Licensed to Portsmouth Northsea SC

                                  HY-TEK's MEET MANAGER 6.0 17/12/2017 06:45 PM

            PNSC L3 Christmas meet 2017 - 16/12/2017 to 17/12/2017             

                                    Results                                    

 

Event 1  Boys 11 Year Olds 400 LC Meter IM

===============================================================================

    Name                     Age Team                             Finals        

===============================================================================

  1 Hantrais-Smith, Emile     11 Portsmouth N                   6:48.59  

                  43.19     1:36.24 (53.05)     2:32.53 (56.29)     3:25.72 (53.19)

        4:20.00 (54.28)     5:16.45 (56.45)     6:03.91 (47.46)     6:48.59 (44.68)

 

Event 1  Boys 12 Year Olds 400 LC Meter IM

===============================================================================

    Name                     Age Team                             Finals        

===============================================================================

  1 Chapman, George           12 Shiverers                      5:40.00  

  2 Halloran-Day, Henry       12 Portsmouth N                   5:41.31  

                  33.32     1:13.47 (40.15)     1:56.75 (43.28)     2:40.15 (43.40)

        3:32.40 (52.25)     4:25.94 (53.54)     5:05.47 (39.53)     5:41.31 (35.84)

  3 Cummings-Candal, James    12 Soton Dolp                     5:41.41  

                  36.51     1:19.80 (43.29)     2:02.20 (42.40)     2:42.97 (40.77)

        3:34.12 (51.15)     4:25.70 (51.58)     5:03.83 (38.13)     5:41.41 (37.58)

  4 Holyer, Charlie           12 Fareham N'Ds-SE                6:04.22  

                  39.67     1:29.03 (49.36)     2:13.20 (44.17)     2:57.35 (44.15)

        3:54.30 (56.95)     4:49.44 (55.14)     5:28.22 (38.78)     6:04.22 (36.00)

  5 Winter, Logan             12 Portsmouth N                   6:12.06  

                  38.63     1:29.75 (51.12)     2:15.61 (45.86)     2:59.23 (43.62)

        3:55.23 (56.00)     4:50.94 (55.71)     5:31.87 (40.93)     6:12.06 (40.19)

  6 Lejins, Nils              12 Shiverers                      6:13.96  

                  40.17     1:31.63 (51.46)     2:21.02 (49.39)     3:08.91 (47.89)

        3:58.88 (49.97)     4:49.78 (50.90)     5:33.08 (43.30)     6:13.96 (40.88)

 

Event 1  Boys 13 Year Olds 400 LC Meter IM

===============================================================================

    Name                     Age Team                             Finals        

===============================================================================

  1 Kettle, Oliver            13 Portsmouth N                   5:23.08  

                  32.76     1:13.10 (40.34)     1:57.46 (44.36)     2:40.88 (43.42)

        3:25.57 (44.69)     4:11.15 (45.58)     4:48.97 (37.82)     5:23.08 (34.11)

  2 Guyett-Smith, Cayden      13 Portsmouth N                   5:23.59  

                  33.19     1:12.03 (38.84)     1:51.91 (39.88)     2:31.87 (39.96)

        3:23.89 (52.02)     4:14.96 (51.07)     4:49.22 (34.26)     5:23.59 (34.37)

  3 Dickson, Tom              13 Fareham N'Ds-SE                5:40.80  

                  34.94     1:17.77 (42.83)     2:01.56 (43.79)     2:44.21 (42.65)

        3:37.51 (53.30)     4:30.37 (52.86)     5:08.13 (37.76)     5:40.80 (32.67)

  4 Spoor, Harvey             13 Fareham N'Ds-SE                5:46.07  

                                1:20.97 ( )                             2:46.23 ( )

                                4:32.52 ( )   5:46.07 (1:13.55)                    

  5 Sadberry, Jack            13 Shiverers                      5:54.91  

                  36.37     1:21.38 (45.01)     2:07.41 (46.03)     2:52.45 (45.04)

        3:45.07 (52.62)     4:37.03 (51.96)     5:16.07 (39.04)     5:54.91 (38.84)

  6 Hollands, Ed              13 Fareham N'Ds-SE                6:07.83  

                  41.15     1:29.06 (47.91)     2:16.09 (47.03)     3:02.28 (46.19)

        3:57.11 (54.83)     4:51.40 (54.29)     5:30.79 (39.39)     6:07.83 (37.04)

 -- Cawdron, Oscar            13 Portsmouth N                        DQ  

      8.3 Alternating movement of legs or feet - fly

                  36.13     1:21.87 (45.74)     2:05.50 (43.63)     2:48.97 (43.47)

        3:35.91 (46.94)     4:23.98 (48.07)     5:04.56 (40.58)          DQ (37.05)

 

Event 1  Boys 14 Year Olds 400 LC Meter IM

===============================================================================

    Name                     Age Team                             Finals        

===============================================================================

  1 Budd, Liam                14 Portsmouth N                   5:20.81  

                  33.59     1:10.95 (37.36)     1:50.77 (39.82)     2:29.99 (39.22)

        3:19.04 (49.05)     4:06.91 (47.87)     4:44.08 (37.17)     5:20.81 (36.73)

 

Event 1  Boys 15 & Over 400 LC Meter IM

===============================================================================

    Name                     Age Team                             Finals        

===============================================================================

  1 Sheppard, Sam             15 Portsmouth N                   4:59.83  

                  31.31     1:08.43 (37.12)     1:48.31 (39.88)     2:27.15 (38.84)

        3:09.37 (42.22)     3:51.68 (42.31)     4:25.75 (34.07)     4:59.83 (34.08)

  2 Edge, Alexander           16 Portsmouth N                   5:09.42  

                  30.46     1:07.01 (36.55)     1:44.77 (37.76)     2:22.57 (37.80)

        3:06.73 (44.16)     3:53.31 (46.58)     4:31.51 (38.20)     5:09.42 (37.91)

  3 Andrews, Michael          22 Fareham N'Ds-SE                5:15.03  

                  31.66     1:08.62 (36.96)     1:47.32 (38.70)     2:25.19 (37.87)

        3:13.45 (48.26)     4:02.28 (48.83)     4:39.36 (37.08)     5:15.03 (35.67)

  4 Taylor, Rory              15 Fareham N'Ds-SE                5:46.88  

                  36.31     1:22.28 (45.97)     2:04.85 (42.57)     2:45.65 (40.80)

        3:38.29 (52.64)     4:32.64 (54.35)     5:11.05 (38.41)     5:46.88 (35.83)

 

Event 2  Girls 10 & Under 200 LC Meter Backstroke

===============================================================================

    Name                     Age Team                             Finals        

===============================================================================

  1 Bromfield, Ellis           9 Shiverers                      3:01.11  

                  43.12     1:29.03 (45.91)     2:16.94 (47.91)     3:01.11 (44.17)

  2 Srivastava, Harshika      10 Newbury-SE                     3:06.56  

                  43.08     1:30.83 (47.75)     2:19.21 (48.38)     3:06.56 (47.35)

  3 Oatley, Jessica           10 Portsmouth N                   3:13.37  

                                1:35.27 ( )   2:51.13 (1:15.86)     3:13.37 (22.24)

  4 Fraser, Kirsten           10 Newbury-SE                     3:14.03  

                  43.68     1:33.83 (50.15)     2:24.77 (50.94)     3:14.03 (49.26)

  5 Hickman-Hall, Lily        10 Portsmouth N                   3:24.37  

                  46.84     1:39.97 (53.13)     2:33.47 (53.50)     3:24.37 (50.90)

  6 Hilker, Amarys            10 Shiverers                      3:24.50  

                  48.08     1:41.52 (53.44)     2:34.04 (52.52)     3:24.50 (50.46)

 

Event 2  Girls 11 Year Olds 200 LC Meter Backstroke

===============================================================================

    Name                     Age Team                             Finals        

===============================================================================

  1 Turner, Isabel            11 Soton Dolp                     2:38.22  

                  35.97     1:16.39 (40.42)     1:58.57 (42.18)     2:38.22 (39.65)

  2 Khallouqi, Rania          11 Shiverers                      2:45.34  

                  38.02     1:20.23 (42.21)     2:03.25 (43.02)     2:45.34 (42.09)

  3 Taylor, Rhyseren          11 Soton Dolp                     2:57.48  

                  41.83     1:28.09 (46.26)     2:13.79 (45.70)     2:57.48 (43.69)

  4 Telford, Verity           11 Soton Dolp                     2:58.95  

                  42.11     1:28.36 (46.25)     2:14.06 (45.70)     2:58.95 (44.89)

  5 Bromfield, Ava            11 Shiverers                      3:00.77  

                  44.22     1:30.72 (46.50)     2:17.60 (46.88)     3:00.77 (43.17)

  6 Clinton, Olivia           11 Portsmouth N                   3:01.15  

                  41.64     1:28.41 (46.77)     2:14.73 (46.32)     3:01.15 (46.42)

  7 Skelton, Emma             11 Fareham N'Ds-SE                3:02.79  

                  41.72     1:28.92 (47.20)     2:17.57 (48.65)     3:02.79 (45.22)

  8 Heap, Olivia              11 Alton & Dist                   3:05.77  

                  45.89     1:33.47 (47.58)     2:21.26 (47.79)     3:05.77 (44.51)

  9 Young, Olivia             11 Fareham N'Ds-SE                3:05.95  

                  44.33     1:31.97 (47.64)     2:20.48 (48.51)     3:05.95 (45.47)

 10 Taylor, Georgina          11 Fareham N'Ds-SE                3:08.86  

                                1:31.04 ( )   3:08.86 (1:37.82)                    

 11 Jones, Erin               11 Havant & Wat                   3:13.57  

                                1:34.96 ( )     2:25.28 (50.32)     3:13.57 (48.29)

 12 Perez-Araujo, Isabel      11 Soton Dolp                     3:13.64  

                  44.48     1:34.63 (50.15)     2:24.75 (50.12)     3:13.64 (48.89)

 13 Rowsell, Alice            11 Fareham N'Ds-SE                3:13.66  

                  47.43     1:38.18 (50.75)     2:26.54 (48.36)     3:13.66 (47.12)

 14 Hall, Tillie              11 Fareham N'Ds-SE                3:13.71  

                  44.09     1:32.93 (48.84)     2:24.27 (51.34)     3:13.71 (49.44)

 

Event 2  Girls 12 Year Olds 200 LC Meter Backstroke

===============================================================================

    Name                     Age Team                             Finals        

===============================================================================

  1 Lewis, Ellena             12 Soton Dolp                     2:41.64  

                  35.46     1:16.07 (40.61)     1:59.65 (43.58)     2:41.64 (41.99)

  2 Sainsbury, Grace          12 Shiverers                      2:47.85  

                  39.05     1:21.58 (42.53)     2:05.17 (43.59)     2:47.85 (42.68)

  3 Boyes, Amelia             12 Fareham N'Ds-SE                2:54.20  

                  39.19     1:25.40 (46.21)     2:11.64 (46.24)     2:54.20 (42.56)

  4 Mclaren, Amber            12 Hamble Aq                      2:57.35  

                  39.27     1:23.94 (44.67)     2:11.25 (47.31)     2:57.35 (46.10)

  5 Apps, Lily                12 Newbury-SE                     2:58.84  

                  40.55     1:26.85 (46.30)     2:14.54 (47.69)     2:58.84 (44.30)

  6 Adamson, Grace            12 Portsmouth N                   3:05.30  

                  43.27     1:31.10 (47.83)     2:19.13 (48.03)     3:05.30 (46.17)

  7 Pack, Rebecca             12 Havant & Wat                   3:06.72  

                  44.37     1:33.12 (48.75)     2:21.82 (48.70)     3:06.72 (44.90)

  8 Nash, Gabriella           12 Portsmouth N                   3:11.47  

                  43.76     1:33.06 (49.30)     2:24.11 (51.05)     3:11.47 (47.36)

  9 Reed, Hannah              12 Portsmouth N                   3:17.13  

                  44.75     1:35.26 (50.51)     2:27.07 (51.81)     3:17.13 (50.06)

 10 Adams, Izzy               12 Shiverers                      3:30.25  

                  49.23     1:42.82 (53.59)     2:38.29 (55.47)     3:30.25 (51.96)

 

Event 2  Girls 13 Year Olds 200 LC Meter Backstroke

===============================================================================

    Name                     Age Team                             Finals        

===============================================================================

  1 Rowsell, Evie             13 Fareham N'Ds-SE                2:36.74  

                  37.99     1:18.06 (40.07)     1:58.18 (40.12)     2:36.74 (38.56)

  2 Parker, Ellie             13 Wantage-SE                     2:38.45  

                  37.41     1:17.47 (40.06)     1:58.42 (40.95)     2:38.45 (40.03)

  3 Stallard, Bethany         13 Portsmouth N                   2:41.77  

                  38.44     1:19.75 (41.31)     2:01.47 (41.72)     2:41.77 (40.30)

  4 Hall, Evelyn              13 Fareham N'Ds-SE                2:42.17  

                  36.77     1:18.68 (41.91)     2:01.77 (43.09)     2:42.17 (40.40)

  5 Sambles, Roseanna         13 Portsmouth N                   2:45.36  

                  39.83     1:21.97 (42.14)     2:04.14 (42.17)     2:45.36 (41.22)

  6 Ellis, Lucy               13 Havant & Wat                   2:45.52  

                  37.79     1:19.00 (41.21)     2:02.74 (43.74)     2:45.52 (42.78)

  7 Jackson, Katharine        13 Alton & Dist                   2:47.43  

                  39.46     1:22.29 (42.83)     2:05.70 (43.41)     2:47.43 (41.73)

  8 Pengilley, Katie          13 Alton & Dist                   2:47.45  

                  38.53     1:20.97 (42.44)     2:04.47 (43.50)     2:47.45 (42.98)

  9 Hill, Amy                 13 Hamble Aq                      2:48.11  

                  38.33     1:21.51 (43.18)     2:06.09 (44.58)     2:48.11 (42.02)

 10 Harrison, Rosie           13 Newbury-SE                     2:48.15  

                  38.76     1:21.80 (43.04)     2:06.01 (44.21)     2:48.15 (42.14)

 11 Gueterbock, Freya         13 Portsmouth N                   2:48.56  

                  39.06     1:22.22 (43.16)     2:05.74 (43.52)     2:48.56 (42.82)

 12 Fletcher, May L           13 Fareham N'Ds-SE                2:48.63  

                  38.72     1:22.17 (43.45)     2:06.43 (44.26)     2:48.63 (42.20)

 13 Elliott, Rachel           13 Havant & Wat                   2:51.53  

                  39.03     1:22.36 (43.33)     2:07.45 (45.09)     2:51.53 (44.08)

 14 Stemp, Ashleigh           13 Havant & Wat                   2:51.88  

                  40.60     1:24.98 (44.38)     2:09.31 (44.33)     2:51.88 (42.57)

 15 Beck, Evie                13 Alton & Dist                   2:59.10  

 16 Richards-Kellett, Hannah  13 Portsmouth N                   3:11.52  

                  44.19     1:35.43 (51.24)     2:25.67 (50.24)     3:11.52 (45.85)

 

Event 2  Girls 14 Year Olds 200 LC Meter Backstroke

===============================================================================

    Name                     Age Team                             Finals        

===============================================================================

  1 Baxter, Kate              14 Soton Dolp                     2:26.95  

                  34.36     1:11.27 (36.91)     1:48.72 (37.45)     2:26.95 (38.23)

  2 Coupar, Hannah            14 Shiverers                      2:40.23  

                  36.91     1:17.97 (41.06)     1:59.90 (41.93)     2:40.23 (40.33)

  3 Williams, Hannah          14 Alton & Dist                   2:45.90  

                  38.35     1:20.10 (41.75)     2:03.80 (43.70)     2:45.90 (42.10)

  4 Summerton, Sophie         14 Hamble Aq                      2:49.36  

                  39.25     1:22.27 (43.02)     2:05.80 (43.53)     2:49.36 (43.56)

  5 Mack, Emma L              14 Portsmouth N                   2:56.90  

                  40.39     1:26.48 (46.09)     2:12.84 (46.36)     2:56.90 (44.06)

  6 Marx, Alex                14 Portsmouth N                   3:01.14  

                  41.99     1:27.89 (45.90)     2:15.14 (47.25)     3:01.14 (46.00)

  7 Starkey, Susannah         14 Portsmouth N                   3:09.32  

                  41.73     1:29.81 (48.08)     2:20.52 (50.71)     3:09.32 (48.80)

 

Event 2  Girls 15 & Over 200 LC Meter Backstroke

===============================================================================

    Name                     Age Team                             Finals        

===============================================================================

  1 Elliott, Gemma            15 Havant & Wat                   2:27.97  

                  36.14     1:13.93 (37.79)     1:51.24 (37.31)     2:27.97 (36.73)

  2 Lacey, Abi                15 Portsmouth N                   2:29.59  

                  34.06     1:11.91 (37.85)     1:50.71 (38.80)     2:29.59 (38.88)

  3 James, Charlotte          17 Bourmth Coll                   2:30.64  

                  34.31     1:11.82 (37.51)     1:50.72 (38.90)     2:30.64 (39.92)

  4 Miller, Imogen            15 Havant & Wat                   2:34.95  

                  36.96     1:16.37 (39.41)     1:56.47 (40.10)     2:34.95 (38.48)

  5 Anderson, Ella            16 Soton Dolp                     2:36.08  

                  35.55     1:14.32 (38.77)     1:55.40 (41.08)     2:36.08 (40.68)

  6 Hull, Lauren              15 Shiverers                      2:44.36  

                  39.26     1:21.03 (41.77)     2:03.40 (42.37)     2:44.36 (40.96)

  7 Hull, Bethany             15 Shiverers                      2:45.25  

                  38.65     1:20.01 (41.36)     2:02.81 (42.80)     2:45.25 (42.44)

  7 Stemp, Hannah             15 Havant & Wat                   2:45.25  

                  39.48     1:21.64 (42.16)     2:04.34 (42.70)     2:45.25 (40.91)

  9 Nugent, Jenna             15 Soton Dolp                     2:45.80  

                  38.39     1:20.15 (41.76)     2:03.99 (43.84)     2:45.80 (41.81)

 

Event 3  Boys 10 & Under 100 LC Meter Butterfly

===============================================================================

    Name                     Age Team                             Finals        

===============================================================================

  1 Maleham, Max              10 Newbury-SE                     1:29.75  

                  41.75     1:29.75 (48.00)                                        

  2 Leach, Jamie              10 Newbury-SE                     1:30.92  

                  41.37     1:30.92 (49.55)                                        

  3 Lowther, Matthew           9 Soton Dolp                     1:30.97  

                  42.98     1:30.97 (47.99)                                        

  4 Emberlin, Christopher     10 Newbury-SE                     1:33.39  

                  43.65     1:33.39 (49.74)                                        

  5 Emre, George              10 Portsmouth N                   2:04.01  

                  54.18   2:04.01 (1:09.83)                                        

 

Event 3  Boys 11 Year Olds 100 LC Meter Butterfly

===============================================================================

    Name                     Age Team                             Finals        

===============================================================================

  1 Duddridge, Thomas         11 Alton & Dist                   1:15.42  

                  35.25     1:15.42 (40.17)                                        

  2 Sadler, Freddie           11 Soton Dolp                     1:27.82  

                  40.43     1:27.82 (47.39)                                        

  3 Tizzano, Luca             11 Shiverers                      1:52.54  

                  47.43   1:52.54 (1:05.11)                                        

 

Event 3  Boys 12 Year Olds 100 LC Meter Butterfly

===============================================================================

    Name                     Age Team                             Finals        

===============================================================================

  1 Johnson, Sunni            12 Wantage-SE                     1:08.47  

                  31.22     1:08.47 (37.25)                                        

  2 Halloran-Day, Henry       12 Portsmouth N                   1:09.90  

                  33.26     1:09.90 (36.64)                                        

  3 Kendrick, Solomon         12 Shiverers                      1:16.99  

                  36.08     1:16.99 (40.91)                                        

  4 Macleod, Euan             12 Littleh'pton                   1:17.15  

                  35.23     1:17.15 (41.92)                                        

  5 Chapman, George           12 Shiverers                      1:20.54  

                  37.17     1:20.54 (43.37)                                        

  6 Burdett, Benji            12 Shiverers                      1:21.20  

                  37.94     1:21.20 (43.26)                                        

 -- Jordan, Lewis             12 Alton & Dist                  X1:23.47  

                  38.36     1:23.47 (45.11)                                        

 

Event 3  Boys 13 Year Olds 100 LC Meter Butterfly

===============================================================================

    Name                     Age Team                             Finals        

===============================================================================

  1 Kettle, Oliver            13 Portsmouth N                   1:10.94  

                  33.02     1:10.94 (37.92)                                        

  2 Cook, Oliver              13 Soton Dolp                     1:19.51  

                  35.69     1:19.51 (43.82)                                        

  3 Sadberry, Jack            13 Shiverers                      1:20.57  

                  37.14     1:20.57 (43.43)                                        

  4 Maddock, Isaac            13 Soton Dolp                     1:28.73  

                  40.51     1:28.73 (48.22)                                        

 

Event 3  Boys 14 Year Olds 100 LC Meter Butterfly

===============================================================================

    Name                     Age Team                             Finals        

===============================================================================

  1 Arnold, James             14 Havant & Wat                   1:07.49  

                  31.22     1:07.49 (36.27)                                        

  2 Goros, Noah               14 Alton & Dist                   1:09.11  

                  32.11     1:09.11 (37.00)                                        

  3 Budd, Liam                14 Portsmouth N                   1:09.36  

                  33.25     1:09.36 (36.11)                                        

 

Event 3  Boys 15 & Over 100 LC Meter Butterfly

===============================================================================

    Name                     Age Team                             Finals        

===============================================================================

  1 Brooks, Matthew           20 Portsmouth N                     59.07  

                  27.32       59.07 (31.75)                                        

  2 Nugent, Max               16 Soton Dolp                       59.76  

                  27.38       59.76 (32.38)                                        

  3 Ragg-Griffith, George     16 Portsmouth N                     59.92  

                  27.51       59.92 (32.41)                                        

  4 Finch, Chris              19 Fareham N'Ds-SE                  59.95  

                  26.68       59.95 (33.27)                                        

  5 Whitlock, William         16 Portsmouth N                   1:00.55  

                  28.13     1:00.55 (32.42)                                        

  6 Muro, Marco               17 Portsmouth N                   1:00.77  

                  28.40     1:00.77 (32.37)                                        

  7 Barnes, William           17 Portsmouth N                   1:02.29  

                  28.98     1:02.29 (33.31)                                        

  8 Camden, James             17 Wantage-SE                     1:03.65  

                  28.97     1:03.65 (34.68)                                        

  9 James, Freddie            15 Wantage-SE                     1:04.31  

                  30.07     1:04.31 (34.24)                                        

 10 Beamont-Dickety, Edward   15 Wantage-SE                     1:07.00  

                  30.35     1:07.00 (36.65)                                        

 

Event 3  Boys 100 LC Meter Butterfly Multi-Class

===============================================================================

    Name                     Age Team                             Finals        

===============================================================================

  1 Lacey, Zac S14            17 Seaclose                       1:39.38  

                  43.36     1:39.38 (56.02)                                        

 

Event 4  Girls 10 & Under 100 LC Meter Breaststroke

===============================================================================

    Name                     Age Team                             Finals        

===============================================================================

  1 Maleham, Rubi             10 Newbury-SE                     1:37.44  

                  46.24     1:37.44 (51.20)                                        

  2 Srivastava, Harshika      10 Newbury-SE                     1:39.93  

                  46.67     1:39.93 (53.26)                                        

  3 Macleod, Caitriona        10 Littleh'pton                   1:40.13  

                  47.32     1:40.13 (52.81)                                        

  4 Brown, Charlotte          10 Newbury-SE                     1:40.61  

                  47.15     1:40.61 (53.46)                                        

  5 Bennell, Ava              10 Fareham N'Ds-SE                1:43.62  

                  49.04     1:43.62 (54.58)                                        

  6 Bromfield, Ellis           9 Shiverers                      1:43.85  

                  48.67     1:43.85 (55.18)                                        

  7 Day, Hannah                9 Portsmouth N                   1:49.48  

                  50.95     1:49.48 (58.53)                                        

  8 Chun, Izzy                10 Havant & Wat                   1:49.95  

                  53.38     1:49.95 (56.57)                                        

  9 Hickman-Hall, Lily        10 Portsmouth N                   1:50.97  

                  52.35     1:50.97 (58.62)                                        

 10 Maddock, Alana             9 Soton Dolp                     1:53.08  

                  53.26     1:53.08 (59.82)                                        

 11 Medlow, Evie              10 Fareham N'Ds-SE                1:53.42  

                  54.79     1:53.42 (58.63)                                        

 12 Hilker, Amarys            10 Shiverers                      1:55.11  

                  55.03   1:55.11 (1:00.08)                                        

 13 Oatley, Jessica           10 Portsmouth N                   1:58.32  

                  57.26   1:58.32 (1:01.06)                                        

 14 Coffey, Erin              10 Fareham N'Ds-SE                2:02.28  

                  57.32   2:02.28 (1:04.96)                                        

 15 Wicks, Rebecca            10 Portsmouth N                   2:02.59  

                  56.98   2:02.59 (1:05.61)                                        

 16 Morrow, Martha            10 Hamble Aq                      2:03.48  

                  57.61   2:03.48 (1:05.87)                                        

 17 Hill, Lucy                10 Hamble Aq                      2:15.78  

                1:04.88   2:15.78 (1:10.90)                                        

 

Event 4  Girls 11 Year Olds 100 LC Meter Breaststroke

===============================================================================

    Name                     Age Team                             Finals        

===============================================================================

  1 Lowther, Emily            11 Soton Dolp                     1:23.41  

                  39.04     1:23.41 (44.37)                                        

  2 Cooper, Melissa           11 Portsmouth N                   1:28.73  

                  41.88     1:28.73 (46.85)                                        

  3 Bromfield, Ava            11 Shiverers                      1:34.96  

                  45.66     1:34.96 (49.30)                                        

  4 Khallouqi, Rania          11 Shiverers                      1:36.33  

                  44.96     1:36.33 (51.37)                                        

  5 Dominiak, Larisa          11 Portsmouth N                   1:42.29  

                  49.40     1:42.29 (52.89)                                        

  6 Pilkington, Sophie        11 Alton & Dist                   1:42.41  

                  49.64     1:42.41 (52.77)                                        

  7 O'Connor, Emily           11 Havant & Wat                   1:42.51  

                  48.53     1:42.51 (53.98)                                        

  8 Robinson, Naomi           11 Portsmouth N                   1:44.31  

                  49.18     1:44.31 (55.13)                                        

  9 Rowsell, Alice            11 Fareham N'Ds-SE                1:44.55  

                  51.18     1:44.55 (53.37)                                        

 10 Parker, Lauren            11 Wantage-SE                     1:48.35  

                  50.94     1:48.35 (57.41)                                        

 11 Taylor, Gabriella         11 Fareham N'Ds-SE                1:48.61  

                  50.84     1:48.61 (57.77)                                        

 12 Latham, Maisie            11 Soton Dolp                     1:49.12  

                  51.73     1:49.12 (57.39)                                        

 13 Hudson, Ruby              11 Fareham N'Ds-SE                1:50.66  

                  52.40     1:50.66 (58.26)                                        

 14 Cottrell, Alice           11 Havant & Wat                   1:52.39  

                  53.27     1:52.39 (59.12)                                        

 15 Lindup, Milly             11 Portsmouth N                   1:58.22  

                  55.69   1:58.22 (1:02.53)                                        

 16 Skelton, Emma             11 Fareham N'Ds-SE                2:00.77  

                  56.41   2:00.77 (1:04.36)                                        

 17 Stallard, Charlotte       11 Portsmouth N                   2:02.86  

                  58.33   2:02.86 (1:04.53)                                        

 

Event 4  Girls 12 Year Olds 100 LC Meter Breaststroke

===============================================================================

    Name                     Age Team                             Finals        

===============================================================================

  1 Hamilton, Sophie          12 Hamble Aq                      1:26.57  

                  40.11     1:26.57 (46.46)                                        

  2 Smith, Lily               12 Portsmouth N                   1:29.11  

                  42.33     1:29.11 (46.78)                                        

  3 Guyett-Smith, Collette    12 Portsmouth N                   1:30.25  

                  43.03     1:30.25 (47.22)                                        

  4 Griffiths, Alice          12 Shiverers                      1:33.61  

                  44.44     1:33.61 (49.17)                                        

  5 Paul, Phoebe              12 Wantage-SE                     1:33.71  

                  43.26     1:33.71 (50.45)                                        

  6 Adamson, Grace            12 Portsmouth N                   1:34.05  

                  44.27     1:34.05 (49.78)                                        

  7 Sainsbury, Grace          12 Shiverers                      1:34.30  

                  44.89     1:34.30 (49.41)                                        

  8 Burnham, Hattie           12 Fareham N'Ds-SE                1:35.16  

                  45.97     1:35.16 (49.19)                                        

  9 Nash, Gabriella           12 Portsmouth N                   1:41.25  

                  47.38     1:41.25 (53.87)                                        

 10 Robinson, Abigail         12 Portsmouth N                   1:52.18  

                  53.54     1:52.18 (58.64)                                        

 11 Brewster, Connie          12 Havant & Wat                   1:53.47  

                  52.30   1:53.47 (1:01.17)                                        

 12 Reed, Hannah              12 Portsmouth N                   1:54.88  

                  53.29   1:54.88 (1:01.59)                                        

 13 Sajkowska, Julia          12 Portsmouth N                   1:55.92  

                  55.67   1:55.92 (1:00.25)                                        

 14 Goldfarb, Charlotte       12 Portsmouth N                   1:56.76  

                  54.80   1:56.76 (1:01.96)                                        

 15 Hodgson, Joy              12 Alton & Dist                   2:12.41  

                1:01.13   2:12.41 (1:11.28)                                        

 -- Packham, Millie           12 Portsmouth N                        DQ  

      7.4 Head did not break surface before hands turn inward at widest point in 2nd stroke afte

                  48.49          DQ (56.25)                                        

 

Event 4  Girls 13 Year Olds 100 LC Meter Breaststroke

===============================================================================

    Name                     Age Team                             Finals        

===============================================================================

  1 Salkeld, Evie             13 Shiverers                      1:26.49  

                  41.02     1:26.49 (45.47)                                        

  2 McKeown, Elizabeth        13 Rtw Monson                     1:27.88  

                  41.38     1:27.88 (46.50)                                        

  3 Pratt-Filker, Sadie       13 Soton Dolp                     1:28.53  

                  41.87     1:28.53 (46.66)                                        

  4 Maleham, Scarlett         13 Newbury-SE                     1:28.78  

                  41.94     1:28.78 (46.84)                                        

  5 Murcott, Eloise           13 Portsmouth N                   1:28.81  

                  41.69     1:28.81 (47.12)                                        

  6 McCauley-Wright, Freya    13 Portsmouth N                   1:29.11  

                  43.06     1:29.11 (46.05)                                        

  7 Aspinall, Molly           13 Hamble Aq                      1:31.79  

                  42.87     1:31.79 (48.92)                                        

  8 Sambles, Roseanna         13 Portsmouth N                   1:32.66  

                  43.31     1:32.66 (49.35)                                        

  9 Butler, Victoria          13 Soton Dolp                     1:32.86  

                  43.48     1:32.86 (49.38)                                        

 10 Gueterbock, Freya         13 Portsmouth N                   1:33.41  

                  44.92     1:33.41 (48.49)                                        

 11 Stallard, Bethany         13 Portsmouth N                   1:35.13  

                  45.11     1:35.13 (50.02)                                        

 12 Elston, Rhiannon          13 Portsmouth N                   1:42.79  

                  48.28     1:42.79 (54.51)                                        

 13 Maclellan, Edie           13 Portsmouth N                   1:45.15  

                  49.47     1:45.15 (55.68)                                        

 14 Richards, Bethan          13 Hamble Aq                      1:49.98  

                  51.60     1:49.98 (58.38)                                        

 15 Boardman, Katy            13 Hamble Aq                      1:50.22  

                  51.49     1:50.22 (58.73)                                        

 -- Beck, Evie                13 Alton & Dist                        DQ  

      7.1 Single fly kick not performed during the 1st arm stroke or followed by a breast kick

                  49.36          DQ (55.90)                                        

 -- Quartsin, Naomi           13 Portsmouth N                        DQ  

      7.4 Head did not break surface before hands turn inward at widest point in 2nd stroke afte

                  51.89          DQ (59.59)                                        

 

Event 4  Girls 14 Year Olds 100 LC Meter Breaststroke

===============================================================================

    Name                     Age Team                             Finals        

===============================================================================

  1 Peers, Lucy               14 Havant & Wat                   1:17.36  

                  36.35     1:17.36 (41.01)                                        

  2 Lazarov, Chelsea          14 Portsmouth N                   1:24.96  

                  40.25     1:24.96 (44.71)                                        

  3 Wallis, Vivien            14 Newbury-SE                     1:26.50  

                  40.09     1:26.50 (46.41)                                        

  4 Thompson, Fae             14 Soton Dolp                     1:28.02  

                  40.40     1:28.02 (47.62)                                        

  5 Bassett, Gemma            14 Portsmouth N                   1:29.70  

                  42.32     1:29.70 (47.38)                                        

  6 Collins, Kate             14 Havant & Wat                   1:30.91  

                  42.79     1:30.91 (48.12)                                        

  7 Ward, Helena              14 Ringwood                       1:31.59  

                  43.52     1:31.59 (48.07)                                        

  8 Coupar, Hannah            14 Shiverers                      1:32.99  

                  43.23     1:32.99 (49.76)                                        

  9 Tilley, Olivia            14 Soton Dolp                     1:37.62  

                  44.63     1:37.62 (52.99)                                        

 10 Marx, Alex                14 Portsmouth N                   1:38.15  

                  45.59     1:38.15 (52.56)                                        

 11 Jordan-Wellstead, Elsa    14 Hamble Aq                      1:41.99  

                  47.24     1:41.99 (54.75)                                        

 12 Hodgson, Bonnie           14 Alton & Dist                   1:43.10  

                  48.61     1:43.10 (54.49)                                        

 

Event 4  Girls 15 & Over 100 LC Meter Breaststroke

===============================================================================

    Name                     Age Team                             Finals        

===============================================================================

  1 Hamilton, Leah            15 Shiverers                      1:18.50  

                  36.90     1:18.50 (41.60)                                        

  2 Aslett, Ashleigh          16 Portsmouth N                   1:21.40  

                  37.34     1:21.40 (44.06)                                        

  3 Hull, Eve                 17 Shiverers                      1:24.94  

                  40.81     1:24.94 (44.13)                                        

  4 Yates, Jodie              17 Soton Dolp                     1:25.00  

                  39.84     1:25.00 (45.16)                                        

  5 Clifford, Joanna          15 Alton & Dist                   1:27.71  

                  41.21     1:27.71 (46.50)                                        

