Licensed to Portsmouth Northsea SC
                                  HY-TEK's MEET MANAGER 6.0 04/06/2018 07:05 PM
                     PNSC leve 4 TT June 2108 - 02/06/2018                     
                                    Results                                    
 
Event 1  Girls 9 & Under 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Shepherd, Holly            9 Portsmouth N                   2:12.31  
                1:03.30   2:12.31 (1:09.01)                                        
  2 Sawle, Jemima              9 Portsmouth N                   2:20.37  
  3 Quinton, Esme              9 Portsmouth N                   2:21.01  
                1:05.60   2:21.01 (1:15.41)                                        
  4 Page, Poppy                9 Portsmouth N                   2:36.26  
                1:18.18   2:36.26 (1:18.08)                                        
  5 Baldwin, Scarlett          9 Portsmouth N                   2:44.34  
                1:19.85   2:44.34 (1:24.49)                                        
  6 Seaton, Isabelle           9 Portsmouth N                   2:44.54  
                1:19.38   2:44.54 (1:25.16)                                        
 -- Forghani, Saya             9 Portsmouth N                        DQ  
      7.2 Stroke cycle not one arm stroke to one leg kick excluding the last single arm stroke p
                1:06.64        DQ (1:12.08)                                        
 
Event 1  Girls 10-11 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Dominiak, Larisa          11 Portsmouth N                   1:36.60  
                  46.52     1:36.60 (50.08)                                        
  2 Stallard, Charlotte       11 Portsmouth N                   1:47.76  
                  50.59     1:47.76 (57.17)                                        
  3 Coles, Jessica            10 Portsmouth N                   1:49.65  
                  51.19     1:49.65 (58.46)                                        
  4 Cameron, Isabella         11 Portsmouth N                   1:57.38  
                  55.41   1:57.38 (1:01.97)                                        
  5 Jandusay, Julianne        10 Portsmouth N                   1:58.80  
                  56.70   1:58.80 (1:02.10)                                        
  6 Sherwood-Plant, Ameila    10 Portsmouth N                   1:59.56  
                  55.86   1:59.56 (1:03.70)                                        
  7 Prentice, Lilly-Mae       11 Portsmouth N                   2:02.90  
                  59.67   2:02.90 (1:03.23)                                        
  8 Lawson, Anya              11 Portsmouth N                   2:05.64  
                1:00.99   2:05.64 (1:04.65)                                        
  9 Bright, Annika            11 Portsmouth N                   2:15.87  
                1:02.73   2:15.87 (1:13.14)                                        
 10 Aitken, Taeya             10 Portsmouth N                   2:20.96  
                1:07.78   2:20.96 (1:13.18)                                        
 11 Mbata, Jianna             11 Portsmouth N                   2:23.63  
                1:07.81   2:23.63 (1:15.82)                                        
 12 Greentree, Chloe          11 Portsmouth N                   2:42.25  
                1:18.80   2:42.25 (1:23.45)                                        
 -- Powles, Safron            10 Portsmouth N                        DQ  
      7.1 Head not breaking the surface before hands turn inward at widest point in second strok
                1:04.49        DQ (1:08.88)                                        
 
Event 1  Girls 12-13 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Sajkowska, Julia          13 Portsmouth N                   1:41.49  
                  48.93     1:41.49 (52.56)                                        
  2 Quartsin, Naomi           13 Portsmouth N                   1:41.86  
                  48.89     1:41.86 (52.97)                                        
  3 Coles, Katie              12 Portsmouth N                   1:44.33  
                  49.25     1:44.33 (55.08)                                        
  4 Willis, Nicole            12 Portsmouth N                   1:46.91  
                  50.36     1:46.91 (56.55)                                        
  5 Orcajo, Innah             12 Portsmouth N                   1:48.57  
                  50.47     1:48.57 (58.10)                                        
  6 Young, Poppy              12 Portsmouth N                   1:48.63  
                  51.66     1:48.63 (56.97)                                        
  7 Cotton, Jasmine           12 Portsmouth N                   1:50.75  
                  51.58     1:50.75 (59.17)                                        
  8 O'Mara, Lacey             12 Portsmouth N                   2:20.80  
                1:05.09   2:20.80 (1:15.71)                                        
 
