  
  6 Edge, Alexander           16 Portsmouth N                     25.87  
  7 Lee-Mitchell, Elwyn       15 Co South'ton                     25.90  
  7 Corrigan, James           21 Portsmouth N                     25.90  
  9 Maughan, Charlie          15 Alton & Dist                     26.71  
 10 Carter, Jack              16 Ryde SC                          26.76  
 11 Stoop, Jan                15 Hamble Aq                        26.98  
 12 Langan, Rob               30 Co South'ton                     27.28  
 13 Jenner, Jacob             15 Ryde SC                          27.39  
 14 Jesson, Thomas            15 Co South'ton                     27.62  
 15 Roberson, Alex            15 Alton & Dist                     28.04  
 16 Wilby, Matthew            15 Co South'ton                     29.26  
 17 Ross, Nicholas            15 Alton & Dist                     30.22  
 18 Dziuba, James             16 Ryde SC                          30.96  
 19 Kelson, Frank             15 Alton & Dist                     31.92  
 20 Goodman, Alexander        26 Portsmouth N                     35.09  
 
Event 9  Girls 10 & Under 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Fisher, Ruby              10 Co South'ton                   1:27.00  
                  43.63     1:27.00 (43.37)                                        
  2 Day, Hannah               10 Portsmouth N                   1:29.35  
                  43.67     1:29.35 (45.68)                                        
  3 Oatley, Jessica           10 Portsmouth N                   1:30.70  
                  44.86     1:30.70 (45.84)                                        
  4 O'Brien, Nell             10 Ryde SC                        1:35.57  
                  47.10     1:35.57 (48.47)                                        
  5 Day, Livia                10 Co South'ton                   1:36.16  
                  45.94     1:36.16 (50.22)                                        
  6 Martin, Gabrielle         10 Co South'ton                   1:37.87  
                  47.25     1:37.87 (50.62)                                        
  7 Harris, Fliss E           10 Littleh'pton                   1:38.70  
  8 Aris, Charlotte            9 Locks Heath                    1:40.32  
                  48.32     1:40.32 (52.00)                                        
  9 Smith, Evie               10 Co South'ton                   1:42.18  
                  51.02     1:42.18 (51.16)                                        
 10 Sanger, Beatrice          10 Co South'ton                   1:42.42  
                  49.61     1:42.42 (52.81)                                        
 11 Ballinger, Angel          10 Ryde SC                        1:42.47  
                  49.17     1:42.47 (53.30)                                        
 12 Tutton, Ellie             10 Eastleigh                      1:46.99  
                  53.02     1:46.99 (53.97)                                        
 -- Lambert, Amelia           10 RomseyTotton                        DQ  
      6.2 Left position on the back (other than to initiate a turn)
                  48.28          DQ (53.60)                                        
 -- Lynch, Evie               10 Co South'ton                        DQ  
      6.4 Did not touch the wall during the turn
                  55.78          DQ (53.62)                                        
 -- Davies, Lily               9 Co South'ton                        DQ  
      6.2 Left position on the back (other than to initiate a turn)
                  55.56        DQ (1:01.70)                                        
 
Event 9  Girls 11 Year Olds 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Heap, Olivia              11 Alton & Dist                   1:23.30  
                  41.09     1:23.30 (42.21)                                        
  2 Bassett, Alexandra        11 Co South'ton                   1:24.63  
                  41.68     1:24.63 (42.95)                                        
  3 Eades, Rosie              11 Alton & Dist                   1:26.30  
                  41.73     1:26.30 (44.57)                                        
  4 Robinson, Naomi           11 Portsmouth N                   1:29.96  
                  44.30     1:29.96 (45.66)                                        
  5 Likely, Amber             11 Portsmouth N                   1:30.82  
                  44.24     1:30.82 (46.58)                                        
  6 Hickman-Hall, Lily        11 Portsmouth N                   1:31.83  
                  45.19     1:31.83 (46.64)                                        
  7 Caws, Emily               11 Co South'ton                   1:32.62  
                  43.93     1:32.62 (48.69)                                        
  8 Grinstead, Lexi           11 Alton & Dist                   1:33.53  
                  45.32     1:33.53 (48.21)                                        
  9 Wicks, Rebecca            11 Portsmouth N                   1:35.71  
                  46.65     1:35.71 (49.06)                                        
 10 Beardsall, Charlotte      11 Locks Heath                    1:43.98  
 11 Skelhorn, Amy             11 Portsmouth N                   1:44.14  
                  50.08     1:44.14 (54.06)                                        
 12 Morrow, Martha            11 Hamble Aq                      1:46.04  
                  50.18     1:46.04 (55.86)                                        
 13 Nichols, Jasmine          11 Portsmouth N                   1:46.19  
                  49.87     1:46.19 (56.32)                                        
 14 Richards-Kellett, Jessic  11 Portsmouth N                   1:46.28  
                  51.98     1:46.28 (54.30)                                        
 15 Gledhill-Gilvarry, Molly  11 Co South'ton                   1:47.93  
                  53.36     1:47.93 (54.57)                                        
 