  6 Dimond, Ella              16 Havant & Wat                   1:31.05  

                  42.97     1:31.05 (48.08)                                        

  7 Cook, Leah                15 Hamble Aq                      1:37.67  

                  44.51     1:37.67 (53.16)                                        

  8 Pack, Eleanor             15 Havant & Wat                   1:38.60  

                  45.91     1:38.60 (52.69)                                        

  9 Whittenham, Emma          15 Portsmouth N                   1:45.26  

                  49.21     1:45.26 (56.05)                                        

 

Event 5  Boys 10 & Under 50 LC Meter Breaststroke

===============================================================================

    Name                     Age Team                             Finals        

===============================================================================

  1 Leach, Jamie              10 Newbury-SE                       42.86  

  2 Maleham, Max              10 Newbury-SE                       43.59  

  3 Underwood, Harry           9 Shiverers                        47.08  

  4 Emberlin, Christopher     10 Newbury-SE                       47.62  

  5 Mitchell, Leo             10 Bognor Regis                     49.55  

  6 Sampson, Daniel           10 Alton & Dist                     50.31  

  7 Wolfe-Naughton, Eli        9 Shiverers                        51.33  

  8 Emre, George              10 Portsmouth N                     51.82  

  9 Gayle, Christian          10 Portsmouth N                     52.94  

 10 McCauley-Wright, Adam     10 Portsmouth N                     54.98  

 11 Hamilton, James           10 Hamble Aq                        55.87  

 12 Kelly, Jacob              10 Portsmouth N                     56.84  

 

Event 5  Boys 11 Year Olds 50 LC Meter Breaststroke

===============================================================================

    Name                     Age Team                             Finals        

===============================================================================

  1 Hurr, Judah               11 Portsmouth N                     44.19  

  2 Hantrais-Smith, Emile     11 Portsmouth N                     45.07  

  3 Morgan, Roscoe            11 Portsmouth N                     46.70  

  4 Wilson, Daniel            11 Portsmouth N                     47.06  

  5 Fonteyn, Jaymes           11 Shiverers                        47.33  

  6 Henrick, Zack             11 Alton & Dist                     47.73  

  7 Sadler, Freddie           11 Soton Dolp                       53.04  

  8 Underdown, Sonny          11 Portsmouth N                     54.96  

  9 Mayo, Jake                11 Portsmouth N                     55.40  

 

Event 5  Boys 12 Year Olds 50 LC Meter Breaststroke

===============================================================================

    Name                     Age Team                             Finals        

===============================================================================

  1 Johnson, Sunni            12 Wantage-SE                       36.20  

  2 Tugcetin, Can             12 Newbury-SE                       40.97  

  3 Lejins, Nils              12 Shiverers                        40.99  

  4 Jordan, Lewis             12 Alton & Dist                     42.04  

  5 Kendrick, Solomon         12 Shiverers                        42.49  

  6 Grundy, Ethan             12 Soton Dolp                       42.63  

  7 Chapman, George           12 Shiverers                        43.01  

  8 Wojtasik, Maciek          12 Portsmouth N                     44.12  

  9 Cummings-Candal, James    12 Soton Dolp                       44.65  

 10 Clarke, Jack              12 Portsmouth N                     47.01  

 11 Burdett, Benji            12 Shiverers                        47.20  

 12 Winter, Logan             12 Portsmouth N                     47.64  

 13 Holyer, Charlie           12 Fareham N'Ds-SE                  47.81  

 

Event 5  Boys 13 Year Olds 50 LC Meter Breaststroke

===============================================================================

    Name                     Age Team                             Finals        

===============================================================================

  1 Kendrick, Elijah          13 Shiverers                        33.87  

  2 Oxley, William            13 Newbury-SE                       38.71  

  3 Larby, Thomas             13 Hamble Aq                        40.44  

  4 Sadberry, Jack            13 Shiverers                        40.65  

  5 Cook, Oliver              13 Soton Dolp                       41.05  

  6 Wilcock, Julian           13 Alton & Dist                     41.49  

  7 Guyett-Smith, Cayden      13 Portsmouth N                     43.54  

  8 Lamb, Ben                 13 Fareham N'Ds-SE                  44.48  

  9 Angel, Ethan              13 Hamble Aq                        45.01  

 10 Dickson, Tom              13 Fareham N'Ds-SE                  46.10  

 

Event 5  Boys 14 Year Olds 50 LC Meter Breaststroke

===============================================================================

    Name                     Age Team                             Finals        

===============================================================================

  1 Stent, Jacob              14 Havant & Wat                     37.00  

  2 Roberson, Alex            14 Alton & Dist                     37.10  

  3 Budd, Liam                14 Portsmouth N                     37.36  

  4 Lanham, Zak               14 Soton Dolp                       37.92  

  5 Goros, Noah               14 Alton & Dist                     38.07  

  6 Birch, Oliver             14 Hamble Aq                        40.22  

  7 Ross, Nicholas            14 Alton & Dist                     40.71  

  8 Light, Elliot             14 Hamble Aq                        41.30  

  9 Reeve, Ronnie             14 Hamble Aq                        49.33  

 

Event 5  Boys 15 & Over 50 LC Meter Breaststroke

===============================================================================

    Name                     Age Team                             Finals        

===============================================================================

  1 Sheppard, Sam             15 Portsmouth N                     32.85  

  2 Whitlock, William         16 Portsmouth N                     33.19  

  3 Bunyard, James            16 Wantage-SE                       33.46  

  4 Bulpett, Oli              15 Fareham N'Ds-SE                  33.81  

  5 Ford, Ben                 15 Havant & Wat                     34.29  

  6 Green, Adam               15 Fareham N'Ds-SE                  34.79  

  7 Nugent, Max               16 Soton Dolp                       35.38  

  8 Knight, Matthew           16 Portsmouth N                     37.47  

  9 Southon, Sebastian        15 Soton Dolp                       37.50  

 10 White, Samuel             16 Havant & Wat                     37.75  

 11 Parmenter, Thomas         15 Havant & Wat                     41.01  

 12 Procter, Adam             15 Alton & Dist                     41.81  

 

Event 5  Boys 50 LC Meter Breaststroke Multi-Class

===============================================================================

    Name                     Age Team                             Finals        

===============================================================================

  1 Lacey, Zac SB14           17 Seaclose                         58.26  

 

Event 6  Girls 10 & Under 50 LC Meter Backstroke

===============================================================================

    Name                     Age Team                             Finals        

===============================================================================

  1 Bromfield, Ellis           9 Shiverers                        39.98  

  2 Evans, Emilia             10 Fareham N'Ds-SE                  41.77  

  3 Maleham, Rubi             10 Newbury-SE                       43.40  

  4 Oatley, Jessica           10 Portsmouth N                     43.57  

  5 Field, Phoebe              9 Soton Dolp                       43.71  

  6 Brown, Lily               10 Hamble Aq                        44.03  

  7 Hilker, Amarys            10 Shiverers                        44.21  

  8 Bennell, Ava              10 Fareham N'Ds-SE                  44.77  

  9 Macleod, Caitriona        10 Littleh'pton                     44.88  

 10 Hooker, Caitlin            9 Fareham N'Ds-SE                  45.33  

 11 Day, Hannah                9 Portsmouth N                     46.42  

 12 Maddock, Alana             9 Soton Dolp                       47.02  

 13 Wicks, Rebecca            10 Portsmouth N                     48.40  

 14 Roostaei, Olya             9 Portsmouth N                     50.98  

 15 Medlow, Evie              10 Fareham N'Ds-SE                  51.32  

 16 Grundy, Jorja              9 Soton Dolp                       51.56  

 17 Chun, Izzy                10 Havant & Wat                     52.04  

 

Event 6  Girls 11 Year Olds 50 LC Meter Backstroke

===============================================================================

    Name                     Age Team                             Finals        

===============================================================================

  1 Turner, Isabel            11 Soton Dolp                       35.82  

  2 Khallouqi, Rania          11 Shiverers                        36.22  

  3 O'Connor, Emily           11 Havant & Wat                     39.11  

  4 Turner, Evie              11 Soton Dolp                       39.22  

  5 Telford, Verity           11 Soton Dolp                       40.15  

  6 Skelton, Emma             11 Fareham N'Ds-SE                  40.19  

  7 Clinton, Olivia           11 Portsmouth N                     40.22  

  8 Kent, Sophie              11 Fareham N'Ds-SE                  40.40  

  9 Bromfield, Ava            11 Shiverers                        40.92  

 10 Taylor, Gabriella         11 Fareham N'Ds-SE                  41.16  

 11 Taylor, Georgina          11 Fareham N'Ds-SE                  41.30  

 12 Young, Olivia             11 Fareham N'Ds-SE                  41.56  

 13 Yates, Zoey               11 Soton Dolp                       42.35  

 14 Dominiak, Larisa          11 Portsmouth N                     42.60  

 15 Hudson, Ruby              11 Fareham N'Ds-SE                  43.04  

 16 Jones, Erin               11 Havant & Wat                     43.48  

 17 Cottrell, Alice           11 Havant & Wat                     43.73  

 18 Hall, Tillie              11 Fareham N'Ds-SE                  44.08  

 19 Parker, Lauren            11 Wantage-SE                       45.04  

 20 Stent, Eleanor            11 Havant & Wat                     45.51  

 21 Latham, Maisie            11 Soton Dolp                       45.98  

 22 Pilkington, Sophie        11 Alton & Dist                     47.01  

 23 Lindup, Milly             11 Portsmouth N                     49.83  

 24 Stallard, Charlotte       11 Portsmouth N                     55.68  

 

Event 6  Girls 12 Year Olds 50 LC Meter Backstroke

===============================================================================

    Name                     Age Team                             Finals        

===============================================================================

  1 Lewis, Ellena             12 Soton Dolp                       34.57  

  2 Guyett-Smith, Collette    12 Portsmouth N                     36.80  

  3 Sainsbury, Grace          12 Shiverers                        37.07  

  4 Boyes, Amelia             12 Fareham N'Ds-SE                  37.28  

  5 Manning, Freya            12 Soton Dolp                       37.55  

  6 Mclaren, Amber            12 Hamble Aq                        37.73  

  7 Apps, Lily                12 Newbury-SE                       39.12  

  8 Sampson, Lucy             12 Alton & Dist                     39.63  

  9 Nash, Gabriella           12 Portsmouth N                     40.64  

 10 Griffiths, Alice          12 Shiverers                        40.67  

 10 Hamilton, Sophie          12 Hamble Aq                        40.67  

 12 Brewster, Connie          12 Havant & Wat                     41.55  

 13 Pack, Rebecca             12 Havant & Wat                     41.76  

 14 Adamson, Grace            12 Portsmouth N                     41.88  

 15 Adams, Izzy               12 Shiverers                        45.67  

 16 Goldfarb, Charlotte       12 Portsmouth N                     46.46  

 17 Packham, Millie           12 Portsmouth N                     48.00  

 18 Sajkowska, Julia          12 Portsmouth N                     48.77  

 19 Roostaei, Hadiyh          12 Portsmouth N                     51.56  

 20 Hodgson, Joy              12 Alton & Dist                     53.99  

 

Event 6  Girls 13 Year Olds 50 LC Meter Backstroke

===============================================================================

    Name                     Age Team                             Finals        

===============================================================================

  1 Calvesbert-Sharp, Maddis  13 Portsmouth N                     33.35  

  2 Parker, Ellie             13 Wantage-SE                       34.53  

  3 Ellis, Lucy               13 Havant & Wat                     35.13  

  4 Hall, Evelyn              13 Fareham N'Ds-SE                  35.14  

  5 Rowsell, Evie             13 Fareham N'Ds-SE                  35.39  

  6 Gueterbock, Freya         13 Portsmouth N                     35.49  

  7 Murcott, Eloise           13 Portsmouth N                     35.73  

  8 Hawkes, Sophie            13 Soton Dolp                       35.84  

  9 Butler, Victoria          13 Soton Dolp                       35.92  

 10 Jackson, Katharine        13 Alton & Dist                     36.34  

 11 Stallard, Bethany         13 Portsmouth N                     36.42  

 11 Pengilley, Katie          13 Alton & Dist                     36.42  

 13 Fletcher, May L           13 Fareham N'Ds-SE                  36.85  

 14 Hill, Amy                 13 Hamble Aq                        36.92  

 15 Elliott, Rachel           13 Havant & Wat                     37.08  

 16 Stemp, Ashleigh           13 Havant & Wat                     37.17  

 17 Harrison, Rosie           13 Newbury-SE                       37.19  

 18 Maleham, Scarlett         13 Newbury-SE                       37.42  

 19 Aspinall, Molly           13 Hamble Aq                        37.66  

 20 Beck, Evie                13 Alton & Dist                     38.83  

 21 McKeown, Elizabeth        13 Rtw Monson                       39.26  

 22 Williams, Amy             13 Soton Dolp                       39.72  

 23 Salkeld, Evie             13 Shiverers                        40.09  

 24 Pratt-Filker, Sadie       13 Soton Dolp                       40.31  

 25 Richards-Kellett, Hannah  13 Portsmouth N                     42.62  

 26 Richards, Bethan          13 Hamble Aq                        43.70  

 27 Quartsin, Naomi           13 Portsmouth N                     43.73  

 28 Maclellan, Edie           13 Portsmouth N                     44.91  

 

Event 6  Girls 14 Year Olds 50 LC Meter Backstroke

===============================================================================

    Name                     Age Team                             Finals        

===============================================================================

  1 Baxter, Kate              14 Soton Dolp                       32.71  

  2 Rowden, Madeline          14 Soton Dolp                       34.48  

  3 Thompson, Fae             14 Soton Dolp                       34.82  

  4 Coupar, Hannah            14 Shiverers                        35.62  

  5 Williams, Hannah          14 Alton & Dist                     35.74  

  6 Lazarov, Chelsea          14 Portsmouth N                     36.74  

  7 Summerton, Sophie         14 Hamble Aq                        36.79  

  8 Murdoch, Fiona            14 Fareham N'Ds-SE                  36.97  

  9 Tilley, Olivia            14 Soton Dolp                       38.12  

 10 Macrae, Amber             14 Bognor Regis                     38.55  

 11 Starkey, Susannah         14 Portsmouth N                     38.62  

 12 Marx, Alex                14 Portsmouth N                     39.36  

 13 Hodgson, Bonnie           14 Alton & Dist                     45.65  

 

Event 6  Girls 15 & Over 50 LC Meter Backstroke

===============================================================================

    Name                     Age Team                             Finals        

===============================================================================

  1 Lacey, Abi                15 Portsmouth N                     32.30  

  2 Elliott, Gemma            15 Havant & Wat                     32.88  

  3 Anderson, Ella            16 Soton Dolp                       33.79  

  4 Miller, Imogen            15 Havant & Wat                     33.98  

  5 Aslett, Ashleigh          16 Portsmouth N                     34.60  

  6 Hollands, Bea             17 Fareham N'Ds-SE                  34.92  

  7 Yates, Jodie              17 Soton Dolp                       34.93  

  8 Clifford, Joanna          15 Alton & Dist                     35.52  

  9 Hull, Bethany             15 Shiverers                        36.63  

 10 Stemp, Hannah             15 Havant & Wat                     36.84  

 11 Hull, Lauren              15 Shiverers                        37.25  

 12 Pack, Eleanor             15 Havant & Wat                     41.41  

 13 Whittenham, Emma          15 Portsmouth N                     42.77  

 

Event 7  Boys 10 & Under 200 LC Meter Freestyle

===============================================================================

    Name                     Age Team                             Finals        

===============================================================================

  1 Lewis, Nathan             10 Soton Dolp                     2:44.32  

                  37.52     1:19.79 (42.27)     2:03.37 (43.58)     2:44.32 (40.95)

  2 Leach, Jamie              10 Newbury-SE                     2:44.59  

                  36.89     1:20.20 (43.31)     2:03.54 (43.34)     2:44.59 (41.05)

  3 Perry, Evyn               10 Portsmouth N                   2:53.35  

                  38.55     1:24.34 (45.79)     2:10.26 (45.92)     2:53.35 (43.09)

  4 Lowther, Matthew           9 Soton Dolp                     2:54.81  

                  41.34     1:26.46 (45.12)     2:13.76 (47.30)     2:54.81 (41.05)

  5 Wolfe-Naughton, Eli        9 Shiverers                      3:01.22  

                  39.31     1:27.27 (47.96)     2:15.91 (48.64)     3:01.22 (45.31)

  6 Underwood, Harry           9 Shiverers                      3:05.94  

                  39.84     1:27.63 (47.79)     2:17.47 (49.84)     3:05.94 (48.47)

  7 Kelly, Jacob              10 Portsmouth N                   3:09.58  

                  42.68     1:32.64 (49.96)     2:24.10 (51.46)     3:09.58 (45.48)

  8 Emre, George              10 Portsmouth N                   3:30.69  

                  47.51     1:43.28 (55.77)     2:38.67 (55.39)     3:30.69 (52.02)

 -- Gayle, Christian          10 Portsmouth N                        DQ  

      10.6 Pulled on the lane rope

                  48.43     1:44.95 (56.52)        DQ (1:57.07)                    

 

Event 7  Boys 11 Year Olds 200 LC Meter Freestyle

===============================================================================

    Name                     Age Team                             Finals        

===============================================================================

  1 Duddridge, Thomas         11 Alton & Dist                   2:29.58  

                  34.28     1:13.14 (38.86)     1:52.35 (39.21)     2:29.58 (37.23)

  2 Lacey, Oliver             11 Seaclose                       2:48.94  

                  37.72     1:21.54 (43.82)     2:07.41 (45.87)     2:48.94 (41.53)

  3 Henrick, Zack             11 Alton & Dist                   2:50.86  

                  38.16     1:21.44 (43.28)     2:07.33 (45.89)     2:50.86 (43.53)

  4 Tizzano, Luca             11 Shiverers                      2:51.83  

                  37.75     1:21.06 (43.31)     2:08.00 (46.94)     2:51.83 (43.83)

  5 Wilson, Daniel            11 Portsmouth N                   2:53.45  

                  37.66     1:23.11 (45.45)     2:09.40 (46.29)     2:53.45 (44.05)

  6 Fonteyn, Jaymes           11 Shiverers                      2:53.53  

                  40.81     1:24.95 (44.14)     2:11.07 (46.12)     2:53.53 (42.46)

  7 Hurr, Judah               11 Portsmouth N                   3:02.55  

                  40.19     1:28.58 (48.39)     2:16.90 (48.32)     3:02.55 (45.65)

  8 Underdown, Sonny          11 Portsmouth N                   3:06.69  

                  41.97     1:33.16 (51.19)     2:20.59 (47.43)     3:06.69 (46.10)

  9 Mayo, Jake                11 Portsmouth N                   3:17.54  

                  45.14     1:36.15 (51.01)     2:27.58 (51.43)     3:17.54 (49.96)

 10 Morgan, Roscoe            11 Portsmouth N                   3:27.11  

                  44.75     1:39.11 (54.36)     2:35.39 (56.28)     3:27.11 (51.72)

 

Event 7  Boys 12 Year Olds 200 LC Meter Freestyle

===============================================================================

    Name                     Age Team                             Finals        

===============================================================================

  1 Halloran-Day, Henry       12 Portsmouth N                   2:17.17  

                  32.36     1:07.94 (35.58)     1:44.03 (36.09)     2:17.17 (33.14)

  2 Chapman, George           12 Shiverers                      2:23.90  

                  32.88     1:09.80 (36.92)     1:47.69 (37.89)     2:23.90 (36.21)

  3 Macleod, Euan             12 Littleh'pton                   2:27.85  

                  34.13     1:12.47 (38.34)     1:50.42 (37.95)     2:27.85 (37.43)

  4 Burdett, Benji            12 Shiverers                      2:30.01  

                  34.18     1:12.35 (38.17)     1:52.25 (39.90)     2:30.01 (37.76)

  5 Kendrick, Solomon         12 Shiverers                      2:32.71  

                  34.99     1:14.94 (39.95)     1:54.95 (40.01)     2:32.71 (37.76)

  6 Lejins, Nils              12 Shiverers                      2:36.26  

                  36.94     1:16.85 (39.91)     1:57.38 (40.53)     2:36.26 (38.88)

  7 Wojtasik, Maciek          12 Portsmouth N                   2:58.33  

                  35.73     1:21.87 (46.14)     2:13.30 (51.43)     2:58.33 (45.03)

  8 Clarke, Jack              12 Portsmouth N                   3:07.07  

                  41.71     1:31.12 (49.41)     2:21.30 (50.18)     3:07.07 (45.77)

 

Event 7  Boys 13 Year Olds 200 LC Meter Freestyle

===============================================================================

    Name                     Age Team                             Finals        

===============================================================================

  1 Kendrick, Elijah          13 Shiverers                      2:05.52  

                  29.44     1:01.39 (31.95)     1:34.26 (32.87)     2:05.52 (31.26)

  2 Godfrey, Dylan            13 Wantage-SE                     2:11.52  

                  29.14     1:02.43 (33.29)     1:37.46 (35.03)     2:11.52 (34.06)

  3 Kettle, Oliver            13 Portsmouth N                   2:15.81  

                  30.98     1:07.17 (36.19)     1:42.94 (35.77)     2:15.81 (32.87)

  4 Cawdron, Oscar            13 Portsmouth N                   2:15.94  

                  31.86     1:06.62 (34.76)     1:42.05 (35.43)     2:15.94 (33.89)

  5 Oxley, William            13 Newbury-SE                     2:18.39  

                  31.22     1:06.06 (34.84)     1:42.21 (36.15)     2:18.39 (36.18)

  6 Bryan, Sam                13 Portsmouth N                   2:28.62  

                  34.36     1:11.77 (37.41)     1:50.85 (39.08)     2:28.62 (37.77)

  7 James, Joseph             13 Wantage-SE                     2:28.72  

                  32.68     1:10.72 (38.04)     1:50.17 (39.45)     2:28.72 (38.55)

  8 Sadberry, Jack            13 Shiverers                      2:30.21  

                  34.82     1:14.47 (39.65)     1:54.65 (40.18)     2:30.21 (35.56)

  9 Larby, Thomas             13 Hamble Aq                      2:31.92  

                  34.35     1:12.77 (38.42)     1:52.79 (40.02)     2:31.92 (39.13)

 10 Lamb, Ben                 13 Fareham N'Ds-SE                2:38.83  

                  35.43     1:16.14 (40.71)     1:58.36 (42.22)     2:38.83 (40.47)

 11 Maddock, Isaac            13 Soton Dolp                     2:42.13  

                  36.74     1:18.08 (41.34)     2:01.82 (43.74)     2:42.13 (40.31)

 12 Angel, Ethan              13 Hamble Aq                      2:42.48  

                  36.91     1:17.88 (40.97)     2:01.34 (43.46)     2:42.48 (41.14)

 

Event 7  Boys 14 Year Olds 200 LC Meter Freestyle

===============================================================================

    Name                     Age Team                             Finals        

===============================================================================

  1 Ratouly, Geo              14 Wantage-SE                     2:13.05  

                  27.89       59.04 (31.15)     1:34.23 (35.19)     2:13.05 (38.82)

  2 Ross, Cillian             14 Fareham N'Ds-SE                2:17.36  

                  32.10     1:07.27 (35.17)     1:43.38 (36.11)     2:17.36 (33.98)

  3 Malkin, Oliver            14 Alton & Dist                   2:18.41  

                  30.91     1:06.20 (35.29)     1:43.28 (37.08)     2:18.41 (35.13)

  4 Roberson, Alex            14 Alton & Dist                   2:19.27  

                  30.90     1:05.99 (35.09)     1:42.86 (36.87)     2:19.27 (36.41)

  5 Gilkes-Strong, Elliott    14 Havant & Wat                   2:22.26  

                  33.09     1:10.17 (37.08)     1:47.26 (37.09)     2:22.26 (35.00)

  6 Lanham, Zak               14 Soton Dolp                     2:28.07  

                  33.83     1:11.91 (38.08)     1:50.69 (38.78)     2:28.07 (37.38)

  7 Light, Elliot             14 Hamble Aq                      2:30.48  

                  33.82     1:12.13 (38.31)     1:51.90 (39.77)     2:30.48 (38.58)

  8 Ross, Nicholas            14 Alton & Dist                   2:35.89  

                  35.11     1:15.22 (40.11)     1:56.95 (41.73)     2:35.89 (38.94)

  9 Birch, Oliver             14 Hamble Aq                      2:37.03  

                  34.05     1:14.55 (40.50)     1:56.55 (42.00)     2:37.03 (40.48)

 10 Jackson, Daniel           14 Newbury-SE                     2:49.72  

                  38.85     1:23.81 (44.96)     2:08.34 (44.53)     2:49.72 (41.38)

 

Event 7  Boys 15 & Over 200 LC Meter Freestyle

===============================================================================

    Name                     Age Team                             Finals        

===============================================================================

  1 Finch, Chris              19 Fareham N'Ds-SE                1:59.44  

                  28.75       59.41 (30.66)     1:29.66 (30.25)     1:59.44 (29.78)

  2 Brooks, Matthew           20 Portsmouth N                   2:02.00  

                  28.15     1:00.01 (31.86)     1:31.34 (31.33)     2:02.00 (30.66)

  3 Bunyard, James            16 Wantage-SE                     2:05.02  

                  29.42     1:01.16 (31.74)     1:32.63 (31.47)     2:05.02 (32.39)

  4 Edge, Alexander           16 Portsmouth N                   2:06.14  

                  29.15     1:00.88 (31.73)     1:34.02 (33.14)     2:06.14 (32.12)

  5 James, Freddie            15 Wantage-SE                     2:06.91  

                  30.00     1:03.09 (33.09)     1:35.53 (32.44)     2:06.91 (31.38)

  6 Barnes, William           17 Portsmouth N                   2:07.34  

                  28.73     1:00.88 (32.15)     1:34.23 (33.35)     2:07.34 (33.11)

  7 Beamont-Dickety, Edward   15 Wantage-SE                     2:08.14  

                  29.88     1:02.56 (32.68)     1:35.89 (33.33)     2:08.14 (32.25)

  8 Sullivan, Matthew         15 Fareham N'Ds-SE                2:08.42  

                  29.60     1:02.28 (32.68)     1:35.39 (33.11)     2:08.42 (33.03)

  9 Witter, Oliver            16 Havant & Wat                   2:08.46  

                  28.45     1:00.81 (32.36)     1:34.63 (33.82)     2:08.46 (33.83)

 10 Chun, Alexander           15 Havant & Wat                   2:09.64  

                  29.67     1:02.55 (32.88)     1:36.73 (34.18)     2:09.64 (32.91)

 11 Sheppard, Sam             15 Portsmouth N                   2:09.67  

                  29.85     1:03.07 (33.22)     1:37.25 (34.18)     2:09.67 (32.42)

 12 Marquis, Clive            19 Fareham N'Ds-SE                2:11.19  

                  28.37     1:01.03 (32.66)     1:36.21 (35.18)     2:11.19 (34.98)

 13 Hall, Nicolas             15 Havant & Wat                   2:11.39  

                  29.89     1:03.05 (33.16)     1:37.37 (34.32)     2:11.39 (34.02)

 14 Bulpett, Oli              15 Fareham N'Ds-SE                2:11.82  

                  30.19     1:04.27 (34.08)     1:38.57 (34.30)     2:11.82 (33.25)

 15 Camden, James             17 Wantage-SE                     2:12.25  

                  29.69     1:03.61 (33.92)     1:38.47 (34.86)     2:12.25 (33.78)

 16 Knight, Matthew           16 Portsmouth N                   2:18.45  

                  31.39     1:07.22 (35.83)     1:43.45 (36.23)     2:18.45 (35.00)

 17 Taylor, Rory              15 Fareham N'Ds-SE                2:20.46  

                  31.88     1:07.88 (36.00)     1:44.57 (36.69)     2:20.46 (35.89)

 18 Green, Adam               15 Fareham N'Ds-SE                2:23.71  

                  31.65     1:09.02 (37.37)     1:47.49 (38.47)     2:23.71 (36.22)

 19 Green, Andy               46 Fareham N'Ds-SE                2:26.05  

                  31.84     1:07.98 (36.14)     1:46.50 (38.52)     2:26.05 (39.55)

 20 Procter, Adam             15 Alton & Dist                   2:55.12  

                  37.01     1:20.00 (42.99)     2:08.13 (48.13)     2:55.12 (46.99)

 

Event 8  Girls 10 & Under 200 LC Meter Butterfly

===============================================================================

    Name                     Age Team                             Finals        

===============================================================================

  1 Evans, Emilia             10 Fareham N'Ds-SE                3:38.72  

                  46.44     1:43.68 (57.24)   2:44.78 (1:01.10)     3:38.72 (53.94)

 -- Srivastava, Harshika      10 Newbury-SE                          DQ  

      8.3 Breaststroke kick used (legal in Masters’ Competitions)

                  48.47   1:49.06 (1:00.59)   2:50.40 (1:01.34)          DQ (58.44)

 -- Fraser, Kirsten           10 Newbury-SE                          DQ  

      10.2 A swimmer did not cover the whole distance – DNF

 

Event 8  Girls 11 Year Olds 200 LC Meter Butterfly

===============================================================================

    Name                     Age Team                             Finals        

===============================================================================

  1 Lowther, Emily            11 Soton Dolp                     2:58.07  

                  37.44     1:21.28 (43.84)     2:08.90 (47.62)     2:58.07 (49.17)

  2 Turner, Isabel            11 Soton Dolp                     3:00.66  

                  40.92     1:27.84 (46.92)     2:15.99 (48.15)     3:00.66 (44.67)

  3 Cooper, Melissa           11 Portsmouth N                   3:00.86  

                2:14.41         1:27.03 ( )   3:00.86 (1:33.83)                    

  4 Khallouqi, Rania          11 Shiverers                      3:28.47  

                  42.60     1:36.36 (53.76)     2:32.41 (56.05)     3:28.47 (56.06)

  5 Bromfield, Ava            11 Shiverers                      3:30.17  

                  47.28     1:42.69 (55.41)     2:39.20 (56.51)     3:30.17 (50.97)

 

Event 8  Girls 12 Year Olds 200 LC Meter Butterfly

===============================================================================

    Name                     Age Team                             Finals        

===============================================================================

  1 Paul, Phoebe              12 Wantage-SE                     2:53.58  

                  36.86     1:19.86 (43.00)     2:07.52 (47.66)     2:53.58 (46.06)

  2 Guyett-Smith, Collette    12 Portsmouth N                   2:55.45  

                  36.56     1:20.82 (44.26)     2:07.83 (47.01)     2:55.45 (47.62)

  3 Curry, Georgina           12 Alton & Dist                   3:40.53  

                  48.87     1:48.28 (59.41)     2:45.24 (56.96)     3:40.53 (55.29)

 

Event 8  Girls 13 Year Olds 200 LC Meter Butterfly

===============================================================================

    Name                     Age Team                             Finals        

===============================================================================

  1 Parker, Lydia             13 Hamble Aq                      2:39.98  

                  33.28     1:13.18 (39.90)     1:56.12 (42.94)     2:39.98 (43.86)

  2 Mienie, Megan             13 Wantage-SE                     2:41.53  

                  34.64     1:15.14 (40.50)     1:58.36 (43.22)     2:41.53 (43.17)

  3 Hawkes, Sophie            13 Soton Dolp                     2:43.39  

                  34.58     1:15.76 (41.18)     1:59.73 (43.97)     2:43.39 (43.66)

 

Event 8  Girls 14 Year Olds 200 LC Meter Butterfly

===============================================================================

    Name                     Age Team                             Finals        

===============================================================================

  1 Baxter, Kate              14 Soton Dolp                     2:30.32  

                  33.89     1:12.77 (38.88)     1:51.93 (39.16)     2:30.32 (38.39)

  2 Mack, Emma L              14 Portsmouth N                   2:52.30  

                  34.71     1:19.09 (44.38)     2:05.60 (46.51)     2:52.30 (46.70)

  3 Collins, Kate             14 Havant & Wat                   3:00.90  

                  38.22     1:22.90 (44.68)     2:12.06 (49.16)     3:00.90 (48.84)

  4 Murdoch, Fiona            14 Fareham N'Ds-SE                3:01.96  

                  39.21     1:24.83 (45.62)   3:01.96 (1:37.13)                    

 

Event 8  Girls 15 & Over 200 LC Meter Butterfly

===============================================================================

    Name                     Age Team                             Finals        

===============================================================================

  1 St John-Mosse, Helen      20 Portsmouth N                   2:31.11  

                  33.31     1:11.50 (38.19)     1:51.70 (40.20)     2:31.11 (39.41)

  2 St.John-Mosse, Hannah     17 Portsmouth N                   2:34.02  

                  33.07     1:10.97 (37.90)     1:51.27 (40.30)     2:34.02 (42.75)

  3 Hollands, Bea             17 Fareham N'Ds-SE                2:43.25  

                  34.86     1:15.50 (40.64)     1:58.90 (43.40)     2:43.25 (44.35)

  4 Clifford, Joanna          15 Alton & Dist                   2:47.97  

                  34.99     1:17.27 (42.28)     2:02.26 (44.99)     2:47.97 (45.71)

  5 Hatton, Jessica           15 Havant & Wat                   2:53.59  

                  37.51     1:22.62 (45.11)     2:10.14 (47.52)     2:53.59 (43.45)

  6 Turner, Alys              15 Havant & Wat                   2:58.58  

                  37.01     1:20.54 (43.53)     2:08.74 (48.20)     2:58.58 (49.84)

 

Event 9  Girls 10 & Under 400 LC Meter Freestyle

===============================================================================

    Name                     Age Team                             Finals        

===============================================================================

  1 Srivastava, Harshika      10 Newbury-SE                     5:49.92  

                  39.14     1:22.94 (43.80)     2:07.55 (44.61)     2:52.48 (44.93)

        3:37.71 (45.23)     4:22.59 (44.88)     5:08.13 (45.54)     5:49.92 (41.79)

  2 Latimore, Freya           10 Soton Dolp                     6:22.01  

                  39.95     1:28.56 (48.61)     2:18.82 (50.26)     3:09.11 (50.29)

        3:59.13 (50.02)     4:48.46 (49.33)     5:37.68 (49.22)     6:22.01 (44.33)

  3 Hickman-Hall, Lily        10 Portsmouth N                   6:31.14  

                  42.76     1:31.35 (48.59)     2:22.28 (50.93)     3:11.77 (49.49)

        4:03.10 (51.33)     4:53.31 (50.21)     5:44.05 (50.74)     6:31.14 (47.09)

 

Event 9  Girls 11 Year Olds 400 LC Meter Freestyle

===============================================================================

    Name                     Age Team                             Finals        

===============================================================================

  1 Taylor, Rhyseren          11 Soton Dolp                     5:19.78  

                  36.10     1:16.83 (40.73)     1:58.03 (41.20)     2:39.39 (41.36)

        3:20.31 (40.92)     4:00.90 (40.59)     4:42.27 (41.37)     5:19.78 (37.51)

  2 Clinton, Olivia           11 Portsmouth N                   5:26.58  

                  35.48     1:16.31 (40.83)     1:58.41 (42.10)     2:40.43 (42.02)