Event 1  Women 14 & Over 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Sharples, Vicky           14 Portsmouth N                   1:43.90  
                  48.31     1:43.90 (55.59)                                        
 
Event 1  Boys 9 & Under 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Lawson, Oliver             9 Portsmouth N                   2:10.62  
                1:03.61   2:10.62 (1:07.01)                                        
  2 Clinton, Austin            9 Portsmouth N                   2:12.37  
                1:02.21   2:12.37 (1:10.16)                                        
  3 Wiseman, Ryan              8 Portsmouth N                   2:13.32  
  4 Callaway, Owen             9 Portsmouth N                   2:27.34  
                1:08.78   2:27.34 (1:18.56)                                        
  5 Brown, Soren               8 Portsmouth N                   2:30.81  
 -- Mbata, Zhane               9 Portsmouth N                        DQ  
      7.1 Head not breaking the surface before hands turn inward at widest point in second strok
                1:06.82        DQ (1:10.56)                                        
 
Event 1  Boys 10-11 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Gayle, Christian          10 Portsmouth N                   1:42.07  
                  47.15     1:42.07 (54.92)                                        
  2 Emre, George              10 Portsmouth N                   1:48.69  
                  53.45     1:48.69 (55.24)                                        
  3 Stallard, Harry           10 Portsmouth N                   2:02.16  
                  57.11   2:02.16 (1:05.05)                                        
  4 Rees, Ned                 11 Portsmouth N                   2:04.53  
                  57.68   2:04.53 (1:06.85)                                        
  5 Scriven, Luke             10 Portsmouth N                   2:17.53  
                1:01.95   2:17.53 (1:15.58)                                        
  6 Forghani, Saam            11 Portsmouth N                   2:22.61  
                1:05.89   2:22.61 (1:16.72)                                        
  7 Sherrington, Jake         10 Portsmouth N                   2:22.92  
                1:07.72   2:22.92 (1:15.20)                                        
  8 Mcgeever, Craig           11 Portsmouth N                   2:30.34  
                1:11.01   2:30.34 (1:19.33)                                        
 -- Rainbird, Kyle            11 Portsmouth N                        DQ  
      7.1 Head not breaking the surface before hands turn inward at widest point in second strok
                1:04.59        DQ (1:15.87)                                        
 -- Joyce, Connor             11 Portsmouth N                        DQ  
      7.3 Hands brought back beyond hip line (except after 1st stroke following start or turn)
                1:14.57        DQ (1:19.75)                                        
 
Event 1  Boys 12-13 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Mavrikakis, Lewis         12 Portsmouth N                   1:36.58  
                  46.17     1:36.58 (50.41)                                        
  2 Lunn, Chase               12 Portsmouth N                   1:46.97  
                  50.32     1:46.97 (56.65)                                        
  3 Scriven, Adam             13 Portsmouth N                   1:56.56  
                  54.94   1:56.56 (1:01.62)                                        
 
Event 2  Girls 9 & Under 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Stradwick, Amilie          9 Portsmouth N                     55.19  
  2 Sawle, Jemima              9 Portsmouth N                     56.05  
  3 Baldwin, Scarlett          9 Portsmouth N                   1:01.55  
  4 Page, Poppy                9 Portsmouth N                   1:02.74  
  5 Wyatt, Ruby                8 Portsmouth N                   1:08.50  
 
Event 2  Girls 10-11 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Davis, Hollie             10 Portsmouth N                     45.92  
  2 Coles, Jessica            10 Portsmouth N                     46.54  
  3 Mavrikakis, Abby          11 Portsmouth N                     51.77  
  4 Scott, Padme              11 Portsmouth N                     51.79  
  5 Lawson, Anya              11 Portsmouth N                     53.55  
  6 Mbata, Jianna             11 Portsmouth N                   1:01.50  
  7 Collins, Lilly-Lou        11 Portsmouth N                   1:02.97  
  8 Nowodzinski, Nelly        11 Portsmouth N                   1:03.68  
  9 Madden, Kelsie-Mae        10 Portsmouth N                   1:04.41  
 10 Greentree, Chloe          11 Portsmouth N                   1:11.07  
 