Event 9  Girls 12 Year Olds 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Brown, Madeleine          12 Portsmouth N                   1:15.74  
                  36.69     1:15.74 (39.05)                                        
  2 Goddard, Grace            12 Locks Heath                    1:17.73  
                  37.72     1:17.73 (40.01)                                        
  3 O'Connor, Emily           12 Portsmouth N                   1:18.65  
                  38.06     1:18.65 (40.59)                                        
  4 Nash, Gabriella           12 Portsmouth N                   1:21.82  
                  39.55     1:21.82 (42.27)                                        
  5 Smith, Katie              12 Co South'ton                   1:22.95  
                  41.53     1:22.95 (41.42)                                        
  6 Mowle, Verity             12 Portsmouth N                   1:25.59  
                  41.62     1:25.59 (43.97)                                        
  7 Croll, Isla               12 Locks Heath                    1:26.07  
                  40.80     1:26.07 (45.27)                                        
  8 Reed, Hannah              12 Portsmouth N                   1:29.67  
                  43.10     1:29.67 (46.57)                                        
  9 Glendinning, Elisha       12 Co South'ton                   1:32.55  
                  45.52     1:32.55 (47.03)                                        
 10 Jesson, Milly             12 Co South'ton                   1:33.14  
                  45.33     1:33.14 (47.81)                                        
 11 Goldfarb, Charlotte       12 Portsmouth N                   1:33.66  
                  45.34     1:33.66 (48.32)                                        
 12 Shaju, Anjana             12 Portsmouth N                   1:34.71  
                  45.87     1:34.71 (48.84)                                        
 13 Packham, Millie           12 Portsmouth N                   1:37.43  
                  46.64     1:37.43 (50.79)                                        
 14 Orcajo, Innah             12 Portsmouth N                   1:39.36  
                  47.18     1:39.36 (52.18)                                        
 15 Messenger Cobo, Sofia M   12 Portsmouth N                   1:43.62  
                  49.60     1:43.62 (54.02)                                        
 16 Roostaei, Hadiyh          12 Portsmouth N                   1:50.38  
                  53.79     1:50.38 (56.59)                                        
 17 Hodgson, Joy              12 Alton & Dist                   1:52.13  
                  54.38     1:52.13 (57.75)                                        
 
Event 9  Girls 13 Year Olds 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Murcott, Eloise           13 Portsmouth N                   1:12.45  
                  35.46     1:12.45 (36.99)                                        
  2 Ayling, Amelia            13 Locks Heath                    1:15.14  
                  36.57     1:15.14 (38.57)                                        
  3 Hill, Amy                 13 Hamble Aq                      1:16.63  
                  37.31     1:16.63 (39.32)                                        
  4 Milligan, Jessica         13 Co South'ton                   1:17.48  
                  38.28     1:17.48 (39.20)                                        
  5 Hawkes, Sophie            13 Portsmouth N                   1:18.02  
                  37.93     1:18.02 (40.09)                                        
  6 Fenwick, Megan            13 WildernWaves                   1:19.05  
                  26.78     1:19.05 (52.27)                                        
  7 Mclaren, Amber            13 Hamble Aq                      1:20.65  
                  37.97     1:20.65 (42.68)                                        
  8 Garcia, Ysabelle          13 Co South'ton                   1:24.81  
                  40.79     1:24.81 (44.02)                                        
  9 Errington-Noden, Ava      13 Portsmouth N                   1:25.51  
                  41.40     1:25.51 (44.11)                                        
 10 Russell, Abigail          13 Locks Heath                    1:26.58  
                  41.10     1:26.58 (45.48)                                        
 11 Quartsin, Naomi           13 Portsmouth N                   1:31.33  
                  44.66     1:31.33 (46.67)                                        
 12 Hart, Eden                13 Co South'ton                   1:31.39  
                  45.35     1:31.39 (46.04)                                        
 13 Day, Jessica              13 Eastleigh                      1:32.24  
                  44.90     1:32.24 (47.34)                                        
 14 Sajkowska, Julia N        13 Portsmouth N                   1:36.50  
                  46.35     1:36.50 (50.15)                                        
 