        3:22.41 (41.98)     4:04.47 (42.06)     4:46.54 (42.07)     5:26.58 (40.04)

  3 Telford, Verity           11 Soton Dolp                     5:29.74  

                  36.66     1:18.07 (41.41)     1:59.07 (41.00)     2:41.26 (42.19)

        3:23.16 (41.90)     4:06.34 (43.18)     4:48.73 (42.39)     5:29.74 (41.01)

  4 Jones, Erin               11 Havant & Wat                   6:00.39  

                  38.33     1:21.91 (43.58)     2:08.35 (46.44)     2:55.91 (47.56)

        3:43.23 (47.32)     4:30.70 (47.47)     5:15.96 (45.26)     6:00.39 (44.43)

  5 Skelton, Emma             11 Fareham N'Ds-SE                6:03.48  

                  38.81     1:24.87 (46.06)     2:12.22 (47.35)     2:59.84 (47.62)

        3:45.87 (46.03)     4:33.55 (47.68)     5:20.73 (47.18)     6:03.48 (42.75)

  6 Robinson, Naomi           11 Portsmouth N                   6:04.45  

                  39.76     1:25.41 (45.65)     2:11.51 (46.10)     2:59.13 (47.62)

        3:46.14 (47.01)     4:32.80 (46.66)     5:20.68 (47.88)     6:04.45 (43.77)

  7 Hall, Tillie              11 Fareham N'Ds-SE                6:20.79  

                                1:28.92 ( )     2:18.17 (49.25)     3:07.76 (49.59)

        3:56.74 (48.98)     4:46.20 (49.46)     5:35.65 (49.45)     6:20.79 (45.14)

  8 Rowsell, Alice            11 Fareham N'Ds-SE                6:25.77  

                  45.16     1:33.98 (48.82)     2:23.82 (49.84)     3:13.21 (49.39)

        4:02.09 (48.88)     4:51.87 (49.78)     5:40.58 (48.71)     6:25.77 (45.19)

 

Event 9  Girls 12 Year Olds 400 LC Meter Freestyle

===============================================================================

    Name                     Age Team                             Finals        

===============================================================================

  1 Sainsbury, Grace          12 Shiverers                      5:12.81  

                  34.80     1:14.11 (39.31)     1:53.97 (39.86)     2:34.19 (40.22)

        3:14.62 (40.43)     3:55.07 (40.45)     4:34.94 (39.87)     5:12.81 (37.87)

  2 Lewis, Ellena             12 Soton Dolp                     5:15.82  

                  35.19     1:15.09 (39.90)     1:56.88 (41.79)     2:37.47 (40.59)

        3:17.84 (40.37)     3:58.05 (40.21)     4:37.81 (39.76)     5:15.82 (38.01)

  3 Boyes, Amelia             12 Fareham N'Ds-SE                5:20.96  

                  35.79     1:16.46 (40.67)     1:58.51 (42.05)     2:40.00 (41.49)

        3:22.10 (42.10)     4:04.52 (42.42)     4:45.43 (40.91)     5:20.96 (35.53)

  4 Jackson, Lottie           12 Alton & Dist                   5:22.09  

                  33.98     1:14.22 (40.24)     1:56.37 (42.15)     2:38.11 (41.74)

        3:19.60 (41.49)     4:01.13 (41.53)     4:42.29 (41.16)     5:22.09 (39.80)

  5 Guyett-Smith, Collette    12 Portsmouth N                   5:24.37  

                  35.78     1:16.51 (40.73)     1:57.73 (41.22)     2:39.66 (41.93)

        3:22.03 (42.37)     4:03.23 (41.20)     4:44.38 (41.15)     5:24.37 (39.99)

  6 Burnham, Hattie           12 Fareham N'Ds-SE                5:33.43  

                  37.71     1:20.02 (42.31)     2:02.15 (42.13)     2:44.26 (42.11)

        3:27.55 (43.29)     4:10.78 (43.23)     4:53.22 (42.44)     5:33.43 (40.21)

  7 Smith, Lily               12 Portsmouth N                   5:34.49  

                  37.19     1:17.32 (40.13)     1:59.96 (42.64)     2:43.16 (43.20)

        3:27.26 (44.10)     4:10.89 (43.63)     4:54.00 (43.11)     5:34.49 (40.49)

  8 Hamilton, Sophie          12 Hamble Aq                      5:42.38  

                  37.46     1:19.18 (41.72)     2:03.14 (43.96)     2:47.24 (44.10)

        3:31.78 (44.54)     4:16.91 (45.13)     5:00.86 (43.95)     5:42.38 (41.52)

  9 Adamson, Grace            12 Portsmouth N                   6:00.03  

                  39.34     1:24.71 (45.37)     2:11.12 (46.41)     2:57.33 (46.21)

        3:43.96 (46.63)     4:30.49 (46.53)     5:16.32 (45.83)     6:00.03 (43.71)

 10 Adams, Izzy               12 Shiverers                      6:02.97  

                                1:27.43 ( )     2:15.58 (48.15)     3:03.77 (48.19)

        3:51.65 (47.88)     4:36.46 (44.81)   6:02.97 (1:26.51)                    

 11 Curry, Georgina           12 Alton & Dist                   6:16.93  

                  42.02     1:28.86 (46.84)     2:18.23 (49.37)     3:07.21 (48.98)

        3:55.78 (48.57)     4:44.49 (48.71)     5:32.68 (48.19)     6:16.93 (44.25)

 12 Nash, Gabriella           12 Portsmouth N                   6:17.19  

                  40.34     1:26.22 (45.88)     2:14.17 (47.95)     3:02.69 (48.52)

        3:52.95 (50.26)     4:42.68 (49.73)     5:32.61 (49.93)     6:17.19 (44.58)

 13 Reed, Hannah              12 Portsmouth N                   6:29.43  

                  41.87     1:32.03 (50.16)     2:21.76 (49.73)     3:12.03 (50.27)

        4:02.14 (50.11)     4:52.40 (50.26)     5:42.76 (50.36)     6:29.43 (46.67)

 

Event 9  Girls 13 Year Olds 400 LC Meter Freestyle

===============================================================================

    Name                     Age Team                             Finals        

===============================================================================

  1 Rowsell, Evie             13 Fareham N'Ds-SE                5:03.04  

                  35.01     1:12.65 (37.64)     1:51.16 (38.51)     2:29.88 (38.72)

        3:09.05 (39.17)     3:48.42 (39.37)     4:27.47 (39.05)     5:03.04 (35.57)

  2 McCauley-Wright, Freya    13 Portsmouth N                   5:07.14  

                  33.85     1:12.48 (38.63)     1:51.73 (39.25)     2:31.00 (39.27)

        3:10.29 (39.29)     3:50.02 (39.73)     4:29.17 (39.15)     5:07.14 (37.97)

  3 Pengilley, Katie          13 Alton & Dist                   5:07.23  

                  34.07     1:12.17 (38.10)     1:51.02 (38.85)     2:30.46 (39.44)

        3:09.82 (39.36)     3:49.90 (40.08)     4:29.34 (39.44)     5:07.23 (37.89)

  4 Salkeld, Evie             13 Shiverers                      5:10.11  

                  35.76     1:14.52 (38.76)     1:54.79 (40.27)     2:34.35 (39.56)

        3:14.48 (40.13)     3:54.36 (39.88)     4:33.31 (38.95)     5:10.11 (36.80)

  5 Sambles, Roseanna         13 Portsmouth N                   5:14.25  

                  35.03     1:13.90 (38.87)     1:53.93 (40.03)     2:34.55 (40.62)

        3:14.97 (40.42)     3:56.06 (41.09)     4:35.80 (39.74)     5:14.25 (38.45)

  6 Stallard, Bethany         13 Portsmouth N                   5:14.68  

                  35.25     1:14.80 (39.55)     1:54.72 (39.92)     2:34.77 (40.05)

        3:15.29 (40.52)     3:55.74 (40.45)     4:35.92 (40.18)     5:14.68 (38.76)

  7 Hawkes, Sophie            13 Soton Dolp                     5:15.13  

                  34.91     1:14.18 (39.27)     1:54.90 (40.72)     2:35.15 (40.25)

        3:16.42 (41.27)     3:57.25 (40.83)     4:37.81 (40.56)     5:15.13 (37.32)

  8 Elliott, Rachel           13 Havant & Wat                   5:29.46  

                  35.05     1:15.11 (40.06)     1:57.56 (42.45)     2:40.65 (43.09)

        3:24.08 (43.43)     4:07.90 (43.82)     4:50.90 (43.00)     5:29.46 (38.56)

  9 Aspinall, Molly           13 Hamble Aq                      5:29.97  

                  35.05     1:15.45 (40.40)     1:57.76 (42.31)     2:40.51 (42.75)

        3:24.23 (43.72)     4:06.58 (42.35)     4:49.29 (42.71)     5:29.97 (40.68)

 10 Ryan, Athene              13 Havant & Wat                   5:32.94  

                  36.58     1:17.93 (41.35)     2:00.51 (42.58)     2:43.50 (42.99)

        3:27.03 (43.53)     4:09.96 (42.93)     4:52.10 (42.14)     5:32.94 (40.84)

 11 Dominy, Ellie             13 Alton & Dist                   5:35.59  

                  37.49     1:18.90 (41.41)     2:01.78 (42.88)     2:45.63 (43.85)

        3:29.37 (43.74)     4:12.42 (43.05)     4:55.46 (43.04)     5:35.59 (40.13)

 12 Dimond, Madelaine         13 Havant & Wat                   5:41.01  

                  37.43     1:19.80 (42.37)     2:04.51 (44.71)     2:47.39 (42.88)

        3:31.12 (43.73)     4:15.45 (44.33)     4:58.71 (43.26)     5:41.01 (42.30)

 13 Beck, Evie                13 Alton & Dist                   5:56.30  

                  39.58     1:23.86 (44.28)     2:09.48 (45.62)     2:54.62 (45.14)

        3:40.35 (45.73)     4:27.07 (46.72)     5:12.56 (45.49)     5:56.30 (43.74)

 14 Richards, Bethan          13 Hamble Aq                      6:19.06  

                  43.46     1:31.98 (48.52)     2:21.10 (49.12)     3:10.83 (49.73)

        3:59.96 (49.13)     4:49.97 (50.01)     5:36.72 (46.75)     6:19.06 (42.34)

 15 Elston, Rhiannon          13 Portsmouth N                   6:34.59  

                  43.90     1:33.87 (49.97)     2:24.59 (50.72)     3:16.28 (51.69)

        4:07.82 (51.54)     4:59.17 (51.35)     5:48.67 (49.50)     6:34.59 (45.92)

 -- Pratt-Filker, Sadie       13 Soton Dolp                    X5:14.50  

                  36.33     1:16.28 (39.95)     1:57.57 (41.29)     2:37.64 (40.07)

        3:18.91 (41.27)     3:58.69 (39.78)     4:38.06 (39.37)     5:14.50 (36.44)

 

Event 9  Girls 14 Year Olds 400 LC Meter Freestyle

===============================================================================

    Name                     Age Team                             Finals        

===============================================================================

  1 South, Rebecca            14 Shiverers                      4:50.62  

                  32.89     1:09.26 (36.37)     1:46.06 (36.80)     2:22.83 (36.77)

        3:00.42 (37.59)     3:37.92 (37.50)     4:15.06 (37.14)     4:50.62 (35.56)

  2 Cooper, Hannah            14 Fareham N'Ds-SE                5:01.13  

                  33.65     1:11.45 (37.80)     1:50.43 (38.98)     2:29.20 (38.77)

        3:08.20 (39.00)     3:47.10 (38.90)     4:25.10 (38.00)     5:01.13 (36.03)

  3 Mack, Emma L              14 Portsmouth N                   5:20.54  

                  35.67     1:17.74 (42.07)     1:59.25 (41.51)     2:40.45 (41.20)

        3:19.83 (39.38)     4:00.58 (40.75)     4:40.84 (40.26)     5:20.54 (39.70)

 

Event 9  Girls 15 & Over 400 LC Meter Freestyle

===============================================================================

    Name                     Age Team                             Finals        

===============================================================================

  1 Lacey, Abi                15 Portsmouth N                   4:43.87  

                  31.43     1:06.87 (35.44)     1:42.91 (36.04)     2:19.60 (36.69)

        2:56.21 (36.61)     3:32.87 (36.66)     4:08.88 (36.01)     4:43.87 (34.99)

  2 Eastbury, Hannah          16 Shiverers                      4:48.84  

                  32.67     1:08.65 (35.98)     1:45.07 (36.42)     2:21.94 (36.87)

        2:58.69 (36.75)     3:36.08 (37.39)     4:12.93 (36.85)     4:48.84 (35.91)

  3 Brown, Maddie             17 Fareham N'Ds-SE                4:54.84  

                  32.89     1:09.37 (36.48)     1:46.20 (36.83)     2:23.68 (37.48)

        3:01.33 (37.65)     3:38.62 (37.29)     4:17.24 (38.62)     4:54.84 (37.60)

  4 Fenwick, Ashia            21 Fareham N'Ds-SE                5:05.18  

                  33.83     1:12.20 (38.37)     1:51.15 (38.95)     2:30.35 (39.20)

        3:09.30 (38.95)     3:48.69 (39.39)     4:27.50 (38.81)     5:05.18 (37.68)

  5 Farrow, Ellie             16 Portsmouth N                   5:10.96  

                  34.73     1:13.07 (38.34)     1:52.17 (39.10)     2:31.85 (39.68)

        3:11.63 (39.78)     3:51.75 (40.12)     4:32.25 (40.50)     5:10.96 (38.71)

  6 Jones, Amelia             15 Alton & Dist                   5:13.85  

                  34.71     1:13.98 (39.27)     1:55.36 (41.38)     2:36.58 (41.22)

        3:17.63 (41.05)     3:58.53 (40.90)     4:37.23 (38.70)     5:13.85 (36.62)

  7 Stemp, Hannah             15 Havant & Wat                   5:14.65  

                  35.41     1:15.74 (40.33)     1:56.39 (40.65)     2:36.77 (40.38)

        3:17.12 (40.35)     3:57.21 (40.09)     4:36.21 (39.00)     5:14.65 (38.44)

  8 Hull, Bethany             15 Shiverers                      5:15.78  

                  34.58     1:13.56 (38.98)     1:53.93 (40.37)     2:34.24 (40.31)

        3:15.07 (40.83)     3:56.11 (41.04)     4:36.58 (40.47)     5:15.78 (39.20)

  9 Nugent, Jenna             15 Soton Dolp                     5:15.97  

                  36.03     1:15.65 (39.62)     1:56.44 (40.79)     2:36.78 (40.34)

        3:17.19 (40.41)     3:58.22 (41.03)     4:38.13 (39.91)     5:15.97 (37.84)

 10 Hull, Lauren              15 Shiverers                      5:17.98  

                  35.70     1:15.18 (39.48)     1:55.75 (40.57)     2:36.30 (40.55)

        3:17.48 (41.18)     3:58.71 (41.23)     4:39.66 (40.95)     5:17.98 (38.32)

 11 Ainsworth, Nicole         15 Portsmouth N                   5:20.87  

                  35.26     1:15.19 (39.93)     1:55.96 (40.77)     2:37.04 (41.08)

        3:18.29 (41.25)     3:59.93 (41.64)     4:41.44 (41.51)     5:20.87 (39.43)

 12 Whittenham, Emma          15 Portsmouth N                   6:10.71  

                  40.42     1:28.08 (47.66)     2:15.23 (47.15)     3:04.22 (48.99)

        3:52.50 (48.28)     4:39.68 (47.18)     5:27.40 (47.72)     6:10.71 (43.31)

 

Event 10  Boys 10 & Under 200 LC Meter IM

===============================================================================

    Name                     Age Team                             Finals        

===============================================================================

  1 Maleham, Max              10 Newbury-SE                     2:56.48  

                  40.21     1:26.85 (46.64)     2:17.25 (50.40)     2:56.48 (39.23)

  2 Leach, Jamie              10 Newbury-SE                     2:58.58  

                  41.45     1:28.66 (47.21)     2:18.67 (50.01)     2:58.58 (39.91)

  3 Emberlin, Christopher     10 Newbury-SE                     3:03.07  

                  43.19     1:27.13 (43.94)     2:22.45 (55.32)     3:03.07 (40.62)

  4 Mitchell, Leo             10 Bognor Regis                   3:16.58  

                  45.57     1:37.46 (51.89)   2:37.89 (1:00.43)     3:16.58 (38.69)

  5 Underwood, Harry           9 Shiverers                      3:32.25  

                  50.22     1:45.30 (55.08)     2:44.62 (59.32)     3:32.25 (47.63)

  6 Wolfe-Naughton, Eli        9 Shiverers                      3:34.11  

                  50.63     1:41.37 (50.74)   2:47.81 (1:06.44)     3:34.11 (46.30)

  7 Kelly, Jacob              10 Portsmouth N                   3:35.55  

                  51.16     1:45.59 (54.43)   2:52.85 (1:07.26)     3:35.55 (42.70)

  8 Emre, George              10 Portsmouth N                   3:40.06  

                  51.64     1:48.69 (57.05)   2:51.37 (1:02.68)     3:40.06 (48.69)

  9 Rees, Ned                 10 Portsmouth N                   3:53.87  

                  54.42     1:47.79 (53.37)   3:06.16 (1:18.37)     3:53.87 (47.71)

 10 Gayle, Christian          10 Portsmouth N                   3:55.41  

                  58.62     1:56.11 (57.49)   3:01.90 (1:05.79)     3:55.41 (53.51)

 

Event 10  Boys 11 Year Olds 200 LC Meter IM

===============================================================================

    Name                     Age Team                             Finals        

===============================================================================

  1 Parker, Alfie             11 Shiverers                      3:01.92  

                  39.76     1:26.70 (46.94)     2:19.29 (52.59)     3:01.92 (42.63)

  2 Hurr, Judah               11 Portsmouth N                   3:17.21  

                  45.26     1:35.90 (50.64)     2:32.48 (56.58)     3:17.21 (44.73)

  3 Wilson, Daniel            11 Portsmouth N                   3:19.03  

                  45.90     1:36.79 (50.89)     2:34.68 (57.89)     3:19.03 (44.35)

  4 Fonteyn, Jaymes           11 Shiverers                      3:30.47  

                  53.22     1:44.22 (51.00)   2:45.73 (1:01.51)     3:30.47 (44.74)

  5 Gray, Mikhail             11 Shiverers                      3:34.88  

                                1:43.30 ( )   2:49.55 (1:06.25)     3:34.88 (45.33)

  6 Bailey, Diarmuid          11 Portsmouth N                   3:37.76  

                  49.52     1:42.24 (52.72)   2:50.60 (1:08.36)     3:37.76 (47.16)

  7 Underdown, Sonny          11 Portsmouth N                   3:47.79  

                  59.52     1:52.62 (53.10)   3:00.05 (1:07.43)     3:47.79 (47.74)

  8 Mayo, Jake                11 Portsmouth N                   3:48.25  

                1:01.09     1:57.69 (56.60)   3:02.72 (1:05.03)     3:48.25 (45.53)

 -- Morgan, Roscoe            11 Portsmouth N                        DQ  

      8.2 Arms not brought forward over the water - fly

                  59.15   2:01.59 (1:02.44)   3:04.65 (1:03.06)          DQ (53.48)

 

Event 10  Boys 12 Year Olds 200 LC Meter IM

===============================================================================

    Name                     Age Team                             Finals        

===============================================================================

  1 Johnson, Sunni            12 Wantage-SE                     2:29.81  

                  31.85     1:10.99 (39.14)     1:54.22 (43.23)     2:29.81 (35.59)

  2 Halloran-Day, Henry       12 Portsmouth N                   2:41.73  

                  34.38     1:15.38 (41.00)     2:05.67 (50.29)     2:41.73 (36.06)

  3 Chapman, George           12 Shiverers                      2:46.80  

                  36.45     1:17.68 (41.23)     2:08.09 (50.41)     2:46.80 (38.71)

  4 Kendrick, Solomon         12 Shiverers                      2:48.06  

                  35.99     1:20.47 (44.48)     2:10.95 (50.48)     2:48.06 (37.11)

  5 Holyer, Charlie           12 Fareham N'Ds-SE                2:51.22  

                  38.77     1:22.61 (43.84)     2:16.05 (53.44)     2:51.22 (35.17)

  6 Burdett, Benji            12 Shiverers                      2:54.52  

                  38.53     1:22.11 (43.58)     2:17.06 (54.95)     2:54.52 (37.46)

  7 Jordan, Lewis             12 Alton & Dist                   2:57.24  

                  38.95     1:26.25 (47.30)     2:17.43 (51.18)     2:57.24 (39.81)

  8 Grundy, Ethan             12 Soton Dolp                     3:00.20  

                  38.84     1:26.96 (48.12)     2:19.97 (53.01)     3:00.20 (40.23)

  9 Lange-Andrews, Sebastian  12 Shiverers                      3:06.75  

                  45.54     1:32.82 (47.28)     2:27.36 (54.54)     3:06.75 (39.39)

 10 Clarke, Jack              12 Portsmouth N                   3:28.31  

                  52.39     1:43.96 (51.57)     2:43.02 (59.06)     3:28.31 (45.29)

 11 Wojtasik, Maciek          12 Portsmouth N                   3:28.52  

                  47.10     1:42.47 (55.37)     2:38.05 (55.58)     3:28.52 (50.47)

 

Event 10  Boys 13 Year Olds 200 LC Meter IM

===============================================================================

    Name                     Age Team                             Finals        

===============================================================================

  1 Kettle, Oliver            13 Portsmouth N                   2:31.75  

                  33.06     1:12.87 (39.81)     1:57.40 (44.53)     2:31.75 (34.35)

  2 Guyett-Smith, Cayden      13 Portsmouth N                   2:39.40  

                  33.77     1:13.52 (39.75)     2:04.49 (50.97)     2:39.40 (34.91)

  3 James, Joseph             13 Wantage-SE                     2:48.14  

                  35.15     1:20.33 (45.18)     2:09.94 (49.61)     2:48.14 (38.20)

  4 Sadberry, Jack            13 Shiverers                      2:48.63  

                  36.29     1:21.03 (44.74)     2:13.34 (52.31)     2:48.63 (35.29)

  5 Larby, Thomas             13 Hamble Aq                      2:52.22  

                  38.07     1:24.12 (46.05)     2:14.07 (49.95)     2:52.22 (38.15)

  6 Lamb, Ben                 13 Fareham N'Ds-SE                3:03.42  

                  39.33     1:30.41 (51.08)     2:23.98 (53.57)     3:03.42 (39.44)

  7 Angel, Ethan              13 Hamble Aq                      3:05.41  

                  40.25     1:30.91 (50.66)     2:24.31 (53.40)     3:05.41 (41.10)

 -- Maddock, Isaac            13 Soton Dolp                          DQ  

      6.3 Totally submerged, (except for first 15m following the start or turn or at the finish

                  41.99     1:32.20 (50.21)     2:28.07 (55.87)          DQ (40.33)

 

Event 10  Boys 14 Year Olds 200 LC Meter IM

===============================================================================

    Name                     Age Team                             Finals        

===============================================================================

  1 Smoker, Jake              14 Hamble Aq                      2:45.83  

                  35.92     1:18.27 (42.35)     2:08.48 (50.21)     2:45.83 (37.35)

  2 Ross, Nicholas            14 Alton & Dist                   2:53.93  

                  39.26     1:26.51 (47.25)     2:15.93 (49.42)     2:53.93 (38.00)

 -- Wicks, Matthew            14 Portsmouth N                        DQ  

      7.6 Did not touch at turn or finish with both hands, or touch not simultaneous - breast

                  33.92     1:12.73 (38.81)     2:02.06 (49.33)          DQ (35.41)

 

Event 10  Boys 15 & Over 200 LC Meter IM

===============================================================================

    Name                     Age Team                             Finals        

===============================================================================

  1 Finch, Chris              19 Fareham N'Ds-SE                2:14.00  

                  27.49     1:02.26 (34.77)     1:42.96 (40.70)     2:14.00 (31.04)

  2 Muro, Marco               17 Portsmouth N                   2:19.16  

                  29.08     1:06.12 (37.04)     1:47.14 (41.02)     2:19.16 (32.02)

  3 Whitlock, William         16 Portsmouth N                   2:21.49  

                  29.06     1:04.88 (35.82)     1:47.37 (42.49)     2:21.49 (34.12)

  4 Edge, Alexander           16 Portsmouth N                   2:22.65  

                  29.12     1:05.90 (36.78)     1:49.59 (43.69)     2:22.65 (33.06)

  5 Sheppard, Sam             15 Portsmouth N                   2:24.40  

                  31.76     1:11.04 (39.28)     1:52.33 (41.29)     2:24.40 (32.07)

  6 Chun, Alexander           15 Havant & Wat                   2:24.44  

                  29.86     1:07.92 (38.06)     1:52.08 (44.16)     2:24.44 (32.36)

  7 James, Freddie            15 Wantage-SE                     2:25.26  

                  29.92     1:07.83 (37.91)     1:51.53 (43.70)     2:25.26 (33.73)

  8 Barnes, William           17 Portsmouth N                   2:25.67  

                  29.85     1:07.66 (37.81)     1:53.16 (45.50)     2:25.67 (32.51)

  9 Andrews, Michael          22 Fareham N'Ds-SE                2:26.54  

                  29.72     1:06.27 (36.55)     1:52.52 (46.25)     2:26.54 (34.02)

 10 Hall, Nicolas             15 Havant & Wat                   2:33.47  

                  32.43     1:10.52 (38.09)     1:58.44 (47.92)     2:33.47 (35.03)

 11 Southon, Sebastian        15 Soton Dolp                     2:36.89  

                  34.22     1:12.77 (38.55)     1:59.05 (46.28)     2:36.89 (37.84)

 12 Parmenter, Thomas         15 Havant & Wat                   2:49.57  

                  36.58     1:19.08 (42.50)     2:09.73 (50.65)     2:49.57 (39.84)

 

Event 11  Girls 10 & Under 50 LC Meter Butterfly

===============================================================================

    Name                     Age Team                             Finals        

===============================================================================

  1 Maleham, Rubi             10 Newbury-SE                       39.88  

  2 Evans, Emilia             10 Fareham N'Ds-SE                  40.20  

  3 Srivastava, Harshika      10 Newbury-SE                       40.71  

  4 Bromfield, Ellis           9 Shiverers                        42.30  

  5 Field, Phoebe              9 Soton Dolp                       43.88  

  6 Bennell, Ava              10 Fareham N'Ds-SE                  44.45  

  7 North, Betsy               9 Hamble Aq                        44.76  

  8 Macleod, Caitriona        10 Littleh'pton                     46.29  

  9 Hickman-Hall, Lily        10 Portsmouth N                     46.84  

 10 Hilker, Amarys            10 Shiverers                        47.60  

 11 Oatley, Jessica           10 Portsmouth N                     48.00  

 12 Morrow, Martha            10 Hamble Aq                        50.80  

 13 Maddock, Alana             9 Soton Dolp                       52.47  

 14 Wicks, Rebecca            10 Portsmouth N                     52.97  

 15 Coffey, Erin              10 Fareham N'Ds-SE                  53.33  

 16 Brown, Lily               10 Hamble Aq                        57.87  

 17 Hill, Lucy                10 Hamble Aq                      1:05.55  

 

Event 11  Girls 11 Year Olds 50 LC Meter Butterfly

===============================================================================

    Name                     Age Team                             Finals        

===============================================================================

  1 Cooper, Melissa           11 Portsmouth N                     35.21  

  2 Khallouqi, Rania          11 Shiverers                        36.61  

  3 Taylor, Gabriella         11 Fareham N'Ds-SE                  38.66  

  4 Turner, Evie              11 Soton Dolp                       38.77  

  5 Birkett, Victoria         11 Hamble Aq                        38.94  

  6 Taylor, Georgina          11 Fareham N'Ds-SE                  39.07  

  7 O'Connor, Emily           11 Havant & Wat                     39.08  

  8 Bromfield, Ava            11 Shiverers                        40.17  

  9 Robinson, Naomi           11 Portsmouth N                     41.31  

 10 Kent, Sophie              11 Fareham N'Ds-SE                  42.81  

 11 Stent, Eleanor            11 Havant & Wat                     44.85  

 12 Cottrell, Alice           11 Havant & Wat                     44.96  

 13 Hudson, Ruby              11 Fareham N'Ds-SE                  45.06  

 14 Young, Olivia             11 Fareham N'Ds-SE                  45.13  

 15 Hall, Tillie              11 Fareham N'Ds-SE                  45.92  

 16 Skelton, Emma             11 Fareham N'Ds-SE                  48.05  

 17 Lindup, Milly             11 Portsmouth N                   1:03.25  

 

Event 11  Girls 12 Year Olds 50 LC Meter Butterfly

===============================================================================

    Name                     Age Team                             Finals        

===============================================================================

  1 Sainsbury, Grace          12 Shiverers                        34.65  

  2 Bevan, Olivia             12 Newbury-SE                       35.44  

  3 Manning, Freya            12 Soton Dolp                       35.71  

  4 Lewis, Ellena             12 Soton Dolp                       35.75  

  5 Guyett-Smith, Collette    12 Portsmouth N                     36.08  

  6 Sampson, Lucy             12 Alton & Dist                     36.40  

  7 Hatton, Josephine         12 Havant & Wat                     37.67  

  8 Griffiths, Alice          12 Shiverers                        39.88  

  9 Apps, Lily                12 Newbury-SE                       41.21  

 10 Mclaren, Amber            12 Hamble Aq                        42.34  

 11 Peers, Sophie             12 Havant & Wat                     42.74  

 12 Brewster, Connie          12 Havant & Wat                     44.21  

 13 Adams, Izzy               12 Shiverers                        46.24  

 14 Reed, Hannah              12 Portsmouth N                     48.16  

 15 Sajkowska, Julia          12 Portsmouth N                     48.20  

 16 Goldfarb, Charlotte       12 Portsmouth N                     53.83  

 -- Pack, Rebecca             12 Havant & Wat                        DQ  

      8.1 Body not on the breast (except when executing a turn)

 -- Packham, Millie           12 Portsmouth N                        DQ  

      8.3 Breaststroke kick used (legal in Masters’ Competitions)

 

Event 11  Girls 13 Year Olds 50 LC Meter Butterfly

===============================================================================

    Name                     Age Team                             Finals        

===============================================================================

  1 Parker, Lydia             13 Hamble Aq                        31.34  

  2 Calvesbert-Sharp, Maddis  13 Portsmouth N                     32.01  

  3 Stallard, Bethany         13 Portsmouth N                     33.42  

  4 Maleham, Scarlett         13 Newbury-SE                       33.85  

  5 McCauley-Wright, Freya    13 Portsmouth N                     34.12  

  6 Murcott, Eloise           13 Portsmouth N                     34.14  

  7 Aspinall, Molly           13 Hamble Aq                        34.75  

  8 Stirling, Ava             13 Portsmouth N                     34.76  

  9 Fletcher, May L           13 Fareham N'Ds-SE                  34.87  

 10 Sanders, Elixabeth        13 Havant & Wat                     34.99  

 11 Elliott, Rachel           13 Havant & Wat                     35.26  

 12 Butler, Victoria          13 Soton Dolp                       35.79  

 13 Williams, Amy             13 Soton Dolp                       37.80  

 14 Ellis, Lucy               13 Havant & Wat                     37.97  

 15 Hall, Evelyn              13 Fareham N'Ds-SE                  38.05  

 16 Hill, Amy                 13 Hamble Aq                        38.31  

 17 Salkeld, Evie             13 Shiverers                        38.53  

 18 Boardman, Katy            13 Hamble Aq                        39.76  

 19 Richards, Bethan          13 Hamble Aq                        40.25  

 20 Maclellan, Edie           13 Portsmouth N                     48.60  

 21 Quartsin, Naomi           13 Portsmouth N                     49.09  

 22 Elston, Rhiannon          13 Portsmouth N                     50.57  

 

Event 11  Girls 14 Year Olds 50 LC Meter Butterfly

===============================================================================

    Name                     Age Team                             Finals        

===============================================================================

  1 Williams, Hannah          14 Alton & Dist                     31.10  

  2 Baxter, Kate              14 Soton Dolp                       31.11  

  3 Pedwell, Rhianna          14 Portsmouth N                     31.58  

  4 South, Rebecca            14 Shiverers                        32.39  

  5 Rowden, Madeline          14 Soton Dolp                       32.61  

  6 Thompson, Fae             14 Soton Dolp                       32.92  

  7 Macrae, Amber             14 Bognor Regis                     34.42  

  8 Collins, Kate             14 Havant & Wat                     35.49  

  9 Lazarov, Chelsea          14 Portsmouth N                     35.99  

 10 Bassett, Gemma            14 Portsmouth N                     36.37  

 11 Murdoch, Fiona            14 Fareham N'Ds-SE                  36.42  

 12 Summerton, Sophie         14 Hamble Aq                        36.98  

 13 North, Freya              14 Hamble Aq                        37.27  

 14 Tilley, Olivia            14 Soton Dolp                       37.67  

 15 Jordan-Wellstead, Elsa    14 Hamble Aq                        38.22  

 16 Marx, Alex                14 Portsmouth N                     40.42  

 17 Hodgson, Bonnie           14 Alton & Dist                     47.90  

 

Event 11  Girls 15 & Over 50 LC Meter Butterfly

===============================================================================

    Name                     Age Team                             Finals        

===============================================================================

  1 Elliott, Gemma            15 Havant & Wat                     30.60  

  2 Hamilton, Leah            15 Shiverers                        31.24  

  3 St John-Mosse, Helen      20 Portsmouth N                     31.58  

  4 Hollands, Bea             17 Fareham N'Ds-SE                  31.71  

  5 Hull, Eve                 17 Shiverers                        32.05  

  6 St.John-Mosse, Hannah     17 Portsmouth N                     32.23  

  7 Eastbury, Hannah          16 Shiverers                        32.51  

  8 Anderson, Ella            16 Soton Dolp                       32.53  

  9 Churcher, Milly           15 Portsmouth N                     32.95  

 10 Aslett, Ashleigh          16 Portsmouth N                     33.27  

 11 Farrow, Ellie             16 Portsmouth N                     33.32  

 12 Hatton, Jessica           15 Havant & Wat                     33.80  

 13 Parker, Lucy              17 Shiverers                        33.91  

 14 Parker, Edie              15 Shiverers                        34.01  

 15 Jones, Amelia             15 Alton & Dist                     36.88  

 16 Pack, Eleanor             15 Havant & Wat                     38.82  

 