Event 2  Girls 12-13 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Constantin, Lorena        12 Portsmouth N                     44.43  
  2 Young, Poppy              12 Portsmouth N                     46.74  
 
Event 2  Boys 9 & Under 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Brady-Hercock, Cian        9 Portsmouth N                     48.30  
  2 Lawson, Oliver             9 Portsmouth N                     56.78  
  3 Mbata, Zhane               9 Portsmouth N                   1:01.79  
  4 Sherwood-Plant, Oliver     8 Portsmouth N                   1:02.71  
  5 Wiseman, Ryan              8 Portsmouth N                   1:05.47  
 
Event 2  Boys 10-11 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Stallard, Harry           10 Portsmouth N                     49.67  
  2 Woodward, William         11 Portsmouth N                     52.54  
  3 Mcgeever, Craig           11 Portsmouth N                     52.98  
  4 Clarke, Lloyd             10 Portsmouth N                   1:01.48  
  5 Joyce, Connor             11 Portsmouth N                   1:04.70  
 
Event 2  Boys 12-13 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Lunn, Chase               12 Portsmouth N                     48.99  
  2 Nowodzinski, Patrick      12 Portsmouth N                     51.39  
  3 Lunnon, Ayden             13 Portsmouth N                     57.49  
  4 Kulakowski, Karol         12 Portsmouth N                     59.29  
  5 Nash, George              12 Portsmouth N                   1:01.69  
 
Event 3  Girls 10-11 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Dominiak, Larisa          11 Portsmouth N                   2:54.87  
                  41.24     1:27.56 (46.32)     2:12.94 (45.38)     2:54.87 (41.93)
  2 Stallard, Charlotte       11 Portsmouth N                   3:15.89  
                  43.37     1:36.20 (52.83)     2:29.05 (52.85)     3:15.89 (46.84)
  3 Sherwood-Plant, Ameila    10 Portsmouth N                   3:19.45  
                  44.49     1:35.73 (51.24)     2:29.29 (53.56)     3:19.45 (50.16)
 -- Cameron, Isabella         11 Portsmouth N                        DQ  
      4.4 Start before starting signal
 
Event 3  Girls 12-13 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Quartsin, Naomi           13 Portsmouth N                   2:52.37  
                  38.87     1:22.77 (43.90)     2:09.30 (46.53)     2:52.37 (43.07)
  2 Sajkowska, Julia          13 Portsmouth N                   2:59.95  
                  40.45     1:27.43 (46.98)     2:16.08 (48.65)     2:59.95 (43.87)
  3 Orcajo, Innah             12 Portsmouth N                   3:10.01  
                  40.65     1:29.96 (49.31)     2:21.82 (51.86)     3:10.01 (48.19)
  4 Coles, Katie              12 Portsmouth N                   3:12.51  
                  42.60     1:32.48 (49.88)     2:23.52 (51.04)     3:12.51 (48.99)
  5 Cotton, Jasmine           12 Portsmouth N                   3:14.21  
                  44.86     1:34.85 (49.99)     2:27.00 (52.15)     3:14.21 (47.21)
 
Event 3  Boys 9 & Under 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Brady-Hercock, Cian        9 Portsmouth N                   3:09.31  
                  40.75     1:30.34 (49.59)     2:20.27 (49.93)     3:09.31 (49.04)
 
