Licensed to Portsmouth Northsea SC
                                  HY-TEK's MEET MANAGER 5.0 10/01/2015 02:42 PM
                    January 2015 - 10/01/2015 to 11/01/2015                    
                                    Results                                    
 
Event 3  Boys 11 & Under 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 McPhail, Jordon           11 GUIS                           2:35.86  
  2 Ellington, William        11 Alton                          2:42.57  
  3 Miles, Oscar              10 Tsc                            2:45.70  
  4 Ellis, Isaac              10 Xch Seagulls                   2:59.32  
  5 Ward, Miles               11 Xch Seagulls                   3:00.26  
  6 Peel, Owen                11 Crawley                        3:09.11  
  7 Lunniss, Andrew           11 Wcpsc                          3:09.54  
  8 Blastique, Carl           11 Pnsc                           3:12.56  
  9 Thornton, Oliver          10 HAIS                           3:19.48  
 -- Guyett-Smith, Cayden      10 Pnsc                          X3:20.02  
 -- Goodwin, Jack             11 Pnsc                                DQ  
      8.3 Alternating movement of legs or feet - fly
 -- Budd, Liam                11 Pnsc                                DQ  
      6.4 Not on back when leaving the wall - back
 
Event 3  Boys 12 Year Olds 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Choron, Louis             12 HSGS                           2:43.00  
  2 Baxter, James             12 Wcpsc                          2:43.75  
  3 Bulpett, Oli              12 Wcpsc                          2:45.26  
  4 Weeks, Max                12 Xch Seagulls                   2:49.92  
  5 Packham, Joseph           12 Pnsc                           2:52.24  
  6 Doran, Alex               12 SASW                           2:52.61  
  7 Fenn, Lewis               12 Bluefins                       2:57.33  
  8 Olan, Miro                12 Pnsc                           2:58.61  
 -- Lenihan, Joseph           12 S & C                               DQ  
      6.3 Totally submerged, (except for first 15m following the start or turn or at the finish
 
Event 3  Boys 13 Year Olds 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Boyd, Alex                13 Tsc                            2:25.94  
    1:12.60 1:13.34                                                
  2 Evans, Alfie              13 Bluefins                       2:30.10  
  3 Humphrys, Martyn          13 Wcpsc                          2:31.87  
    1:10.41 1:21.46                                                
  4 Morton, David             13 SASW                           2:37.66  
  5 Maxwell, Jake             13 S & C                          2:38.56  
  6 Edge, Alex                13 Pnsc                           2:38.69  
  7 Whitlock, William         13 Pnsc                           2:38.72  
  8 Carrick, Taine            13 Tsc                            2:39.63  
  9 Richardson, Graeme        13 Bluefins                       2:43.34  
 10 Nye, Edward               13 HARS                           2:43.45  
 11 Golding, Joe              13 HAIS                           2:43.72  
 12 Race, Shay                13 Windsor                        2:46.24  
 13 Foulds, Kirk              13 East Grinstead                 2:47.52  
 14 Peel, Harrison            13 Crawley                        2:49.76  
 15 Kan, Dario                13 S & C                          2:51.25  
 
Event 3  Boys 14 Year Olds 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Jameson, Max              14 Tsc                            2:20.05  
  2 Rees, Michael             14 S & C                          2:21.65  
  3 Lewis, Josh               14 Tsc                            2:28.17  
    1:10.37 1:17.80                                                
  4 Sypher, Alex              14 Crawley                        2:28.48  
    1:12.85 1:15.63                                                
  5 Hutchins, Ben             14 Newbury                        2:30.02  
  6 Crockford, Aaron          14 Pnsc                           2:30.64  
  7 Karavis, Harvey           14 Windsor                        2:31.08  
    1:10.73 1:20.35                                                
  8 Seward, joe               14 Newbury                        2:32.05  
  9 Jay, Finlay C             14 RURS                           2:32.39  
 10 Furnell-Brennan, Kai      14 Windsor                        2:32.87  
 11 Quirke, Ben               14 Windsor                        2:34.94  
 12 Baker, Jack               14 Tsc                            2:35.34  
 13 Markfort, Harry           14 HSGS                           2:37.01  
 14 Shaw, Leon                14 HSGS                           2:37.19  
 15 Woollard, Joseph          14 Crawley                        2:37.57  
 16 Farmiloe, Matthew         14 HARS                           2:37.87  
 17 Avery, Sam                14 HAIS                           2:42.49  
 
Event 3  Boys 15-16 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 McFadzen, James           16 Newbury                        2:13.90  
  2 Millar, James             16 Pnsc                           2:21.88  
  3 Crabtree, Sam             15 Tsc                            2:22.08  
    1:05.06 1:17.02                                                
  4 Kebbell, Ben              16 HAIS                           2:22.20  
    1:06.25 1:15.95                                                
  5 Hunter, Ross              16 Wcpsc                          2:22.49  
    1:05.80 1:16.69                                                
  6 Evans, Finlay             15 Bluefins                       2:23.27  
    1:06.67 1:16.60                                                
  7 Choron, Henri             15 HSGS                           2:23.39  
    1:07.72 1:15.67                                                
  8 Crass, Harrison           15 Bluefins                       2:25.64  
  9 Smith, Daniel             16 Pnsc                           2:26.60  
    1:06.15 1:20.45                                                
 10 Murphy, Cavan             16 Atlantis                       2:26.80  
    1:11.23 1:15.57                                                
 11 Elias, Rami               16 Windsor                        2:27.21  
 12 McElvenny, David          15 Bluefins                       2:27.27  
    1:06.70 1:20.57                                                
 13 Williams, Daniel          16 HSGS                           2:27.90  
    1:05.77 1:22.13                                                
 14 Coombes, Mitchell         15 Bluefins                       2:28.19  
 15 Hopkins, George           15 Crawley                        2:28.53  
 16 Flemming, Harrison        16 Pnsc                           2:28.82  
 17 De Landro, Elliott C      15 RURS                           2:31.02  
    1:14.79 1:16.23                                                
 18 Symons, James             15 Bluefins                       2:35.87  
 -- Charter, George           16 Atlantis                            DQ  
      6.2 Left position on the back (other than to initiate a turn) - back
    2:38.41                                                        
 -- Whittenham, Matthew       16 Pnsc                                DQ  
      7.6 Did not touch at turn or finish with both hands, or touch not simultaneous - breast
 
Event 3  Boys 17 & Over 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Papa-Adams, Kyri          17 Tsc                            2:12.88  
  2 Jermy, Oliver             17 Pnsc                           2:13.37  
  3 Biggs, Fred               17 GUIS                           2:14.14  
  4 Slater, Thomas            17 CANS                           2:15.89  
  5 Andrews, Scott            18 Crawley                        2:16.65  
  6 Choron, Jean-Jacques      17 HSGS                           2:17.44  
  7 Allsop, Kieran            17 Pnsc                           2:17.92  
  8 Farrell, Alex             19 Windsor                        2:19.25  
  9 Waldram, Oliver           17 Bluefins                       2:20.71  
 10 Clements, Aaron           21 Tsc                            2:24.19  
 11 Wileman, Jon              19 S & C                          2:26.17  
    1:07.74 1:18.43