Event 12  Boys 10 & Under 50 LC Meter Freestyle

===============================================================================

    Name                     Age Team                             Finals        

===============================================================================

  1 Mitchell, Leo             10 Bognor Regis                     32.60  

  2 Emberlin, Christopher     10 Newbury-SE                       34.03  

  3 Leach, Jamie              10 Newbury-SE                       34.74  

  4 Lewis, Nathan             10 Soton Dolp                       34.91  

  5 Kelly, Jacob              10 Portsmouth N                     35.70  

  6 Wolfe-Naughton, Eli        9 Shiverers                        36.78  

  7 Perry, Evyn               10 Portsmouth N                     37.02  

  8 McCauley-Wright, Adam     10 Portsmouth N                     38.07  

  9 Lowther, Matthew           9 Soton Dolp                       38.54  

 10 Emre, George              10 Portsmouth N                     39.04  

 11 Gayle, Christian          10 Portsmouth N                     39.05  

 12 Underwood, Harry           9 Shiverers                        39.12  

 13 Rees, Ned                 10 Portsmouth N                     39.56  

 14 Sampson, Daniel           10 Alton & Dist                     39.85  

 15 Summerton, Harry           9 Hamble Aq                        42.44  

 16 Hamilton, James           10 Hamble Aq                        44.04  

 

Event 12  Boys 11 Year Olds 50 LC Meter Freestyle

===============================================================================

    Name                     Age Team                             Finals        

===============================================================================

  1 Parker, Alfie             11 Shiverers                        34.32  

  2 Tizzano, Luca             11 Shiverers                        34.81  

  3 Lacey, Oliver             11 Seaclose                         34.96  

  4 Sadler, Freddie           11 Soton Dolp                       36.36  

  5 Fonteyn, Jaymes           11 Shiverers                        36.54  

  6 Wilson, Daniel            11 Portsmouth N                     36.83  

  7 Gray, Mikhail             11 Shiverers                        38.51  

  8 Bailey, Diarmuid          11 Portsmouth N                     39.30  

  9 Morgan, Roscoe            11 Portsmouth N                     39.34  

 10 Mayo, Jake                11 Portsmouth N                     39.72  

 11 Underdown, Sonny          11 Portsmouth N                     41.30  

 

Event 12  Boys 12 Year Olds 50 LC Meter Freestyle

===============================================================================

    Name                     Age Team                             Finals        

===============================================================================

  1 Macleod, Euan             12 Littleh'pton                     30.90  

  2 Chapman, George           12 Shiverers                        31.33  

  3 Grundy, Ethan             12 Soton Dolp                       31.58  

  4 Burdett, Benji            12 Shiverers                        31.66  

  5 Holyer, Charlie           12 Fareham N'Ds-SE                  32.37  

  6 Cummings-Candal, James    12 Soton Dolp                       32.52  

  7 Kendrick, Solomon         12 Shiverers                        32.60  

  8 Winter, Logan             12 Portsmouth N                     32.95  

  9 Lejins, Nils              12 Shiverers                        33.01  

 10 Lange-Andrews, Sebastian  12 Shiverers                        33.15  

 11 Wojtasik, Maciek          12 Portsmouth N                     34.85  

 12 Clarke, Jack              12 Portsmouth N                     38.11  

 -- Halloran-Day, Henry       12 Portsmouth N                        DQ  

      4.4 Start before starting signal

 

Event 12  Boys 13 Year Olds 50 LC Meter Freestyle

===============================================================================

    Name                     Age Team                             Finals        

===============================================================================

  1 Kettle, Oliver            13 Portsmouth N                     27.02  

  2 Kendrick, Elijah          13 Shiverers                        27.42  

  3 Godfrey, Dylan            13 Wantage-SE                       27.46  

  4 Oxley, William            13 Newbury-SE                       29.10  

  5 Guyett-Smith, Cayden      13 Portsmouth N                     29.16  

  6 Sandberg, Alexander       13 Alton & Dist                     29.31  

  7 Cawdron, Oscar            13 Portsmouth N                     30.10  

  8 Spoor, Harvey             13 Fareham N'Ds-SE                  30.28  

  9 Sadberry, Jack            13 Shiverers                        30.48  

 10 James, Joseph             13 Wantage-SE                       31.47  

 11 Cook, Oliver              13 Soton Dolp                       31.82  

 12 Dominy, George            13 Alton & Dist                     33.07  

 13 Wilcock, Julian           13 Alton & Dist                     33.30  

 14 Maddock, Isaac            13 Soton Dolp                       34.22  

 15 Lamb, Ben                 13 Fareham N'Ds-SE                  34.51  

 

Event 12  Boys 14 Year Olds 50 LC Meter Freestyle

===============================================================================

    Name                     Age Team                             Finals        

===============================================================================

  1 Ratouly, Geo              14 Wantage-SE                       26.03  

  2 Arnold, James             14 Havant & Wat                     27.89  

  3 Malkin, Oliver            14 Alton & Dist                     28.11  

  4 Goros, Noah               14 Alton & Dist                     28.92  

  5 Lanham, Zak               14 Soton Dolp                       29.00  

  6 Gilkes-Strong, Elliott    14 Havant & Wat                     29.24  

  7 Budd, Liam                14 Portsmouth N                     29.65  

  8 Stent, Jacob              14 Havant & Wat                     30.94  

  9 Smoker, Jake              14 Hamble Aq                        31.50  

 10 Birch, Oliver             14 Hamble Aq                        31.51  

 11 Ross, Nicholas            14 Alton & Dist                     32.44  

 12 Jackson, Daniel           14 Newbury-SE                       35.31  

 13 Reeve, Ronnie             14 Hamble Aq                        35.52  

 

Event 12  Boys 15 & Over 50 LC Meter Freestyle

===============================================================================

    Name                     Age Team                             Finals        

===============================================================================

  1 Brooks, Matthew           20 Portsmouth N                     24.92  

  2 Nugent, Max               16 Soton Dolp                       25.35  

  3 Bunyard, James            16 Wantage-SE                       25.82  

  4 Witter, Oliver            16 Havant & Wat                     25.96  

  5 Muro, Marco               17 Portsmouth N                     26.13  

  6 Marquis, Clive            19 Fareham N'Ds-SE                  26.52  

  7 Camden, James             17 Wantage-SE                       26.67  

  8 Whitlock, William         16 Portsmouth N                     26.81  

  9 Barnes, William           17 Portsmouth N                     26.90  

 10 Andrews, Michael          22 Fareham N'Ds-SE                  26.92  

 11 Bulpett, Oli              15 Fareham N'Ds-SE                  27.06  

 12 Beamont-Dickety, Edward   15 Wantage-SE                       27.44  

 13 Chun, Alexander           15 Havant & Wat                     27.58  

 13 Sheppard, Sam             15 Portsmouth N                     27.58  

 15 Phillips, Aiden           17 Fareham N'Ds-SE                  27.67  

 16 Green, Adam               15 Fareham N'Ds-SE                  27.87  

 17 Ford, Ben                 15 Havant & Wat                     27.90  

 18 Sullivan, Matthew         15 Fareham N'Ds-SE                  28.21  

 19 Hall, Nicolas             15 Havant & Wat                     28.24  

 20 Taylor, Rory              15 Fareham N'Ds-SE                  30.42  

 21 Parmenter, Thomas         15 Havant & Wat                     30.80  

 22 Goodman, Alexander        26 Portsmouth N                     36.44  

 -- Ragg-Griffith, George     16 Portsmouth N                        DQ  

      4.4 Start before starting signal

 

Event 12  Boys 50 LC Meter Freestyle Multi-Class

===============================================================================

    Name                     Age Team                             Finals        

===============================================================================

  1 Lacey, Zac S14            17 Seaclose                         39.94  

 

Event 13  Girls 10 & Under 200 LC Meter Breaststroke

===============================================================================

    Name                     Age Team                             Finals        

===============================================================================

  1 Maleham, Rubi             10 Newbury-SE                     3:27.12  

                  48.63     1:42.27 (53.64)     2:36.17 (53.90)     3:27.12 (50.95)

  2 Brown, Charlotte          10 Newbury-SE                     3:32.98  

                  47.31     1:42.97 (55.66)     2:38.93 (55.96)     3:32.98 (54.05)

  3 Macleod, Caitriona        10 Littleh'pton                   3:37.31  

                  50.31     1:46.67 (56.36)     2:42.59 (55.92)     3:37.31 (54.72)

  4 Bromfield, Ellis           9 Shiverers                      3:42.56  

                  51.65     1:49.72 (58.07)     2:48.11 (58.39)     3:42.56 (54.45)

  5 Bennell, Ava              10 Fareham N'Ds-SE                3:42.70  

                  52.94     1:50.88 (57.94)     2:48.83 (57.95)     3:42.70 (53.87)

  6 Day, Hannah                9 Portsmouth N                   3:54.00  

                  52.57   1:54.01 (1:01.44)   2:55.16 (1:01.15)     3:54.00 (58.84)

  7 Hickman-Hall, Lily        10 Portsmouth N                   3:56.68  

                  53.92   1:55.90 (1:01.98)   2:57.05 (1:01.15)     3:56.68 (59.63)

  8 Medlow, Evie              10 Fareham N'Ds-SE                4:02.34  

                  55.48   1:58.71 (1:03.23)   3:01.81 (1:03.10)   4:02.34 (1:00.53)

 

Event 13  Girls 11 Year Olds 200 LC Meter Breaststroke

===============================================================================

    Name                     Age Team                             Finals        

===============================================================================

  1 Lowther, Emily            11 Soton Dolp                     3:01.45  

                  40.49     1:26.24 (45.75)     2:13.81 (47.57)     3:01.45 (47.64)

  2 Cooper, Melissa           11 Portsmouth N                   3:08.40  

                  42.62     1:30.44 (47.82)     2:19.74 (49.30)     3:08.40 (48.66)

  3 Bromfield, Ava            11 Shiverers                      3:21.50  

                  46.45     1:39.05 (52.60)     2:31.37 (52.32)     3:21.50 (50.13)

  4 Khallouqi, Rania          11 Shiverers                      3:31.17  

                  47.55     1:41.98 (54.43)     2:37.09 (55.11)     3:31.17 (54.08)

  5 Robinson, Naomi           11 Portsmouth N                   3:43.76  

                  50.47     1:47.87 (57.40)     2:46.32 (58.45)     3:43.76 (57.44)

  6 Rowsell, Alice            11 Fareham N'Ds-SE                3:46.39  

                  53.26     1:51.58 (58.32)     2:49.39 (57.81)     3:46.39 (57.00)

  7 Stallard, Charlotte       11 Portsmouth N                   4:13.98  

                  58.76   2:04.77 (1:06.01)   3:09.63 (1:04.86)   4:13.98 (1:04.35)

 

Event 13  Girls 12 Year Olds 200 LC Meter Breaststroke

===============================================================================

    Name                     Age Team                             Finals        

===============================================================================

  1 Smith, Lily               12 Portsmouth N                   3:12.71  

                  44.04     1:33.13 (49.09)     2:22.92 (49.79)     3:12.71 (49.79)

  2 Sampson, Lucy             12 Alton & Dist                   3:15.63  

                  44.78     1:36.24 (51.46)     2:27.65 (51.41)     3:15.63 (47.98)

  3 Adamson, Grace            12 Portsmouth N                   3:19.10  

                  44.96     1:36.01 (51.05)     2:27.57 (51.56)     3:19.10 (51.53)

  4 Sainsbury, Grace          12 Shiverers                      3:19.91  

                  45.87     1:37.10 (51.23)     2:28.81 (51.71)     3:19.91 (51.10)

  5 Paul, Phoebe              12 Wantage-SE                     3:21.90  

                  45.59     1:37.66 (52.07)     2:29.75 (52.09)     3:21.90 (52.15)

  6 Griffiths, Alice          12 Shiverers                      3:22.26  

                  45.10     1:36.90 (51.80)     2:29.56 (52.66)     3:22.26 (52.70)

  7 Nash, Gabriella           12 Portsmouth N                   3:36.20  

                  48.81     1:43.69 (54.88)     2:40.10 (56.41)     3:36.20 (56.10)

  8 Robinson, Abigail         12 Portsmouth N                   3:54.32  

                  54.64     1:54.20 (59.56)   2:55.51 (1:01.31)     3:54.32 (58.81)

 

Event 13  Girls 13 Year Olds 200 LC Meter Breaststroke

===============================================================================

    Name                     Age Team                             Finals        

===============================================================================

  1 Hawkes, Sophie            13 Soton Dolp                     3:06.04  

                  43.54     1:31.14 (47.60)     2:18.99 (47.85)     3:06.04 (47.05)

  2 McKeown, Elizabeth        13 Rtw Monson                     3:06.92  

                  43.44     1:31.99 (48.55)     2:20.42 (48.43)     3:06.92 (46.50)

  3 Pratt-Filker, Sadie       13 Soton Dolp                     3:08.75  

                  43.46     1:31.76 (48.30)     2:20.67 (48.91)     3:08.75 (48.08)

  4 Murcott, Eloise           13 Portsmouth N                   3:09.42  

                  42.67     1:31.54 (48.87)     2:20.51 (48.97)     3:09.42 (48.91)

  5 Salkeld, Evie             13 Shiverers                      3:11.59  

                  43.41     1:31.91 (48.50)     2:22.10 (50.19)     3:11.59 (49.49)

  6 Maleham, Scarlett         13 Newbury-SE                     3:12.87  

                  45.11     1:34.27 (49.16)     2:24.94 (50.67)     3:12.87 (47.93)

  7 Sambles, Roseanna         13 Portsmouth N                   3:15.54  

                  44.50     1:34.10 (49.60)     2:24.44 (50.34)     3:15.54 (51.10)

  8 Stallard, Bethany         13 Portsmouth N                   3:24.24  

                  44.62     1:37.19 (52.57)     2:30.03 (52.84)     3:24.24 (54.21)

  9 Elston, Rhiannon          13 Portsmouth N                   3:48.20  

                  49.78   1:50.41 (1:00.63)     2:50.38 (59.97)     3:48.20 (57.82)

 

Event 13  Girls 14 Year Olds 200 LC Meter Breaststroke

===============================================================================

    Name                     Age Team                             Finals        

===============================================================================

  1 Peers, Lucy               14 Havant & Wat                   2:44.02  

                  37.03     1:20.06 (43.03)     2:03.02 (42.96)     2:44.02 (41.00)

  2 Lazarov, Chelsea          14 Portsmouth N                   3:03.97  

                  41.79     1:29.36 (47.57)     2:17.34 (47.98)     3:03.97 (46.63)

  3 Wallis, Vivien            14 Newbury-SE                     3:06.90  

                  41.86     1:29.63 (47.77)     2:18.74 (49.11)     3:06.90 (48.16)

  4 Ward, Helena              14 Ringwood                       3:16.06  

                  43.08     1:33.20 (50.12)     2:25.11 (51.91)     3:16.06 (50.95)

  5 Bassett, Gemma            14 Portsmouth N                   3:21.63  

                  47.02     1:39.32 (52.30)     2:33.20 (53.88)     3:21.63 (48.43)

  6 Collins, Kate             14 Havant & Wat                   3:22.15  

                  47.82     1:38.11 (50.29)     2:31.32 (53.21)     3:22.15 (50.83)

  7 Marx, Alex                14 Portsmouth N                   3:30.87  

                  46.62     1:41.10 (54.48)     2:36.44 (55.34)     3:30.87 (54.43)

  8 North, Freya              14 Hamble Aq                      3:39.50  

                  49.22     1:46.40 (57.18)     2:44.38 (57.98)     3:39.50 (55.12)

 

Event 13  Girls 15 & Over 200 LC Meter Breaststroke

===============================================================================

    Name                     Age Team                             Finals        

===============================================================================

  1 Aslett, Ashleigh          16 Portsmouth N                   2:57.97  

                  40.20     1:25.61 (45.41)     2:12.68 (47.07)     2:57.97 (45.29)

  2 Hamilton, Leah            15 Shiverers                      2:58.92  

                  39.28     1:25.43 (46.15)     2:13.16 (47.73)     2:58.92 (45.76)

  3 Yates, Jodie              17 Soton Dolp                     3:04.31  

                  41.84     1:28.45 (46.61)     2:16.27 (47.82)     3:04.31 (48.04)

  4 Dimond, Ella              16 Havant & Wat                   3:15.18  

                  44.31     1:33.57 (49.26)     2:24.56 (50.99)     3:15.18 (50.62)

  5 Cook, Leah                15 Hamble Aq                      3:28.77  

                  45.37     1:39.00 (53.63)     2:34.21 (55.21)     3:28.77 (54.56)

  6 Whittenham, Emma          15 Portsmouth N                   3:47.74  

                  51.19     1:50.95 (59.76)     2:50.43 (59.48)     3:47.74 (57.31)

 

Event 14  Boys 10 & Under 100 LC Meter Backstroke

===============================================================================

    Name                     Age Team                             Finals        

===============================================================================

  1 Emberlin, Christopher     10 Newbury-SE                     1:23.75  

                  41.28     1:23.75 (42.47)                                        

  2 Maleham, Max              10 Newbury-SE                     1:26.03  

                  42.01     1:26.03 (44.02)                                        

  3 Leach, Jamie              10 Newbury-SE                     1:31.96  

                  45.87     1:31.96 (46.09)                                        

  4 Lewis, Nathan             10 Soton Dolp                     1:32.20  

                  44.95     1:32.20 (47.25)                                        

  5 Lowther, Matthew           9 Soton Dolp                     1:35.91  

                  47.72     1:35.91 (48.19)                                        

  6 Perry, Evyn               10 Portsmouth N                   1:36.85  

  7 Kelly, Jacob              10 Portsmouth N                   1:37.85  

                  47.86     1:37.85 (49.99)                                        

  8 Sampson, Daniel           10 Alton & Dist                   1:41.15  

                  50.42     1:41.15 (50.73)                                        

  9 Underwood, Harry           9 Shiverers                      1:41.65  

                  48.51     1:41.65 (53.14)                                        

 10 Rees, Ned                 10 Portsmouth N                   1:41.97  

                  50.50     1:41.97 (51.47)                                        

 11 Emre, George              10 Portsmouth N                   1:45.16  

                  50.92     1:45.16 (54.24)                                        

 12 Gayle, Christian          10 Portsmouth N                   1:45.61  

                  49.09     1:45.61 (56.52)                                        

 13 Summerton, Harry           9 Hamble Aq                      1:52.45  

 

Event 14  Boys 11 Year Olds 100 LC Meter Backstroke

===============================================================================

    Name                     Age Team                             Finals        

===============================================================================

  1 Parker, Alfie             11 Shiverers                      1:31.06  

                  44.58     1:31.06 (46.48)                                        

  2 Fonteyn, Jaymes           11 Shiverers                      1:32.96  

                  46.44     1:32.96 (46.52)                                        

  3 Wilson, Daniel            11 Portsmouth N                   1:36.29  

                  46.60     1:36.29 (49.69)                                        

  4 Sadler, Freddie           11 Soton Dolp                     1:38.39  

                  47.25     1:38.39 (51.14)                                        

 -- Morgan, Roscoe            11 Portsmouth N                        DQ  

      6.4 More than one single or double simultaneous arm pull used to initiate the turn

                  58.58        DQ (1:01.92)                                        

 

Event 14  Boys 12 Year Olds 100 LC Meter Backstroke

===============================================================================

    Name                     Age Team                             Finals        

===============================================================================

  1 Johnson, Sunni            12 Wantage-SE                     1:13.52  

                  35.05     1:13.52 (38.47)                                        

  2 Macleod, Euan             12 Littleh'pton                   1:15.12  

                  36.06     1:15.12 (39.06)                                        

  3 Chapman, George           12 Shiverers                      1:16.07  

                  37.27     1:16.07 (38.80)                                        

  4 Burdett, Benji            12 Shiverers                      1:20.05  

                  39.20     1:20.05 (40.85)                                        

  5 Winter, Logan             12 Portsmouth N                   1:20.57  

                  38.16     1:20.57 (42.41)                                        

  6 Cummings-Candal, James    12 Soton Dolp                     1:20.65  

                  39.44     1:20.65 (41.21)                                        

  7 Kendrick, Solomon         12 Shiverers                      1:23.98  

                  39.93     1:23.98 (44.05)                                        

  8 Lejins, Nils              12 Shiverers                      1:28.67  

                  42.99     1:28.67 (45.68)                                        

  9 Lange-Andrews, Sebastian  12 Shiverers                      1:28.96  

                  44.77     1:28.96 (44.19)                                        

 10 Clarke, Jack              12 Portsmouth N                   1:37.18  

                  47.18     1:37.18 (50.00)                                        

 11 Wojtasik, Maciek          12 Portsmouth N                   1:39.23  

                  47.96     1:39.23 (51.27)                                        

 

Event 14  Boys 13 Year Olds 100 LC Meter Backstroke

===============================================================================

    Name                     Age Team                             Finals        

===============================================================================

  1 Godfrey, Dylan            13 Wantage-SE                     1:10.74  

                  34.58     1:10.74 (36.16)                                        

  2 Guyett-Smith, Cayden      13 Portsmouth N                   1:10.90  

                  34.33     1:10.90 (36.57)                                        

  3 Kettle, Oliver            13 Portsmouth N                   1:14.05  

                  36.19     1:14.05 (37.86)                                        

  4 Cawdron, Oscar            13 Portsmouth N                   1:14.65  

                  36.45     1:14.65 (38.20)                                        

  5 Spoor, Harvey             13 Fareham N'Ds-SE                1:16.53  

                  37.50     1:16.53 (39.03)                                        

  6 Cook, Oliver              13 Soton Dolp                     1:19.15  

                  38.49     1:19.15 (40.66)                                        

  7 Sadberry, Jack            13 Shiverers                      1:20.44  

                  39.45     1:20.44 (40.99)                                        

  8 Hollands, Ed              13 Fareham N'Ds-SE                1:21.91  

                  40.43     1:21.91 (41.48)                                        

 

Event 14  Boys 14 Year Olds 100 LC Meter Backstroke

===============================================================================

    Name                     Age Team                             Finals        

===============================================================================

  1 Budd, Liam                14 Portsmouth N                   1:09.91  

                  35.02     1:09.91 (34.89)                                        

  2 Stent, Jacob              14 Havant & Wat                   1:12.74  

                  36.03     1:12.74 (36.71)                                        

  3 Goros, Noah               14 Alton & Dist                   1:13.61  

                  35.74     1:13.61 (37.87)                                        

  4 Malkin, Oliver            14 Alton & Dist                   1:14.80  

                  36.51     1:14.80 (38.29)                                        

  5 Wicks, Matthew            14 Portsmouth N                   1:15.06  

                  36.32     1:15.06 (38.74)                                        

  6 Smoker, Jake              14 Hamble Aq                      1:18.38  

                  37.53     1:18.38 (40.85)                                        

  7 Gilkes-Strong, Elliott    14 Havant & Wat                   1:19.45  

                  39.23     1:19.45 (40.22)                                        

  8 Jackson, Daniel           14 Newbury-SE                     1:31.41  

                  45.32     1:31.41 (46.09)                                        

  9 Reeve, Ronnie             14 Hamble Aq                      1:33.94  

                  43.66     1:33.94 (50.28)                                        

 

Event 14  Boys 15 & Over 100 LC Meter Backstroke

===============================================================================

    Name                     Age Team                             Finals        

===============================================================================

  1 Finch, Chris              19 Fareham N'Ds-SE                1:01.91  

                  30.34     1:01.91 (31.57)                                        

  2 Lowe, Daniel              20 Portsmouth N                   1:05.03  

                  30.91     1:05.03 (34.12)                                        

  3 Phillips, Aiden           17 Fareham N'Ds-SE                1:05.54  

                  32.27     1:05.54 (33.27)                                        

  4 Nugent, Max               16 Soton Dolp                     1:05.90  

                  32.36     1:05.90 (33.54)                                        

  5 Ragg-Griffith, George     16 Portsmouth N                   1:06.40  

                  32.37     1:06.40 (34.03)                                        

  6 Edge, Alexander           16 Portsmouth N                   1:07.58  

                  33.22     1:07.58 (34.36)                                        

  7 James, Freddie            15 Wantage-SE                     1:09.14  

                  33.51     1:09.14 (35.63)                                        

  8 Beamont-Dickety, Edward   15 Wantage-SE                     1:09.99  

                  34.18     1:09.99 (35.81)                                        

  9 Hall, Nicolas             15 Havant & Wat                   1:10.20  

                  34.18     1:10.20 (36.02)                                        

 10 Southon, Sebastian        15 Soton Dolp                     1:13.04  

                  34.78     1:13.04 (38.26)                                        

 11 Taylor, Rory              15 Fareham N'Ds-SE                1:16.21  

                  36.86     1:16.21 (39.35)                                        

 12 Parmenter, Thomas         15 Havant & Wat                   1:17.76  

                  37.14     1:17.76 (40.62)                                        

 

Event 15  Girls 10 & Under 100 LC Meter Freestyle

===============================================================================

    Name                     Age Team                             Finals        

===============================================================================

  1 Srivastava, Harshika      10 Newbury-SE                     1:17.96  

                  36.90     1:17.96 (41.06)                                        

  2 Bromfield, Ellis           9 Shiverers                      1:19.57  

                  38.50     1:19.57 (41.07)                                        

  3 Hilker, Amarys            10 Shiverers                      1:20.39  

                  38.66     1:20.39 (41.73)                                        

  4 Field, Phoebe              9 Soton Dolp                     1:22.63  

                  40.50     1:22.63 (42.13)                                        

  5 Bennell, Ava              10 Fareham N'Ds-SE                1:22.90  

                  39.61     1:22.90 (43.29)                                        

  6 Evans, Emilia             10 Fareham N'Ds-SE                1:23.72  

                  40.37     1:23.72 (43.35)                                        

  7 Oatley, Jessica           10 Portsmouth N                   1:25.22  

                  40.54     1:25.22 (44.68)                                        

  8 Maddock, Alana             9 Soton Dolp                     1:26.93  

                  39.83     1:26.93 (47.10)                                        

  9 Wicks, Rebecca            10 Portsmouth N                   1:27.88  

                  42.95     1:27.88 (44.93)                                        

 10 Coffey, Erin              10 Fareham N'Ds-SE                1:28.41  

                  42.26     1:28.41 (46.15)                                        

 11 Brown, Lily               10 Hamble Aq                      1:31.03  

                  42.81     1:31.03 (48.22)                                        

 12 North, Betsy               9 Hamble Aq                      1:31.98  

                  42.57     1:31.98 (49.41)                                        

 13 Medlow, Evie              10 Fareham N'Ds-SE                1:34.39  

                  45.73     1:34.39 (48.66)                                        

 14 Hooker, Caitlin            9 Fareham N'Ds-SE                1:36.95  

                  45.52     1:36.95 (51.43)                                        

 15 Morrow, Martha            10 Hamble Aq                      1:38.00  

                  45.61     1:38.00 (52.39)                                        

 

Event 15  Girls 11 Year Olds 100 LC Meter Freestyle

===============================================================================

    Name                     Age Team                             Finals        

===============================================================================

  1 Turner, Isabel            11 Soton Dolp                     1:07.95  

                  32.60     1:07.95 (35.35)                                        

  2 Khallouqi, Rania          11 Shiverers                      1:09.75  

                  32.55     1:09.75 (37.20)                                        

  3 Clinton, Olivia           11 Portsmouth N                   1:12.93  

                  34.42     1:12.93 (38.51)                                        

  4 Taylor, Rhyseren          11 Soton Dolp                     1:13.37  

                  35.01     1:13.37 (38.36)                                        

  5 Bromfield, Ava            11 Shiverers                      1:13.81  

                  35.23     1:13.81 (38.58)                                        

  6 Taylor, Georgina          11 Fareham N'Ds-SE                1:13.86  

                  35.39     1:13.86 (38.47)                                        

  7 Yates, Zoey               11 Soton Dolp                     1:15.46  

                  35.82     1:15.46 (39.64)                                        

  8 Birkett, Victoria         11 Hamble Aq                      1:17.06  

  9 Telford, Verity           11 Soton Dolp                     1:18.02  

                  36.20     1:18.02 (41.82)                                        

 10 Kent, Sophie              11 Fareham N'Ds-SE                1:18.18  

                  37.17     1:18.18 (41.01)                                        

 11 Dominiak, Larisa          11 Portsmouth N                   1:18.61  

                  37.05     1:18.61 (41.56)                                        

 12 Robinson, Naomi           11 Portsmouth N                   1:19.13  

                  37.95     1:19.13 (41.18)                                        

 13 Young, Olivia             11 Fareham N'Ds-SE                1:20.53  

                  39.04     1:20.53 (41.49)                                        

 14 Turner, Evie              11 Soton Dolp                     1:20.55  

                  38.29     1:20.55 (42.26)                                        

 15 Taylor, Gabriella         11 Fareham N'Ds-SE                1:22.53  

                  38.77     1:22.53 (43.76)                                        

 16 Skelton, Emma             11 Fareham N'Ds-SE                1:23.56  

                  38.67     1:23.56 (44.89)                                        

 17 Stent, Eleanor            11 Havant & Wat                   1:26.37  

                  41.42     1:26.37 (44.95)                                        

 18 Cottrell, Alice           11 Havant & Wat                   1:26.94  

                  42.61     1:26.94 (44.33)                                        

 19 Rowsell, Alice            11 Fareham N'Ds-SE                1:27.84  

                  43.13     1:27.84 (44.71)                                        

 20 Hudson, Ruby              11 Fareham N'Ds-SE                1:27.98  

                  41.47     1:27.98 (46.51)                                        

 21 Latham, Maisie            11 Soton Dolp                     1:32.77  

                  44.06     1:32.77 (48.71)                                        

 22 Lindup, Milly             11 Portsmouth N                   1:35.32  

                  45.20     1:35.32 (50.12)                                        

 23 Stallard, Charlotte       11 Portsmouth N                   1:47.09  

 

Event 15  Girls 12 Year Olds 100 LC Meter Freestyle

===============================================================================

    Name                     Age Team                             Finals        

===============================================================================

  1 Bevan, Olivia             12 Newbury-SE                     1:06.96  

                  32.22     1:06.96 (34.74)                                        

  2 Manning, Freya            12 Soton Dolp                     1:09.83  

                  33.70     1:09.83 (36.13)                                        

  3 Hamilton, Sophie          12 Hamble Aq                      1:10.91  

                  34.12     1:10.91 (36.79)                                        

  4 Sainsbury, Grace          12 Shiverers                      1:12.09  

                  34.50     1:12.09 (37.59)                                        

  5 Lewis, Ellena             12 Soton Dolp                     1:12.24  

                  34.65     1:12.24 (37.59)                                        

  6 Hatton, Josephine         12 Havant & Wat                   1:12.38  

                  35.59     1:12.38 (36.79)                                        

  7 Boyes, Amelia             12 Fareham N'Ds-SE                1:12.90  

                  33.76     1:12.90 (39.14)                                        

  8 Mclaren, Amber            12 Hamble Aq                      1:15.91  

                  35.47     1:15.91 (40.44)                                        

  9 Peers, Sophie             12 Havant & Wat                   1:16.44  

                  36.16     1:16.44 (40.28)                                        

 10 Apps, Lily                12 Newbury-SE                     1:17.12  

                  36.47     1:17.12 (40.65)                                        

 11 Adams, Izzy               12 Shiverers                      1:19.82  

 12 Pack, Rebecca             12 Havant & Wat                   1:20.98  

                  38.58     1:20.98 (42.40)                                        

 13 Brewster, Connie          12 Havant & Wat                   1:22.80  

                  38.54     1:22.80 (44.26)                                        

 14 Brown, Hannah             12 Hamble Aq                      1:27.36  

                  41.41     1:27.36 (45.95)                                        

 15 Reed, Hannah              12 Portsmouth N                   1:28.56  

                  40.32     1:28.56 (48.24)                                        

 16 Goldfarb, Charlotte       12 Portsmouth N                   1:31.57  

                  43.20     1:31.57 (48.37)                                        

 17 Packham, Millie           12 Portsmouth N                   1:31.83  

                  43.58     1:31.83 (48.25)                                        

 18 Sajkowska, Julia          12 Portsmouth N                   1:36.80  

                  44.73     1:36.80 (52.07)                                        

 19 Hodgson, Joy              12 Alton & Dist                   1:40.03  

                  46.57     1:40.03 (53.46)                                        

 

Event 15  Girls 13 Year Olds 100 LC Meter Freestyle

===============================================================================

    Name                     Age Team                             Finals        

===============================================================================

  1 Parker, Lydia             13 Hamble Aq                      1:04.38  

                  31.69     1:04.38 (32.69)                                        

  2 Butler, Victoria          13 Soton Dolp                     1:06.33  

                  31.85     1:06.33 (34.48)                                        

  3 Rowsell, Evie             13 Fareham N'Ds-SE                1:08.04  

                  33.21     1:08.04 (34.83)                                        

  4 Sanders, Elixabeth        13 Havant & Wat                   1:08.95  

                  33.19     1:08.95 (35.76)                                        

  5 Stallard, Bethany         13 Portsmouth N                   1:09.15  

                  32.50     1:09.15 (36.65)                                        

  6 Stirling, Ava             13 Portsmouth N                   1:10.17  

                  34.07     1:10.17 (36.10)                                        

  7 Ellis, Lucy               13 Havant & Wat                   1:12.07  

                  34.65     1:12.07 (37.42)                                        

  8 Fletcher, May L           13 Fareham N'Ds-SE                1:12.67  

                  34.97     1:12.67 (37.70)                                        

  9 Salkeld, Evie             13 Shiverers                      1:13.44  

                  35.57     1:13.44 (37.87)                                        

 10 Boardman, Katy            13 Hamble Aq                      1:14.25  

                  35.46     1:14.25 (38.79)                                        

 11 Ryan, Athene              13 Havant & Wat                   1:16.14  

                  36.32     1:16.14 (39.82)                                        

 12 Williams, Amy             13 Soton Dolp                     1:19.67  

                  39.20     1:19.67 (40.47)                                        

 13 Maclellan, Edie           13 Portsmouth N                   1:21.44  

                  38.59     1:21.44 (42.85)                                        

 14 Elston, Rhiannon          13 Portsmouth N                   1:25.92  

                  40.13     1:25.92 (45.79)                                        

 15 Quartsin, Naomi           13 Portsmouth N                   1:29.04  

                  41.58     1:29.04 (47.46)                                        

 

Event 15  Girls 14 Year Olds 100 LC Meter Freestyle

===============================================================================

    Name                     Age Team                             Finals        

===============================================================================

  1 Baxter, Kate              14 Soton Dolp                     1:01.38  

                  30.25     1:01.38 (31.13)                                        

  2 South, Rebecca            14 Shiverers                      1:04.39  

                  30.74     1:04.39 (33.65)                                        

  3 Williams, Hannah          14 Alton & Dist                   1:05.27  

                  31.77     1:05.27 (33.50)                                        

  4 Pedwell, Rhianna          14 Portsmouth N                   1:05.78  

                  31.24     1:05.78 (34.54)                                        

  5 Rowden, Madeline          14 Soton Dolp                     1:05.96  

                  31.92     1:05.96 (34.04)                                        

  6 Thompson, Fae             14 Soton Dolp                     1:06.25  

                  31.46     1:06.25 (34.79)                                        

  7 Marx, Alex                14 Portsmouth N                   1:09.87  

                  33.00     1:09.87 (36.87)                                        