Event 3  Boys 10-11 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Gayle, Christian          10 Portsmouth N                   2:58.65  
                  38.40     1:24.98 (46.58)     2:13.18 (48.20)     2:58.65 (45.47)
  2 Emre, George              10 Portsmouth N                   3:07.31  
                  41.52     1:31.97 (50.45)     2:21.49 (49.52)     3:07.31 (45.82)
  3 Rees, Ned                 11 Portsmouth N                   3:14.83  
                  43.63     1:35.67 (52.04)     2:28.21 (52.54)     3:14.83 (46.62)
  4 Stallard, Harry           10 Portsmouth N                   3:32.62  
                  47.58     1:44.09 (56.51)     2:38.87 (54.78)     3:32.62 (53.75)
  5 Sherrington, Jake         10 Portsmouth N                   3:43.76  
                  47.93     1:46.13 (58.20)   2:47.17 (1:01.04)     3:43.76 (56.59)
 
Event 3  Boys 12-13 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Mavrikakis, Lewis         12 Portsmouth N                   2:44.97  
                  37.42     1:19.75 (42.33)     2:04.19 (44.44)     2:44.97 (40.78)
  2 Scriven, Adam             13 Portsmouth N                   3:30.22  
                  44.80     1:41.27 (56.47)     2:38.00 (56.73)     3:30.22 (52.22)
 -- Green, Joseph             12 Portsmouth N                        DQ  
      4.4 Start before starting signal
 
Event 4  Girls 9 & Under 100 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Shepherd, Holly            9 Portsmouth N                   2:06.08  
                1:01.67   2:06.08 (1:04.41)                                        
  2 Sawle, Jemima              9 Portsmouth N                   2:08.08  
                1:02.46   2:08.08 (1:05.62)                                        
  3 Quinton, Esme              9 Portsmouth N                   2:16.07  
                1:05.31   2:16.07 (1:10.76)                                        
  4 Forghani, Saya             9 Portsmouth N                   2:16.91  
                1:07.09   2:16.91 (1:09.82)                                        
  5 Seaton, Isabelle           9 Portsmouth N                   2:23.40  
                1:08.87   2:23.40 (1:14.53)                                        
  6 Baldwin, Scarlett          9 Portsmouth N                   2:26.88  
                1:06.02   2:26.88 (1:20.86)                                        
 -- Wyatt, Ruby                8 Portsmouth N                        DQ  
      7.6 Did not touch at turn or finish with both hands, or touch not simultaneous or hands no
                1:11.60        DQ (1:14.78)                                        
 -- Stradwick, Amilie          9 Portsmouth N                        DQ  
      8.4 Did not touch at turn or finish with both hands or touch not simultaneous or hands sep
                  54.51        DQ (1:03.40)                                        
 -- Page, Poppy                9 Portsmouth N                        DQ  
      7.6 Did not touch at turn or finish with both hands, or touch not simultaneous or hands no
                1:08.87        DQ (1:09.81)                                        
 
Event 4  Girls 10-11 100 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Dominiak, Larisa          11 Portsmouth N                   1:29.02  
                  43.35     1:29.02 (45.67)                                        
  2 Coles, Jessica            10 Portsmouth N                   1:44.02  
                  50.67     1:44.02 (53.35)                                        
  3 Jandusay, Julianne        10 Portsmouth N                   1:48.85  
                  56.00     1:48.85 (52.85)                                        
  4 Sherwood-Plant, Ameila    10 Portsmouth N                   1:50.05  
                  53.72     1:50.05 (56.33)                                        
  6 Mavrikakis, Abby          11 Portsmouth N                   1:55.04  
                  51.59   1:55.04 (1:03.45)                                        
  7 Powles, Safron            10 Portsmouth N                   2:04.77  
                1:00.43   2:04.77 (1:04.34)                                        
  8 Aitken, Taeya             10 Portsmouth N                   2:07.43  
                1:02.46   2:07.43 (1:04.97)                                        
  9 Scott, Padme              11 Portsmouth N                   2:09.71  
                1:01.87   2:09.71 (1:07.84)                                        
 10 Mbata, Jianna             11 Portsmouth N                   2:23.98  
                1:08.92   2:23.98 (1:15.06)                                        
 -- Collins, Lilly-Lou        11 Portsmouth N                        DQ  
      8.2 Arms not brought forward simultaneously or arms not brought forward over the water - f
                1:08.47        DQ (1:11.81)                                        
 -- Bright, Annika            11 Portsmouth N                        DQ  
      7.2 Stroke cycle not one arm stroke to one leg kick excluding the last single arm stroke p
                1:07.57        DQ (1:05.78)                                        
 -- Nowodzinski, Nelly        11 Portsmouth N                        DQ  
      8.3 Movements of the legs not simultaneous or alternating movement of legs or feet - fly
                1:10.13        DQ (1:17.01)                                        
 -- Lawson, Anya              11 Portsmouth N                        DQ  
      8.3 Breaststroke kick used (legal in Masters Competitions) - fly
                  57.10          DQ (59.23)                                        
 -- Greentree, Chloe          11 Portsmouth N                        DQ  
      8.2 Arms not brought forward simultaneously or arms not brought forward over the water - f
                1:17.79        DQ (1:17.23)                                        
  5 Prentice, Lilly-Mae       11 Portsmouth N                        DQ  
      7.4 Leg movements not simultaneous (alternating leg movement) - breast
                  54.31          DQ (59.96)                                        
 