Event 9  Girls 14 Year Olds 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Lamb, Shannon             14 Hamble Aq                      1:11.76  
                  34.93     1:11.76 (36.83)                                        
  2 Critchley, Kelsey         14 Ryde SC                        1:13.37  
                  35.94     1:13.37 (37.43)                                        
  3 Brew, Olivia L            14 Lewes                          1:13.98  
                  35.54     1:13.98 (38.44)                                        
  4 McCauley-Wright, Freya    14 Portsmouth N                   1:15.09  
                  36.13     1:15.09 (38.96)                                        
  5 Sambles, Roseanna         14 Portsmouth N                   1:16.72  
                  37.72     1:16.72 (39.00)                                        
  6 Summerton, Sophie         14 Hamble Aq                      1:18.56  
                  37.62     1:18.56 (40.94)                                        
  7 Pabis, Amelia             14 Co South'ton                   1:20.65  
                  39.11     1:20.65 (41.54)                                        
  8 North, Freya              14 Hamble Aq                      1:20.67  
                  39.56     1:20.67 (41.11)                                        
  9 Hodgson, Bonnie           14 Alton & Dist                   1:31.88  
                  45.18     1:31.88 (46.70)                                        
 10 Gledhill-Gilvarry, Mabel  14 Co South'ton                   1:46.72  
                  51.02     1:46.72 (55.70)                                        
 -- Pilton, Emily             14 WildernWaves                        DQ  
      6.4 More than one single or double simultaneous arm pull used to initiate the turn or not
                  37.84          DQ (40.85)                                        
 
Event 9  Girls 15 & Over 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Elford, Louise            15 WildernWaves                   1:17.77  
                  37.98     1:17.77 (39.79)                                        
  2 Routledge, Charlotte      16 Bracknell                      1:18.53  
                  37.74     1:18.53 (40.79)                                        
  3 Dowling, Katie            15 Co South'ton                   1:18.89  
                  38.49     1:18.89 (40.40)                                        
  4 Brown, Anezka             15 Co South'ton                   1:24.63  
                  41.79     1:24.63 (42.84)                                        
  4 Slater, Jessica           15 Co South'ton                   1:24.63  
                  40.63     1:24.63 (44.00)                                        
  6 Whittenham, Emma          15 Portsmouth N                   1:27.61  
                  42.81     1:27.61 (44.80)                                        
  7 Cogger, Charley           15 Ryde SC                        1:29.72  
                  43.87     1:29.72 (45.85)                                        
  8 Short, Chloe              15 Co South'ton                   1:36.82  
                  47.36     1:36.82 (49.46)                                        
 -- Juraszczyk, Julia         16 Co South'ton                        DQ  
      6.2 Left position on the back (other than to initiate a turn)
                  48.98          DQ (50.18)                                        
 
Event 10  Boys 10 & Under 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Jebb, Xavi                10 Poole                          1:40.94  
                  44.06     1:40.94 (56.88)                                        
  2 Emre, George              10 Portsmouth N                   1:43.86  
                  47.15     1:43.86 (56.71)                                        
  3 Gayle, Christian          10 Portsmouth N                   1:44.24  
                  44.51     1:44.24 (59.73)                                        
  4 McCauley-Wright, Adam     10 Portsmouth N                   1:49.76  
                  47.35   1:49.76 (1:02.41)                                        
  5 Rees, Ned                 10 Portsmouth N                   1:54.13  
                  49.98   1:54.13 (1:04.15)                                        
  6 Brady-Hercock, Cian        9 Portsmouth N                   1:58.10  
                  51.74   1:58.10 (1:06.36)                                        
  7 Gledhill-Gilvarry, Thoma  10 Co South'ton                   2:01.46  
                  55.21   2:01.46 (1:06.25)                                        
 