  8 Lazarov, Chelsea          14 Portsmouth N                   1:10.30  

                  33.85     1:10.30 (36.45)                                        

  9 Bassett, Gemma            14 Portsmouth N                   1:11.81  

                  34.67     1:11.81 (37.14)                                        

 10 Summerton, Sophie         14 Hamble Aq                      1:12.22  

                  34.33     1:12.22 (37.89)                                        

 11 Macrae, Amber             14 Bognor Regis                   1:12.82  

                  35.23     1:12.82 (37.59)                                        

 12 Mack, Emma L              14 Portsmouth N                   1:13.50  

                  34.42     1:13.50 (39.08)                                        

 13 Murdoch, Fiona            14 Fareham N'Ds-SE                1:15.73  

                  35.65     1:15.73 (40.08)                                        

 14 Tilley, Olivia            14 Soton Dolp                     1:17.05  

                  37.12     1:17.05 (39.93)                                        

 15 Jordan-Wellstead, Elsa    14 Hamble Aq                      1:17.87  

                  36.57     1:17.87 (41.30)                                        

 16 Hodgson, Bonnie           14 Alton & Dist                   1:22.30  

                  38.85     1:22.30 (43.45)                                        

 

Event 15  Girls 15 & Over 100 LC Meter Freestyle

===============================================================================

    Name                     Age Team                             Finals        

===============================================================================

  1 Ward, Alaina              16 Havant & Wat                   1:01.57  

                  29.96     1:01.57 (31.61)                                        

  2 Lacey, Abi                15 Portsmouth N                   1:02.01  

                  30.26     1:02.01 (31.75)                                        

  3 Hollands, Bea             17 Fareham N'Ds-SE                1:03.61  

                  31.08     1:03.61 (32.53)                                        

  4 St John-Mosse, Helen      20 Portsmouth N                   1:04.19  

                  31.33     1:04.19 (32.86)                                        

  5 Anderson, Ella            16 Soton Dolp                     1:04.77  

                  31.43     1:04.77 (33.34)                                        

  6 Eastbury, Hannah          16 Shiverers                      1:04.83  

                  31.28     1:04.83 (33.55)                                        

  7 Brown, Maddie             17 Fareham N'Ds-SE                1:05.13  

                  31.02     1:05.13 (34.11)                                        

  8 Hull, Eve                 17 Shiverers                      1:05.47  

                  31.75     1:05.47 (33.72)                                        

  9 Churcher, Milly           15 Portsmouth N                   1:05.53  

                  32.05     1:05.53 (33.48)                                        

 10 Hull, Bethany             15 Shiverers                      1:06.29  

                  31.81     1:06.29 (34.48)                                        

 11 Farrow, Ellie             16 Portsmouth N                   1:06.44  

                  32.23     1:06.44 (34.21)                                        

 12 Jones, Amelia             15 Alton & Dist                   1:06.45  

                  31.67     1:06.45 (34.78)                                        

 13 Fenwick, Ashia            21 Fareham N'Ds-SE                1:07.95  

                  32.74     1:07.95 (35.21)                                        

 14 Parker, Lucy              17 Shiverers                      1:08.44  

                  32.08     1:08.44 (36.36)                                        

 15 Hamilton, Leah            15 Shiverers                      1:08.95  

                  32.10     1:08.95 (36.85)                                        

 16 Parker, Edie              15 Shiverers                      1:08.98  

                  33.26     1:08.98 (35.72)                                        

 17 Hull, Lauren              15 Shiverers                      1:09.27  

                  33.28     1:09.27 (35.99)                                        

 18 Stemp, Hannah             15 Havant & Wat                   1:09.61  

                  33.42     1:09.61 (36.19)                                        

 19 Nugent, Jenna             15 Soton Dolp                     1:09.87  

                  33.73     1:09.87 (36.14)                                        

 20 Hatton, Jessica           15 Havant & Wat                   1:10.22  

                  34.68     1:10.22 (35.54)                                        

 21 Cook, Leah                15 Hamble Aq                      1:11.72  

                  34.51     1:11.72 (37.21)                                        

 22 Pack, Eleanor             15 Havant & Wat                   1:13.90  

                  35.29     1:13.90 (38.61)                                        

 -- Ainsworth, Nicole         15 Portsmouth N                        DQ  

      4.4 Start before starting signal

                  33.82          DQ (37.17)                                        

 

Event 16  Girls 11 Year Olds 400 LC Meter IM

===============================================================================

    Name                     Age Team                             Finals        

===============================================================================

  1 Hatchard, Frankie         11 Shiverers                      6:00.42  

                  36.96     1:24.36 (47.40)     2:11.62 (47.26)     2:56.63 (45.01)

        3:48.66 (52.03)     4:41.74 (53.08)     5:22.31 (40.57)     6:00.42 (38.11)

  2 Lowther, Emily            11 Soton Dolp                     6:08.90  

                  36.82     1:23.44 (46.62)     2:11.02 (47.58)     2:58.22 (47.20)

        3:46.03 (47.81)     4:37.26 (51.23)     5:23.99 (46.73)     6:08.90 (44.91)

  3 Taylor, Rhyseren          11 Soton Dolp                     6:09.11  

                  38.36     1:25.22 (46.86)     2:13.51 (48.29)     3:00.32 (46.81)

        3:54.78 (54.46)     4:49.96 (55.18)     5:30.37 (40.41)     6:09.11 (38.74)

  4 Mowle, Verity             11 Portsmouth N                   7:06.58  

                  41.31     1:39.68 (58.37)     2:36.40 (56.72)     3:29.34 (52.94)

        4:29.29 (59.95)   5:29.83 (1:00.54)     6:19.06 (49.23)     7:06.58 (47.52)

  5 Robinson, Naomi           11 Portsmouth N                   7:06.82  

                  42.99   1:44.44 (1:01.45)     2:38.97 (54.53)     3:32.64 (53.67)

        4:30.12 (57.48)   5:30.78 (1:00.66)     6:20.31 (49.53)     7:06.82 (46.51)

  6 Skelton, Emma             11 Fareham N'Ds-SE                7:20.63  

                  49.40   1:56.94 (1:07.54)     2:47.50 (50.56)     3:36.37 (48.87)

      4:40.81 (1:04.44)   5:46.93 (1:06.12)     6:35.06 (48.13)     7:20.63 (45.57)

  7 Hall, Tillie              11 Fareham N'Ds-SE                7:23.11  

                  49.87   1:53.36 (1:03.49)     2:47.55 (54.19)     3:41.12 (53.57)

      4:45.25 (1:04.13)   5:51.03 (1:05.78)     6:37.23 (46.20)     7:23.11 (45.88)

 

Event 16  Girls 12 Year Olds 400 LC Meter IM

===============================================================================

    Name                     Age Team                             Finals        

===============================================================================

  1 Paul, Phoebe              12 Wantage-SE                     5:58.71  

                  35.30     1:19.58 (44.28)     2:06.76 (47.18)     2:51.68 (44.92)

        3:43.88 (52.20)     4:39.06 (55.18)     5:19.15 (40.09)     5:58.71 (39.56)

  2 Burnham, Hattie           12 Fareham N'Ds-SE                6:23.67  

                  42.17     1:35.59 (53.42)     2:23.89 (48.30)     3:11.75 (47.86)

        4:04.18 (52.43)     4:57.04 (52.86)     5:41.76 (44.72)     6:23.67 (41.91)

  3 Smith, Lily               12 Portsmouth N                   6:25.78  

                  43.46     1:38.33 (54.87)     2:26.60 (48.27)     3:14.38 (47.78)

        4:05.22 (50.84)     4:58.66 (53.44)     5:43.66 (45.00)     6:25.78 (42.12)

 -- Guyett-Smith, Collette    12 Portsmouth N                        DQ  

      8.1 Body not on the breast (except when executing a turn) - fly

                  36.49     1:22.20 (45.71)     2:03.24 (41.04)     2:45.46 (42.22)

        3:36.21 (50.75)     4:26.80 (50.59)     5:06.97 (40.17)          DQ (39.92)

 

Event 16  Girls 13 Year Olds 400 LC Meter IM

===============================================================================

    Name                     Age Team                             Finals        

===============================================================================

  1 Stallard, Bethany         13 Portsmouth N                   5:38.68  

                  34.57     1:16.15 (41.58)     1:59.48 (43.33)     2:41.59 (42.11)

        3:32.66 (51.07)     4:23.41 (50.75)     5:01.30 (37.89)     5:38.68 (37.38)

  2 Hawkes, Sophie            13 Soton Dolp                     5:44.79  

                  34.46     1:15.03 (40.57)     2:00.18 (45.15)     2:44.05 (43.87)

        3:34.55 (50.50)     4:26.19 (51.64)     5:06.25 (40.06)     5:44.79 (38.54)

  3 Mienie, Megan             13 Wantage-SE                     5:52.23  

                  35.13     1:16.72 (41.59)     2:02.65 (45.93)     2:48.15 (45.50)

        3:39.26 (51.11)     4:31.35 (52.09)     5:12.31 (40.96)     5:52.23 (39.92)

  4 Salkeld, Evie             13 Shiverers                      6:00.37  

                  39.61     1:28.55 (48.94)     2:17.85 (49.30)     3:03.89 (46.04)

        3:51.91 (48.02)     4:42.05 (50.14)     5:22.76 (40.71)     6:00.37 (37.61)

  5 Sambles, Roseanna         13 Portsmouth N                   6:18.90  

                  36.68     1:23.49 (46.81)     2:12.45 (48.96)     2:59.41 (46.96)

        3:54.27 (54.86)     4:49.43 (55.16)     5:34.74 (45.31)     6:18.90 (44.16)

 

Event 16  Girls 14 Year Olds 400 LC Meter IM

===============================================================================

    Name                     Age Team                             Finals        

===============================================================================

  1 Cooper, Hannah            14 Fareham N'Ds-SE                5:30.28  

                  35.49     1:17.60 (42.11)     2:01.25 (43.65)     2:43.31 (42.06)

        3:28.70 (45.39)     4:13.29 (44.59)     4:52.62 (39.33)     5:30.28 (37.66)

  2 Mack, Emma L              14 Portsmouth N                   5:51.73  

                  35.75     1:21.54 (45.79)     2:08.37 (46.83)     2:53.45 (45.08)

        3:42.24 (48.79)     4:32.99 (50.75)     5:13.31 (40.32)     5:51.73 (38.42)

  3 Pedwell, Rhianna          14 Portsmouth N                   6:03.57  

                  34.92     1:15.67 (40.75)     2:01.90 (46.23)     2:48.21 (46.31)

        3:43.68 (55.47)     4:39.60 (55.92)     5:21.73 (42.13)     6:03.57 (41.84)

  4 Murdoch, Fiona            14 Fareham N'Ds-SE                6:09.85  

                  38.51     1:23.36 (44.85)     2:11.11 (47.75)     2:57.39 (46.28)

        3:51.96 (54.57)     4:46.13 (54.17)     5:29.18 (43.05)     6:09.85 (40.67)

  5 Bassett, Gemma            14 Portsmouth N                   6:13.45  

                  38.34     1:25.91 (47.57)     2:15.79 (49.88)     3:04.97 (49.18)

        3:57.91 (52.94)     4:50.53 (52.62)     5:32.64 (42.11)     6:13.45 (40.81)

  6 Starkey, Susannah         14 Portsmouth N                   7:02.28  

                  40.07     1:39.61 (59.54)     2:35.19 (55.58)     3:26.57 (51.38)

      4:28.00 (1:01.43)   5:29.19 (1:01.19)     6:17.41 (48.22)     7:02.28 (44.87)

 

Event 16  Girls 15 & Over 400 LC Meter IM

===============================================================================

    Name                     Age Team                             Finals        

===============================================================================

  1 Lacey, Abi                15 Portsmouth N                   5:23.80  

                  32.56     1:11.61 (39.05)     1:53.87 (42.26)     2:35.44 (41.57)

        3:22.05 (46.61)     4:09.78 (47.73)     4:47.89 (38.11)     5:23.80 (35.91)

  2 Mcinnes, Isobel           15 Wantage-SE                     5:29.61  

                  34.20     1:14.34 (40.14)     1:56.61 (42.27)     2:37.77 (41.16)

        3:23.84 (46.07)     4:11.44 (47.60)     4:51.26 (39.82)     5:29.61 (38.35)

  3 Aslett, Ashleigh          16 Portsmouth N                   5:48.68  

                  33.83     1:16.51 (42.68)     2:03.48 (46.97)     2:48.26 (44.78)

        3:34.38 (46.12)     4:23.03 (48.65)     5:07.38 (44.35)     5:48.68 (41.30)

  4 Brown, Maddie             17 Fareham N'Ds-SE                5:51.92  

                  35.03     1:18.64 (43.61)     2:04.18 (45.54)     2:47.84 (43.66)

        3:39.11 (51.27)     4:32.83 (53.72)     5:12.98 (40.15)     5:51.92 (38.94)

  5 Turner, Alys              15 Havant & Wat                   6:07.67  

                  36.82     1:20.79 (43.97)     2:09.46 (48.67)     2:54.55 (45.09)

        3:48.04 (53.49)     4:45.63 (57.59)     5:28.17 (42.54)     6:07.67 (39.50)

 

Event 17  Boys 10 & Under 200 LC Meter Backstroke

===============================================================================

    Name                     Age Team                             Finals        

===============================================================================

  1 Emberlin, Christopher     10 Newbury-SE                     2:55.76  

                  41.84     1:27.13 (45.29)     2:12.23 (45.10)     2:55.76 (43.53)

  2 Leach, Jamie              10 Newbury-SE                     3:03.15  

                  43.38     1:29.70 (46.32)     2:17.66 (47.96)     3:03.15 (45.49)

  3 Lewis, Nathan             10 Soton Dolp                     3:03.91  

                  43.79     1:30.63 (46.84)     2:19.41 (48.78)     3:03.91 (44.50)

  4 Lowther, Matthew           9 Soton Dolp                     3:14.63  

                2:27.28         1:37.42 ( )   3:14.63 (1:37.21)                    

  5 Rees, Ned                 10 Portsmouth N                   3:30.15  

 -- Wolfe-Naughton, Eli        9 Shiverers                           DQ  

      6.4 Did not touch the wall during the turn

                2:28.86         1:36.86 ( )        DQ (1:39.93)                    

 

Event 17  Boys 11 Year Olds 200 LC Meter Backstroke

===============================================================================

    Name                     Age Team                             Finals        

===============================================================================

  1 Parker, Alfie             11 Shiverers                      3:11.72  

                  47.34     1:34.47 (47.13)     2:24.35 (49.88)     3:11.72 (47.37)

  2 Tizzano, Luca             11 Shiverers                      3:20.36  

                  46.36     1:38.86 (52.50)     2:30.60 (51.74)     3:20.36 (49.76)

  3 Wilson, Daniel            11 Portsmouth N                   3:20.60  

                  44.59     1:37.23 (52.64)     2:29.64 (52.41)     3:20.60 (50.96)

  4 Bailey, Diarmuid          11 Portsmouth N                   3:31.71  

                  49.41     1:45.77 (56.36)     2:38.67 (52.90)     3:31.71 (53.04)

 

Event 17  Boys 12 Year Olds 200 LC Meter Backstroke

===============================================================================

    Name                     Age Team                             Finals        

===============================================================================

  1 Johnson, Sunni            12 Wantage-SE                     2:33.53  

                  34.51     1:13.57 (39.06)     1:53.76 (40.19)     2:33.53 (39.77)

  2 Chapman, George           12 Shiverers                      2:40.56  

                  38.00     1:18.92 (40.92)     2:00.51 (41.59)     2:40.56 (40.05)

  3 Cummings-Candal, James    12 Soton Dolp                     2:42.30  

                  38.58     1:19.55 (40.97)     2:01.69 (42.14)     2:42.30 (40.61)

  4 Winter, Logan             12 Portsmouth N                   2:45.06  

                  37.86     1:19.60 (41.74)     2:02.97 (43.37)     2:45.06 (42.09)

  5 Lambert, George           12 Fareham N'Ds-SE                2:46.09  

                  39.61     1:22.21 (42.60)     2:04.22 (42.01)     2:46.09 (41.87)

  6 Burdett, Benji            12 Shiverers                      2:47.35  

                  39.58     1:22.79 (43.21)     2:05.85 (43.06)     2:47.35 (41.50)

  7 Kendrick, Solomon         12 Shiverers                      2:50.40  

                  39.95     1:24.24 (44.29)     2:07.96 (43.72)     2:50.40 (42.44)

  8 Doncom, Joseph            12 Hamble Aq                      2:51.82  

                  39.81     1:24.23 (44.42)     2:09.31 (45.08)     2:51.82 (42.51)

  9 Lejins, Nils              12 Shiverers                      2:58.50  

                  41.77     1:27.53 (45.76)     2:14.19 (46.66)     2:58.50 (44.31)

 10 Lange-Andrews, Sebastian  12 Shiverers                      3:02.24  

                  43.80     1:30.98 (47.18)     2:18.45 (47.47)     3:02.24 (43.79)

 

Event 17  Boys 13 Year Olds 200 LC Meter Backstroke

===============================================================================

    Name                     Age Team                             Finals        

===============================================================================

  1 Kendrick, Elijah          13 Shiverers                      2:25.59  

                  33.40     1:10.48 (37.08)     1:48.70 (38.22)     2:25.59 (36.89)

  2 Lamb, Ben                 13 Fareham N'Ds-SE                3:02.89  

                  42.42     1:30.99 (48.57)     2:18.22 (47.23)     3:02.89 (44.67)

 

Event 17  Boys 14 Year Olds 200 LC Meter Backstroke

===============================================================================

    Name                     Age Team                             Finals        

===============================================================================

  1 Budd, Liam                14 Portsmouth N                   2:29.34  

                  35.77     1:13.52 (37.75)     1:52.59 (39.07)     2:29.34 (36.75)

  2 Ross, Cillian             14 Fareham N'Ds-SE                2:29.36  

                  34.33     1:13.26 (38.93)     1:52.02 (38.76)     2:29.36 (37.34)

  3 Gilkes-Strong, Elliott    14 Havant & Wat                   2:43.58  

                  39.03     1:20.69 (41.66)     2:03.85 (43.16)     2:43.58 (39.73)

  4 Smoker, Jake              14 Hamble Aq                      2:48.21  

                  39.19     1:22.68 (43.49)     2:06.89 (44.21)     2:48.21 (41.32)

  5 Jackson, Daniel           14 Newbury-SE                     3:11.18  

                  44.87     1:34.04 (49.17)     2:24.34 (50.30)     3:11.18 (46.84)

 

Event 17  Boys 15 & Over 200 LC Meter Backstroke

===============================================================================

    Name                     Age Team                             Finals        

===============================================================================

  1 Finch, Chris              19 Fareham N'Ds-SE                2:14.51  

                  32.19     1:05.22 (33.03)     1:39.77 (34.55)     2:14.51 (34.74)

  2 Andrews, Michael          22 Fareham N'Ds-SE                2:21.50  

                  33.09     1:09.43 (36.34)     1:45.81 (36.38)     2:21.50 (35.69)

  3 Edge, Alexander           16 Portsmouth N                   2:22.65  

                  33.45     1:10.01 (36.56)     1:46.76 (36.75)     2:22.65 (35.89)

  4 Sullivan, Matthew         15 Fareham N'Ds-SE                2:23.66  

                  32.55     1:08.25 (35.70)     1:45.57 (37.32)     2:23.66 (38.09)

  5 Hall, Nicolas             15 Havant & Wat                   2:29.17  

                  34.28     1:11.48 (37.20)     1:50.94 (39.46)     2:29.17 (38.23)

  6 Knight, Matthew           16 Portsmouth N                   2:40.38  

                  37.30     1:17.32 (40.02)     1:59.77 (42.45)     2:40.38 (40.61)

 

Event 18  Girls 10 & Under 100 LC Meter Butterfly

===============================================================================

    Name                     Age Team                             Finals        

===============================================================================

  1 Maleham, Rubi             10 Newbury-SE                     1:32.44  

                  42.62     1:32.44 (49.82)                                        

  2 Evans, Emilia             10 Fareham N'Ds-SE                1:36.67  

                  40.64     1:36.67 (56.03)                                        

  3 Srivastava, Harshika      10 Newbury-SE                     1:36.94  

                  43.10     1:36.94 (53.84)                                        

  4 Bromfield, Ellis           9 Shiverers                      1:43.21  

                  47.15     1:43.21 (56.06)                                        

  5 Day, Hannah                9 Portsmouth N                   1:56.98  

                  49.20   1:56.98 (1:07.78)                                        

 

Event 18  Girls 11 Year Olds 100 LC Meter Butterfly

===============================================================================

    Name                     Age Team                             Finals        

===============================================================================

  1 Turner, Isabel            11 Soton Dolp                     1:18.84  

                  37.91     1:18.84 (40.93)                                        

  2 Cooper, Melissa           11 Portsmouth N                   1:20.20  

                  36.21     1:20.20 (43.99)                                        

  3 Hatchard, Frankie         11 Shiverers                      1:23.35  

                  37.96     1:23.35 (45.39)                                        

  4 Birkett, Victoria         11 Hamble Aq                      1:25.23  

                  38.72     1:25.23 (46.51)                                        

  5 Khallouqi, Rania          11 Shiverers                      1:27.38  

                  38.42     1:27.38 (48.96)                                        

  6 Bromfield, Ava            11 Shiverers                      1:30.27  

                  43.83     1:30.27 (46.44)                                        

  7 Turner, Evie              11 Soton Dolp                     1:30.98  

                  41.40     1:30.98 (49.58)                                        

  8 Clinton, Olivia           11 Portsmouth N                   1:32.82  

                  40.35     1:32.82 (52.47)                                        

  9 O'Donnell, Mia            11 Shiverers                      1:37.55  

                  42.26     1:37.55 (55.29)                                        

 10 Kent, Sophie              11 Fareham N'Ds-SE                1:41.68  

                  42.76     1:41.68 (58.92)                                        

 11 Mowle, Verity             11 Portsmouth N                   1:43.50  

                  47.05     1:43.50 (56.45)                                        

 12 Skelton, Emma             11 Fareham N'Ds-SE                1:53.42  

                  48.88   1:53.42 (1:04.54)                                        

 

Event 18  Girls 12 Year Olds 100 LC Meter Butterfly

===============================================================================

    Name                     Age Team                             Finals        

===============================================================================

  1 Manning, Freya            12 Soton Dolp                     1:23.29  

                  36.97     1:23.29 (46.32)                                        

  2 Guyett-Smith, Collette    12 Portsmouth N                   1:24.51  

                  37.96     1:24.51 (46.55)                                        

  3 Hatton, Josephine         12 Havant & Wat                   1:26.49  

                  43.02     1:26.49 (43.47)                                        

  4 Smith, Lily               12 Portsmouth N                   1:42.63  

                  45.64     1:42.63 (56.99)                                        

  5 Brewster, Connie          12 Havant & Wat                   1:43.57  

                  44.77     1:43.57 (58.80)                                        

 

Event 18  Girls 13 Year Olds 100 LC Meter Butterfly

===============================================================================

    Name                     Age Team                             Finals        

===============================================================================

  1 Parker, Lydia             13 Hamble Aq                      1:09.74  

                  32.32     1:09.74 (37.42)                                        

  2 Mienie, Megan             13 Wantage-SE                     1:13.41  

                  34.06     1:13.41 (39.35)                                        

  3 Mcinnes, Fiona            13 Wantage-SE                     1:13.55  

                  34.62     1:13.55 (38.93)                                        

  4 Holland, Abigail          13 Newbury-SE                     1:13.56  

                  34.44     1:13.56 (39.12)                                        

  5 Calvesbert-Sharp, Maddis  13 Portsmouth N                   1:14.44  

                  34.14     1:14.44 (40.30)                                        

  6 Stallard, Bethany         13 Portsmouth N                   1:16.19  

                  34.71     1:16.19 (41.48)                                        

  7 Gotta, Libby N            13 Wantage-SE                     1:16.56  

                  34.12     1:16.56 (42.44)                                        

  8 McCauley-Wright, Freya    13 Portsmouth N                   1:19.25  

                  34.49     1:19.25 (44.76)                                        

  9 Stirling, Ava             13 Portsmouth N                   1:19.39  

                  36.33     1:19.39 (43.06)                                        

  9 Maleham, Scarlett         13 Newbury-SE                     1:19.39  

                  37.16     1:19.39 (42.23)                                        

 11 Sanders, Elixabeth        13 Havant & Wat                   1:20.83  

                  37.09     1:20.83 (43.74)                                        

 12 Fletcher, May L           13 Fareham N'Ds-SE                1:22.01  

                  35.44     1:22.01 (46.57)                                        

 13 Steiner, Lucy             13 Alton & Dist                   1:23.26  

                  37.92     1:23.26 (45.34)                                        

 14 Williams, Amy             13 Soton Dolp                     1:36.58  

                  41.36     1:36.58 (55.22)                                        

 15 Maclellan, Edie           13 Portsmouth N                   1:45.91  

                  48.71     1:45.91 (57.20)                                        

 

Event 18  Girls 14 Year Olds 100 LC Meter Butterfly

===============================================================================

    Name                     Age Team                             Finals        

===============================================================================

  1 Baxter, Kate              14 Soton Dolp                     1:08.18  

                  32.11     1:08.18 (36.07)                                        

  2 South, Rebecca            14 Shiverers                      1:11.07  

                  33.30     1:11.07 (37.77)                                        

  3 Rowden, Madeline          14 Soton Dolp                     1:16.25  

                  35.18     1:16.25 (41.07)                                        

  4 Mack, Emma L              14 Portsmouth N                   1:20.90  

                  35.86     1:20.90 (45.04)                                        

  5 Collins, Kate             14 Havant & Wat                   1:21.66  

                  36.33     1:21.66 (45.33)                                        

  6 Bassett, Gemma            14 Portsmouth N                   1:23.20  

                  38.12     1:23.20 (45.08)                                        

  7 Roberts, Isabel           14 Alton & Dist                   1:30.43  

                  39.81     1:30.43 (50.62)                                        

 

Event 18  Girls 15 & Over 100 LC Meter Butterfly

===============================================================================

    Name                     Age Team                             Finals        

===============================================================================

  1 Gotta, Lucy               17 Wantage-SE                     1:06.59  

                  31.16     1:06.59 (35.43)                                        

  2 St John-Mosse, Helen      20 Portsmouth N                   1:07.95  

                  31.70     1:07.95 (36.25)                                        

  3 St.John-Mosse, Hannah     17 Portsmouth N                   1:10.25  

                  32.30     1:10.25 (37.95)                                        

  4 Yates, Jodie              17 Soton Dolp                     1:11.22  

                  32.69     1:11.22 (38.53)                                        

  5 Hamilton, Leah            15 Shiverers                      1:11.92  

                  32.60     1:11.92 (39.32)                                        

  6 Churcher, Milly           15 Portsmouth N                   1:13.25  

                  34.18     1:13.25 (39.07)                                        

  7 Eastbury, Hannah          16 Shiverers                      1:13.80  

                  33.20     1:13.80 (40.60)                                        

  8 Parker, Lucy              17 Shiverers                      1:15.69  

                  34.58     1:15.69 (41.11)                                        

  9 Hatton, Jessica           15 Havant & Wat                   1:16.52  

                  34.67     1:16.52 (41.85)                                        

 10 Parker, Edie              15 Shiverers                      1:19.09  

                  35.94     1:19.09 (43.15)                                        

 11 Turner, Alys              15 Havant & Wat                   1:21.26  

                  36.67     1:21.26 (44.59)                                        

 

Event 19  Boys 10 & Under 100 LC Meter Breaststroke

===============================================================================

    Name                     Age Team                             Finals        

===============================================================================

  1 Leach, Jamie              10 Newbury-SE                     1:34.13  

                  44.28     1:34.13 (49.85)                                        

  2 Maleham, Max              10 Newbury-SE                     1:35.83  

                  45.66     1:35.83 (50.17)                                        

  3 Lewis, Nathan             10 Soton Dolp                     1:45.72  

                  51.35     1:45.72 (54.37)                                        

  4 Emre, George              10 Portsmouth N                   1:56.34  

                  54.17   1:56.34 (1:02.17)                                        

  5 Gayle, Christian          10 Portsmouth N                   1:59.08  

                  54.69   1:59.08 (1:04.39)                                        

  6 Wolfe-Naughton, Eli        9 Shiverers                      1:59.53  

                  54.70   1:59.53 (1:04.83)                                        

  7 Kelly, Jacob              10 Portsmouth N                   1:59.66  

                  57.25   1:59.66 (1:02.41)                                        

 

Event 19  Boys 11 Year Olds 100 LC Meter Breaststroke

===============================================================================

    Name                     Age Team                             Finals        

===============================================================================

  1 Stepliuk, Edgar           11 Wantage-SE                     1:30.43  

                  43.15     1:30.43 (47.28)                                        

  2 Parker, Alfie             11 Shiverers                      1:38.61  

                  46.59     1:38.61 (52.02)                                        

  3 Hurr, Judah               11 Portsmouth N                   1:39.30  

                  46.80     1:39.30 (52.50)                                        

  4 Hantrais-Smith, Emile     11 Portsmouth N                   1:40.31  

                  46.44     1:40.31 (53.87)                                        

  5 Wilson, Daniel            11 Portsmouth N                   1:47.69  

                  49.40     1:47.69 (58.29)                                        

  6 Fonteyn, Jaymes           11 Shiverers                      1:49.61  

                  51.87     1:49.61 (57.74)                                        

  7 Underdown, Sonny          11 Portsmouth N                   1:59.38  

                  57.70   1:59.38 (1:01.68)                                        

  8 Mayo, Jake                11 Portsmouth N                   2:06.96  

                  59.30   2:06.96 (1:07.66)                                        

 

Event 19  Boys 12 Year Olds 100 LC Meter Breaststroke

===============================================================================

    Name                     Age Team                             Finals        

===============================================================================

  1 Halloran-Day, Henry       12 Portsmouth N                   1:27.78  

                  40.31     1:27.78 (47.47)                                        

  2 Doncom, Joseph            12 Hamble Aq                      1:29.18  

                  41.33     1:29.18 (47.85)                                        

  3 Lejins, Nils              12 Shiverers                      1:29.97  

                  43.09     1:29.97 (46.88)                                        

  4 Tugcetin, Can             12 Newbury-SE                     1:30.38  

                  42.42     1:30.38 (47.96)                                        

  5 Chapman, George           12 Shiverers                      1:31.29  

                  43.06     1:31.29 (48.23)                                        

  6 Kendrick, Solomon         12 Shiverers                      1:37.83  

                  46.43     1:37.83 (51.40)                                        

  7 Grundy, Ethan             12 Soton Dolp                     1:38.56  

                  46.41     1:38.56 (52.15)                                        

  8 Lange-Andrews, Sebastian  12 Shiverers                      1:38.82  

                  47.27     1:38.82 (51.55)                                        

  9 Wojtasik, Maciek          12 Portsmouth N                   1:39.45  

                  45.47     1:39.45 (53.98)                                        

 10 Burdett, Benji            12 Shiverers                      1:48.92  

                  51.76     1:48.92 (57.16)                                        

 11 Clarke, Jack              12 Portsmouth N                   1:49.54  

                  50.37     1:49.54 (59.17)                                        

 

Event 19  Boys 13 Year Olds 100 LC Meter Breaststroke

===============================================================================

    Name                     Age Team                             Finals        

===============================================================================

  1 Kettle, Oliver            13 Portsmouth N                   1:14.64  

                  35.32     1:14.64 (39.32)                                        

  2 Kendrick, Elijah          13 Shiverers                      1:16.08  

                  35.64     1:16.08 (40.44)                                        

  3 Cawdron, Oscar            13 Portsmouth N                   1:19.28  

                  37.44     1:19.28 (41.84)                                        

  4 Oxley, William            13 Newbury-SE                     1:26.23  

                  40.18     1:26.23 (46.05)                                        

  5 Guyett-Smith, Cayden      13 Portsmouth N                   1:29.42  

                  42.97     1:29.42 (46.45)                                        

  6 Larby, Thomas             13 Hamble Aq                      1:30.47  

                  42.79     1:30.47 (47.68)                                        

  7 Spoor, Harvey             13 Fareham N'Ds-SE                1:32.59  

                  43.52     1:32.59 (49.07)                                        

  8 Wilcock, Julian           13 Alton & Dist                   1:36.76  

                  45.35     1:36.76 (51.41)                                        

  9 Chun, Oli                 13 Havant & Wat                   1:39.33  

                  46.33     1:39.33 (53.00)                                        

 10 Maddock, Isaac            13 Soton Dolp                     1:45.13  

                  49.29     1:45.13 (55.84)                                        

 

Event 19  Boys 14 Year Olds 100 LC Meter Breaststroke

===============================================================================

    Name                     Age Team                             Finals        

===============================================================================

  1 Packham, Joseph           14 Portsmouth N                   1:16.09  

                  34.55     1:16.09 (41.54)                                        

  2 Stent, Jacob              14 Havant & Wat                   1:23.08  

                  39.84     1:23.08 (43.24)                                        

  3 Roberson, Alex            14 Alton & Dist                   1:23.58  

                  38.29     1:23.58 (45.29)                                        

  4 Lanham, Zak               14 Soton Dolp                     1:26.27  

                  39.53     1:26.27 (46.74)                                        

  5 Smoker, Jake              14 Hamble Aq                      1:28.23  

                  40.82     1:28.23 (47.41)                                        

  6 Birch, Oliver             14 Hamble Aq                      1:29.10  

                  40.24     1:29.10 (48.86)                                        

  7 Light, Elliot             14 Hamble Aq                      1:31.18  

                  42.34     1:31.18 (48.84)                                        

  8 Reeve, Ronnie             14 Hamble Aq                      1:55.97  

                  52.08   1:55.97 (1:03.89)                                        

 

Event 19  Boys 15 & Over 100 LC Meter Breaststroke

===============================================================================

    Name                     Age Team                             Finals        

===============================================================================

  1 Sheppard, Sam             15 Portsmouth N                   1:13.89  

                  34.76     1:13.89 (39.13)                                        

  2 Bulpett, Oli              15 Fareham N'Ds-SE                1:14.84  

                  34.79     1:14.84 (40.05)                                        

  3 Bunyard, James            16 Wantage-SE                     1:15.68  

                  35.01     1:15.68 (40.67)                                        

  4 Ford, Ben                 15 Havant & Wat                   1:17.05  

                  36.52     1:17.05 (40.53)                                        

  5 Sullivan, Matthew         15 Fareham N'Ds-SE                1:19.22  

                  37.00     1:19.22 (42.22)                                        

  6 White, Samuel             16 Havant & Wat                   1:22.44  

                  38.91     1:22.44 (43.53)                                        

  7 Knight, Matthew           16 Portsmouth N                   1:27.27  

                  40.87     1:27.27 (46.40)                                        

  8 Maughan, Charlie          15 Alton & Dist                   1:31.01  

                  40.52     1:31.01 (50.49)                                        

  9 Parmenter, Thomas         15 Havant & Wat                   1:31.25  

                  42.42     1:31.25 (48.83)                                        