Event 4  Girls 12-13 100 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Coles, Katie              12 Portsmouth N                   1:35.78  
                  46.12     1:35.78 (49.66)                                        
  2 Constantin, Lorena        12 Portsmouth N                   1:38.25  
                  45.93     1:38.25 (52.32)                                        
  3 Ganado, Zoe               12 Portsmouth N                   1:38.93  
                  45.82     1:38.93 (53.11)                                        
  4 Cotton, Jasmine           12 Portsmouth N                   1:39.05  
                  45.25     1:39.05 (53.80)                                        
  5 Young, Poppy              12 Portsmouth N                   1:42.82  
                  49.52     1:42.82 (53.30)                                        
  6 O'Mara, Lacey             12 Portsmouth N                   2:14.04  
                1:04.77   2:14.04 (1:09.27)                                        
 -- Willis, Nicole            12 Portsmouth N                        DQ  
      7.6 Did not touch at turn or finish with both hands, or touch not simultaneous or hands no
                  47.27          DQ (48.48)                                        
 
Event 4  Boys 9 & Under 100 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Clinton, Austin            9 Portsmouth N                   2:05.32  
                1:02.40   2:05.32 (1:02.92)                                        
  2 Wiseman, Ryan              8 Portsmouth N                   2:05.93  
                1:05.24   2:05.93 (1:00.69)                                        
  3 Lawson, Oliver             9 Portsmouth N                   2:06.89  
                1:03.23   2:06.89 (1:03.66)                                        
  4 Callaway, Owen             9 Portsmouth N                   2:13.48  
                1:06.70   2:13.48 (1:06.78)                                        
  5 Brown, Soren               8 Portsmouth N                   2:18.86  
                1:08.39   2:18.86 (1:10.47)                                        
  6 Sherwood-Plant, Oliver     8 Portsmouth N                   2:20.61  
                1:09.90   2:20.61 (1:10.71)                                        
 -- Mbata, Zhane               9 Portsmouth N                        DQ  
      8.3 Movements of the legs not simultaneous or alternating movement of legs or feet - fly
                1:06.63        DQ (1:01.20)                                        
 
Event 4  Boys 10-11 100 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Brine-Howe, Alexander     10 Portsmouth N                   1:51.64  
                  50.75   1:51.64 (1:00.89)                                        
  2 Scriven, Luke             10 Portsmouth N                   1:57.34  
                  59.16     1:57.34 (58.18)                                        
  3 Sherrington, Jake         10 Portsmouth N                   2:00.86  
                  59.87   2:00.86 (1:00.99)                                        
  4 Mcgeever, Craig           11 Portsmouth N                   2:13.02  
                1:05.81   2:13.02 (1:07.21)                                        
  5 Rainbird, Kyle            11 Portsmouth N                   2:13.16  
                1:05.57   2:13.16 (1:07.59)                                        
  6 Forghani, Saam            11 Portsmouth N                   2:20.46  
                1:12.53   2:20.46 (1:07.93)                                        
 -- Joyce, Connor             11 Portsmouth N                        DQ  
      8.2 Arms not brought forward simultaneously or arms not brought forward over the water - f
                1:15.92        DQ (1:15.86)                                        
 -- Woodward, William         11 Portsmouth N                        DQ  
      7.4 Leg movements not simultaneous (alternating leg movement) - breast
                  54.81        DQ (1:05.03)                                        
 -- Clarke, Lloyd             10 Portsmouth N                        DQ  
      8.2 Arms not brought forward simultaneously or arms not brought forward over the water - f
                1:05.54        DQ (1:10.63)                                        
 