Event 10  Boys 11 Year Olds 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Norris, Finlay            11 Locks Heath                    1:25.28  
                  39.15     1:25.28 (46.13)                                        
  2 Wilson, Daniel            11 Portsmouth N                   1:33.54  
                  43.07     1:33.54 (50.47)                                        
  3 Sheppard, Harry           11 Ryde SC                        1:40.74  
                  43.15     1:40.74 (57.59)                                        
  4 Insley, Reuben            11 Portsmouth N                   1:41.44  
                  44.84     1:41.44 (56.60)                                        
  5 Valentine, Nathan         11 Portsmouth N                   1:42.52  
                  44.13     1:42.52 (58.39)                                        
  6 Mayo, Jake                11 Portsmouth N                   2:10.02  
                1:00.52   2:10.02 (1:09.50)                                        
 
Event 10  Boys 12 Year Olds 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Allman, Jack              12 Thame                          1:25.78  
                  38.43     1:25.78 (47.35)                                        
  2 White, Emerson            12 Co South'ton                   1:27.28  
                  40.59     1:27.28 (46.69)                                        
  3 Mavrikakis, Lewis         12 Portsmouth N                   1:42.79  
                  44.32     1:42.79 (58.47)                                        
 -- Wiseman, Luke             12 Portsmouth N                        DQ  
      8.2 Arms not brought forward simultaneously or arms not brought forward over the water
                  39.89          DQ (56.19)                                        
 
Event 10  Boys 13 Year Olds 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Winter, Logan             13 Portsmouth N                   1:15.00  
                  33.44     1:15.00 (41.56)                                        
  2 Insley, Max               13 Portsmouth N                   1:19.92  
                  37.11     1:19.92 (42.81)                                        
  3 Roostaei, Malek           13 Portsmouth N                   1:26.52  
                  37.97     1:26.52 (48.55)                                        
  4 Clarke, Jack              13 Portsmouth N                   1:34.18  
                  44.30     1:34.18 (49.88)                                        
 
Event 10  Boys 14 Year Olds 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Budd, Liam                14 Portsmouth N                   1:08.28  
                  32.44     1:08.28 (35.84)                                        
  2 Wicks, Matthew            14 Portsmouth N                   1:08.50  
                  31.59     1:08.50 (36.91)                                        
  3 Harvey, Oliver            14 Littleh'pton                   1:20.64  
                  36.35     1:20.64 (44.29)                                        
  4 Bessey, Dylan             14 RomseyTotton                   1:22.26  
                  35.45     1:22.26 (46.81)                                        
 
Event 10  Boys 15 & Over 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Muro, Marco               18 Portsmouth N                     59.10  
                  27.51       59.10 (31.59)                                        
  2 Beckett, Kieran           17 Co South'ton                     59.37  
                  28.64       59.37 (30.73)                                        
  3 Ellis, Tyler              17 Co South'ton                   1:04.13  
                  29.58     1:04.13 (34.55)                                        
  4 Stoop, Jan                15 Hamble Aq                      1:07.81  
                  31.93     1:07.81 (35.88)                                        
  5 Johnson, Max              15 Teddington                     1:09.52  
                  30.48     1:09.52 (39.04)                                        
  6 Wilby, Matthew            15 Co South'ton                   1:11.41  
                  33.44     1:11.41 (37.97)                                        
  7 Maughan, Charlie          15 Alton & Dist                   1:19.81  
                  33.66     1:19.81 (46.15)                                        
  8 Dziuba, James             16 Ryde SC                        1:22.91  
                  36.45     1:22.91 (46.46)                                        
 -- Kelson, Frank             15 Alton & Dist                        DQ  
      8.4 Did not touch at turn or finish with both hands or touch not simultaneous or hands sep
                  41.81          DQ (47.59)