 

Event 19  Boys 100 LC Meter Breaststroke Multi-Class

===============================================================================

    Name                     Age Team                             Finals        

===============================================================================

  1 Lacey, Zac SB14           17 Seaclose                       2:12.20  

                  58.94   2:12.20 (1:13.26)                                        

 

Event 20  Girls 10 & Under 50 LC Meter Breaststroke

===============================================================================

    Name                     Age Team                             Finals        

===============================================================================

  1 Srivastava, Harshika      10 Newbury-SE                       45.84  

  2 Bennell, Ava              10 Fareham N'Ds-SE                  46.57  

  3 Maleham, Rubi             10 Newbury-SE                       46.79  

  4 Bromfield, Ellis           9 Shiverers                        47.60  

  5 Day, Hannah                9 Portsmouth N                     49.66  

  6 Doncom, Amelia            10 Hamble Aq                        50.55  

  7 Chun, Izzy                10 Havant & Wat                     51.21  

  8 Hilker, Amarys            10 Shiverers                        51.27  

  9 Medlow, Evie              10 Fareham N'Ds-SE                  52.22  

 10 Hickman-Hall, Lily        10 Portsmouth N                     52.53  

 11 Evans, Emilia             10 Fareham N'Ds-SE                  54.12  

 12 Field, Phoebe              9 Soton Dolp                       54.35  

 13 Maddock, Alana             9 Soton Dolp                       54.57  

 14 Oatley, Jessica           10 Portsmouth N                     55.40  

 15 Coffey, Erin              10 Fareham N'Ds-SE                  56.31  

 16 Hodge, Katie              10 Shiverers                        56.71  

 17 Hooker, Caitlin            9 Fareham N'Ds-SE                1:00.76  

 18 Hill, Lucy                10 Hamble Aq                      1:00.99  

 19 Grundy, Jorja              9 Soton Dolp                     1:06.75  

 -- Brown, Lily               10 Hamble Aq                           DQ  

      7.1 Single fly kick not performed during the 1st arm stroke or followed by a breast kick

 

Event 20  Girls 11 Year Olds 50 LC Meter Breaststroke

===============================================================================

    Name                     Age Team                             Finals        

===============================================================================

  1 Hatchard, Frankie         11 Shiverers                        38.37  

  2 Lowther, Emily            11 Soton Dolp                       39.10  

  3 Cooper, Melissa           11 Portsmouth N                     42.42  

  4 Bromfield, Ava            11 Shiverers                        43.22  

  5 Khallouqi, Rania          11 Shiverers                        44.12  

  6 Jones, Erin               11 Havant & Wat                     47.24  

  7 Robinson, Naomi           11 Portsmouth N                     47.44  

  8 Telford, Verity           11 Soton Dolp                       47.75  

  9 Dominiak, Larisa          11 Portsmouth N                     48.42  

 10 Kent, Sophie              11 Fareham N'Ds-SE                  48.43  

 11 Steiner, Tabitha          11 Alton & Dist                     49.01  

 12 Taylor, Gabriella         11 Fareham N'Ds-SE                  49.31  

 13 O'Donnell, Mia            11 Shiverers                        49.43  

 14 Latham, Maisie            11 Soton Dolp                       49.76  

 15 Cottrell, Alice           11 Havant & Wat                     51.98  

 16 Stent, Eleanor            11 Havant & Wat                     52.05  

 17 Sadler, Maggie            11 Shiverers                        52.14  

 18 Lindup, Milly             11 Portsmouth N                     52.31  

 19 Hall, Tillie              11 Fareham N'Ds-SE                  52.67  

 20 Taylor, Georgina          11 Fareham N'Ds-SE                  54.82  

 21 Skelton, Emma             11 Fareham N'Ds-SE                  55.30  

 22 Stallard, Charlotte       11 Portsmouth N                     56.49  

 

Event 20  Girls 12 Year Olds 50 LC Meter Breaststroke

===============================================================================

    Name                     Age Team                             Finals        

===============================================================================

  1 Hamilton, Sophie          12 Hamble Aq                        38.27  

  2 Jackson, Lottie           12 Alton & Dist                     42.23  

  3 Adamson, Grace            12 Portsmouth N                     42.26  

  4 Griffiths, Alice          12 Shiverers                        42.34  

  5 Brown, Madeleine          12 Portsmouth N                     42.71  

  6 Goros, Evie               12 Alton & Dist                     42.80  

  7 Smith, Lily               12 Portsmouth N                     43.13  

  8 Lewis, Ellena             12 Soton Dolp                       43.20  

  9 Nash, Gabriella           12 Portsmouth N                     44.47  

 10 Manning, Freya            12 Soton Dolp                       44.59  

 11 Thompson, Farrah          12 Fareham N'Ds-SE                  44.85  

 12 Burnham, Hattie           12 Fareham N'Ds-SE                  44.90  

 13 Pack, Rebecca             12 Havant & Wat                     47.22  

 14 Mclaren, Amber            12 Hamble Aq                        47.41  

 15 Packham, Millie           12 Portsmouth N                     47.75  

 16 Robinson, Abigail         12 Portsmouth N                     49.77  

 17 Sajkowska, Julia          12 Portsmouth N                     52.89  

 18 Goldfarb, Charlotte       12 Portsmouth N                     54.41  

 19 Hodgson, Joy              12 Alton & Dist                     59.00  

 -- Brown, Hannah             12 Hamble Aq                           DQ  

      7.1 Single fly kick not performed during the 1st arm stroke or followed by a breast kick

 

Event 20  Girls 13 Year Olds 50 LC Meter Breaststroke

===============================================================================

    Name                     Age Team                             Finals        

===============================================================================

  1 Gotta, Libby N            13 Wantage-SE                       40.65  

  2 Hall, Evelyn              13 Fareham N'Ds-SE                  40.85  

  3 Pratt-Filker, Sadie       13 Soton Dolp                       41.05  

  4 Maleham, Scarlett         13 Newbury-SE                       41.10  

  5 Calvesbert-Sharp, Maddis  13 Portsmouth N                     41.29  

  6 Hawkes, Sophie            13 Soton Dolp                       41.44  

  7 Butler, Victoria          13 Soton Dolp                       41.63  

  8 McCauley-Wright, Freya    13 Portsmouth N                     41.72  

  9 Murcott, Eloise           13 Portsmouth N                     42.04  

 10 Aspinall, Molly           13 Hamble Aq                        42.08  

 11 Salkeld, Evie             13 Shiverers                        42.10  

 12 Murphy, Louisa            13 Alton & Dist                     42.85  

 13 Sambles, Roseanna         13 Portsmouth N                     43.30  

 14 Stallard, Bethany         13 Portsmouth N                     44.48  

 15 Elliott, Rachel           13 Havant & Wat                     44.55  

 16 Ryan, Athene              13 Havant & Wat                     44.88  

 17 Fletcher, May L           13 Fareham N'Ds-SE                  45.81  

 18 Elston, Rhiannon          13 Portsmouth N                     46.45  

 19 Maclellan, Edie           13 Portsmouth N                     47.44  

 20 Beck, Evie                13 Alton & Dist                     47.54  

 21 Lucas, Issy               13 Shiverers                        48.01  

 22 Richards, Bethan          13 Hamble Aq                        48.05  

 23 Boardman, Katy            13 Hamble Aq                        49.90  

 24 Quartsin, Naomi           13 Portsmouth N                     51.15  

 25 Hunt, Tatiana             13 Alton & Dist                     51.70  

 

Event 20  Girls 14 Year Olds 50 LC Meter Breaststroke

===============================================================================

    Name                     Age Team                             Finals        

===============================================================================

  1 Peers, Lucy               14 Havant & Wat                     35.79  

  2 Thompson, Fae             14 Soton Dolp                       37.55  

  3 Lazarov, Chelsea          14 Portsmouth N                     38.79  

  4 Wallis, Vivien            14 Newbury-SE                       39.59  

  5 South, Rebecca            14 Shiverers                        39.90  

  6 Bassett, Gemma            14 Portsmouth N                     40.65  

  7 Pedwell, Rhianna          14 Portsmouth N                     41.36  

  8 Ward, Helena              14 Ringwood                         42.01  

  9 Collins, Kate             14 Havant & Wat                     42.13  

 10 Marx, Alex                14 Portsmouth N                     43.68  

 11 Roberts, Isabel           14 Alton & Dist                     44.18  

 12 Murdoch, Fiona            14 Fareham N'Ds-SE                  45.61  

 13 Jordan-Wellstead, Elsa    14 Hamble Aq                        46.34  

 14 Hodgson, Bonnie           14 Alton & Dist                     46.72  

 

Event 20  Girls 15 & Over 50 LC Meter Breaststroke

===============================================================================

    Name                     Age Team                             Finals        

===============================================================================

  1 Aslett, Ashleigh          16 Portsmouth N                     35.96  

  2 Hamilton, Leah            15 Shiverers                        36.74  

  3 Yates, Jodie              17 Soton Dolp                       39.68  

  4 Dimond, Ella              16 Havant & Wat                     42.74  

  5 Parker, Edie              15 Shiverers                        43.40  

  6 Cook, Leah                15 Hamble Aq                        44.54  

  7 O'Donnell, Ellie          15 Shiverers                        44.70  

 

Event 21  Boys 10 & Under 50 LC Meter Backstroke

===============================================================================

    Name                     Age Team                             Finals        

===============================================================================

  1 Emberlin, Christopher     10 Newbury-SE                       38.58  

  2 Maleham, Max              10 Newbury-SE                       40.65  

  3 Leach, Jamie              10 Newbury-SE                       41.78  

  4 Wolfe-Naughton, Eli        9 Shiverers                        42.02  

  5 Lewis, Nathan             10 Soton Dolp                       42.66  

  6 Lowther, Matthew           9 Soton Dolp                       43.11  

  7 Kelly, Jacob              10 Portsmouth N                     43.62  

  8 Perry, Evyn               10 Portsmouth N                     43.70  

  9 McCauley-Wright, Adam     10 Portsmouth N                     44.50  

 10 Rees, Ned                 10 Portsmouth N                     46.00  

 11 Emre, George              10 Portsmouth N                     46.24  

 12 Gayle, Christian          10 Portsmouth N                     46.27  

 13 Hamilton, James           10 Hamble Aq                        47.48  

 

Event 21  Boys 11 Year Olds 50 LC Meter Backstroke

===============================================================================

    Name                     Age Team                             Finals        

===============================================================================

  1 Stepliuk, Edgar           11 Wantage-SE                       38.47  

  2 Fonteyn, Jaymes           11 Shiverers                        41.98  

  3 Parker, Alfie             11 Shiverers                        42.59  

  4 Tizzano, Luca             11 Shiverers                        42.76  

  5 Wilson, Daniel            11 Portsmouth N                     44.60  

  6 Underdown, Sonny          11 Portsmouth N                     44.93  

  7 Mayo, Jake                11 Portsmouth N                     49.75  

 

Event 21  Boys 12 Year Olds 50 LC Meter Backstroke

===============================================================================

    Name                     Age Team                             Finals        

===============================================================================

  1 Chapman, George           12 Shiverers                        35.99  

  2 Grundy, Ethan             12 Soton Dolp                       36.99  

  3 Winter, Logan             12 Portsmouth N                     37.40  

  4 Cummings-Candal, James    12 Soton Dolp                       37.55  

  5 Kendrick, Solomon         12 Shiverers                        38.09  

  6 Burdett, Benji            12 Shiverers                        38.30  

  7 Doncom, Joseph            12 Hamble Aq                        38.53  

  8 Lange-Andrews, Sebastian  12 Shiverers                        38.89  

  9 Lambert, George           12 Fareham N'Ds-SE                  39.10  

 10 Lejins, Nils              12 Shiverers                        39.34  

 11 Wojtasik, Maciek          12 Portsmouth N                     41.42  

 12 Clarke, Jack              12 Portsmouth N                     44.22  

 

Event 21  Boys 13 Year Olds 50 LC Meter Backstroke

===============================================================================

    Name                     Age Team                             Finals        

===============================================================================

  1 Kendrick, Elijah          13 Shiverers                        31.88  

  2 Guyett-Smith, Cayden      13 Portsmouth N                     32.18  

  3 Kettle, Oliver            13 Portsmouth N                     32.52  

  4 Cawdron, Oscar            13 Portsmouth N                     35.07  

  5 Cook, Oliver              13 Soton Dolp                       35.14  

  6 Hollands, Ed              13 Fareham N'Ds-SE                  37.99  

  7 Chun, Oli                 13 Havant & Wat                     39.11  

  8 Lamb, Ben                 13 Fareham N'Ds-SE                  40.40  

 

Event 21  Boys 14 Year Olds 50 LC Meter Backstroke

===============================================================================

    Name                     Age Team                             Finals        

===============================================================================

  1 Ratouly, Geo              14 Wantage-SE                       30.54  

  2 Packham, Joseph           14 Portsmouth N                     30.75  

  3 Ross, Cillian             14 Fareham N'Ds-SE                  32.49  

  4 Wicks, Matthew            14 Portsmouth N                     33.82  

  5 Budd, Liam                14 Portsmouth N                     34.08  

  6 Lanham, Zak               14 Soton Dolp                       34.55  

  7 Stent, Jacob              14 Havant & Wat                     35.20  

  8 Gilkes-Strong, Elliott    14 Havant & Wat                     36.25  

  9 Smoker, Jake              14 Hamble Aq                        36.86  

 10 Light, Elliot             14 Hamble Aq                        38.22  

 11 Jackson, Daniel           14 Newbury-SE                       40.78  

 12 Reeve, Ronnie             14 Hamble Aq                        42.43  

 

Event 21  Boys 15 & Over 50 LC Meter Backstroke

===============================================================================

    Name                     Age Team                             Finals        

===============================================================================

  1 Finch, Chris              19 Fareham N'Ds-SE                  29.17  

  2 Andrews, Michael          22 Fareham N'Ds-SE                  29.74  

  3 Nugent, Max               16 Soton Dolp                       30.29  

  4 Lowe, Daniel              20 Portsmouth N                     30.30  

  5 Phillips, Aiden           17 Fareham N'Ds-SE                  30.88  

  6 Ragg-Griffith, George     16 Portsmouth N                     30.93  

  7 Sullivan, Matthew         15 Fareham N'Ds-SE                  31.99  

  8 Sheppard, Sam             15 Portsmouth N                     33.82  

  9 Knight, Matthew           16 Portsmouth N                     36.20  

 10 Parmenter, Thomas         15 Havant & Wat                     36.50  

 11 White, Samuel             16 Havant & Wat                     39.17  

 

Event 21  Boys 50 LC Meter Backstroke Multi-Class

===============================================================================

    Name                     Age Team                             Finals        

===============================================================================

  1 Lacey, Zac S14            17 Seaclose                         47.01  

 

Event 22  Girls 10 & Under 200 LC Meter Freestyle

===============================================================================

    Name                     Age Team                             Finals        

===============================================================================

  1 Srivastava, Harshika      10 Newbury-SE                     2:44.73  

                  38.24     1:20.71 (42.47)     2:05.35 (44.64)     2:44.73 (39.38)

  2 Hilker, Amarys            10 Shiverers                      2:52.92  

                  40.12     1:25.68 (45.56)     2:10.74 (45.06)     2:52.92 (42.18)

  3 Bennell, Ava              10 Fareham N'Ds-SE                2:54.48  

                  39.69     1:24.86 (45.17)     2:10.90 (46.04)     2:54.48 (43.58)

  4 Latimore, Freya           10 Soton Dolp                     2:55.88  

                  37.62     1:24.26 (46.64)     2:12.83 (48.57)     2:55.88 (43.05)

  5 Bromfield, Ellis           9 Shiverers                      2:57.83  

                  40.73     1:26.87 (46.14)     2:14.85 (47.98)     2:57.83 (42.98)

  6 Oatley, Jessica           10 Portsmouth N                   2:59.12  

                  40.67     1:26.92 (46.25)     2:14.46 (47.54)     2:59.12 (44.66)

  7 Maddock, Alana             9 Soton Dolp                     3:02.93  

                  40.24     1:29.82 (49.58)     2:17.49 (47.67)     3:02.93 (45.44)

  8 Hickman-Hall, Lily        10 Portsmouth N                   3:03.90  

                  41.66     1:29.78 (48.12)     2:18.02 (48.24)     3:03.90 (45.88)

  9 Hodge, Katie              10 Shiverers                      3:16.34  

                  45.28     1:36.23 (50.95)     2:28.55 (52.32)     3:16.34 (47.79)

 10 Coffey, Erin              10 Fareham N'Ds-SE                3:20.95  

                  43.53     1:34.64 (51.11)     2:29.98 (55.34)     3:20.95 (50.97)

 11 Medlow, Evie              10 Fareham N'Ds-SE                3:29.91  

                  47.56     1:43.75 (56.19)     2:37.97 (54.22)     3:29.91 (51.94)

 12 Hooker, Caitlin            9 Fareham N'Ds-SE                3:32.51  

                  48.10     1:43.92 (55.82)     2:40.39 (56.47)     3:32.51 (52.12)

 

Event 22  Girls 11 Year Olds 200 LC Meter Freestyle

===============================================================================

    Name                     Age Team                             Finals        

===============================================================================

  1 Turner, Isabel            11 Soton Dolp                     2:25.77  

                  34.09     1:12.36 (38.27)     1:50.66 (38.30)     2:25.77 (35.11)

  2 Hatchard, Frankie         11 Shiverers                      2:29.11  

                  34.80     1:13.73 (38.93)     1:52.60 (38.87)     2:29.11 (36.51)

  3 Khallouqi, Rania          11 Shiverers                      2:34.10  

                  33.76     1:14.46 (40.70)     1:55.01 (40.55)     2:34.10 (39.09)

  4 Taylor, Rhyseren          11 Soton Dolp                     2:34.77  

                  35.52     1:15.69 (40.17)     1:56.27 (40.58)     2:34.77 (38.50)

  5 Bromfield, Ava            11 Shiverers                      2:37.33  

                  36.96     1:17.99 (41.03)     1:59.29 (41.30)     2:37.33 (38.04)

  6 Clinton, Olivia           11 Portsmouth N                   2:38.05  

                  35.23     1:15.91 (40.68)     1:57.53 (41.62)     2:38.05 (40.52)

  7 Telford, Verity           11 Soton Dolp                     2:41.01  

                  36.61     1:18.63 (42.02)     2:00.88 (42.25)     2:41.01 (40.13)

  8 Yates, Zoey               11 Soton Dolp                     2:47.22  

                  36.72     1:18.32 (41.60)     2:03.93 (45.61)     2:47.22 (43.29)

  9 Birkett, Victoria         11 Hamble Aq                      2:47.96  

                  37.20     1:21.34 (44.14)     2:05.73 (44.39)     2:47.96 (42.23)

 10 Kent, Sophie              11 Fareham N'Ds-SE                2:52.19  

                  38.84     1:24.21 (45.37)     2:09.68 (45.47)     2:52.19 (42.51)

 11 O'Donnell, Mia            11 Shiverers                      2:55.25  

                  39.03     1:24.49 (45.46)     2:11.03 (46.54)     2:55.25 (44.22)

 12 Taylor, Georgina          11 Fareham N'Ds-SE                2:55.88  

                  38.48     1:25.26 (46.78)     2:11.60 (46.34)     2:55.88 (44.28)

 13 Mowle, Verity             11 Portsmouth N                   2:58.71  

                  40.12     1:26.84 (46.72)     2:14.52 (47.68)     2:58.71 (44.19)

 14 Skelton, Emma             11 Fareham N'Ds-SE                3:00.19  

                  39.62     1:26.81 (47.19)     2:14.12 (47.31)     3:00.19 (46.07)

 15 Taylor, Gabriella         11 Fareham N'Ds-SE                3:09.46  

                  40.05     1:29.75 (49.70)     2:21.81 (52.06)     3:09.46 (47.65)

 16 Lindup, Milly             11 Portsmouth N                   3:22.23  

                  46.58     1:39.78 (53.20)     2:31.29 (51.51)     3:22.23 (50.94)

 17 Sadler, Maggie            11 Shiverers                      3:32.09  

                  43.35     1:37.47 (54.12)     2:36.00 (58.53)     3:32.09 (56.09)

 18 Stallard, Charlotte       11 Portsmouth N                   3:40.32  

                  49.61     1:47.69 (58.08)     2:45.41 (57.72)     3:40.32 (54.91)

 

Event 22  Girls 12 Year Olds 200 LC Meter Freestyle

===============================================================================

    Name                     Age Team                             Finals        

===============================================================================

  1 Boyes, Amelia             12 Fareham N'Ds-SE                2:29.01  

                  32.39     1:11.20 (38.81)     1:52.11 (40.91)     2:29.01 (36.90)

  2 Lewis, Ellena             12 Soton Dolp                     2:30.47  

                  34.59     1:12.97 (38.38)     1:52.34 (39.37)     2:30.47 (38.13)

  3 Hatton, Josephine         12 Havant & Wat                   2:32.30  

                  36.06     1:15.40 (39.34)     1:55.11 (39.71)     2:32.30 (37.19)

  4 Brown, Madeleine          12 Portsmouth N                   2:32.39  

                  34.91     1:14.39 (39.48)     1:54.08 (39.69)     2:32.39 (38.31)

  5 Jackson, Lottie           12 Alton & Dist                   2:35.34  

                  35.78     1:16.33 (40.55)     1:57.05 (40.72)     2:35.34 (38.29)

  6 Hamilton, Sophie          12 Hamble Aq                      2:38.86  

                  36.52     1:17.92 (41.40)     2:00.10 (42.18)     2:38.86 (38.76)

  7 Mclaren, Amber            12 Hamble Aq                      2:39.33  

                  35.20     1:15.64 (40.44)     1:58.17 (42.53)     2:39.33 (41.16)

  8 Peers, Sophie             12 Havant & Wat                   2:40.79  

                  36.73     1:19.03 (42.30)     2:02.95 (43.92)     2:40.79 (37.84)

  9 Goros, Evie               12 Alton & Dist                   2:41.37  

                  35.52     1:16.72 (41.20)     1:59.71 (42.99)     2:41.37 (41.66)

 10 Smith, Lily               12 Portsmouth N                   2:44.56  

                  37.80     1:19.08 (41.28)     2:02.53 (43.45)     2:44.56 (42.03)

 11 Griffiths, Alice          12 Shiverers                      2:47.56  

                  37.75     1:23.35 (45.60)     2:08.25 (44.90)     2:47.56 (39.31)

 12 Pack, Rebecca             12 Havant & Wat                   2:48.33  

                  39.77     1:22.30 (42.53)     2:06.73 (44.43)     2:48.33 (41.60)

 13 Adams, Izzy               12 Shiverers                      2:50.79  

                                1:25.34 ( )   2:50.79 (1:25.45)                    

 14 Nash, Gabriella           12 Portsmouth N                   2:55.88  

                  39.38     1:25.46 (46.08)     2:11.72 (46.26)     2:55.88 (44.16)

 15 Brewster, Connie          12 Havant & Wat                   3:02.41  

                  40.19     1:28.10 (47.91)     2:17.72 (49.62)     3:02.41 (44.69)

 16 Reed, Hannah              12 Portsmouth N                   3:05.06  

                  39.83     1:28.46 (48.63)     2:17.98 (49.52)     3:05.06 (47.08)

 17 Goldfarb, Charlotte       12 Portsmouth N                   3:17.08  

                  46.16     1:38.29 (52.13)     2:31.17 (52.88)     3:17.08 (45.91)

 18 Packham, Millie           12 Portsmouth N                   3:23.27  

                  45.15     1:37.50 (52.35)     2:31.54 (54.04)     3:23.27 (51.73)

 19 Sajkowska, Julia          12 Portsmouth N                   3:26.68  

                  45.05     1:40.15 (55.10)     2:34.83 (54.68)     3:26.68 (51.85)

 20 Hodgson, Joy              12 Alton & Dist                   3:35.58  

                  48.31     1:45.88 (57.57)     2:43.76 (57.88)     3:35.58 (51.82)

 

Event 22  Girls 13 Year Olds 200 LC Meter Freestyle

===============================================================================

    Name                     Age Team                             Finals        

===============================================================================

  1 Parker, Lydia             13 Hamble Aq                      2:18.82  

                  32.35     1:07.97 (35.62)     1:44.28 (36.31)     2:18.82 (34.54)

  2 Butler, Victoria          13 Soton Dolp                     2:23.60  

                  32.66     1:09.39 (36.73)     1:47.01 (37.62)     2:23.60 (36.59)

  3 Hall, Evelyn              13 Fareham N'Ds-SE                2:26.11  

                  33.03     1:10.02 (36.99)     1:48.78 (38.76)     2:26.11 (37.33)

  4 Holland, Abigail          13 Newbury-SE                     2:26.56  

                  33.23     1:10.78 (37.55)     1:50.04 (39.26)     2:26.56 (36.52)

  5 McCauley-Wright, Freya    13 Portsmouth N                   2:27.26  

                  33.70     1:11.61 (37.91)     1:49.82 (38.21)     2:27.26 (37.44)

  6 Salkeld, Evie             13 Shiverers                      2:30.00  

                  35.55     1:14.54 (38.99)     1:53.36 (38.82)     2:30.00 (36.64)

  7 Gotta, Libby N            13 Wantage-SE                     2:31.49  

                  34.27     1:12.05 (37.78)     1:52.42 (40.37)     2:31.49 (39.07)

  8 Aspinall, Molly           13 Hamble Aq                      2:31.66  

                  33.38     1:11.60 (38.22)     1:52.12 (40.52)     2:31.66 (39.54)

  9 Pratt-Filker, Sadie       13 Soton Dolp                     2:31.87  

                  34.72     1:13.32 (38.60)     1:53.71 (40.39)     2:31.87 (38.16)

 10 Stirling, Ava             13 Portsmouth N                   2:34.63  

                  34.46     1:14.95 (40.49)     1:56.91 (41.96)     2:34.63 (37.72)

 11 Fletcher, May L           13 Fareham N'Ds-SE                2:34.96  

                  35.67     1:14.99 (39.32)     1:55.79 (40.80)     2:34.96 (39.17)

 12 Stallard, Bethany         13 Portsmouth N                   2:35.06  

                  35.44     1:14.64 (39.20)     1:55.41 (40.77)     2:35.06 (39.65)

 13 Elliott, Rachel           13 Havant & Wat                   2:36.00  

                  35.29     1:15.16 (39.87)     1:57.40 (42.24)     2:36.00 (38.60)

 14 Dominy, Ellie             13 Alton & Dist                   2:38.30  

                  36.56     1:17.56 (41.00)     1:59.20 (41.64)     2:38.30 (39.10)

 15 Hill, Amy                 13 Hamble Aq                      2:38.36  

                  35.70     1:16.21 (40.51)     1:58.32 (42.11)     2:38.36 (40.04)

 16 Lucas, Issy               13 Shiverers                      2:38.88  

                  35.60     1:17.28 (41.68)     1:59.71 (42.43)     2:38.88 (39.17)

 17 Murphy, Louisa            13 Alton & Dist                   2:40.52  

                  36.66     1:20.79 (44.13)     2:04.30 (43.51)     2:40.52 (36.22)

 18 Ryan, Athene              13 Havant & Wat                   2:41.28  

                  36.11     1:17.48 (41.37)     1:59.67 (42.19)     2:41.28 (41.61)

 19 Boardman, Katy            13 Hamble Aq                      2:42.43  

                  35.46     1:16.04 (40.58)     1:59.76 (43.72)     2:42.43 (42.67)

 20 Beck, Evie                13 Alton & Dist                   2:43.22  

                  36.65     1:17.59 (40.94)     2:01.46 (43.87)     2:43.22 (41.76)

 21 Maclellan, Edie           13 Portsmouth N                   2:56.81  

                  39.29     1:25.02 (45.73)     2:14.33 (49.31)     2:56.81 (42.48)

 22 Williams, Amy             13 Soton Dolp                     2:58.75  

                  39.37     1:26.55 (47.18)     2:15.06 (48.51)     2:58.75 (43.69)

 23 Richards, Bethan          13 Hamble Aq                      2:59.46  

                  40.83     1:28.09 (47.26)     2:16.11 (48.02)     2:59.46 (43.35)

 24 Richards-Kellett, Hannah  13 Portsmouth N                   3:05.25  

                  39.67     1:28.10 (48.43)     2:17.95 (49.85)     3:05.25 (47.30)

 24 Elston, Rhiannon          13 Portsmouth N                   3:05.25  

                  42.05     1:31.67 (49.62)     2:21.94 (50.27)     3:05.25 (43.31)

 26 Hunt, Tatiana             13 Alton & Dist                   3:12.87  

                  43.77     1:33.66 (49.89)     2:25.27 (51.61)     3:12.87 (47.60)

 27 Quartsin, Naomi           13 Portsmouth N                   3:17.55  

                  42.28     1:34.27 (51.99)     2:30.29 (56.02)     3:17.55 (47.26)

 

Event 22  Girls 14 Year Olds 200 LC Meter Freestyle

===============================================================================

    Name                     Age Team                             Finals        

===============================================================================

  1 Baxter, Kate              14 Soton Dolp                     2:12.80  

                  31.80     1:06.47 (34.67)     1:40.97 (34.50)     2:12.80 (31.83)

  2 Peers, Lucy               14 Havant & Wat                   2:14.27  

                  31.81     1:06.86 (35.05)     1:41.71 (34.85)     2:14.27 (32.56)

  3 South, Rebecca            14 Shiverers                      2:18.35  

                  32.30     1:07.53 (35.23)     1:44.32 (36.79)     2:18.35 (34.03)

  4 Thompson, Fae             14 Soton Dolp                     2:25.67  

                  31.74     1:09.72 (37.98)     1:49.28 (39.56)     2:25.67 (36.39)

  5 Pedwell, Rhianna          14 Portsmouth N                   2:27.93  

                  34.00     1:12.37 (38.37)     1:51.20 (38.83)     2:27.93 (36.73)

  6 Rowden, Madeline          14 Soton Dolp                     2:28.68  

                  34.17     1:12.35 (38.18)     1:51.22 (38.87)     2:28.68 (37.46)

  7 Marx, Alex                14 Portsmouth N                   2:34.42  

                  34.63     1:13.65 (39.02)     1:54.82 (41.17)     2:34.42 (39.60)

  8 Summerton, Sophie         14 Hamble Aq                      2:35.52  

                  34.08     1:14.12 (40.04)     1:55.47 (41.35)     2:35.52 (40.05)

  9 Jordan-Wellstead, Elsa    14 Hamble Aq                      2:46.87  

                  36.72     1:19.06 (42.34)     2:03.72 (44.66)     2:46.87 (43.15)

 10 Starkey, Susannah         14 Portsmouth N                   2:54.73  

                  37.12     1:21.39 (44.27)     2:09.12 (47.73)     2:54.73 (45.61)

 11 Hodgson, Bonnie           14 Alton & Dist                   2:59.14  

                  39.60     1:26.04 (46.44)     2:14.77 (48.73)     2:59.14 (44.37)

 

Event 22  Girls 15 & Over 200 LC Meter Freestyle

===============================================================================

    Name                     Age Team                             Finals        

===============================================================================

  1 Ward, Alaina              16 Havant & Wat                   2:11.90  

                  31.54     1:05.70 (34.16)     1:39.32 (33.62)     2:11.90 (32.58)

  2 Miller, Imogen            15 Havant & Wat                   2:16.68  

                  32.01     1:06.81 (34.80)     1:42.14 (35.33)     2:16.68 (34.54)

  3 Anderson, Ella            16 Soton Dolp                     2:19.31  

                  31.99     1:06.99 (35.00)     1:43.36 (36.37)     2:19.31 (35.95)

  4 St John-Mosse, Helen      20 Portsmouth N                   2:19.41  

                  31.95     1:07.24 (35.29)     1:43.33 (36.09)     2:19.41 (36.08)

  5 Gotta, Lucy               17 Wantage-SE                     2:19.64  

                  30.92     1:06.75 (35.83)     1:43.65 (36.90)     2:19.64 (35.99)

  6 Churcher, Milly           15 Portsmouth N                   2:25.83  

                  33.23     1:10.97 (37.74)     1:49.47 (38.50)     2:25.83 (36.36)

  7 Brown, Maddie             17 Fareham N'Ds-SE                2:26.07  

                  32.85     1:10.08 (37.23)     1:48.38 (38.30)     2:26.07 (37.69)

  8 Stemp, Hannah             15 Havant & Wat                   2:26.70  

                  34.37     1:11.95 (37.58)     1:50.60 (38.65)     2:26.70 (36.10)

  9 Dimond, Ella              16 Havant & Wat                   2:28.11  

                  34.55     1:12.32 (37.77)     1:50.74 (38.42)     2:28.11 (37.37)

 10 Parker, Edie              15 Shiverers                      2:29.56  

                  34.13     1:12.79 (38.66)     1:51.91 (39.12)     2:29.56 (37.65)

 11 Hatton, Jessica           15 Havant & Wat                   2:29.67  

                  35.88     1:14.42 (38.54)     1:52.87 (38.45)     2:29.67 (36.80)

 12 Nugent, Jenna             15 Soton Dolp                     2:30.33  

                  34.03     1:11.97 (37.94)     1:51.59 (39.62)     2:30.33 (38.74)

 13 O'Donnell, Ellie          15 Shiverers                      2:42.03  

                  36.33     1:17.65 (41.32)     2:00.80 (43.15)     2:42.03 (41.23)

 

Event 23  Boys 11 Year Olds 200 LC Meter Butterfly

===============================================================================

    Name                     Age Team                             Finals        

===============================================================================

  1 Hantrais-Smith, Emile     11 Portsmouth N                   3:24.42  

                  43.02     1:36.27 (53.25)     2:31.59 (55.32)     3:24.42 (52.83)

  2 Sadler, Freddie           11 Soton Dolp                     3:44.72  

                  47.82     1:43.12 (55.30)   2:45.57 (1:02.45)     3:44.72 (59.15)

 

Event 23  Boys 12 Year Olds 200 LC Meter Butterfly

===============================================================================

    Name                     Age Team                             Finals        

===============================================================================

  1 Halloran-Day, Henry       12 Portsmouth N                   2:44.82  

                  35.13     1:17.45 (42.32)     2:02.30 (44.85)     2:44.82 (42.52)

  2 Chapman, George           12 Shiverers                      3:06.86  

                  38.14     1:25.98 (47.84)     2:16.71 (50.73)     3:06.86 (50.15)

 

Event 23  Boys 14 Year Olds 200 LC Meter Butterfly

===============================================================================

    Name                     Age Team                             Finals        

===============================================================================

  1 Budd, Liam                14 Portsmouth N                   2:29.73  

                  33.93     1:12.17 (38.24)     1:50.77 (38.60)     2:29.73 (38.96)

 

Event 23  Boys 15 & Over 200 LC Meter Butterfly

===============================================================================

    Name                     Age Team                             Finals        

===============================================================================

  1 Muro, Marco               17 Portsmouth N                   2:16.84  

                  29.54     1:03.36 (33.82)     1:39.29 (35.93)     2:16.84 (37.55)