Event 4  Boys 12-13 100 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Green, Joseph             12 Portsmouth N                   1:41.31  
                  48.66     1:41.31 (52.65)                                        
  2 Scriven, Adam             13 Portsmouth N                   1:44.24  
                  48.96     1:44.24 (55.28)                                        
  3 Lunn, Chase               12 Portsmouth N                   1:45.66  
                  51.16     1:45.66 (54.50)                                        
  4 Lunnon, Ayden             13 Portsmouth N                   2:11.68  
                1:03.80   2:11.68 (1:07.88)                                        
  5 Kulakowski, Karol         12 Portsmouth N                   2:13.63  
                  58.39   2:13.63 (1:15.24)                                        
 -- Nowodzinski, Patrick      12 Portsmouth N                        DQ  
      7.6 Did not touch at turn or finish with both hands, or touch not simultaneous or hands no
                  56.20        DQ (1:05.45)                                        
 
Event 5  Girls 9 & Under 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
 -- Stradwick, Amilie          9 Portsmouth N                        DQ  
      7.6 Did not touch at turn or finish with both hands, or touch not simultaneous or hands no
 -- Wyatt, Ruby                8 Portsmouth N                        DQ  
      7.1 After the start or after each turn single butterfly kick not performed before the 1st
 
Event 5  Girls 10-11 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Davis, Hollie             10 Portsmouth N                   1:02.07  
  2 Scott, Padme              11 Portsmouth N                   1:08.41  
  3 Collins, Lilly-Lou        11 Portsmouth N                   1:09.59  
  4 Nowodzinski, Nelly        11 Portsmouth N                   1:10.27  
 -- Madden, Kelsie-Mae        10 Portsmouth N                        DQ  
      7.5 Feet not turned out during the propulsive part of the kick
 
Event 5  Girls 12-13 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Ganado, Zoe               12 Portsmouth N                     51.97  
 
Event 5  Women 14 & Over 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Sharples, Vicky           14 Portsmouth N                     48.04  
 
Event 5  Boys 9 & Under 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Brady-Hercock, Cian        9 Portsmouth N                     56.99  
  2 Sherwood-Plant, Oliver     8 Portsmouth N                   1:11.74  
 
Event 5  Boys 10-11 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Clarke, Lloyd             10 Portsmouth N                   1:22.22  
 -- Brine-Howe, Alexander     10 Portsmouth N                        DQ  
      7.1 After the start or after each turn single butterfly kick not performed before the 1st
 
Event 5  Boys 12-13 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Green, Joseph             12 Portsmouth N                     51.29  
  2 Nowodzinski, Patrick      12 Portsmouth N                   1:04.63  
  3 Lunnon, Ayden             13 Portsmouth N                   1:10.37  
  4 Kulakowski, Karol         12 Portsmouth N                   1:19.00  
 
Event 6  Girls 9 & Under 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Shepherd, Holly            9 Portsmouth N                   1:52.93  
                  53.35     1:52.93 (59.58)                                        
  2 Quinton, Esme              9 Portsmouth N                   2:03.77  
                  55.64   2:03.77 (1:08.13)                                        
  3 Seaton, Isabelle           9 Portsmouth N                   2:14.80  
                1:07.15   2:14.80 (1:07.65)                                        
  4 Forghani, Saya             9 Portsmouth N                   2:19.02  
                1:05.79   2:19.02 (1:13.23)                                        
 