  2 Phillips, Aiden           17 Fareham N'Ds-SE                2:30.82  

                  31.60     1:09.48 (37.88)     1:49.34 (39.86)     2:30.82 (41.48)

 

Event 24  Boys 10 & Under 400 LC Meter Freestyle

===============================================================================

    Name                     Age Team                             Finals        

===============================================================================

  1 Emberlin, Christopher     10 Newbury-SE                     5:32.33  

                  37.37     1:19.90 (42.53)     2:01.87 (41.97)     2:44.70 (42.83)

        3:27.39 (42.69)     4:10.38 (42.99)     4:52.61 (42.23)     5:32.33 (39.72)

  2 Leach, Jamie              10 Newbury-SE                     5:41.24  

                  36.49     1:18.43 (41.94)     2:03.11 (44.68)     2:47.23 (44.12)

        3:31.50 (44.27)     4:15.93 (44.43)     4:59.79 (43.86)     5:41.24 (41.45)

  3 Lewis, Nathan             10 Soton Dolp                     5:53.05  

                  38.60     1:23.10 (44.50)     2:07.94 (44.84)     2:53.66 (45.72)

        3:39.10 (45.44)     4:25.27 (46.17)     5:11.31 (46.04)     5:53.05 (41.74)

  4 Perry, Evyn               10 Portsmouth N                   6:01.27  

                  38.55     1:23.90 (45.35)     2:11.34 (47.44)     2:57.63 (46.29)

        3:45.05 (47.42)     4:31.94 (46.89)     5:18.20 (46.26)     6:01.27 (43.07)

  5 Lowther, Matthew           9 Soton Dolp                     6:06.86  

                  42.68     1:30.06 (47.38)     2:18.20 (48.14)     3:04.96 (46.76)

        3:51.01 (46.05)     4:37.70 (46.69)     5:24.20 (46.50)     6:06.86 (42.66)

  6 Potter, Jacob             10 Alton & Dist                   7:46.98  

                  47.16     1:44.91 (57.75)   2:46.83 (1:01.92)   3:48.60 (1:01.77)

      4:49.32 (1:00.72)   5:52.83 (1:03.51)     6:51.88 (59.05)     7:46.98 (55.10)

 

Event 24  Boys 11 Year Olds 400 LC Meter Freestyle

===============================================================================

    Name                     Age Team                             Finals        

===============================================================================

  1 Stepliuk, Edgar           11 Wantage-SE                     5:23.27  

                  35.84     1:16.31 (40.47)     1:57.73 (41.42)     2:39.75 (42.02)

        3:21.11 (41.36)     4:03.37 (42.26)     4:45.11 (41.74)     5:23.27 (38.16)

  2 Lacey, Oliver             11 Seaclose                       6:01.02  

                  39.79     1:25.81 (46.02)     2:12.07 (46.26)     2:59.74 (47.67)

        3:46.18 (46.44)     4:33.75 (47.57)     5:19.52 (45.77)     6:01.02 (41.50)

  3 Hantrais-Smith, Emile     11 Portsmouth N                   6:02.79  

                  39.82     1:25.60 (45.78)     2:12.72 (47.12)     2:59.30 (46.58)

        3:46.65 (47.35)     4:33.78 (47.13)     5:20.27 (46.49)     6:02.79 (42.52)

  4 Wilson, Daniel            11 Portsmouth N                   6:03.84  

                  38.49     1:24.98 (46.49)     2:12.06 (47.08)     2:59.25 (47.19)

        3:46.67 (47.42)     4:34.03 (47.36)     5:20.42 (46.39)     6:03.84 (43.42)

  5 Hurr, Judah               11 Portsmouth N                   6:17.42  

                  40.05     1:26.79 (46.74)     2:14.87 (48.08)     3:04.34 (49.47)

        3:53.05 (48.71)     4:42.15 (49.10)     5:30.36 (48.21)     6:17.42 (47.06)

 

Event 24  Boys 12 Year Olds 400 LC Meter Freestyle

===============================================================================

    Name                     Age Team                             Finals        

===============================================================================

  1 Halloran-Day, Henry       12 Portsmouth N                   4:48.41  

                  32.92     1:08.47 (35.55)     1:45.12 (36.65)     2:21.61 (36.49)

        2:58.75 (37.14)     3:36.61 (37.86)     4:13.53 (36.92)     4:48.41 (34.88)

  2 Kendrick, Solomon         12 Shiverers                      5:07.62  

                  34.60     1:13.80 (39.20)     1:53.92 (40.12)     2:33.64 (39.72)

        3:12.82 (39.18)     3:52.91 (40.09)     4:30.92 (38.01)     5:07.62 (36.70)

  3 Cummings-Candal, James    12 Soton Dolp                     5:07.66  

                  35.25     1:14.48 (39.23)     1:54.19 (39.71)     2:33.01 (38.82)

        3:12.54 (39.53)     3:50.50 (37.96)     4:30.21 (39.71)     5:07.66 (37.45)

  4 Macleod, Euan             12 Littleh'pton                   5:10.60  

                  33.25     1:10.83 (37.58)     1:50.37 (39.54)     2:30.69 (40.32)

        3:11.08 (40.39)     3:51.65 (40.57)     4:31.90 (40.25)     5:10.60 (38.70)

  5 Burdett, Benji            12 Shiverers                      5:12.23  

                  34.50     1:13.28 (38.78)     1:53.94 (40.66)     2:34.00 (40.06)

        3:14.56 (40.56)     3:54.76 (40.20)     4:34.68 (39.92)     5:12.23 (37.55)

  6 Winter, Logan             12 Portsmouth N                   5:15.09  

                  34.95     1:14.97 (40.02)     1:55.32 (40.35)     2:35.32 (40.00)

        3:15.91 (40.59)     3:56.25 (40.34)     4:35.44 (39.19)     5:15.09 (39.65)

  7 Doncom, Joseph            12 Hamble Aq                      5:16.63  

                  35.08     1:14.68 (39.60)     1:54.92 (40.24)     2:35.71 (40.79)

        3:15.60 (39.89)     3:56.44 (40.84)     4:37.59 (41.15)     5:16.63 (39.04)

  8 Lejins, Nils              12 Shiverers                      5:25.85  

                  36.99     1:18.16 (41.17)     1:59.64 (41.48)     2:41.77 (42.13)

        3:23.29 (41.52)     4:05.72 (42.43)     4:48.66 (42.94)     5:25.85 (37.19)

  9 Lambert, George           12 Fareham N'Ds-SE                5:27.09  

                  37.25     1:19.31 (42.06)     2:02.16 (42.85)     2:43.49 (41.33)

        3:24.64 (41.15)     4:05.22 (40.58)     4:46.94 (41.72)     5:27.09 (40.15)

 

Event 24  Boys 13 Year Olds 400 LC Meter Freestyle

===============================================================================

    Name                     Age Team                             Finals        

===============================================================================

  1 Kendrick, Elijah          13 Shiverers                      4:27.22  

                  30.03     1:03.65 (33.62)     1:38.04 (34.39)     2:12.23 (34.19)

        2:46.88 (34.65)     3:20.90 (34.02)     3:55.18 (34.28)     4:27.22 (32.04)

  2 Guyett-Smith, Cayden      13 Portsmouth N                   4:44.45  

                  32.95     1:08.04 (35.09)     1:44.45 (36.41)     2:20.99 (36.54)

        2:57.32 (36.33)     3:34.64 (37.32)     4:10.40 (35.76)     4:44.45 (34.05)

  3 Cawdron, Oscar            13 Portsmouth N                   4:50.10  

                  33.32     1:09.24 (35.92)     1:46.67 (37.43)     2:24.20 (37.53)

        3:01.16 (36.96)     3:38.50 (37.34)     4:15.02 (36.52)     4:50.10 (35.08)

  4 Dickson, Tom              13 Fareham N'Ds-SE                4:51.87  

                  32.86     1:09.51 (36.65)     1:47.11 (37.60)     2:25.10 (37.99)

        3:02.57 (37.47)     3:39.49 (36.92)     4:16.63 (37.14)     4:51.87 (35.24)

  5 Oxley, William            13 Newbury-SE                     4:52.60  

                  31.65     1:06.59 (34.94)     1:44.05 (37.46)     2:22.12 (38.07)

        3:00.32 (38.20)     3:38.45 (38.13)     4:16.66 (38.21)     4:52.60 (35.94)

  6 Spoor, Harvey             13 Fareham N'Ds-SE                5:01.57  

                  33.74     1:09.64 (35.90)     1:48.11 (38.47)     2:27.30 (39.19)

        3:06.63 (39.33)     3:46.20 (39.57)     4:24.26 (38.06)     5:01.57 (37.31)

  7 Sadberry, Jack            13 Shiverers                      5:11.03  

                  34.81     1:15.52 (40.71)     1:55.48 (39.96)     2:35.96 (40.48)

        3:16.24 (40.28)     3:56.39 (40.15)     4:34.21 (37.82)     5:11.03 (36.82)

  8 Lamb, Ben                 13 Fareham N'Ds-SE                5:38.84  

                  37.07     1:19.29 (42.22)     2:03.05 (43.76)     2:47.59 (44.54)

        3:31.85 (44.26)     4:15.49 (43.64)     4:58.82 (43.33)     5:38.84 (40.02)

  9 Maddock, Isaac            13 Soton Dolp                     5:47.37  

                  36.76     1:19.66 (42.90)     2:05.03 (45.37)     2:50.40 (45.37)

        3:35.28 (44.88)     4:21.12 (45.84)     5:06.23 (45.11)     5:47.37 (41.14)

 

Event 24  Boys 14 Year Olds 400 LC Meter Freestyle

===============================================================================

    Name                     Age Team                             Finals        

===============================================================================

  1 Davies, Joseph            14 Fareham N'Ds-SE                4:41.09  

                  29.95     1:03.61 (33.66)     1:38.55 (34.94)     2:14.14 (35.59)

        2:50.30 (36.16)     3:27.48 (37.18)     4:04.57 (37.09)     4:41.09 (36.52)

  2 Budd, Liam                14 Portsmouth N                   4:44.08  

                  32.82     1:08.17 (35.35)     1:44.49 (36.32)     2:20.85 (36.36)

        2:57.43 (36.58)     3:33.56 (36.13)     4:09.31 (35.75)     4:44.08 (34.77)

  3 Goros, Noah               14 Alton & Dist                   4:53.97  

                  31.01     1:06.37 (35.36)     1:43.68 (37.31)     2:21.47 (37.79)

        2:59.68 (38.21)     3:38.38 (38.70)     4:17.13 (38.75)     4:53.97 (36.84)

  4 Gilkes-Strong, Elliott    14 Havant & Wat                   5:06.48  

                  34.50     1:13.31 (38.81)     1:53.57 (40.26)     2:32.60 (39.03)

        3:11.66 (39.06)     3:50.88 (39.22)     4:30.32 (39.44)     5:06.48 (36.16)

  5 Jackson, Daniel           14 Newbury-SE                     6:03.52  

                  38.89     1:23.99 (45.10)     2:12.06 (48.07)     2:58.79 (46.73)

        3:46.73 (47.94)     4:34.14 (47.41)     5:20.45 (46.31)     6:03.52 (43.07)

 

Event 24  Boys 15 & Over 400 LC Meter Freestyle

===============================================================================

    Name                     Age Team                             Finals        

===============================================================================

  1 Edge, Alexander           16 Portsmouth N                   4:27.84  

                  29.79     1:02.89 (33.10)     1:37.26 (34.37)     2:11.81 (34.55)

        2:46.27 (34.46)     3:20.78 (34.51)     3:55.06 (34.28)     4:27.84 (32.78)

  2 Andrews, Michael          22 Fareham N'Ds-SE                4:37.60  

                  30.40     1:04.21 (33.81)     1:39.39 (35.18)     2:15.35 (35.96)

        2:51.35 (36.00)     3:27.67 (36.32)     4:03.31 (35.64)     4:37.60 (34.29)

  3 Barnes, William           17 Portsmouth N                   4:40.26  

                  29.79     1:03.45 (33.66)     1:38.05 (34.60)     2:14.02 (35.97)

        2:50.34 (36.32)     3:27.69 (37.35)     4:05.29 (37.60)     4:40.26 (34.97)

  4 White, Samuel             16 Havant & Wat                   5:05.21  

                  34.20     1:12.36 (38.16)     1:51.26 (38.90)     2:31.10 (39.84)

        3:11.17 (40.07)     3:51.19 (40.02)     4:30.35 (39.16)     5:05.21 (34.86)

 

Event 25  Girls 10 & Under 200 LC Meter IM

===============================================================================

    Name                     Age Team                             Finals        

===============================================================================

  1 Srivastava, Harshika      10 Newbury-SE                     3:09.57  

                  42.64     1:30.68 (48.04)     2:28.61 (57.93)     3:09.57 (40.96)

  2 Maleham, Rubi             10 Newbury-SE                     3:11.96  

                  43.57     1:33.78 (50.21)     2:28.57 (54.79)     3:11.96 (43.39)

  3 Bennell, Ava              10 Fareham N'Ds-SE                3:18.20  

                  48.62     1:38.17 (49.55)     2:35.57 (57.40)     3:18.20 (42.63)

  4 Evans, Emilia             10 Fareham N'Ds-SE                3:20.85  

                  44.27     1:36.69 (52.42)   2:39.88 (1:03.19)     3:20.85 (40.97)

  5 Latimore, Freya           10 Soton Dolp                     3:24.31  

                  44.67     1:33.77 (49.10)   2:40.25 (1:06.48)     3:24.31 (44.06)

  6 Hickman-Hall, Lily        10 Portsmouth N                   3:27.74  

                  47.86     1:40.65 (52.79)   2:43.42 (1:02.77)     3:27.74 (44.32)

  7 Oatley, Jessica           10 Portsmouth N                   3:28.30  

                  49.69     1:41.84 (52.15)   2:45.10 (1:03.26)     3:28.30 (43.20)

  8 Day, Hannah                9 Portsmouth N                   3:31.26  

                  49.29     1:44.34 (55.05)     2:44.18 (59.84)     3:31.26 (47.08)

  9 Hilker, Amarys            10 Shiverers                      3:35.85  

                  50.57     1:44.93 (54.36)   2:50.05 (1:05.12)     3:35.85 (45.80)

 10 Coffey, Erin              10 Fareham N'Ds-SE                3:50.57  

                  55.92   1:56.67 (1:00.75)   3:01.82 (1:05.15)     3:50.57 (48.75)

 11 Doncom, Amelia            10 Hamble Aq                      3:53.68  

                  53.95   1:55.10 (1:01.15)   2:59.86 (1:04.76)     3:53.68 (53.82)

 -- Field, Phoebe              9 Soton Dolp                          DQ  

      4.4 Start before starting signal - misc

                  48.41     1:39.33 (50.92)   2:43.81 (1:04.48)          DQ (43.61)

 -- Hodge, Katie              10 Shiverers                           DQ  

      8.3 Alternating movement of legs or feet - fly

                  54.85     1:49.13 (54.28)   2:55.03 (1:05.90)          DQ (46.29)

 

Event 25  Girls 11 Year Olds 200 LC Meter IM

===============================================================================

    Name                     Age Team                             Finals        

===============================================================================

  1 Hatchard, Frankie         11 Shiverers                      2:46.92  

                  36.94     1:20.07 (43.13)     2:09.42 (49.35)     2:46.92 (37.50)

  2 Cooper, Melissa           11 Portsmouth N                   2:52.01  

                  36.64     1:22.58 (45.94)     2:11.98 (49.40)     2:52.01 (40.03)

  3 Lowther, Emily            11 Soton Dolp                     2:52.92  

                  37.44     1:22.86 (45.42)     2:10.96 (48.10)     2:52.92 (41.96)

  4 Khallouqi, Rania          11 Shiverers                      2:55.28  

                  38.97     1:23.12 (44.15)     2:17.71 (54.59)     2:55.28 (37.57)

  5 Bromfield, Ava            11 Shiverers                      3:00.01  

                  42.39     1:29.56 (47.17)     2:20.30 (50.74)     3:00.01 (39.71)

  6 Clinton, Olivia           11 Portsmouth N                   3:02.65  

                  42.08     1:30.13 (48.05)     2:23.73 (53.60)     3:02.65 (38.92)

  7 Heap, Olivia              11 Alton & Dist                   3:10.30  

                  44.01     1:33.28 (49.27)     2:30.08 (56.80)     3:10.30 (40.22)

  8 Turner, Evie              11 Soton Dolp                     3:12.62  

                  43.68     1:29.00 (45.32)   2:30.57 (1:01.57)     3:12.62 (42.05)

  9 Birkett, Victoria         11 Hamble Aq                      3:12.75  

                  41.09     1:31.57 (50.48)     2:30.42 (58.85)     3:12.75 (42.33)

 10 O'Donnell, Mia            11 Shiverers                      3:13.16  

                  44.55     1:30.96 (46.41)     2:29.89 (58.93)     3:13.16 (43.27)

 11 Kent, Sophie              11 Fareham N'Ds-SE                3:15.41  

                  45.11     1:35.83 (50.72)     2:33.61 (57.78)     3:15.41 (41.80)

 12 Taylor, Georgina          11 Fareham N'Ds-SE                3:16.19  

                  41.70     1:29.67 (47.97)   2:31.60 (1:01.93)     3:16.19 (44.59)

 13 Boyle, Amber-Rose         11 Shiverers                      3:17.39  

                  45.04     1:33.61 (48.57)     2:33.46 (59.85)     3:17.39 (43.93)

 14 Hudson, Ruby              11 Fareham N'Ds-SE                3:19.06  

                  44.84     1:35.11 (50.27)     2:33.65 (58.54)     3:19.06 (45.41)

 15 Skelton, Emma             11 Fareham N'Ds-SE                3:21.90  

                  47.96     1:35.29 (47.33)   2:37.33 (1:02.04)     3:21.90 (44.57)

 16 Mowle, Verity             11 Portsmouth N                   3:26.48  

                  45.73     1:38.90 (53.17)   2:39.84 (1:00.94)     3:26.48 (46.64)

 17 Cottrell, Alice           11 Havant & Wat                   3:31.05  

                  47.28     1:41.44 (54.16)   2:44.88 (1:03.44)     3:31.05 (46.17)

 18 Hall, Tillie              11 Fareham N'Ds-SE                3:39.09  

                  51.09     1:46.12 (55.03)   2:53.38 (1:07.26)     3:39.09 (45.71)

 19 Sadler, Maggie            11 Shiverers                      3:51.39  

                  50.80     1:50.07 (59.27)   2:56.71 (1:06.64)     3:51.39 (54.68)

 20 Lindup, Milly             11 Portsmouth N                   3:56.57  

                1:02.28   2:03.15 (1:00.87)   3:05.97 (1:02.82)     3:56.57 (50.60)

 

Event 25  Girls 12 Year Olds 200 LC Meter IM

===============================================================================

    Name                     Age Team                             Finals        

===============================================================================

  1 Paul, Phoebe              12 Wantage-SE                     2:46.61  

                  34.48     1:17.86 (43.38)     2:09.30 (51.44)     2:46.61 (37.31)

  2 Lewis, Ellena             12 Soton Dolp                     2:51.64  

                  36.88     1:19.73 (42.85)     2:13.69 (53.96)     2:51.64 (37.95)

  3 Manning, Freya            12 Soton Dolp                     2:54.11  

                  37.76     1:22.80 (45.04)     2:14.63 (51.83)     2:54.11 (39.48)

  4 Hatton, Josephine         12 Havant & Wat                   2:59.43  

                  38.93     1:24.07 (45.14)     2:20.54 (56.47)     2:59.43 (38.89)

  5 Hamilton, Sophie          12 Hamble Aq                      3:05.93  

                  45.31     1:34.39 (49.08)     2:26.89 (52.50)     3:05.93 (39.04)

  6 Griffiths, Alice          12 Shiverers                      3:09.65  

                  42.63     1:33.88 (51.25)     2:26.05 (52.17)     3:09.65 (43.60)

  7 Nash, Gabriella           12 Portsmouth N                   3:17.57  

                  49.34     1:40.04 (50.70)     2:34.23 (54.19)     3:17.57 (43.34)

  8 Brewster, Connie          12 Havant & Wat                   3:23.39  

                  46.44     1:36.34 (49.90)   2:37.35 (1:01.01)     3:23.39 (46.04)

  9 Goldfarb, Charlotte       12 Portsmouth N                   3:41.52  

                  53.25     1:45.88 (52.63)   2:49.75 (1:03.87)     3:41.52 (51.77)

 10 Sajkowska, Julia          12 Portsmouth N                   3:42.73  

                  51.63     1:46.38 (54.75)   2:51.00 (1:04.62)     3:42.73 (51.73)

 11 Packham, Millie           12 Portsmouth N                   3:51.76  

                  54.32   1:55.79 (1:01.47)   2:58.19 (1:02.40)     3:51.76 (53.57)

 

Event 25  Girls 13 Year Olds 200 LC Meter IM

===============================================================================

    Name                     Age Team                             Finals        

===============================================================================

  1 Gotta, Libby N            13 Wantage-SE                     2:41.71  

                  34.64     1:16.40 (41.76)     2:03.83 (47.43)     2:41.71 (37.88)

  2 Butler, Victoria          13 Soton Dolp                     2:44.68  

                  36.00     1:17.94 (41.94)     2:07.94 (50.00)     2:44.68 (36.74)

  3 McCauley-Wright, Freya    13 Portsmouth N                   2:46.84  

                  36.24     1:19.84 (43.60)     2:09.48 (49.64)     2:46.84 (37.36)

  4 Harrison, Rosie           13 Newbury-SE                     2:48.21  

                  39.56     1:22.18 (42.62)     2:13.24 (51.06)     2:48.21 (34.97)

  5 Mcinnes, Fiona            13 Wantage-SE                     2:48.78  

                  35.45     1:19.62 (44.17)     2:09.87 (50.25)     2:48.78 (38.91)

  6 Maleham, Scarlett         13 Newbury-SE                     2:50.96  

                  37.99     1:24.51 (46.52)     2:13.59 (49.08)     2:50.96 (37.37)

  7 Hall, Evelyn              13 Fareham N'Ds-SE                2:50.99  

                  37.52     1:20.46 (42.94)     2:11.05 (50.59)     2:50.99 (39.94)

  8 Holland, Abigail          13 Newbury-SE                     2:51.98  

                  35.48     1:20.80 (45.32)     2:15.56 (54.76)     2:51.98 (36.42)

  9 Sambles, Roseanna         13 Portsmouth N                   2:52.09  

                  36.88     1:19.05 (42.17)     2:11.12 (52.07)     2:52.09 (40.97)

 10 Elliott, Rachel           13 Havant & Wat                   2:52.31  

                  36.54     1:20.24 (43.70)     2:14.96 (54.72)     2:52.31 (37.35)

 11 Fletcher, May L           13 Fareham N'Ds-SE                2:56.02  

                  36.08     1:20.47 (44.39)     2:16.40 (55.93)     2:56.02 (39.62)

 12 Beck, Evie                13 Alton & Dist                   3:08.87  

                  42.51     1:29.02 (46.51)     2:27.73 (58.71)     3:08.87 (41.14)

 13 Lucas, Issy               13 Shiverers                      3:09.75  

                  46.16     1:33.81 (47.65)     2:33.00 (59.19)     3:09.75 (36.75)

 14 Boardman, Katy            13 Hamble Aq                      3:14.61  

                  40.63     1:30.10 (49.47)     2:29.37 (59.27)     3:14.61 (45.24)

 15 Maclellan, Edie           13 Portsmouth N                   3:19.32  

                  48.17     1:40.94 (52.77)     2:36.68 (55.74)     3:19.32 (42.64)

 16 Hunt, Tatiana             13 Alton & Dist                   3:41.50  

                  58.18     1:52.83 (54.65)   2:57.11 (1:04.28)     3:41.50 (44.39)

 17 Elston, Rhiannon          13 Portsmouth N                   3:42.27  

                  54.38     1:52.20 (57.82)   2:54.84 (1:02.64)     3:42.27 (47.43)

 18 Quartsin, Naomi           13 Portsmouth N                   3:43.13  

                  47.90     1:43.06 (55.16)   2:52.36 (1:09.30)     3:43.13 (50.77)

 -- Richards-Kellett, Hannah  13 Portsmouth N                        DQ  

      6.5 Not on the back at finish - back

                  44.36     1:35.91 (51.55)   2:37.44 (1:01.53)          DQ (45.89)

 

Event 25  Girls 14 Year Olds 200 LC Meter IM

===============================================================================

    Name                     Age Team                             Finals        

===============================================================================

  1 Peers, Lucy               14 Havant & Wat                   2:27.97  

                  32.64     1:12.21 (39.57)     1:53.45 (41.24)     2:27.97 (34.52)

  2 Baxter, Kate              14 Soton Dolp                     2:28.17  

                  32.49     1:09.83 (37.34)     1:55.02 (45.19)     2:28.17 (33.15)

  3 Lazarov, Chelsea          14 Portsmouth N                   2:47.42  

                  36.79     1:21.57 (44.78)     2:08.53 (46.96)     2:47.42 (38.89)

  4 Mack, Emma L              14 Portsmouth N                   2:49.53  

                  36.17     1:21.46 (45.29)     2:11.41 (49.95)     2:49.53 (38.12)

  5 Bassett, Gemma            14 Portsmouth N                   2:49.93  

                  37.65     1:22.92 (45.27)     2:11.71 (48.79)     2:49.93 (38.22)

  6 Collins, Kate             14 Havant & Wat                   2:52.76  

                  36.60     1:24.04 (47.44)     2:13.52 (49.48)     2:52.76 (39.24)

  7 Hodgson, Bonnie           14 Alton & Dist                   3:27.49  

                  49.22     1:41.99 (52.77)     2:39.42 (57.43)     3:27.49 (48.07)

 

Event 25  Girls 15 & Over 200 LC Meter IM

===============================================================================

    Name                     Age Team                             Finals        

===============================================================================

  1 Lacey, Abi                15 Portsmouth N                   2:29.19  

                  32.14     1:10.96 (38.82)     1:54.76 (43.80)     2:29.19 (34.43)

  2 Ward, Alaina              16 Havant & Wat                   2:33.29  

                  31.82     1:11.09 (39.27)     1:58.30 (47.21)     2:33.29 (34.99)

  3 Mcinnes, Isobel           15 Wantage-SE                     2:36.33  

                  33.35     1:14.08 (40.73)     1:59.23 (45.15)     2:36.33 (37.10)

  4 Hull, Eve                 17 Shiverers                      2:36.74  

                  33.57     1:14.89 (41.32)     2:00.71 (45.82)     2:36.74 (36.03)

  5 Gotta, Lucy               17 Wantage-SE                     2:38.19  

                  31.86     1:14.61 (42.75)     2:02.62 (48.01)     2:38.19 (35.57)

  6 Yates, Jodie              17 Soton Dolp                     2:39.43  

                  33.54     1:13.38 (39.84)     2:02.60 (49.22)     2:39.43 (36.83)

  7 St John-Mosse, Helen      20 Portsmouth N                   2:40.10  

                  33.29     1:15.24 (41.95)     2:05.39 (50.15)     2:40.10 (34.71)

  8 Eastbury, Hannah          16 Shiverers                      2:40.41  

                  34.21     1:17.15 (42.94)     2:05.47 (48.32)     2:40.41 (34.94)

  9 Hamilton, Leah            15 Shiverers                      2:41.81  

                  33.26     1:17.27 (44.01)     2:03.11 (45.84)     2:41.81 (38.70)

 10 Aslett, Ashleigh          16 Portsmouth N                   2:42.70  

                  33.34     1:16.83 (43.49)     2:02.77 (45.94)     2:42.70 (39.93)

 11 Clifford, Joanna          15 Alton & Dist                   2:43.89  

                  33.55     1:16.22 (42.67)     2:04.18 (47.96)     2:43.89 (39.71)

 12 Churcher, Milly           15 Portsmouth N                   2:46.73  

                  35.10     1:16.60 (41.50)     2:09.89 (53.29)     2:46.73 (36.84)

 13 Parker, Edie              15 Shiverers                      2:49.38  

                  36.20     1:20.25 (44.05)     2:11.32 (51.07)     2:49.38 (38.06)

 14 Hatton, Jessica           15 Havant & Wat                   2:52.45  

                  36.49     1:21.31 (44.82)     2:14.68 (53.37)     2:52.45 (37.77)

 15 Turner, Alys              15 Havant & Wat                   2:55.58  

                  36.94     1:22.21 (45.27)     2:16.97 (54.76)     2:55.58 (38.61)

 16 Cook, Leah                15 Hamble Aq                      3:03.99  

                  41.60     1:27.42 (45.82)     2:23.21 (55.79)     3:03.99 (40.78)

 17 O'Donnell, Ellie          15 Shiverers                      3:05.78  

                  41.21     1:28.31 (47.10)     2:25.09 (56.78)     3:05.78 (40.69)

 18 Whittenham, Emma          15 Portsmouth N                   3:15.36  

                  40.31     1:33.58 (53.27)     2:31.68 (58.10)     3:15.36 (43.68)

 

Event 26  Boys 10 & Under 50 LC Meter Butterfly

===============================================================================

    Name                     Age Team                             Finals        

===============================================================================

  1 Leach, Jamie              10 Newbury-SE                       39.08  

  2 Maleham, Max              10 Newbury-SE                       40.62  

  3 Wolfe-Naughton, Eli        9 Shiverers                        45.26  

  4 Emre, George              10 Portsmouth N                     45.31  

  5 McCauley-Wright, Adam     10 Portsmouth N                     50.16  

  6 Kelly, Jacob              10 Portsmouth N                     51.62  

  7 Gayle, Christian          10 Portsmouth N                     54.05  

 

Event 26  Boys 11 Year Olds 50 LC Meter Butterfly

===============================================================================

    Name                     Age Team                             Finals        

===============================================================================

  1 Parker, Alfie             11 Shiverers                        38.78  

  2 Hurr, Judah               11 Portsmouth N                     42.95  

  3 Tizzano, Luca             11 Shiverers                        44.00  

  4 Bailey, Diarmuid          11 Portsmouth N                     48.10  

  5 Morgan, Roscoe            11 Portsmouth N                     51.51  

  6 Underdown, Sonny          11 Portsmouth N                     54.77  

  7 Mayo, Jake                11 Portsmouth N                     58.34  

 

Event 26  Boys 12 Year Olds 50 LC Meter Butterfly

===============================================================================

    Name                     Age Team                             Finals        

===============================================================================

  1 Halloran-Day, Henry       12 Portsmouth N                     31.22  

  2 Macleod, Euan             12 Littleh'pton                     33.48  

  3 Grundy, Ethan             12 Soton Dolp                       34.87  

  4 Jordan, Lewis             12 Alton & Dist                     35.67  

  5 Doncom, Joseph            12 Hamble Aq                        37.40  

  6 Burdett, Benji            12 Shiverers                        37.43  

  7 Lejins, Nils              12 Shiverers                        38.23  

  8 Lambert, George           12 Fareham N'Ds-SE                  40.13  

  9 Lange-Andrews, Sebastian  12 Shiverers                        40.40  

 10 Wojtasik, Maciek          12 Portsmouth N                     42.65  

 11 Clarke, Jack              12 Portsmouth N                     51.07  

 

Event 26  Boys 13 Year Olds 50 LC Meter Butterfly

===============================================================================

    Name                     Age Team                             Finals        

===============================================================================

  1 Cook, Oliver              13 Soton Dolp                       33.21  

  2 Sandberg, Alexander       13 Alton & Dist                     33.40  

  3 Guyett-Smith, Cayden      13 Portsmouth N                     33.44  

  4 Sadberry, Jack            13 Shiverers                        34.46  

  5 Cawdron, Oscar            13 Portsmouth N                     35.97  

  6 Wilcock, Julian           13 Alton & Dist                     36.47  

  7 Maddock, Isaac            13 Soton Dolp                       37.90  

 

Event 26  Boys 14 Year Olds 50 LC Meter Butterfly

===============================================================================

    Name                     Age Team                             Finals        

===============================================================================

  1 Packham, Joseph           14 Portsmouth N                     28.18  

  2 Arnold, James             14 Havant & Wat                     29.75  

  3 Ratouly, Geo              14 Wantage-SE                       29.88  

  4 Goros, Noah               14 Alton & Dist                     30.65  

  5 Budd, Liam                14 Portsmouth N                     31.81  

  6 Lanham, Zak               14 Soton Dolp                       32.00  

  7 Malkin, Oliver            14 Alton & Dist                     32.70  

  8 Wicks, Matthew            14 Portsmouth N                     33.39  

  9 Reeve, Ronnie             14 Hamble Aq                        40.37  

 10 Jackson, Daniel           14 Newbury-SE                       45.98  

 

Event 26  Boys 15 & Over 50 LC Meter Butterfly

===============================================================================

    Name                     Age Team                             Finals        

===============================================================================

  1 Finch, Chris              19 Fareham N'Ds-SE                  25.84  

  2 Brooks, Matthew           20 Portsmouth N                     26.56  

  3 Nugent, Max               16 Soton Dolp                       26.77  

  4 Muro, Marco               17 Portsmouth N                     27.58  

  5 Ragg-Griffith, George     16 Portsmouth N                     27.64  

  6 Barnes, William           17 Portsmouth N                     28.05  

  7 Camden, James             17 Wantage-SE                       28.15  

  8 Phillips, Aiden           17 Fareham N'Ds-SE                  28.96  

  9 Bunyard, James            16 Wantage-SE                       29.07  

 10 Chun, Alexander           15 Havant & Wat                     29.42  

 11 Maughan, Charlie          15 Alton & Dist                     30.12  

 12 Sheppard, Sam             15 Portsmouth N                     30.72  

 13 Sullivan, Matthew         15 Fareham N'Ds-SE                  30.80  

 14 Parmenter, Thomas         15 Havant & Wat                     34.18  

 15 Procter, Adam             15 Alton & Dist                     35.48  

 16 White, Samuel             16 Havant & Wat                     36.54  

 

Event 26  Boys 50 LC Meter Butterfly Multi-Class

===============================================================================

    Name                     Age Team                             Finals        

===============================================================================

  1 Lacey, Zac S14            17 Seaclose                         41.75  

 

Event 27  Girls 10 & Under 50 LC Meter Freestyle

===============================================================================

    Name                     Age Team                             Finals        

===============================================================================

  1 Srivastava, Harshika      10 Newbury-SE                       34.67  

  2 Bromfield, Ellis           9 Shiverers                        35.94  

  3 Latimore, Freya           10 Soton Dolp                       36.43  

  4 Hilker, Amarys            10 Shiverers                        36.54  

  5 Bennell, Ava              10 Fareham N'Ds-SE                  36.56  

  6 Macleod, Caitriona        10 Littleh'pton                     37.24  

  7 Evans, Emilia             10 Fareham N'Ds-SE                  37.53  

  8 Oatley, Jessica           10 Portsmouth N                     37.91  

  9 Day, Hannah                9 Portsmouth N                     38.07  

 10 Maleham, Rubi             10 Newbury-SE                       38.25  

 11 Coffey, Erin              10 Fareham N'Ds-SE                  38.87  

 12 Brown, Lily               10 Hamble Aq                        39.34  

 13 Maddock, Alana             9 Soton Dolp                       39.39  

 14 Chun, Izzy                10 Havant & Wat                     40.82  

 15 Hooker, Caitlin            9 Fareham N'Ds-SE                  41.96  

 16 Hill, Lucy                10 Hamble Aq                        42.19  

 17 Medlow, Evie              10 Fareham N'Ds-SE                  42.39  

 18 Hodge, Katie              10 Shiverers                        42.41  

 19 Doncom, Amelia            10 Hamble Aq                        43.09  

 20 Grundy, Jorja              9 Soton Dolp                       43.17  

 21 Roostaei, Olya             9 Portsmouth N                     43.29  

 -- Field, Phoebe              9 Soton Dolp                          DQ  

      4.4 Start before starting signal

 

Event 27  Girls 11 Year Olds 50 LC Meter Freestyle

===============================================================================

    Name                     Age Team                             Finals        

===============================================================================

  1 Hatchard, Frankie         11 Shiverers                        30.50  

  2 Khallouqi, Rania          11 Shiverers                        30.92  

  3 Turner, Isabel            11 Soton Dolp                       30.93  

  4 Cooper, Melissa           11 Portsmouth N                     31.96  

  5 Clinton, Olivia           11 Portsmouth N                     32.23  

  6 Bromfield, Ava            11 Shiverers                        33.12  

  7 Yates, Zoey               11 Soton Dolp                       34.15  

  8 Robinson, Naomi           11 Portsmouth N                     34.52  

  9 Dominiak, Larisa          11 Portsmouth N                     34.72  

 10 Telford, Verity           11 Soton Dolp                       34.96  

 11 Taylor, Georgina          11 Fareham N'Ds-SE                  35.16  

 12 O'Donnell, Mia            11 Shiverers                        35.50  

 13 Kent, Sophie              11 Fareham N'Ds-SE                  35.52  

 14 Pilkington, Sophie        11 Alton & Dist                     36.01  

 15 Birkett, Victoria         11 Hamble Aq                        36.15  

 16 Turner, Evie              11 Soton Dolp                       36.27  

 17 Young, Olivia             11 Fareham N'Ds-SE                  36.32  

 18 Parker, Lauren            11 Wantage-SE                       36.50  

 19 Cottrell, Alice           11 Havant & Wat                     37.28  

 20 Taylor, Gabriella         11 Fareham N'Ds-SE                  37.60  

 21 Hall, Tillie              11 Fareham N'Ds-SE                  37.72  

 22 Skelton, Emma             11 Fareham N'Ds-SE                  38.13  

 23 Boyle, Amber-Rose         11 Shiverers                        38.32  

 24 Mowle, Verity             11 Portsmouth N                     39.71  

 25 Latham, Maisie            11 Soton Dolp                       39.99  

 26 Sadler, Maggie            11 Shiverers                        40.94  

 27 Lindup, Milly             11 Portsmouth N                     42.27  

 28 Stallard, Charlotte       11 Portsmouth N                     42.63  

 29 Gautier-Hoyle, Amalie     11 Hamble Aq                        43.68  

 

Event 27  Girls 12 Year Olds 50 LC Meter Freestyle

===============================================================================

    Name                     Age Team                             Finals        

===============================================================================

  1 Jackson, Lottie           12 Alton & Dist                     31.36  

  2 Manning, Freya            12 Soton Dolp                       31.70  

  3 Lewis, Ellena             12 Soton Dolp                       31.80  

  4 Boyes, Amelia             12 Fareham N'Ds-SE                  31.81  

  5 Hamilton, Sophie          12 Hamble Aq                        32.07  

  6 Sampson, Lucy             12 Alton & Dist                     32.96  

  7 Mclaren, Amber            12 Hamble Aq                        33.13  

  8 Guyett-Smith, Collette    12 Portsmouth N                     33.17  

  8 Humphreys, Georgia        12 Newbury-SE                       33.17  

 10 Brown, Madeleine          12 Portsmouth N                     33.23  

 11 Hatton, Josephine         12 Havant & Wat                     33.34  

 12 Smith, Lily               12 Portsmouth N                     34.09  

 13 Goros, Evie               12 Alton & Dist                     34.53  

 14 Griffiths, Alice          12 Shiverers                        34.62  

 15 Adams, Izzy               12 Shiverers                        35.56  

 16 Pack, Rebecca             12 Havant & Wat                     35.70  

 17 Reed, Hannah              12 Portsmouth N                     37.64  

 18 Goldfarb, Charlotte       12 Portsmouth N                     40.19  

 19 Robinson, Abigail         12 Portsmouth N                     40.29  

 20 Packham, Millie           12 Portsmouth N                     40.32  

 21 Hodgson, Joy              12 Alton & Dist                     42.23  

 

Event 27  Girls 13 Year Olds 50 LC Meter Freestyle

===============================================================================

    Name                     Age Team                             Finals        

===============================================================================

  1 Parker, Lydia             13 Hamble Aq                        29.58  

  2 Parker, Ellie             13 Wantage-SE                       29.59  

  3 Calvesbert-Sharp, Maddis  13 Portsmouth N                     30.32  

  4 Aspinall, Molly           13 Hamble Aq                        30.39  

  5 Butler, Victoria          13 Soton Dolp                       30.61  

  6 Murphy, Louisa            13 Alton & Dist                     31.11  

  7 McCauley-Wright, Freya    13 Portsmouth N                     31.17  

  8 Harrison, Rosie           13 Newbury-SE                       31.19  

  9 Stallard, Bethany         13 Portsmouth N                     31.26  

 10 Holland, Abigail          13 Newbury-SE                       31.29  

 11 Maleham, Scarlett         13 Newbury-SE                       31.45  

 12 Sanders, Elixabeth        13 Havant & Wat                     31.53  

 13 Hall, Evelyn              13 Fareham N'Ds-SE                  31.74  

 14 Gotta, Libby N            13 Wantage-SE                       31.76  

 15 Fletcher, May L           13 Fareham N'Ds-SE                  32.18  

 16 Steiner, Lucy             13 Alton & Dist                     32.76  

 17 Williams, Amy             13 Soton Dolp                       33.01  

 18 Elliott, Rachel           13 Havant & Wat                     33.16  

 19 Lucas, Issy               13 Shiverers                        33.92  

 20 Dominy, Ellie             13 Alton & Dist                     34.06  

 21 Richards, Bethan          13 Hamble Aq                        34.12  

 22 Beck, Evie                13 Alton & Dist                     34.18  

 23 Boardman, Katy            13 Hamble Aq                        34.79  

 24 Ryan, Athene              13 Havant & Wat                     35.36  

 25 Elston, Rhiannon          13 Portsmouth N                     35.40  

 26 Maclellan, Edie           13 Portsmouth N                     35.96  

 27 Quartsin, Naomi           13 Portsmouth N                     36.77  

 28 Hunt, Tatiana             13 Alton & Dist                     38.64  

 29 Richards-Kellett, Hannah  13 Portsmouth N                     39.03  

 

Event 27  Girls 14 Year Olds 50 LC Meter Freestyle

===============================================================================

    Name                     Age Team                             Finals        

===============================================================================

  1 Rowden, Madeline          14 Soton Dolp                       29.16  

  2 Williams, Hannah          14 Alton & Dist                     29.40  

  3 Lazarov, Chelsea          14 Portsmouth N                     31.24  

  4 Marx, Alex                14 Portsmouth N                     31.63  

  5 Collins, Kate             14 Havant & Wat                     32.13  

  6 Summerton, Sophie         14 Hamble Aq                        32.50  

  7 Wallis, Vivien            14 Newbury-SE                       32.54  

  8 Mack, Emma L              14 Portsmouth N                     33.43  

  9 Roberts, Isabel           14 Alton & Dist                     33.47  

 10 Starkey, Susannah         14 Portsmouth N                     34.24  

 11 Murdoch, Fiona            14 Fareham N'Ds-SE                  34.39  

 12 Jordan-Wellstead, Elsa    14 Hamble Aq                        36.52  

 13 Hodgson, Bonnie           14 Alton & Dist                     37.47  

 

Event 27  Girls 15 & Over 50 LC Meter Freestyle

===============================================================================

    Name                     Age Team                             Finals        

===============================================================================

  1 Gotta, Lucy               17 Wantage-SE                       29.05  

  2 Miller, Imogen            15 Havant & Wat                     29.34  

  3 Hollands, Bea             17 Fareham N'Ds-SE                  29.61  

  4 Anderson, Ella            16 Soton Dolp                       29.66  

  5 Hamilton, Leah            15 Shiverers                        30.51  

  6 St John-Mosse, Helen      20 Portsmouth N                     30.70  

  7 Hull, Eve                 17 Shiverers                        30.80  

  8 Aslett, Ashleigh          16 Portsmouth N                     30.83  

  9 Clifford, Joanna          15 Alton & Dist                     30.91  

 10 Hull, Bethany             15 Shiverers                        30.97  

 11 Parker, Lucy              17 Shiverers                        31.04  

 12 Churcher, Milly           15 Portsmouth N                     31.06  

 13 Brown, Maddie             17 Fareham N'Ds-SE                  31.42  

 14 Stemp, Hannah             15 Havant & Wat                     31.52  

 15 Hull, Lauren              15 Shiverers                        31.75  

 16 Nugent, Jenna             15 Soton Dolp                       31.95  

 17 Parker, Edie              15 Shiverers                        32.14  

 18 Hatton, Jessica           15 Havant & Wat                     32.17  

 19 Pack, Eleanor             15 Havant & Wat                     32.35  

 20 Cook, Leah                15 Hamble Aq                        32.65  

 21 Turner, Alys              15 Havant & Wat                     32.75  

 22 O'Donnell, Ellie          15 Shiverers                        34.03  

 23 Whittenham, Emma          15 Portsmouth N                     37.34  

 

Event 28  Boys 10 & Under 200 LC Meter Breaststroke

===============================================================================

    Name                     Age Team                             Finals        

===============================================================================

  1 Leach, Jamie              10 Newbury-SE                     3:19.18  

                  45.07     1:37.17 (52.10)     2:29.40 (52.23)     3:19.18 (49.78)

  2 Maleham, Max              10 Newbury-SE                     3:24.27  

                  46.18     1:38.78 (52.60)     2:31.88 (53.10)     3:24.27 (52.39)

 

Event 28  Boys 11 Year Olds 200 LC Meter Breaststroke

===============================================================================

    Name                     Age Team                             Finals        

===============================================================================

  1 Stepliuk, Edgar           11 Wantage-SE                     3:08.06  

                  43.66     1:31.02 (47.36)     2:19.35 (48.33)     3:08.06 (48.71)

  2 Parker, Alfie             11 Shiverers                      3:26.39  

                  48.02     1:41.28 (53.26)     2:34.61 (53.33)     3:26.39 (51.78)

  3 Hantrais-Smith, Emile     11 Portsmouth N                   3:32.02  

                  48.85     1:44.46 (55.61)     2:39.41 (54.95)     3:32.02 (52.61)

  4 Hurr, Judah               11 Portsmouth N                   3:32.77  

                  49.09     1:44.89 (55.80)     2:39.93 (55.04)     3:32.77 (52.84)

  5 Wilson, Daniel            11 Portsmouth N                   3:42.63  

                  50.01     1:47.38 (57.37)     2:45.51 (58.13)     3:42.63 (57.12)

  6 Morgan, Roscoe            11 Portsmouth N                   3:47.76  

                  50.23     1:48.35 (58.12)   2:48.53 (1:00.18)     3:47.76 (59.23)

 

Event 28  Boys 12 Year Olds 200 LC Meter Breaststroke

===============================================================================

    Name                     Age Team                             Finals        

===============================================================================

  1 Johnson, Sunni            12 Wantage-SE                     2:49.04  

                  37.09     1:20.33 (43.24)     2:04.77 (44.44)     2:49.04 (44.27)

  2 Doncom, Joseph            12 Hamble Aq                      3:11.12  

                  43.23     1:32.44 (49.21)     2:22.23 (49.79)     3:11.12 (48.89)

  3 Tugcetin, Can             12 Newbury-SE                     3:14.40  

                  42.89     1:33.71 (50.82)     2:25.42 (51.71)     3:14.40 (48.98)

  4 Halloran-Day, Henry       12 Portsmouth N                   3:16.38  

                  43.06     1:34.19 (51.13)     2:28.26 (54.07)     3:16.38 (48.12)

  5 Lejins, Nils              12 Shiverers                      3:16.43  

                  45.38     1:36.09 (50.71)     2:26.70 (50.61)     3:16.43 (49.73)

  6 Kendrick, Solomon         12 Shiverers                      3:26.68  

                  47.93     1:41.35 (53.42)     2:35.10 (53.75)     3:26.68 (51.58)

  7 Lange-Andrews, Sebastian  12 Shiverers                      3:30.42  

                  48.23     1:42.75 (54.52)     2:38.15 (55.40)     3:30.42 (52.27)

 

Event 28  Boys 13 Year Olds 200 LC Meter Breaststroke

===============================================================================

    Name                     Age Team                             Finals        

===============================================================================

  1 Kendrick, Elijah          13 Shiverers                      2:42.04  

                  36.61     1:18.96 (42.35)     2:01.83 (42.87)     2:42.04 (40.21)

  2 Dominy, George            13 Alton & Dist                   3:01.28  

                  40.07     1:27.00 (46.93)     2:15.77 (48.77)     3:01.28 (45.51)

  3 Sadberry, Jack            13 Shiverers                      3:16.89  

                  45.14     1:36.75 (51.61)     2:28.24 (51.49)     3:16.89 (48.65)

  4 Guyett-Smith, Cayden      13 Portsmouth N                   3:17.42  

                  46.58     1:37.50 (50.92)     2:28.93 (51.43)     3:17.42 (48.49)

 

Event 28  Boys 14 Year Olds 200 LC Meter Breaststroke

===============================================================================

    Name                     Age Team                             Finals        

===============================================================================

  1 Davies, Joseph            14 Fareham N'Ds-SE                2:56.73  

                  38.51     1:22.89 (44.38)     2:09.68 (46.79)     2:56.73 (47.05)

  2 Budd, Liam                14 Portsmouth N                   2:56.91  

                  39.61     1:24.54 (44.93)     2:10.99 (46.45)     2:56.91 (45.92)

 

Event 28  Boys 15 & Over 200 LC Meter Breaststroke

===============================================================================

    Name                     Age Team                             Finals        

===============================================================================

  1 Bulpett, Oli              15 Fareham N'Ds-SE                2:43.55  

                  35.72     1:17.77 (42.05)     2:01.53 (43.76)     2:43.55 (42.02)

  2 Sheppard, Sam             15 Portsmouth N                   2:44.03  

                  37.32     1:20.57 (43.25)     2:02.59 (42.02)     2:44.03 (41.44)

  3 Ford, Ben                 15 Havant & Wat                   2:45.21  

                  37.46     1:19.69 (42.23)     2:03.34 (43.65)     2:45.21 (41.87)

  4 Edge, Alexander           16 Portsmouth N                   2:47.76  

                  36.86     1:20.30 (43.44)     2:03.96 (43.66)     2:47.76 (43.80)

  5 Procter, Adam             15 Alton & Dist                   3:22.19  

                  47.18     1:37.76 (50.58)     2:31.57 (53.81)     3:22.19 (50.62)

 

Event 29  Girls 10 & Under 100 LC Meter Backstroke

===============================================================================

    Name                     Age Team                             Finals        

===============================================================================

  1 Latimore, Freya           10 Soton Dolp                     1:29.22  

                  42.22     1:29.22 (47.00)                                        

  2 Srivastava, Harshika      10 Newbury-SE                     1:29.50  

                  43.14     1:29.50 (46.36)                                        

  3 Bromfield, Ellis           9 Shiverers                      1:30.50  

                  44.26     1:30.50 (46.24)                                        

  4 Field, Phoebe              9 Soton Dolp                     1:34.30  

                  44.91     1:34.30 (49.39)                                        

  5 Evans, Emilia             10 Fareham N'Ds-SE                1:34.63  

                  46.57     1:34.63 (48.06)                                        

  6 Brown, Lily               10 Hamble Aq                      1:34.82  

  7 Oatley, Jessica           10 Portsmouth N                   1:34.85  

                  46.50     1:34.85 (48.35)                                        

  8 Hilker, Amarys            10 Shiverers                      1:35.41  

                  47.60     1:35.41 (47.81)                                        

  9 Macleod, Caitriona        10 Littleh'pton                   1:35.75  

                  46.65     1:35.75 (49.10)                                        

 10 Hooker, Caitlin            9 Fareham N'Ds-SE                1:40.98  

                  50.14     1:40.98 (50.84)                                        

 11 Hodge, Katie              10 Shiverers                      1:43.53  

                  50.48     1:43.53 (53.05)                                        

 

Event 29  Girls 11 Year Olds 100 LC Meter Backstroke

===============================================================================

    Name                     Age Team                             Finals        

===============================================================================

  1 Turner, Isabel            11 Soton Dolp                     1:14.30  

                  36.48     1:14.30 (37.82)                                        

  2 Hatchard, Frankie         11 Shiverers                      1:17.15  

                  37.34     1:17.15 (39.81)                                        

  3 Khallouqi, Rania          11 Shiverers                      1:19.97  

                  38.69     1:19.97 (41.28)                                        

  4 Cooper, Melissa           11 Portsmouth N                   1:22.50  

                  39.85     1:22.50 (42.65)                                        

  5 Telford, Verity           11 Soton Dolp                     1:25.30  

                  41.02     1:25.30 (44.28)                                        

  6 Young, Olivia             11 Fareham N'Ds-SE                1:27.33  

                  43.12     1:27.33 (44.21)                                        

  7 Taylor, Georgina          11 Fareham N'Ds-SE                1:27.57  

                  42.46     1:27.57 (45.11)                                        

  8 Skelton, Emma             11 Fareham N'Ds-SE                1:28.05  

                  42.43     1:28.05 (45.62)                                        

  9 Bromfield, Ava            11 Shiverers                      1:28.06  

                  44.56     1:28.06 (43.50)                                        

 10 Turner, Evie              11 Soton Dolp                     1:29.17  

                  44.16     1:29.17 (45.01)                                        

 11 Heap, Olivia              11 Alton & Dist                   1:29.19  

                  44.63     1:29.19 (44.56)                                        

 12 O'Donnell, Mia            11 Shiverers                      1:30.27  

                  44.24     1:30.27 (46.03)                                        

 13 Hudson, Ruby              11 Fareham N'Ds-SE                1:32.28  

                  45.11     1:32.28 (47.17)                                        

 14 Boyle, Amber-Rose         11 Shiverers                      1:32.84  

                  44.97     1:32.84 (47.87)                                        

 15 Taylor, Gabriella         11 Fareham N'Ds-SE                1:33.68  

                  45.88     1:33.68 (47.80)                                        

 16 Parker, Lauren            11 Wantage-SE                     1:37.59  

                  47.45     1:37.59 (50.14)                                        

 17 Latham, Maisie            11 Soton Dolp                     1:38.57  

                  48.26     1:38.57 (50.31)                                        

 18 Pilkington, Sophie        11 Alton & Dist                   1:38.59  

                  47.62     1:38.59 (50.97)                                        

 19 Lindup, Milly             11 Portsmouth N                   1:49.09  

                  52.01     1:49.09 (57.08)                                        

 20 Sadler, Maggie            11 Shiverers                      1:52.12  

 21 Stallard, Charlotte       11 Portsmouth N                   1:53.51  

                  54.27     1:53.51 (59.24)                                        

 -- Gautier-Hoyle, Amalie     11 Hamble Aq                           DQ  

      6.2 Left position on the back (other than to initiate a turn)

                  53.12          DQ (57.67)                                        

 

Event 29  Girls 12 Year Olds 100 LC Meter Backstroke

===============================================================================

    Name                     Age Team                             Finals        

===============================================================================

  1 Lewis, Ellena             12 Soton Dolp                     1:14.72  

                  36.51     1:14.72 (38.21)                                        

  2 Guyett-Smith, Collette    12 Portsmouth N                   1:19.63  

                  38.55     1:19.63 (41.08)                                        

  3 Paul, Phoebe              12 Wantage-SE                     1:20.82  

                  38.78     1:20.82 (42.04)                                        

  4 Boyes, Amelia             12 Fareham N'Ds-SE                1:21.19  

                  38.98     1:21.19 (42.21)                                        

  5 Brown, Madeleine          12 Portsmouth N                   1:22.01  

                  40.03     1:22.01 (41.98)                                        

  6 Mclaren, Amber            12 Hamble Aq                      1:22.17  

                  38.63     1:22.17 (43.54)                                        

  7 Humphreys, Georgia        12 Newbury-SE                     1:22.22  

                  40.42     1:22.22 (41.80)                                        

  8 Hatton, Josephine         12 Havant & Wat                   1:25.86  

                  42.95     1:25.86 (42.91)                                        

  9 Sampson, Lucy             12 Alton & Dist                   1:27.15  

                  43.11     1:27.15 (44.04)                                        

 10 Nash, Gabriella           12 Portsmouth N                   1:32.83  

                  45.00     1:32.83 (47.83)                                        

 11 Brewster, Connie          12 Havant & Wat                   1:33.44  

                  45.32     1:33.44 (48.12)                                        

 12 Adams, Izzy               12 Shiverers                      1:37.18  

                  47.63     1:37.18 (49.55)                                        

 13 Reed, Hannah              12 Portsmouth N                   1:38.63  

                  46.13     1:38.63 (52.50)                                        

 14 Goldfarb, Charlotte       12 Portsmouth N                   1:43.76  

                  48.84     1:43.76 (54.92)                                        

 15 Brown, Hannah             12 Hamble Aq                      1:44.30  

                  50.81     1:44.30 (53.49)                                        

 16 Sajkowska, Julia          12 Portsmouth N                   1:44.93  

                  50.46     1:44.93 (54.47)                                        

 17 Packham, Millie           12 Portsmouth N                   1:50.65  

 

Event 29  Girls 13 Year Olds 100 LC Meter Backstroke

===============================================================================

    Name                     Age Team                             Finals        

===============================================================================

  1 Calvesbert-Sharp, Maddis  13 Portsmouth N                   1:12.62  

                  35.51     1:12.62 (37.11)                                        

  2 Parker, Ellie             13 Wantage-SE                     1:14.13  

                  36.34     1:14.13 (37.79)                                        

  3 Butler, Victoria          13 Soton Dolp                     1:17.51  

                  37.20     1:17.51 (40.31)                                        

  4 Stallard, Bethany         13 Portsmouth N                   1:17.91  

                  38.33     1:17.91 (39.58)                                        

  5 Hill, Amy                 13 Hamble Aq                      1:18.77  

                  38.35     1:18.77 (40.42)                                        

  6 Hall, Evelyn              13 Fareham N'Ds-SE                1:19.93  

                  38.79     1:19.93 (41.14)                                        

  7 Sambles, Roseanna         13 Portsmouth N                   1:19.98  

                  39.64     1:19.98 (40.34)                                        

  8 Harrison, Rosie           13 Newbury-SE                     1:20.36  

                  38.73     1:20.36 (41.63)                                        

  9 Murphy, Louisa            13 Alton & Dist                   1:20.47  

                  40.15     1:20.47 (40.32)                                        

 10 Fletcher, May L           13 Fareham N'Ds-SE                1:21.25  

                  39.53     1:21.25 (41.72)                                        

 11 Aspinall, Molly           13 Hamble Aq                      1:21.96  

                  39.68     1:21.96 (42.28)                                        

 12 Elliott, Rachel           13 Havant & Wat                   1:22.10  

                  39.49     1:22.10 (42.61)                                        

 13 Sanders, Elixabeth        13 Havant & Wat                   1:23.18  

                  40.35     1:23.18 (42.83)                                        

 14 Beck, Evie                13 Alton & Dist                   1:24.61  

                  41.09     1:24.61 (43.52)                                        

 15 Lucas, Issy               13 Shiverers                      1:26.60  

                  43.65     1:26.60 (42.95)                                        

 16 Richards-Kellett, Hannah  13 Portsmouth N                   1:35.43  

                  46.35     1:35.43 (49.08)                                        

 17 Maclellan, Edie           13 Portsmouth N                   1:40.10  

                  49.90     1:40.10 (50.20)                                        

 18 Quartsin, Naomi           13 Portsmouth N                   1:40.31  

                  48.42     1:40.31 (51.89)                                        

 

Event 29  Girls 14 Year Olds 100 LC Meter Backstroke

===============================================================================

    Name                     Age Team                             Finals        

===============================================================================

  1 Baxter, Kate              14 Soton Dolp                     1:09.96  

                  34.79     1:09.96 (35.17)                                        

  2 Williams, Hannah          14 Alton & Dist                   1:15.84  

                  36.96     1:15.84 (38.88)                                        

  3 Rowden, Madeline          14 Soton Dolp                     1:16.86  

                  37.70     1:16.86 (39.16)                                        

  4 Murdoch, Fiona            14 Fareham N'Ds-SE                1:22.43  

                  40.13     1:22.43 (42.30)                                        

  5 Summerton, Sophie         14 Hamble Aq                      1:23.76  

                  40.19     1:23.76 (43.57)                                        

  6 Starkey, Susannah         14 Portsmouth N                   1:30.31  

                  43.96     1:30.31 (46.35)                                        

 

Event 29  Girls 15 & Over 100 LC Meter Backstroke

===============================================================================

    Name                     Age Team                             Finals        

===============================================================================

  1 Lacey, Abi                15 Portsmouth N                   1:09.63  

                  34.04     1:09.63 (35.59)                                        

  2 Yates, Jodie              17 Soton Dolp                     1:15.87  

                  36.97     1:15.87 (38.90)                                        

  3 Nugent, Jenna             15 Soton Dolp                     1:16.09  

                  36.96     1:16.09 (39.13)                                        

  4 Hull, Bethany             15 Shiverers                      1:17.09  

                  37.35     1:17.09 (39.74)                                        

  5 Hull, Lauren              15 Shiverers                      1:17.70  

                  38.24     1:17.70 (39.46)                                        

  6 Clifford, Joanna          15 Alton & Dist                   1:18.12  

                  38.09     1:18.12 (40.03)                                        

  7 Stemp, Hannah             15 Havant & Wat                   1:22.19  

                  40.20     1:22.19 (41.99)                                        

  8 O'Donnell, Ellie          15 Shiverers                      1:28.54  

                  42.05     1:28.54 (46.49)                                        

 

Event 30  Boys 10 & Under 100 LC Meter Freestyle

===============================================================================

    Name                     Age Team                             Finals        

===============================================================================

  1 Maleham, Max              10 Newbury-SE                     1:12.01  

                  34.65     1:12.01 (37.36)                                        

  2 Leach, Jamie              10 Newbury-SE                     1:15.45  

                  35.85     1:15.45 (39.60)                                        

  3 Perry, Evyn               10 Portsmouth N                   1:20.52  

                  38.22     1:20.52 (42.30)                                        

  4 Wolfe-Naughton, Eli        9 Shiverers                      1:25.07  

                  39.73     1:25.07 (45.34)                                        

  5 Lowther, Matthew           9 Soton Dolp                     1:26.18  

                  40.05     1:26.18 (46.13)                                        

  6 Emre, George              10 Portsmouth N                   1:29.15  

                  41.77     1:29.15 (47.38)                                        

  7 Kelly, Jacob              10 Portsmouth N                   1:29.60  

                  43.40     1:29.60 (46.20)                                        

  8 Gayle, Christian          10 Portsmouth N                   1:35.37  

                  42.63     1:35.37 (52.74)                                        

 

Event 30  Boys 11 Year Olds 100 LC Meter Freestyle

===============================================================================

    Name                     Age Team                             Finals        

===============================================================================

  1 Tizzano, Luca             11 Shiverers                      1:16.98  

                  36.12     1:16.98 (40.86)                                        

  2 Lacey, Oliver             11 Seaclose                       1:17.51  

                  37.10     1:17.51 (40.41)                                        

  3 Fonteyn, Jaymes           11 Shiverers                      1:21.11  

                  38.97     1:21.11 (42.14)                                        

  4 Bailey, Diarmuid          11 Portsmouth N                   1:23.32  

                  38.82     1:23.32 (44.50)                                        

  5 Morgan, Roscoe            11 Portsmouth N                   1:34.29  

                  45.38     1:34.29 (48.91)                                        

 -- Underdown, Sonny          11 Portsmouth N                        DQ  

      4.4 Start before starting signal

                  42.39          DQ (47.67)                                        

 

Event 30  Boys 12 Year Olds 100 LC Meter Freestyle

===============================================================================

    Name                     Age Team                             Finals        

===============================================================================

  1 Johnson, Sunni            12 Wantage-SE                     1:02.06  

                  29.33     1:02.06 (32.73)                                        

  2 Halloran-Day, Henry       12 Portsmouth N                   1:04.23  

                  31.79     1:04.23 (32.44)                                        

  3 Winter, Logan             12 Portsmouth N                   1:11.53  

                  33.63     1:11.53 (37.90)                                        

  4 Cummings-Candal, James    12 Soton Dolp                     1:12.43  

                  34.19     1:12.43 (38.24)                                        

  5 Lambert, George           12 Fareham N'Ds-SE                1:12.86  

                  35.39     1:12.86 (37.47)                                        

  6 Grundy, Ethan             12 Soton Dolp                     1:14.28  

                  36.68     1:14.28 (37.60)                                        

  7 Lange-Andrews, Sebastian  12 Shiverers                      1:14.29  

                  36.21     1:14.29 (38.08)                                        

  8 Lejins, Nils              12 Shiverers                      1:15.19  

                  35.48     1:15.19 (39.71)                                        

  9 Wojtasik, Maciek          12 Portsmouth N                   1:18.54  

                  36.73     1:18.54 (41.81)                                        

 10 Clarke, Jack              12 Portsmouth N                   1:25.94  

 

Event 30  Boys 13 Year Olds 100 LC Meter Freestyle

===============================================================================

    Name                     Age Team                             Finals        

===============================================================================

  1 Oxley, William            13 Newbury-SE                     1:02.54  

                  29.69     1:02.54 (32.85)                                        

  2 Spoor, Harvey             13 Fareham N'Ds-SE                1:05.20  

                  31.43     1:05.20 (33.77)                                        

  3 Sandberg, Alexander       13 Alton & Dist                   1:05.35  

                  31.55     1:05.35 (33.80)                                        

  4 Cawdron, Oscar            13 Portsmouth N                   1:05.50  

                  31.45     1:05.50 (34.05)                                        

  5 Sadberry, Jack            13 Shiverers                      1:06.60  

                  32.60     1:06.60 (34.00)                                        

  6 Lamb, Ben                 13 Fareham N'Ds-SE                1:13.53  

                  34.87     1:13.53 (38.66)                                        

  7 Wilcock, Julian           13 Alton & Dist                   1:14.94  

                  36.14     1:14.94 (38.80)                                        

  8 Chun, Oli                 13 Havant & Wat                   1:15.03  

                  35.97     1:15.03 (39.06)                                        

 

Event 30  Boys 14 Year Olds 100 LC Meter Freestyle

===============================================================================

    Name                     Age Team                             Finals        

===============================================================================

  1 Ratouly, Geo              14 Wantage-SE                       57.11  

                  26.93       57.11 (30.18)                                        

  2 Packham, Joseph           14 Portsmouth N                     58.00  

                  28.21       58.00 (29.79)                                        

  3 Arnold, James             14 Havant & Wat                   1:00.42  

                  29.76     1:00.42 (30.66)                                        

  4 Malkin, Oliver            14 Alton & Dist                   1:01.04  

                  29.24     1:01.04 (31.80)                                        

  4 Davies, Joseph            14 Fareham N'Ds-SE                1:01.04  

                  29.32     1:01.04 (31.72)                                        

  6 Gilkes-Strong, Elliott    14 Havant & Wat                   1:02.95  

                  30.15     1:02.95 (32.80)                                        

  7 Budd, Liam                14 Portsmouth N                   1:03.99  

                  31.86     1:03.99 (32.13)                                        

  8 Lanham, Zak               14 Soton Dolp                     1:04.28  

                  31.07     1:04.28 (33.21)                                        

  9 Jackson, Daniel           14 Newbury-SE                     1:18.44  

                  37.67     1:18.44 (40.77)                                        

 10 Reeve, Ronnie             14 Hamble Aq                      1:19.66  

                  37.67     1:19.66 (41.99)                                        

 

Event 30  Boys 15 & Over 100 LC Meter Freestyle

===============================================================================

    Name                     Age Team                             Finals        

===============================================================================

  1 Brooks, Matthew           20 Portsmouth N                     53.72  

                  26.07       53.72 (27.65)                                        

  2 Finch, Chris              19 Fareham N'Ds-SE                  54.66  

                  26.85       54.66 (27.81)                                        

  3 Nugent, Max               16 Soton Dolp                       55.69  

                  26.96       55.69 (28.73)                                        

  4 Muro, Marco               17 Portsmouth N                     55.74  

                  26.94       55.74 (28.80)                                        

  5 Bunyard, James            16 Wantage-SE                       56.09  

                  26.89       56.09 (29.20)                                        

  6 Witter, Oliver            16 Havant & Wat                     56.37  

                  26.89       56.37 (29.48)                                        

  7 Ragg-Griffith, George     16 Portsmouth N                     57.30  

                  27.12       57.30 (30.18)                                        

  8 Chun, Alexander           15 Havant & Wat                     58.16  

                  28.05       58.16 (30.11)                                        

  9 Marquis, Clive            19 Fareham N'Ds-SE                  58.26  

                  27.56       58.26 (30.70)                                        

 10 Camden, James             17 Wantage-SE                       59.03  

                  27.49       59.03 (31.54)                                        

 11 Phillips, Aiden           17 Fareham N'Ds-SE                  59.68  

                  29.40       59.68 (30.28)                                        

 12 Sullivan, Matthew         15 Fareham N'Ds-SE                1:00.70  

                  29.31     1:00.70 (31.39)                                        

 13 Bulpett, Oli              15 Fareham N'Ds-SE                1:00.85  

                  29.28     1:00.85 (31.57)                                        

 14 Green, Andy               46 Fareham N'Ds-SE                1:01.87  

                  29.35     1:01.87 (32.52)                                        

 15 Sheppard, Sam             15 Portsmouth N                   1:02.48  

                  29.87     1:02.48 (32.61)                                        

 16 Maughan, Charlie          15 Alton & Dist                   1:04.75  

                  30.37     1:04.75 (34.38)                                        

 17 Parmenter, Thomas         15 Havant & Wat                   1:06.02  

                  31.40     1:06.02 (34.62)                                        

 

Event 30  Boys 100 LC Meter Freestyle Multi-Class

===============================================================================

    Name                     Age Team                             Finals        

===============================================================================

  1 Lacey, Zac S14            17 Seaclose                       1:35.22  

                  44.65     1:35.22 (50.57)