Event 6  Girls 10-11 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Davis, Hollie             10 Portsmouth N                   1:33.20  
                  43.73     1:33.20 (49.47)                                        
  2 Prentice, Lilly-Mae       11 Portsmouth N                   1:33.26  
                  44.32     1:33.26 (48.94)                                        
  3 Cameron, Isabella         11 Portsmouth N                   1:33.73  
                  43.46     1:33.73 (50.27)                                        
  4 Jandusay, Julianne        10 Portsmouth N                   1:34.78  
                  44.53     1:34.78 (50.25)                                        
  5 Stallard, Charlotte       11 Portsmouth N                   1:35.83  
                  45.36     1:35.83 (50.47)                                        
  6 Mavrikakis, Abby          11 Portsmouth N                   1:48.67  
                  50.49     1:48.67 (58.18)                                        
  7 Aitken, Taeya             10 Portsmouth N                   1:57.97  
                  56.04   1:57.97 (1:01.93)                                        
  8 Powles, Safron            10 Portsmouth N                   2:02.15  
                  58.95   2:02.15 (1:03.20)                                        
  9 Bright, Annika            11 Portsmouth N                   2:10.05  
                  58.54   2:10.05 (1:11.51)                                        
 
Event 6  Girls 12-13 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Quartsin, Naomi           13 Portsmouth N                   1:15.77  
                  37.33     1:15.77 (38.44)                                        
  2 Sajkowska, Julia          13 Portsmouth N                   1:22.26  
                  38.74     1:22.26 (43.52)                                        
  3 Willis, Nicole            12 Portsmouth N                   1:25.19  
                  42.21     1:25.19 (42.98)                                        
  4 Orcajo, Innah             12 Portsmouth N                   1:26.50  
                  39.83     1:26.50 (46.67)                                        
  5 Ganado, Zoe               12 Portsmouth N                   1:31.75  
                  44.17     1:31.75 (47.58)                                        
  6 Constantin, Lorena        12 Portsmouth N                   1:32.20  
                  42.94     1:32.20 (49.26)                                        
  7 O'Mara, Lacey             12 Portsmouth N                   2:06.55  
                  58.53   2:06.55 (1:08.02)                                        
 
Event 6  Women 14 & Over 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Sharples, Vicky           14 Portsmouth N                   1:27.31  
                  41.34     1:27.31 (45.97)                                        
 
Event 6  Boys 9 & Under 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Clinton, Austin            9 Portsmouth N                   1:56.27  
                  54.13   1:56.27 (1:02.14)                                        
  2 Callaway, Owen             9 Portsmouth N                   1:58.76  
                  56.40   1:58.76 (1:02.36)                                        
  3 Brown, Soren               8 Portsmouth N                   2:01.70  
                  55.63   2:01.70 (1:06.07)                                        
 
Event 6  Boys 10-11 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Gayle, Christian          10 Portsmouth N                   1:23.76  
                  38.91     1:23.76 (44.85)                                        
  2 Emre, George              10 Portsmouth N                   1:26.05  
                  41.35     1:26.05 (44.70)                                        
  3 Rees, Ned                 11 Portsmouth N                   1:31.83  
                  44.21     1:31.83 (47.62)                                        
  4 Brine-Howe, Alexander     10 Portsmouth N                   1:38.36  
  5 Scriven, Luke             10 Portsmouth N                   1:46.33  
                  47.42     1:46.33 (58.91)                                        
  6 Woodward, William         11 Portsmouth N                   1:46.57  
                  48.41     1:46.57 (58.16)                                        
  7 Rainbird, Kyle            11 Portsmouth N                   1:57.75  
                  55.17   1:57.75 (1:02.58)                                        
  8 Forghani, Saam            11 Portsmouth N                   2:16.79  
                1:04.35   2:16.79 (1:12.44)                                        
 
Event 6  Boys 12-13 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Mavrikakis, Lewis         12 Portsmouth N                   1:16.34  
                  37.79     1:16.34 (38.55)